Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 06. detsembril

OPOLUKORD 06122023

Vene väed jätkasid pealetungioperatsioone mööda Kupjanski-Svatove-Kreminna liini, Bahmuti lähedal, Avdiivka lähedal, Donetski linnast läänes ja edelas, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal ning Lääne-Zaporižžja oblastis ning edenesid Avdiivka lähedal. Vene väed korraldasid ööl vastu 4. ja 5. detsembrit Ukraina tsiviilinfrastruktuurile rea raketi- ja droonirünnakuid. Teadaolevalt korraldasid Ukraina väed edukaid droonirünnakuid Venemaa sõjaliste sihtmärkide pihta okupeeritud Krimmis ööl vastu 4. detsembrit 5. detsembrini.

Öösel vastu 6. detsembrit ründasid sissetungijad droonidega Shahed Ukrainat kahest suunast – Chauda neemest (Krimm) ja Kurski oblastist – Venemaa Föderatsioonist. Kokku registreeriti 48 Shahed-136/131 starti. Õhutõrjetegevuse tulemusena hävitas Ukraina 41 UAVd.

Ukraina kaitsjad tõrjusid 10 vaenlase rünnakut Harkivi oblasti Synkivka ja Petropavlivka piirkondades Kupianski suunal paikneva operatiiv- ja strateegilise vägede rühmituse “Hortytsia” vastutusalas. RU väed jätkavad ebaõnnestunud rünnakud Kupianski AO-s. Lumistes oludes purustasid UA väed  Synkivka & Petropavlivka ümbruses kümme RU rünnakut. UA HIMARS hävitas Venemaa elektroonilise sõjapidamise kompleksi.

Image

Limany suunal tõrjus kaitsevägi 11 vaenlase rünnakut Serebrjanski metsanduse, Bilogorivka Luganski oblasti ja Terniv Donetski oblasti piirkonnas. Teadaolevalt on RU korraldanud 11 rünnakuoperatsiooni Ternõi, Serebrjanski metsamajandi Terny, Bilohorvika ja Torske läheduses. RU kaotused on hinnanguliselt 2 tanki, 2 APV-d, 5 suurtükiväesüsteemi ja 200 RU sõdurit.

Image

Bahmuti suunal tõrjusid meie sõdurid Donetski oblasti Bogdanivka, Klištšievka ja Andriyivka piirkondades 11 vaenlase rünnakut. Ukraina kaitsejõud jätkavad rünnakuoperatsioone Bahmuti Donetski oblastist lõuna pool, põhjustades vaenlasele tööjõu- ja varustuskaotusi, ankurdudes saavutatud piiridele.

Avdijivka suunalise operatiiv- ja strateegilise vägede rühmituse “Tavriya” vastutusalas jätkavad Ukraina kaitsjad vaenlase ohjeldamist, kes ei loobu katsetest Avdiyivka ümber piirata. Meie sõdalased hoiavad vankumatult kaitset, põhjustades vaenlasele olulisi kaotusi. Kaitsevägi tõrjus edukalt 18 vaenlase rünnakut Põhja-Donetski oblastis Novobahmutívkast, Stepovojest, Avdiyivkast ida pool asuvatel aladel.

UA teatab, et purustas 18 RU rünnakut Novobakhmutivkast idas, Stepove ja Sieverne lõuna pool. Venemaa kaotusi hinnatakse (konservatiivselt) 2 tankile, 6 APV-le ja 10 suurtükiväetükile; tööjõukaotusi hinnatakse 350 lahingus hukkunud sõdurile

Image

Marinka suunal jätkavad kaitseväelased vastase ohjeldamist Donetski oblasti Marinka ja Novomõhhailivka aladel, kus meie kaitsjad on tõrjunud 18 rünnakut.

Šahtarski suunas vaenlane ründavaid tegevusi ei korraldanud.

Zaporižžja suunal tõrjus kaitsevägi kõik vastase rünnakud, kes üritasid Robotino Zaporižži oblastist lõunapoolsetes piirkondades kaotatud positsiooni taastada.

Samal ajal jätkavad Ukraina kaitseväelased Melitopoli suunal okupatsioonivägedele elavjõus ja varustuses kaotuste tekitamist, kurnates vaenlast kogu rindejoone ulatuses.

Hersoni suunalise operatiiv-strateegilise vägede rühmituse “Odessa” vastutusalas jätkavad kaitseväelased hõivatud positsioonide hoidmist Dnepri vasakkaldal, jätkavad vastupatarei võitlust, põhjustavad hävingut vaenlase tagalas. Venemaa tulistas S-300 rakettidega Hersoni teatrit ja abijaama. Vene okupantidel on äärmiselt keeruline olukord Hersoni oblasti vasakul kaldal asuva Krõnki küla piirkonnas, kus Ukraina relvajõud moodustavad sillapea. Eelkõige võitleb sellel rindeosal Vene Föderatsiooni relvajõudude 144. motoriseeritud laskurbrigaad (sõjaväeüksus 11739), mis kandis suuri kaotusi hukkunute ja haavatutena.

Image

UA õhujõud teatasid, et on Mustas meres Zmiinyi saare läheduses on alla tulistanud Vene hävitaja Su-24M. Märgitakse, et see tulistamine toimus 24 tundi pärast UKR-i suurt droonirünnakut RU “sõjalise infrastruktuuri” vastu Krimmis.

Image

__________________________________________________________________________

 • ZSU ohvitser Oleg Sentsov: “Ukraina armee ei ole väikesest Nõukogude armeest moodsaks ja tõhusaks uuesti sündinud. Azov ja 3. OSHBr on brigaadid, mis töötavad uutmoodi. Ta ise võitleb praegu Magura 47. brigaadi koosseisus ja rõhutab, et relvadest on puudus: “Meile ei anta selleks, et võidaksime, vaid selleks, et me ei kaotaks. Ma arvan, et me ei ole jõudnud sõja keskele… Kui me 3 aasta pärast võidame, on see väga hea,” ütles Sentsov. Tema sõnul on Putin valmis võitlema 10 aastat, aga kas me oleme valmis, on iseküsimus. Sentsov leiab, et on vaja läbi viia personali rotatsioonid, viia riik “sõjalistele rööbastele” ja vähendada sõltuvust lääne abist.
 • Prantsusmaa president Emmanuel Macron kutsus Ungari peaministri Viktor Orbáni selle nädala lõpus Pariisis toimuvale kohtumisele. Läbirääkimiste eesmärk on leida kompromiss Ukrainaga Euroopa Liiduga ühinemise läbirääkimiste alustamise osas. Sellest kirjutab Pariisi allikale viidates Ameerika ajaleht Politico. Prantsuse ametniku sõnul usub Macron, et Orbanit on siiski võimalik veenda toetama Ukraina eurointegratsiooni. Allikas ütles, et Orbán oli “panuseid tõstnud”, et EL-ilt rohkem raha saada.
 • Rahvasaadik Gontšarenko: Ukraina jaoks NATO-t ei tule, ütles Blinken eurooplastele ja soovitas, et nad lõpetaksid Ukrainaga alliansi teemal rääkimise.
  • NATO teema ärritab USA eliiti ja nad on selgelt märku andnud, et Ukraina ei saa kohe pärast sõda alliansi liikmeks. Praegu on peamine strateegia EL.
  • Pentagon pole Zalužnõi artikli üle eriti rahul. Selle üle on mõningaid vaidlusi.
  • Aastal 2024 nad Ukrainale raha ei anna. Nüüd jääb see tõenäoliselt viimaseks abirahaks. Järgmisena liigume koostöö krediidivormi juurde.
  • Biden ootas oma presidendiks saamist 50 aastat. See pole otsustava tegutsemise ja jõuliste sammudega mees. Tema peamine loosung: ära tee paha. Seetõttu USA-s Ukrainaga seoses läbimurret ei toimu.
  • Valge Maja jaoks: Ukraina on vastu pidanud ja tal läheb juba hästi. Järgmisena minnakse üle kodumaisele rajale ning keskendutakse valimiste ajal majandusele, tervishoiule ja valijatele tuttavatele teemadele.
 • Ukraina relvajõudude kolonel reservis ja sõjaline ekspert Roman Svitan arutlesid 5. detsembri uues sõjalises kokkuvõttes järgmistel teemadel:
  – Kas Krimmi silda rünnatakse uuesti?
  – Zalužnõi tegi otsuse Avdiivka kohta;
  – Putin ähvardab jultunult Lätit.
 • Taras Berezovets UA pealetungist WP artiklis.
 • “Venemaale viiv raudtee tuleks lahti võtta, kui muud võimalust ei ole,” ütles Riia linnavolikogu liige Māris Mičerevskis. Ta usub, et see “tugevdab kaitsevõimet Venemaa võimaliku rünnaku korral”. Ja see näitab ka seda, et Lätil pole Moskvast midagi vaja, ütles poliitik.
 • IDF-i väed likvideerisid mitu Hamasi Põhja-Gaza tsooni brigaadi – Hamasi suuruselt teise brigaadi – ülemat ja töötajat, kes varjusid rünnaku ajal Indoneesia haigla lähedal asuvas tunnelis. Fotol jäänutest kõrvaldati viis komandöri:

Image

 • Õhtukõnes rääkis president ka järgnevast: Tugevdame oma õhutõrjet, eriti Odessas.
  • Aitäh meie taevakaitsjatele: täna tulistasid nad Mustal merel Zmiyny lähedal alla Venemaa hävitaja.
  • Käivitame uue erialgatuse kõigile Kangelastele: Täna oli mul au anda üle esimesed dokumendid korteri saamiseks 21 Ukraina kangelane.
  • Enne relvajõudude päeva, mida tähistame homme, tänab Ukraina kõiki oma vabatahtlikke. Nii Maidani kui ka terrorismivastase operatsiooni ajal ja nüüd, täiemahulise sõja ajal.
 • Aasta pärast Venemaa täiemahulise agressiooni algust on Ukrainast saanud maailma kõige militariseeritud riik. Teisipäeval, 5. detsembril Bonni Rahvusvahelise Konversioonikeskuse (BICC) poolt avaldatud globaalse militariseerimisindeksi (GMI) 2023. aasta edetabelis saavutas esikoha Ukraina, mis varem kuulus aastaid Iisraelile. Aastaga on end Venemaa sissetungi eest kaitsnud riik tõusnud 18 positsiooni.

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • detsember 6, 2023


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *