Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 07. jaanuaril

OPOLUKORD 07012024

Vene ja Ukraina väed jätkasid 6. jaanuaril positsioonilist tegevust kogu rinde ulatuses. Ukraina väed viivad läbi mitmepäevase löögikampaania Venemaa sõjaliste sihtmärkide vastu okupeeritud Krimmis ja on edukalt löönud mitmeid sihtmärke kogu poolsaarel. Väidetavalt peavad Vene väed parandama planeerimist ja koordineerimist taktikalisel ja operatiivtasandil, et Venemaa pealetungioperatsioonid saaksid praegusest Ukraina positsioonisõjast välja murda.

Öösel vastu 7. Jaanuarit, ründasid sissetungijad Primorsk-Ahtarski (Venemaa) piirkonnast 28 “Shahed” drooniga ja okupeeritud Donetski territooriumilt kolme C-300 õhutõrje raketiga. 21 vaenlase drooni hävitati Ukraina õhuväe vahenditega. Õhutõrje töötas Zaporižžja, Mõkolaivi, Odessa, Dnipropetrovski, Kirovogradi, Vinnõtsja ja Tšerkasõ oblastis.

May be an image of text

UA Peastaap: Päeva jooksul toimus 27 lahingukokkupõrget. Vaenlane kasutab aktiivselt operatiiv-taktikalist lennundust ja “FPV” tüüpi kvadrokoptereid, viib läbi rünnakoperatsioone soomusmasinate toel.

  • Avdiyivka suunal tõrjusid meie kaitsjad 5 vaenlase rünnakut Novobahmutivka, Stepovoi, Avdiivka piirkonnas ning veel 9 rünnakut Donetski oblasti Pervomaiski ja Nevelski piirkondades, kus vaenlane lennunduse toel ebaõnnestunult üritas. parandada taktikalist positsiooni.
  • Marinski suunal jätkavad kaitsejõud vastase ohjeldamist Marinka ja Novomõhhailivka aladel, kus vaenlane püüdis lennunduse toel 5 korda meie vägede kaitsest läbi murda.
  • Vaenlane ei loobu kavatsusest meie üksused Dnepri vasakkalda sillapeadest välja lüüa. Nii sooritas vaenlane päeva jooksul 18 ebaõnnestunud rünnakut meie vägede positsioonidele.

Päeva jooksul tabas kaitseväe lennundus 19 vaenlase isikkoosseisu koondamispiirkonda. Raketivägede üksused kahjustasid vastase 1 juhtimispunkti, 1 laskemoonaladu, 1 suurtükiväe, 1 õhutõrjeradari ja 1 õhutõrjerakett “Tor”.

GUR, Chernyak. Operatsioonid okupeeritud Krimmi poolsaarel on osa kaitseväe laiemast plaanist ja üldisest erimeetmete kogumist. Selliseid erioperatsioone tehakse punkthaaval, kuid need ei ole eraldiseisvad: need on osa ühtsest plaanist, laiemateks operatsioonideks mõeldud ühtsest plaanist.

Vene väed Krimmis on Ukraina massilise kombineeritud rünnaku all, kasutades tiibrakette, õhudroone ja mereväe droone. Jevpatoriia on eriti rängalt tabatud. Õhuväe ülem teatas Ukraina pilootide edukast tööst. Mykola Oleschuk kirjutas avaldatud fotole irooniliselt allkirja “Kõik sihtmärgid tulistatakse alla” . Ta ütleb, et nad töötasid edukalt Novofedorivka “Saki” lennuväljal.

Image

______________________________________________________________

  • Briti luureraport. On reaalne võimalus, et õhutoetuse puudumine viis Venemaa maavägede 18. ühendrelvaarmee ebaõnnestumiseni idakalda sillapea vabastamisel, usuvad Briti eksperdid. Venemaa on viimastel päevadel taas intensiivistanud taktikalisi õhulööke sillapea ümber, kuid mitte nii intensiivselt kui enne lennukite allatulitamist. See näitab taas, et Venemaa suutmatus sõja algfaasis õhuülekaalu kehtestada õõnestab jätkuvalt nende igapäevast tegevust.

  • GUR, Jusov: Kreml on ette valmistanud järjekordse suuremahulise Ukraina-vastase erioperatsiooni. Kaitseministeeriumi luure peadirektoraadi andmetel otsustas Kreml rünnata Ukrainat kõigil rinnetel – samal ajal intensiivse vaenutegevuse jätkumisega, viia läbi hübriidseid teabekampaaniaid meie riigi vastu. Venelased viivad selliseid operatsioone läbi ka väliselt, et nõrgendada Ukraina finants- ja julgeolekutoetust maailmas või muuta selle toetuse edasine andmine keerulisemaks. Vaenlase põhieesmärkide hulgas on mobilisatsiooni katkestamine, elanikkonna ulatusliku lahkumise soodustamine Ukrainast. Inspiratsioon lõhenemiseks toimub regionaalsel põhimõttel: “Kagu võitleb Bandera elanike huvide eest”, “Ilma separatistideta oleks Galicia juba ammu EL’iga ühinenud”, “Mingit mobilisatsiooni ei toimu”. Kiievis – kõik kõnnivad ja lõbutsevad”
  • Volodõmõr Zelenski pöördumine 682. sõjapäeva lõpus
    Praegu on käimas päästeoperatsioon Donetski oblastis Pokrovskis ja Pokrovski rajoonis pärast Venemaa raketirünnakut. S-300 raketid. Kaasati vajalikud päästejõud, Ukraina Riikliku Hädaabiteenistuse tehnika. Praht on välja sorteerimisel. Selle seisuga on hukkunuid teadaolevalt üle kümne inimese ja nende hulgas on kahjuks lapsi… Avaldan kaastunnet kõigile, kes kaotasid omakseid ja lähedasi. Venelaste löök oli lihtsalt tavaliste elamute, eramajade pihta. Kõigile haavatutele antakse vajalikku abi. Ja Venemaa peab tundma – alati tundma –, et ükski neist löökidest ei möödu terroririigi jaoks tagajärgedeta. Peame selle tagama – oma jõu, oma kaitse ja poliitilise võimekusega.
    Au kõigile, kes võitlevad! Au kõigile, kes lisavad oma jõu meie riigi tugevusele!
  • Putin ütles, et ta on “naiivne inimene”: ta ei uskunud pikka aega, et tsiviliseeritud maailm tahab “Venemaa täielikult kokku kukkuda”. Selgub, et maailma arenenud riigid tahtsid kasutada Vene Föderatsiooni ressursse, kuid Kremli diktaator ei lasknud sellel juhtuda. Nii päästis ta oma rahva, kes elab jätkuvalt maailma elatustaseme äärel. Ja ta “päästis” riigi, sest just tänu temale ei tõuse Venemaa kunagi elatustaseme edetabelis ega elukvaliteedi indeksis põlvili, jäädes kuhugi Rwanda ja Keenia vahele. Kas sellisele “naiivsele inimesele” saab riiki usaldada?
  • Taani tarnib hävitajaid F-16 Ukrainale alles kuue kuu pärast. Riigi kaitseministeeriumi allikad teatasid sellest ajalehele Berlingske. Selle põhjuseks on mitmete tingimuste täitmata jätmine, sealhulgas Ukraina pilootide väljaõpe, mehaanikute ja maapealse personali väljaõpe, lennuväljade seisukord ning laskemoona ja varuosade tarnete korraldamine.
  • Zelenskyi edutas SBU juhi Maljuki ja tema asetäitja. Riigipea on vastavatele korraldustele juba alla kirjutanud. “Anda kindralleitnandi sõjaväeline auaste Ukraina julgeolekuteenistuse juhile kindralmajor Maljuk Vasyl Vasyliovitšile,” öeldakse dokumendis. Lisaks sai dekreediga nr 4/2024 Maljuki asetäitja Poklad Oleksandr Valentinovitš kindralmajoriks.

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • jaanuar 7, 2024


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *