Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 11. jaanuaril

OPOLUKORD 11012024

Venelastel on Ukrainas sõdimas 462 000 okupanti. Üksused on komplekteeritud 95% ja see võimaldab neil teha rotatsioone. Vene väed tungisid edasi Bakhmuti ja Donetski linnast edelas ning Hersoni oblasti idakaldal (vasakul). Lahingud jätkuvad kogu rinde ulatuses.

Kupianski suunal tõrjus kaitsevägi 5 rünnakut Synkivka Harkivi oblasti lähistel, kus vaenlane üritas meie vägede kaitsest läbi murda.

Lymani suunal tõrjusid meie kaitsjad 3 rünnakut Ternivist ja Veselõ Donetski oblastist ida pool, kus vaenlane üritas taktikalist positsiooni parandada.

Bakhmuti suunal tõrjus kaitsevägi vaenlase rünnaku Klíšíivka Donetski oblasti lähedal.

Avdiyivka suunal tõrjusid meie kaitsjad 9 vaenlase rünnakut Novobahmutivka, Avdiyivka, Põhja lähedal ja 10 rünnakut Pervomaiski ja Nevelski Donetski oblasti lähedal. Viimase nädala jooksul on Venemaa teinud Avdiivka põhjapoolses äärelinnas väikeseid edusamme.

Image

Marinka suunal jätkavad kaitseväelased vastase ohjeldamist Marinka ja Novomõhhailivka Donetski oblasti lähistel, kus vaenlane üritas 7 korda läbi murda meie vägede kaitsest.

Šahtarski suunal agressiivse (tormi) tegevuse vaenlane ei viinud.

Zaporižžja suunal tõrjusid meie kaitsjad 4 rünnakut Robotiny lähedal ja Lääne-Palm Zaporižžja piirkonnas, kus vaenlane üritas kaotatud positsiooni ebaõnnestunult taastada.

Hersoni suunal vaenlase suurtükiväe tuli Hersoni piirkonna piirkonna keskus. Vaenlane tulistas ka reaktiivsetest vulkaanitulesüsteemidest Tjahinka, Ivanivka, Krinki ja Kizomõs Hersoni piirkonna asulates. Vaenlane ei loobu kavatsusest meie üksused Dnepri vasakul kaldal asuvast platsdarmist välja lüüa. Jah, päeva jooksul viis vaenlane läbi 10 ebaõnnestunud rünnakuoperatsiooni, kuid Ukraina sõdurid hoiavad jätkuvalt oma positsioone ja põhjustavad vaenlasele olulisi kaotusi.

Image

__________________________________________________________

 • Vene propagandistid: Romanov: “Krõnki, Hersoni oblast, Venemaa. N.P võitlejad tähistavad praegust LBS-i ja vaenlase poolt okupeeritud ala. Kollane tähistab N.P.-st läänes asuvat ala (kogupikkus 1 kilomeeter), millel vaenlane suutis edasi liikuda seoses olukorraga 19.11.2023″Osetin: “Kõik oleks korras ja normaalne, aga meie poolel on mõned *banaanid (vabandan mati pärast), kes ei õpi vigadest ja sõidavad varustusega Krynykisse. Et aru saaks, siis 90% varustusest, mis sinna jõuab ei naase. Nii et küsimus kerkib, neile, kes teda sinna sõidutavad. Kas te olete nii loll *banaanid, et ei saa aru, et tehnoloogial pole seal kohta?”Podolyaka: “Ma isiklikult ei saa aru, miks valada oma sõdureid ette valmistamata rünnakutes (nagu juhtus kolmandal päeval). Aga ma ei ole meie kindralstaap, see ei ole minu “positsiooni järgi” otsustada, et sellest aru saada. . Ja ma olen ka sõjaväe “akadeemia” liige ei lõpetanud ka…”Sladkov: “Paljud TG kanalid postitavad häirivaid postitusi”
 • Euroopa Komisjoni siseturuvolinik Thierry Breton ütles, et 2020. aastal Davosi majandusfoorumil hoiatas USA endine president Trump Ursula von der Leyeni erakohtumisel, et USA ei aita ega saada oma vägesid EL-i juhul, kui Venemaa ründab. Ta lisas ka, et NATO on igaveseks “surnud”.
 • Vene mereväe ülemjuhataja admiral Nikolai Evmenov. Vene mereväe koosseisu luuakse viis diviisi ja üks merejalaväe brigaad. Ülemjuhataja sõnul paigutatakse uued koosseisud keskpikas perspektiivis. Neid ei moodustata aga nullist, vaid olemasolevate rügementide ja diviiside baasil. Seega vormistatakse viis merejalaväebrigaadi ümber diviisideks ning Kaspia laevastiku mereväerügemendist saab brigaad. Lisaks teatas admiral, et Venemaa laevastik saab UAV-d Ohhotnik ja Pacer (Orion).
 • Venemaa tuumatriaadi lahinguvalmidus hoitakse kõrgeimal tasemel, et tagada maailmas strateegiline tasakaal
  Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu märkis sellest rääkides, et selle ülesande seadis Vladimir Putin, arvestades sõjaliste ohtude ja sõjalis-poliitiliste riskide olemust.
  Lisaks ütles kaitseministeeriumi juht, et sõjavägi ja merevägi saavad tehisintellekti tehnoloogiatel ja uutel füüsikalistel põhimõtetel põhinevad relvad.
 • USA armee endine ülem Euroopas Ben Hodges ütles, et Ukraina relvajõudude ülemjuhataja Valeri Zalužnõi ei saanud seda, mida ta läänest Ukrainale palus. See on täpselt selline analüüs, mida soovite saada relvajõudude ülemjuhatajalt. Väga professionaalne analüüs, ilma emotsioonideta. See on väga hea nimekiri Ukrainale ja meile kõigile , mida tasub uurida,» ütles Ameerika kindral. Hodges lisas siiski, et Lääs pole vajaduste loetelule reageerinud. “Seda pole valitsuse tasandil juhtunud. Meie kongressi jaoks on häbi, et nad on oma vastutusest loobunud,” ütles ta. Kindrali sõnul on kui USA valitsus ja Kongress oma vastutusest loobuvad, on see kingitus Kremlile. Kindral rõhutas, et Lääs “kaotab suurelt”, kui see ei aita Kiievil sõda võita. Ta juhtis tähelepanu ka tõsiasjale, et Lääne suutmatus ära hoida Venemaa rünnakuid Ukraina tsiviiltaristu vastu julgustab Iraani, Põhja-Koread ja Hiinat. “Meie ebaõnnestumisel Ukrainas on ülemaailmsed tagajärjed,” lõpetas Hodges.
 • Oleg Zhdanov opolukorrast
 • Soome kavatseb pikendada kõigi Venemaa piiril asuvate kontrollpunktide sulgemist. Ametlik otsus tehakse teatavaks neljapäeval, vahendab Soome meedia. Helsingi on jätkuvalt mures ohu pärast, et illegaalsed migrantid sisenevad riiki läbi Venemaa piiri. Sellised juhtumid jätkuvad ka pärast kontrollpunktide sulgemist. Soome ajalehe Italehti andmetel peeti kolmapäeval Venemaaga piirnevas Lõuna-Karjalas Parikkala vallas kinni neli piiririkkujat.
 • Putini režiimi üks ideolooge Aleksandr Dugin: “Venemaal liberaalset demokraatiat ei eksisteeri. Seal on monarhia ja selle juht. Mida ta tahab, nii see saab olema. Tegelikkus toetub nendele, kes sellesse usuvad. Ma arvan, et parlamenti Venemaal ei eksisteeri, nii nagu pole Venemaal liberaalset demokraatiat. Seal on monarhia ja selle juht. Ja mis ta tahab, nii see saab olema. See või see seadus vahet pole kes seda teeb või toetab. Kogu see bojaaride tantsimine on selleks korraks. Kuni tsaari hirmus silm pöörab tähelepanu selle ennastarmastava ja varga (sageli lihtsalt vääritu) veidrustele. Seda usun nii mina kui ka mu rahvas. Ja nii see on. Pöörake oma pilk, Teie Majesteet, oma rahvale, kes külmub lähedal Moskva eeslinnas. Kui te seda teete, on soe. Kui te ei usu et, nad varastavad sellest viimase ja kõik tarduvad. Mis on sellel pistmist riigiduuma, seaduste või valitsusega?”
 • Kreml jätkab katseid kasutada müüte Teisest maailmasõjast (vene keeles: Suur Isamaa), et valmistada Venemaa ühiskonda ette pikaks sõjaks Ukraina vastu. Need on aga vastuolus Venemaa praeguse mobilisatsioonitasemega ja diktaator Vladimir Putini retooriliste katsetega veenda kodanikke, et vaenutegevusel ei ole pikaajalisi siseriiklikke tagajärgi. Nad usuvad, et sellised viited agressorriigi poolt on osaliselt mõeldud selleks, et tekitada täiesti vale mulje, et täna suudab ta oma vaenlasi “pühkida”, toetudes tööjõu ja varustuse üleolekule.
 • Krynki lähedal on kujunemas Vene vägede jaoks üks ohtlikumaid sillapäid kogu sõjaperioodi jooksul.Umbes 300 ukrainlast hoiavad praegu Dnepri vasakul kaldal hävinud küla. Sillapea pindala on 1 km². Venemaa saadab sinna regulaarselt uusi varustuse kolonne, mis langevad lõksu, kus relvajõud need paremkaldalt hävitavad. Krynki kaitsmisel hävitati 153 ühikut Vene soomusmasinaid.

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaVenemaa

kolonelHans • jaanuar 11, 2024


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *