Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 10. jaanuaril

OPOLUKORD 10012024

Venemaa on veel väga kaugel Kupjanski ja Avdiyivka hõivamisest, nagu eelmise aasta oktoobris. Tema hinnangul ebaõnnestus Putini talvine pealetung tulemuste põhjal: tuhanded hukkunud Vene sõdurid ja üle 400 ühiku hävitatud sõjatehnikat. Ukraina suudab pealetungi ohjeldada seni, kuni laskemoona jätkub. Venemaa peab taas koguma reserve, et minna järjekordsele pealetungile.

Vene allikad kurdavad jätkuvalt pidevate juhtimis- ja sideprobleemide üle, mis halvendavad Venemaa lahinguvõimet Hersoni oblasti idakaldal (vasakul). Vene väed tungisid Donetski linnast edelasse ja positsioonilahingud jätkusid kogu rindejoonel.

Ukraina õhujõudude pressiesindaja kolonel Juri Ihnat teatas, et pärast mitut hiljutist suurt Venemaa raketi- ja droonirünnakut Ukraina vastu on Ukrainal õhutõrje rakettide puudus.

Kup’yans’ki suunal: Ukraina kaitsjad tõrjusid Syn’kivka (Harkivi oblast) ümbruses 8 vaenlase rünnakut.

Image

Lymani suunal: Ukraina kaitsjad tõrjusid 5 okupantide rünnakut Terny ja Vesele (Donetski oblast) ida pool.

Bahmuti suunal: Ukraina sõdurid tõrjusid 3 vastase rünnakut Klištšiivka ja Andriivka (Donetski oblast) lähedal.

Avdiivka suunal: Ukraina kaitsjad hoiavad jätkuvalt tagasi vaenlast, kes üritab Avdiivkat piirata. Ukraina sõdurid seisavad kindlalt ja tekitavad sissetungijatele suuri kaotusi. Ukraina kaitsejõud tõrjusid 11 vaenlase rünnakut Novobahmutivka, Avdiivka, Sjeverne lähedal ning 13 rünnakut Pervomaiske ja Nevel’ke (Donetski oblast) lähedal, kus vaenlane püüdis lennunduse toel edutult parandada taktikalisi positsioone.

Image

Marinski suunal jätkavad kaitsejõud vastase tagasihoidmist Donetski oblasti Georgiivka, Pobeda ja Novomõhhailivka rajoonides, kus vaenlane püüdis lennunduse toel edutult läbi murda meie vägede kaitsest 15 korda.

Šahtarsi suunal: Ukraina kaitsjad tõrjusid 1 vastase rünnaku Staromaiors’ke (Donetski oblast) lähedal.

Zaporižži suunal: Ukraina sõdurid tõrjusid 2 okupantide rünnakut Verbovest läänes (Zaporižži oblast).

Hersoni suunal: Ukraina kaitsevägi jätkab sillapea laiendamist. Vaatamata märkimisväärsetele kaotustele ei jäta vaenlane oma katseid Ukraina vägede positsioonidelt välja tõrjuda. 9. jaanuari päeva jooksul tegi vastane 9 ebaõnnestunud katset rünnata Ukraina kaitseväe positsioone. RU allikad näitavad Krynky lahinguruumis soomukite, APV-de ja sõidukite kaotuse määra 90%. RU õhurünnakud jätkuvad pärast 3-päevast operatsioonipausi.

Image

Intervjuu sõjalise eksperdi, Vladislav Seleznjoviga: Olukord vasakul kaldal on kriisilähedane, merejalaväelased hoiavad Krynkyt kuigi vaenlase ülekaal on suur. Kui 2023. aasta oktoobris sai teatavaks, et Ukraina armee üksused on maandunud Dnepri vasakkaldal, nimetati seda missiooni sageli enesetapuks ja ennustati, et see ei saa kaua eksisteerida. Kuid kolm kuud hiljem on Ukraina kaitsjad endiselt vasakul kaldal ja kaitsevad aktiivselt seda rindeosa. Eelkõige Krynkis, kus Vene okupatsiooniarmee kannatab kolossaalseid kaotusi. Vasakul kaldal asuva kaitseväe selgroo moodustavad merejalaväelased. Samuti on eriüksused, piirivalvurid ja territoriaalkaitse võitlejad. Praegu on olukord siin kriitilise lähedal, kuid Ukraina kaitsjad jätkavad oma positsioonide hoidmist, hävitavad vaenlast ja näitavad üles uskumatut kangelaslikkust ja julgust. Kas positsiooni on võimalik säilitada? Siin on võtmeküsimuseks stabiilne logistika.

________________________________________________________________

 • Sõjaväelane Andriy Onistrat: Kui riik ei mobiliseeru, võib korduda rünnak Kiievile. Ta kaotas oma poja, kes kaitses Ukrainat. Ostap oli 21-aastane. Andriy märkis, et rindel pole piisavalt inimesi ning need, kes on algusest peale võidelnud, on väsinud ja vajavad väljavahetamist.
 • Volodymyr Zelenskyy juhatas kõrgeima ülemjuhataja peakorteri koosolekut:
  • Kohal olid põhisuundade ja operatsioonide ülemad isiklikult. Koos nendega arutasid peastaap, kaitseministeerium, strateegia- ja tööstusministeerium ning info- ja kommunikatsiooniministeerium üksikasjalikult rinde mürskude ja droonidega varustamise teemat. Tegelikud kulud, päevane vajadus, jaotus osakondade vahel.
  • Süstematiseeritud praegused ja tulevased lepingud, partnerite abi, omatoodang, sh uute liinide avamine. Teeme kõik, et anda sõduritele kõik, mida nad oma ülesannete täitmiseks vajavad,“ ütles president
  • Teine oluline teema on õhutõrje. Analüüsis viimaseid Venemaa lööke ja õhujõudude efektiivsust. Leppisime kokku oma järgmistes sammudes linnade, kogukondade, ettevõtete ja kriitilise infrastruktuuri rajatiste kaitse tugevdamiseks.
 • Roman Svitan käsitles 9. jaanuari uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – Venemaa olulise raudteetee kahjustamine;
  – Belgorodi ja selle piirkonna kiire evakueerimine;
  – uued väga ohtlikud “Shakhed”.
 • Zalužnõi ja peastaabi ülem Sergei Šaptala külastasid Ukraina relvajõudude positsioone Kupjanski piirkonnas. Syrski tutvustas olukorda Kupjanski ümbruses, kus Ukraina relvajõud tõrjuvad Vene armee pidevaid rünnakukatseid. Venelastel pole selles vallas edu olnud, ütles Syrsky.
 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 685. sõjapäeva lõpus. Hinda. Täna toimus erikoosolek – kõigi suuremate komandöride ja operatsioonide juhtide otsesel, näost näkku osavõtul. Koos keskkomitee, peastaabi, kaitseministeeriumi, strateegia- ja tööstusministeeriumiga analüüsisid statistikaministeerium üksikasjalikult mürskude ja droonide pakkumist. Peaasi, et kogu logistika muutuks kiiremaks.
  Samuti arutati uute relvade ja laskemoona tootmisliinide avamist Ukrainas, meie ettevõtetes ja koostöös partneritega.
  Loomulikult oleme arvestanud pakkumisega, mida sel aastal ootame. Vaatamata kõigile maailmas eksisteerivatele probleemidele on meie hoolikas, selge lähenemine igale vajadusele, igale võimalusele võimeline tagama kaitseväele kõik vajaliku.
  Eraldi ja üksikasjalikult analüüsiti meie õhuväe, kõigi meie taevakaitsjate tööd. Vene rakettide ja droonide allatulistamise tulemused. Mis õnnestus. Mis peaks õnnestuma. Jätkame koostööd kõigi partneritega õhutõrje tugevdamiseks.
  Au kõigile, kes töötavad vabaduse nimel, kõigile, kes võitlevad vabaduse eest! Au Ukrainale!
 • Zalužnõi kavandas 2022. aastaks Krimmis ulatuslikke operatsioone, kuid USA seda ei lubanud. Põhjus, nagu osariikides selgitati, oli see, et lõuna poole edenemiseks polnud koolitatud personali ega varustust. Washington kartis, et Ukraina “hammustab lõunas rohkem ära, kui suudab närida ja purustatakse”.
 • The Times: 2024. aasta peamiste riskide hulgas on “lõhestatud Ukraina”.
  • Euroopa ei osta enam Venemaa energiakandjaid. Kuid sel aastal on Ukraina de facto lõhenenud ning Venemaal on nüüd initsiatiiv lahinguväljal ja materiaalne eelis.
  • 2024 on sõjas pöördepunkt: kui Ukraina ei lahenda peagi oma kaadriprobleeme, ei suurenda relvade tootmist ega tööta välja realistlikku sõjalist strateegiat, võivad tema territoriaalsed kaotused osutuda püsivateks ja võib-olla laieneda.
  • Kiiev sai tugeva hoobi USA nõrgema poliitilise ja materiaalse toetuse tõttu ning Euroopa abi väljavaated on vaid veidi paremad. Ukraina vajab hädasti lisavägesid.
  • Kõigil neil põhjustel võtab Kiiev sel aastal suuremaid sõjalisi riske, sealhulgas lööb Venemaa territooriumil rohkem sihtmärke, mis kutsub esile Venemaa enneolematu vastutegevuse ja võib viia NATO konflikti.
 • Tundmatud isikud tekitasid Põhja-Saksamaal veeldatud maagaasi terminali rajatavasse torujuhtmesse kaheksa auku puurides 1,6 miljonit eurot kahju. Augud tehti konstruktsiooni neljandasse sektsiooni. Nende vaheline kaugus on üle kilomeetri. Politsei teatel avastati kahjustus 28. novembril torude elektroonilisel kontrollimisel. Juhtumit uurib föderaalne prokuratuur.
 • Ukraina kaitsetööstus 2023. aastal: relvade, varustuse ja suurtükimürskude tootmine kasvas kolm korda ning miinide tootmine 42 korda, ütles Ukraina Vabariigi kaitsekomitee juht Oleksandr Zavitnevitš intervjuus RBC-Ukrainale. Riik kasutas edukalt ka omaenda pikamaarelvi, tabades vaenlase sihtmärki 700 km kaugusel.
 • Zelenskyi saabus visiidile Vilniusesse ja nimetas läbirääkimiste võtmeteemad. President Volodymyr Zelenskyi saabus 10. jaanuaril Vilniusesse, kus tal on kavas läbirääkimised presidendi, peaministri ja seimi spiikriga. Läbirääkimisteemade hulgas on julgeolek, integreerumine EL-i ja NATO-ga, koostöö EW ja droonide vallas ning Euroopa toetuse edasine koordineerimine

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • jaanuar 10, 2024


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *