Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 12. jaanuaril

OPOLUKORD 12012024

Relvajõud jätkavad kindlustuste rajamist põhjapiirile, – Serhii Najev. Märgitakse, et viimastel kuudel on põhjapoolses operatsioonitsoonis kindlustusvarustust suurendatud 63%.

Päeva jooksul toimus 56 lahingukokkupõrget. Kokku sooritas vaenlane ööpäeva jooksul 3 õhurünnakut ja 16 rünnakut rakett-süsteemidest UA vägede positsioonidele ja asustatud aladele.

Kupjanski suunal tõrjusid kaitsevägi 2 vaenlase rünnakut Harkivi oblastis Sinkivka piirkonnas, kus vaenlane üritas meie vägede kaitsest läbi murda.

Image

Lymani suunal lõid meie kaitsjad tagasi 6 vaenlase rünnakut Luganski oblasti Makiivka ja Donetski oblasti Terni ida pool, kus vaenlane üritas oma taktikalist positsiooni parandada.

Bakhmuti suunal tõrjusid kaitsevägi vaenlase rünnaku Donetski oblastis Klištšiivka piirkonnas.

Avdiyivka suunal tõrjusid meie kaitsjad 9 vaenlase rünnakut Novobahmutivka, Stepovoi, Avdiivka piirkonnas ning veel 16 rünnakut Donetski oblasti Pervomaiski ja Nevelski piirkondades, kus vaenlane üritas taktikalist positsiooni edutult parandada.

Mariinski suunal jätkab kaitsevägi vastase tagasihoidmist Donetski oblasti Georgiivka, Maryinka ja Novomõhhailivka rajoonis, kus vaenlane üritas 10 korda meie vägede kaitsest läbi murda.

Vaenlane ei korraldanud Shakhtarsky suunas ründetegevusi.

Image

Zaporižži suunas lõid meie kaitsjad tagasi 2 vaenlase rünnakut Verbovoi Zaporižži piirkonnast läänes, kus vaenlane üritas kaotatud positsiooni ebaõnnestunult taastada.

Image

Vaenlane ei loobu kavatsusest meie üksused Dnepri vasakkalda sillapeadest välja lüüa. Jah, päeva jooksul sooritas vaenlane meie vägede positsioonidele 3 ebaõnnestunud rünnakut, kuid meie üksused jätkavad oma positsioonide hoidmist ja tekitavad vaenlasele olulisi kaotusi.

Image

____________________________________________________________________

 • Vene DRG sisenes Tšernihivi oblastisse ja tappis mehe 10. jaanuaril kella 5 paiku Semenivska kogukonnas. Vene diversandid tulistasid autot tsiviil elanikuga Gremjatška ja Leonivka küla vahel, kust umbes poole kilomeetri kaugusel on piir Vene Föderatsiooniga. Venelaste tapetud mees jõudis oma lapse bussiga Semenivkasse viia ja oli naasmas Kostobobrivi külla. Ta on sündinud 1961. aastal ja töötas koolibussijuhina.
 • Venemaa Föderatsiooni juurdluskomitee kiitis heaks Venemaa kangelase kolonelleitnant Irek Magasumovi süüdistuse, keda Putin isiklikult autasustas. Teda süüdistatakse 18-aastase tüdruku mõrvas okupeeritud Luganskis.
 • Roman Svitan käsitles 11. jaanuaril toimunud uuel sõjalisel briifingul järgmisi teemasid:
  – võimas tulekahju Moskvas;
  – “Engelsi” lennuväli rünnaku all;
  – kui Krimm on deokupeeritud.
 • Eesti president Alar Karis lubas pärast Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenski saabumist Eestisse oma Balti reisi raames eraldada Kiievile 2027. aastani 1,2 miljardit eurot
 • Oleg Zhdanov opolukorrast
 • Samal ajal kui Venemaa valitsus otsustab, millistele venelaste kategooriatele tuleks võimaldada juurdepääs tasuta aegunud toodetega riiulitele, ja inimesed ehitavad Moskva oblastis soojaks tuld, ütleb Putin, et Venemaa on majandusarengus juba ületanud kõiki Euroopa riike.
  See pole esimene kord, kui Putin seda mõtet väljendab. Putin ütles 22. augustil 2023 strateegilise arengu ja riiklike projektide nõukogu koosolekul sama – et Venemaa on Saksamaast möödunud ostujõu pariteedi ja majanduse mahu poolest, mis on üks olulisemaid. näitajad.
  Tõepoolest, World Economics tsiteeris selliseid näitajaid. Aga tundub, et ainult selle osa raportist panid Putini lauale majandusagendat kujundavad inimesed (Mišustin, Patrušev, Nabiullina, Vaino või Siluanov). Ja tundub, et nad “unustasid” jagada aruande teist osa: teadlased andsid Venemaale C reitingu, mis näitab, et autoritel oli olemasoleva statistilise teabe suhtes olulisi kahtlusi.
  On ebaselge, kas nad varjavad Putini eest Venemaa asjade tegelikku seisu, ei näita talle tegelikku pilti või raamivad teda teadlikult, muutes ta ebakompetentseks või lausa naeruväärseks.
  Putin kuulutas uhkusega, et Venemaa SKT ostujõu poolest on kõrgem kui kõikidel Euroopa riikidel, sealhulgas Saksamaal (5,01 triljonit dollarit), Prantsusmaal (3,53 triljonit dollarit), Suurbritannias (3,48 triljonit dollarit) ja Itaalias (3,18 triljonit dollarit).
  Aga mis puudutab ostujõu pariteeti, millega Venemaa on “kogu Euroopast mööda saanud”, siis on oluline meeles pidada, et see on sisemajanduse kogutoodang, mis on ümber arvestatud rahvusvahelistesse dollaritesse (võrdluse mõttes). Ja Venemaa ja Saksamaa, Prantsusmaa jne toodangu võrdlemine ei ole indikatiivne just majanduste erineva suuruse tõttu. Seda mõistes analüüsivad elatustaset hindavad majandusteadlased ostujõu pariteeti elaniku kohta — kui palju raha kulub sama koguse kaupade ja teenuste ostmiseks. Selle näitaja järgi hoiab Venemaa auväärset 60. kohta, jäädes kaugele maha kõigist “möödutud” Euroopa riikidest.
 • ​USA sõjaväeametnikud ja diplomaadid Washingtonis ja Euroopas ei suutnud kiiresti tuvastada täielikult Ukrainale tarnitud 39 139 relva. Eelmise aasta juuni seisuga andis USA Ukrainale üle 10 000 FGM-148 Javelin ATGM, 2500 Stinger MANPADSi ja umbes 750 Switchblade kamikaze drooni, 430 keskmise ulatusega õhk-õhk raketti ja 23 000 öövaatlusseadet. USA ametnikud ei jälginud kõike ülaltoodut korralikult, öeldakse uues raportis Viisnurk. Valitsuse andmebaasidest puuduv suur hulk relvi “võib suurendada varguse või ümbersuunamise ohtu”, öeldakse raportis. Pentagoni ja välisministeeriumi relvade jälitamise eest vastutavate ametnike sõnul on käimasolevad lahingud muutnud kaitseministeeriumi ametnikel peaaegu võimatuks reisida eesliinile, et tagada relvade ettenähtud kasutamine. “Nõutavad arvestusprotseduurid on dünaamilises ja vaenulikus sõjaaja keskkonnas ebapraktilised,” ütles kaitseministri asetäitja Alexandra Baker.
 • Läti on koostanud Ukrainale uue abipaketi, ütles Läti president. Järgmine pakett sisaldab:
  • Haubitsad.
  • Laskemoon.
  • Tankitõrjerelvad.
  • Raketid.
  • Maastikuautod.
  • Sideseadmed.
  • Varustus.
   Ta lisas, et Läti antav abi ulatub juba 1%ni riigi SKTst ja on ületanud 600 miljoni euro piiri.
 • Jeemeni Houti terroristid said siis lõpuks vastulöögi

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • jaanuar 12, 2024


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *