Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 14. jaanuaril

OPOLUKORD 14012024

Vene väed tegid kinnitatud pealetungi Kreminna ja Avdiivka lähistel. Positsiooni lahingud jätkuvad kogu rindejoonel. Vene väed sooritasid 12. ja 13. jaanuari öösel Ukraina vastu keskmise suurusega drooni-, raketi- ja õhurünnakuid.

Venemaa valmistab ette dessantrünnakbrigaade maabumiseks relvajõudude kaitseliinide tagalasse. Tegemist on katsetega helikopteritelt isikkoosseisu kiireks paiskamiseks, nagu juhtus 24. veebruaril 2022 Kiievi lähedal Gostomeli lennujaama pärast peetud esimeste lahingute ajal. Neid kasutatakse veel ühe vahendina jalaväe juhitud kurnavate frontaalrünnakute läbiviimiseks Ukraina kindlustatud positsioonidele lühiajaliselt.

Ukraina peastaap: Päeva jooksul toimus 49 lahingukokkupõrget:

Kupyanski suunal tõrjus kaitsevägi 4 vaenlase rünnakut Harkivi oblastis Sinkivka piirkonnas, kus vaenlane üritas edutult läbi murda meie vägede kaitsest.

Lymani suunal tõrjusid meie kaitsjad 4 rünnakut Luganski oblasti Makiyivka ja Donetski oblasti Terni piirkonnas, kus vaenlane üritas oma taktikalist positsiooni parandada.

Bahmuti suunas tõrjus kaitsevägi vaenlase 2 rünnakut Donetski oblastis Klištšiivka piirkonnas.

Avdiivka suunas tõrjusid meie kaitsjad 5 rünnakut Novobahmutivka, Avdiivka rajoonis ning veel 13 rünnakut Donetski oblasti Severnõi, Pervomaiski ja Nevelski rajoonis, kus vaenlane püüdis lennunduse toel edutult rünnakut parandada. positsiooni.

Marinski suunal jätkab kaitsevägi vastase tagasihoidmist Donetski oblasti Krasnohorivka ja Novomõhhailivka rajoonis, kus vaenlane üritas lennunduse toel 17 korda edutult läbi murda meie vägede kaitsest.

Šahtarsi telg: Ukraina kaitsejõud tõrjusid 4 vastase rünnakut lõunas Pretšõstivkast, läänes Staromaiors’kest ja lõunas Rivnopilist (Donetski oblast).

Zaporižži telg: Ukraina kaitsjad tõrjusid Robotõne (Zaporižži oblast) ümbruses 2 vaenlase rünnakut.

Hersoni telg: Ukraina kaitsevägi jätkab sillapea laiendamist. Vaatamata märkimisväärsetele kaotustele ei jäta vaenlane oma katseid Ukraina vägede positsioonidelt välja tõrjuda. 13. jaanuari päeva jooksul tegi vastane 5 ebaõnnestunud katset rünnata Ukraina kaitsjate positsioone.

__________________________________________________________________

 • Viimasel ajal on ilmunud üha rohkem videoid Ameerika IFV M2 Bradley edukast lahingukasutusest Ukraina sõjaväe poolt. Isegi Vene allikad kirjutavad, et Ukraina sõjavägi hakkas Bradleyt edukalt kasutama rünnakutes ja rünnakute tõrjumisel. See on üks parimaid IFV-sid, mis on Ukraina relvajõudude teenistuses. Ukraina vajab rohkem Bradley’sid. Praegu on neil ilmselt järgi 150 ringis.

Image

 • Roman Svitan ja Mykhailo Fedorov arutasid probleeme Vene lennundusega, äkilisi muutusi sõjas, Kremli uusi plaane ja muid olulisi teemasid.
 • Roman Svitan käsitles 13. jaanuaril toimunud uuel sõjalisel briifingul järgmisi teemasid:
  – Vene Föderatsiooni suurim ebaõnnestumine;
  – Putini rakettide kadumine;
  – Uus Tšornobayvka vaenlasele.
 • Krõnky

 • Peaaegu kõik Omski 94. arsenalis hoitavad raskemördisüsteemid 2S7 Pion (55.016251, 73.398490) on välja tõmmatud ja ülejäänud neist kannibaliseeriti. Timelapse on veebruar 2022 – juuni 2023.

 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 689. sõjapäeva lõpul. Täna tahaksin pöörata erilist tähelepanu meie rahvuskaardi sõduritele, kes koos kogu kaitse- ja julgeolekujõududega kaitsevad ülimalt vapralt ja äärmiselt vankumatult Ukraina positsioone. Rahvuskaardi 15. brigaad – vanemsõdur Valeri Semenets ja nooremseersant Serhii Koval, operatiivrühma sõdurid. Tänan teid jõu eest! Operatiivülesande 3. brigaad – sõdur Vitali Saštšuk, sõjaväelane Mykola Nagaichuk, sõjaväelane Juri Kosjuta. 14. brigaad – nooremseersant Volodõmõr Oliynyk, vanemseersant Vasyl Chernyuyuk. Aitäh, poisid! Eraldi tahaksin mainida ka Riigikaitse erivägede keskuse “Omega” sõdureid, eriti 1. salga poisse, kes täidavad tõhusalt oma ülesandeid Avdiivi suunal, samuti kõiki 3. “Omega” sõdureid. “salk, kes võitlevad Melitopoli suunal, tugevdades kaitseväe üksusi! Aitäh kõigile, kes teavad kindlalt, et iseseisvus ei ole tasu. Iseseisvuse võidavad julged.
  Au Ukrainale!
 • Slovjanski linnast pärit rahvuskaardi üksus on muudetud brigaadiks. Ukraina rahvuskaardi laienemine jätkub. MilitaryLand teatas oktoobris umbes kümnekonna rahvuskaardi üksuse moodustamisest ja laienemisest ning see suundumus jätkub. 15. Slovjanski rügement (sõjaväe number 3035), mille koosseisu kuulub kuulus Donbassi pataljon, on laiendatud ja reformitud 18. Slovjanski brigaadiks. Laienemine tähendab, et brigaadi on lisandunud vähemalt üks kaardiväepataljon, mis tugevdab selle lahinguvõimet.
 • Ukraina digitaalse ümberkujundamise ministeerium kutsus kodanikke üles tegema FPV droone kodus rinde jaoks. Nad märkisid, et ajal, mil riigis areneb mehitamata õhusõidukite tootmine ja ettevõtted saavad hoogu, saavad kõik isiklikult osaleda okupantide hävitamises, ka tagalas viibides. See puudutab osalemist Dignitase tehnoloogiaabifondi Victory Drones projektis “Rahva drooni”. See on tasuta kahenädalane insenerikursus, mis õpetab teile, kuidas kodus 7-tollist FPV drooni ehitada.

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • jaanuar 14, 2024


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *