Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 15. jaanuaril

OPOLUKORD 15012024

Hanna Maljar: Sõjal on kaks mõõdet – sõjaline ja poliitiline. Ideaalis on võita sõjaliselt. Venemaa on sõjaks valmistunud mitukümmend aastat ja relvi on kogunenud palju, sealhulgas meie poliitikute ja võimukandjate antud. Ja mis huvitav, neil oli valimistel toetus ühiskonna patriootliku osa seas. Nii et relvastuses vaenlasega võrdsuse saavutamiseks on vaja paljudel ametikohtadel partnerite tootmisvõimsust tõsta. Kõik see ladudes ega oota. See võtab lihtsalt natuke aega. See on täpselt aeg, mil vaenlane tahab võita, püüdes meid kurnata ja saada aega võimalikult palju enne meie tugevdamist hävitada. Sellest, kuidas nad seda teevad, kirjutasin pikemalt ülalolevas postituses.

Poliitiline mõõde on meie sajanditepikkune võitlus põhjavallutajaga. Selline võitlus lõpeb alles ühe osapoole kui riigi hävimisega praeguses mõõtmes. Peame tegema kõik selleks, et see ei oleks meie. Peaksime seisma aga te tülitsete, loobite üksteist poriga, võitlete oma edu eest, teenite solvangute ja reklaamide eest raha – noh, nagu alati.

Positsiooni lahingud jätkusid mööda Kupjanski-Kreminna liini, Bahmuti ja Avdiivka lähedal, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal, Zaporižžja oblasti lääneosas ja Hersoni oblasti idakaldal (vasakkaldal).

Päeva jooksul toimus 86 lahingukokkupõrget. Kokku andis vaenlane 3 raketi- ja 60 õhulööki, sooritas 45 rünnakut rakett-süsteemidest UA vägede positsioonidele ja asustatud aladele.

Kupjanski suunal tõrjus kaitsevägi 3 rünnakut Harkivi oblasti Sinkivka ja Petropavlivka rajoonis, kus vaenlane üritas edutult läbi murda meie vägede kaitsest.

Lymani suunal tõrjusid meie kaitsjad 14 rünnakut Luganski oblasti Belogorivka Makiivka ja Donetski oblasti Verhnokamjanski lähistel, kus vaenlane üritas oma taktikalist positsiooni parandada.

Bakhmuti suunal tõrjus kaitsevägi Donetski oblastis Klištšiivka ja Andriivka lähedal 5 vaenlase rünnakut. Venelased on intensiivistanud rünnakuid Bahmuti suunas ja üritavad suruda Ukraina relvajõude Tšašovoi Jari suunas.

Avdiyivka suunal tõrjusid meie kaitsjad 9 vaenlase rünnakut Novobahmutivka, Stepovoy, Avdiivka piirkondades ning veel 13 rünnakut Pervomaiski ja Nevelski lähedal Donetski oblastis.

Image

Mariinski suunal jätkab kaitsevägi vastase tagasihoidmist Donetski oblasti Krasnohorivka, Maryinka ja Novomõhhailivka rajoonis. Siin üritas vaenlane lennunduse toel 15 korda edutult läbi murda meie vägede kaitsest.

Zaporižži suunal lõid meie kaitsjad tagasi 9 rünnakut Krasnoje lähedal, Vervovoist läänes ja Zaporižži oblastis Robotiny, kus vaenlane üritas kaotatud positsiooni ebaõnnestunult taastada.

Hersoni suunal said vaenlase suurtükitulest otsetabamuse Hersoni keskus ja Hersoni oblasti Stanislavi asula. Vaenlane ei loobu kavatsusest meie üksused Dnepri vasakkalda sillapeadest välja lüüa. Nii sooritas vaenlane päeva jooksul 6 ebaõnnestunud rünnakut. Ukraina sõdurid jätkavad oma positsioonide hoidmist ja tekitavad vaenlasele olulisi kaotusi.

___________________________________________________________

 • Šveitsi välisminister ütles Davosis, et “ilma Venemaa sõnata ei tule rahu”. Ignazio Cassis usub, et Ukraina rahuplaan on vaid “vundament” edasisteks läbirääkimisteks Venemaaga. “Iga päev, mil ootame, sureb kümneid tsiviilisikuid. Meil ​​pole õigust oodata. Peame olema valmis, kui tingimused seda võimaldavad… Ukraina rahvale on hädasti vaja rahu… Peame tegema kõik, et lõpetada see sõda.” , ” märkis Šveitsi välisministeeriumi juht. PS! Davosis on väidetavalt 100 riigi esindajad!
 • Briti luureraport: Vene Föderatsioonis on meditsiiniga tõsiseid probleeme. Varem on Venemaa massimeediast teatatud, et kodanikud võitlevad meditsiiniteenuste saamise võimaluse eest kogu riigis. Tähelepanu pöörati ka ravimite, eelkõige laia toimespektriga antibiootikumide vähesusele. Agressorriigi valitsus on ka ebapiisava personali ja rahalise surve tõttu sunnitud vähendama tsiviilmeditsiiniasutuste arvu kogu riigis.

The impact of the war against Ukraine on healthcare in Russia is highly likely being felt by the civilian population. Russian media has reported that the general public is struggling to access hospital services throughout the country. A shortage of medical products is also being reported, including broad-spectrum antibiotics. The war is likely to be significantly contributing to this situation as hospitals are treating wounded personnel. The government is also being forced to reduce the civilian health estate nationwide, due to a lack of clinical staff and financial pressures.

 • Ukraina elektroonilise kaitsesüsteemi võimas töö rünnaku ajal 13. jaanuaril sai pöördepunktiks – üle 20 raketi ei jõudnud sihtmärgini. Varem kasutas kaitsevägi droonide vastases võitluses aktiivselt elektroonilisi sõjapidamise süsteeme, kuid mitte rakette, mistõttu võib see olla pöördepunktiks süsteemide töös. Õhujõudude pressiesindaja Juri Ignat ütles omakorda, et kohalikud kogukonnad saavad osta tsiviiltootjatelt elektroonilist sõjavarustust, et võidelda vaenlase rakettide ja droonidega. Ta märkis ka, et “see töö on juba käimas.” “Täna mõtlevad teatud firmade juhid juba oma isikukaitsele, et kaitsta oma rajatisi. Seda juba tehakse… See on tulevik. Pole vaja kulutada kalleid rakette, kui suudate niimoodi vaenlase peatada ” ütles õhuväe pressiesindaja
 • Ukrinform: 14. jaanuari õhtul tulistasid Ukraina sõjaväelased Aasovi mere taevas alla Venemaa tuvastus- ja juhtimislennuki A-50 ning pommitaja IL-22M. Viite andis Ülemraada riikliku julgeoleku-, kaitse- ja luurekomisjoni aseesimees Juri Mysyagin ja “RBK-Ukraina” allikad kaitseväes. Teadete kohaselt tulistati lennuk A-50 alla kohe pärast seda, kui see asus teenistusse Kyrylivka piirkonnas 14. jaanuaril kella 21.10-21.15 paiku. A-50 kadus radaritelt ja ei vastanud päringutele. Hiljem tuvastas Vene lennuki Su-30 VKS piloot tundmatu lennuki süttimise ja kukkumise. Lennuk Il-22M11 oli teenistuses Strilkovo piirkonnas ja tulistati alla 14. jaanuaril kella 21 paiku Aasovi mere rannikul alla. Lennuk üritas Anapas maanduda, kutsus välja evakuatsiooni, kutsus “kiirabi” ja tuletõrjeauto.Vene allikate sõnul jõudis A-50 Anapa lennujaama ja maandus – mitu meeskonnaliiget said vigastada. Põhiküsimus on, kes ja kuidas selle maha lasi? Rünnakuala on ligikaudu kindlaks tehtud ja Ukrainian Patriot pääseb sinna kergesti, kui sõidaks rindejoone lähedale ja tulistaks välja kaugmaarakette. Teine võimalus on F-16, mis viitasid oma kohalolekust sel viisil. Kuid kirjutatakse ka teisest versioonist – Vene õhutõrje „sõbralikust“ tulest. Venemaa õhutõrjesüsteemid on sama Zaporožje piirkonna kohal juba Su-35 alla tulistanud. “Oma või vaenlane” süsteemid ei tööta hästi ning kaos Vene grupeeringus ja tegevuse koordineerimatus pole kuhugi kadunud.Tänastes UA vene kaotuste hinnangus neid lennukeid lisandunud pole mis tähendab, et sellel infol (veel) kinnitust pole.

The Armed Forces shot down two Russian planes: one fell into the sea, the other tried to reach the airfield

 • Volodymyr Zelenskyi aadress. Selle aasta esimesed kaks nädalat on Ukrainale andnud juba jõudu ja võimalusi. Meie sõdalastele on uued tugipaketid. Relvade ja laskemoona ühiseks tootmiseks on väga vajalikud kokkulepped, eriti tundlik droonide teema. Drone tuleb juurde. Valmistame ette järjekordset head uudist õhutõrje kohta. Mäletame rakettide kohta, seal tuleb veel juttu EW-st – raadioelektroonilise sõjapidamise vahenditest. Ja iga kuu suurendame pidevalt oma Ukraina suurtükiväe tootmist. Ukrainal on piisavalt potentsiaali selle raske sõjatee läbimiseks. Meil on potentsiaali maailm kokku viia. Meil on potentsiaal võita. Peaasi on uskuda oma jõududesse. Ja usu Ukrainasse. Olen tänulik kõigile, kes on Ukrainaga ja Ukrainas. Olen tänulik kõigile, kes võitlevad ja töötavad ning vabatahtlikud ja aitavad, et Ukraina elaks.
 • Bulgaaria kaitseminister kutsus üles lõpetama Venemaa ülistamist kooliõpikutes. Todor Tagarev ütles, et Venemaa poolel on palju propagandat Bulgaaria kodanike vastu. “Põlvest põlve räägitakse, et Venemaa on meie sõber ja vabastaja ning me peaksime talle tehtu eest “tänulikud” olema. Ajaloos oleme aga erinevates konfliktides sageli sattunud erinevatele külgedele. Föderatsioon ajas sageli oma huve Bulgaaria rahva huve kahjustades,” ütles ta. Minister lisas ka, et lisaks traditsioonilisele massimeediale, vaid ka sotsiaalvõrgustikes on vaja jälgida Venemaa desinformatsiooni propagandakampaaniaid, mis “mõjutavad iga päev erinevaid elanikkonnarühmi”.
 • Yermak ütles Davosis, et Zelensky “ei lähe kunagi konflikti külmutama”.
  “Ukraina ei vaja külmutatud konflikte. Ukraina vajab õiglast rahu. Ja Ukraina soovib edaspidi ära hoida igasuguseid võimalikke agressioone ning kasutab seda võimalust,” rõhutas Yermak. Ametnik märkis, et kõik “Rahuvormeli” arutelus osalevad riigid tahavad ausalt öeldes aidata kaasa sõja lõpetamisele ja rahu loomisele. Siiski on Yermaki sõnul eri osariikidel erinev arvamus, kuidas seda saavutada
 • Bild: Saksamaa valmistub võimalikuks Venemaa rünnakuks. Eskalatsioon NATO ja Venemaa vahel võib toimuda juba selle aasta veebruaris, seisab salajases dokumendis mis on õppuse “Alliance Defense 2025” stsenaarium ja mis kirjeldab samm-sammult, kuude kaupa, kuidas Putin tegutseb ja kuidas NATO on sunnitud end kaitsma. Märgitakse, et Kreml alustab kevadpealetungi, võttes arvesse lääneriikide toetuse nõrgenemist Ukrainale. Juba 2024. aasta juuniks saavutab agressor väidetavalt suurt edu ja tõukab Ukraina armee tagasi. Juba juulis algab esmalt Vene Föderatsiooni varjatud ja seejärel avatum rünnak läänele. Stsenaariumi järgi omandab hübriidsõda uued mõõtmed, suureneb küberrünnakute arv, agressor õhutab etnilisi vene vähemusi Eestis, Lätis ja Leedus
  • Venemaa käivitab mobilisatsioonilaine ja kutsub 2024. aasta veebruaris sõjaväkke veel 200 tuhat inimest;
  • kevadel alustab Kreml ulatuslikku pealetungi Ukrainas ja alistab Lääne ebapiisava toetuse taustal 2024. aasta juuniks Ukraina relvajõud;
  • lisaks kutsub Venemaa Föderatsioon stsenaariumi kohaselt esile agressiooni etniliste vene vähemuste vastu Balti riikides. Algavad kokkupõrked ja Vene Föderatsioon viib läbi suured õppused “Zapad 2024”, milles osaleb 50 000 sõdurit;
  • aasta oktoobris viib Venemaa Föderatsioon väed ja keskmaaraketid üle Kaliningradi eesmärgiga rünnata Suwalki koridori;
  • detsembris – pärast Ameerika valimisi – võib seal alata piirikonflikt ja rahutused;
  • aasta jaanuaris kutsuvad Poola ja Balti riigid kokku NATO Nõukogu kohtumise ja kuulutavad välja Venemaa Föderatsiooni poolse ohu suurenemise, mis märtsis viib Valgevenesse ja Balti riikide piiridele lisavägesid;
  • aasta mais otsustab NATO „usaldusväärse heidutuse meetmed”, et hoida ära Venemaa rünnak Suwalki koridorile kahelt poolt – Valgevenest ja Kaliningradist;
  • X-päeval annab NATO ülemjuhataja Bundeswehri saladokumendi kohaselt korralduse viia idatiivale üle 300 tuhat sõdurit, sealhulgas 30 tuhat Bundeswehri sõdurit.

 • GURi esindaja Vadõm Skybitskyi: Venemaa toodab umbes 115-130 strateegilist raketti. Lisaks õnnestub venelastel toota 100-115 operatiiv-taktikalist raketti kuus (nagu Kh-31, Kh-59 jne). Samuti liitub Skibytskyi andmetel Vene sõjaväkke iga päev umbes 1000-1100 inimest. “See läheb nii kaotuste täiendamiseks kui ka reservrügementide moodustamiseks. Aga seda ei saa nimetada varjatud mobilisatsiooniks. Seda lihtsalt ei tehta nii massiliselt kui 2022. aasta oktoobris-detsembris,” ütles ta ja märkis, et venelaste peamine motivatsioon on sõjaväkke minek on palk.
 • Droonitabamus

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • jaanuar 15, 2024


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *