Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 17. jaanuaril

OPOLUKORD 17012024

Serhy Najev: Sõda Venemaaga ei hõlma ainult Ukraina ida- ja lõunaosa. Erandiks pole ka Põhja-operatsioonitsoon. Sumõ ja Tšernihivi piirkondade piirialadel (ja ka kogu riigis) kehtib sõjaseisukorra õiguslik režiim. Iga päev tekitab vaenlane neile territooriumidele tulekahjustusi. Vaenlane kasutab erinevat tüüpi relvi, sealhulgas lennundust, suurtükiväge, miinipildujaid ja granaadiheitjaid, ründab sabotaažirühmadega. Venemaa kasutab meie rahvuse hävitamiseks kõiki teadaolevaid ja võimalikke sõjalisi oskusi ning pole vahet, kuhu väljalastud rakett, mürsk või kuul tabab. Meie riigi põhjaosas asuv piir on kontaktijoon vaenlasega koos kõigi talle omaste lahingutegevusega. Need vaenutegevused võivad kaasa tuua nii tsiviilisikute kui sõjaväelaste surma, nende tabamise ning tervete piiriäärsete külade ja linnade hävitamise. Iga tsiviilisik peaks selgelt aru saama, et Venemaa piiri lähedal viibimine on ohtlik! Sõjaväeadministratsioonid lahendavad iga päev elanike evakueerimise küsimust nendest piirkondadest, aga ka Ida- ja Lõuna-Ukraina rindeasulatest. Sõda jätkub ja selleks, et Ukraina sõjaväelased saaksid läbi viia täieõigusliku tulevahetuse ja hävitada vaenlase, mõtlemata, et see võib meie kodanikke kahjustada, peaks iga teadlik ukrainlane kuulama sõjaväe administratsioonide nõuandeid. Iga lask, katse sabotööre kaasata, saab okupant väärilise vastuse, tegutseme ette! Suur lugupidamine igale Ukraina sõdurile, kes näitab üles oma julgust ja vaprust meie iseseisvuse kaitsmisel! Au Ukrainale!

Vene väed tegid kinnitatud edusammud Kreminna ja Bahmuti lähedal, kuna positsiooniline tegevus jätkus kogu rindejoonel. Väidetavalt vähenevad Venemaa taktikalised lennuoperatsioonid Aasovi mere lähedal ja Venemaa lennundusvõimekus võib väheneda pärast seda, kui Ukraina väed hävitasid Venemaa kaugmaaradari tuvastuslennuki A-50 ja tekitasid suuri kahjustusi Vene komandopunkti lennukile Il-22. 14. jaanuari öösel.

Öösel vastu 17. jaanuari ründas vaenlane Primorsko-Ahtarski oblastist – Venemaa Föderatsioonist, 20 “Shahed-136/131” drooniga ja kahe õhutõrjeraketi S-300’ga Belgohorodi piirkonnast, Venemaa Föderatsioon Harkivi suunal. Õhutõrje vahenditega hävitati 19 drooni.

Image

Päeva jooksul toimus 85 lahingukokkupõrget.

 • Kupjanski suunal rünnakuid ei toimunud.
 • Lymani suunal tõrjusid meie kaitsjad 11 okupantide rünnakut.
 • Bahmuti suunal tõrjus kaitsevägi Donetski oblastis Ivanivski, Klištšiivka ja Andriivka rajoonis 9 vaenlase rünnakut.
 • Avdiivka suunal tõrjusid meie kaitsjad 20 vaenlase rünnakut Novobahmutivka, Stepovoy, Avdiivka lähedal ning veel 15 rünnakut Pervomaiski ja Nevelski lähedal Donetski oblastis.
  • DeepState lähemalt eilsest Venemaa rünnakust Avdiivkale: Eile alustasid venelased kolmest suunast rünnakut Avdiivka kirdeservale. 110. brigaadi võitlejad pidid eile peatama vaenlase rünnaku. Kamjanka piirkonnas liikus samaaegselt kaks jalaväerühma lainet. Eesmärk oli kas püüda läbi murda väikestes rühmades või juhtida tähelepanu järjekordselt löögilt. Samal ajal liikus läbi Vesele Avdiivka poole vähemalt 10 IFV’ga kolonn.Konvoi eesotsas olev tank täitis demineerija rolli ja meie poisid arvasid lõpuni, et see on puldiga. BMP jalaväe viskas pardalt ja taganes. Jalavägi sai kohe pihta, kaotusi polnud võimalik arvutada. Osa IFV-sid hävitati, kaadreid näeb kanali eelmises videos. Mis puudutab kahte lainet Kamyanka lähedal, siis hukkus ja sai haavata umbes 20 inimest kahest rühmast. Ülejäänud jooksid minema. Hoolimata vaenutegevuse läbiviimise keerukusest pika kontaktirea tingimustes õnnestub kaitseväe võitlejatel vaenlasele tõhusalt kahju tekitada. Oluline roll on 110. brigaadi juhtkonnal ja isikkoosseisul, kes teevad kõik endast oleneva, et hoida positsioone minimaalsete kaotustega.

Image

 • Marinski suunal jätkab kaitsevägi vastase pidurdamist Donetski oblasti Krasnohorivka, Georgiivka, Marinka ja Novomõhhailivka rajoonides. Selles suunas püüdsid sissetungijad lennunduse toel 16 korda edutult meie vägede kaitsest läbi murda.
 • Zaporižži suunal tõrjusid meie kaitsjad vaenlase rünnaku Vervovoist läänes.
 • Shakhtars’ke suunal: okupandid ei korraldanud ründeoperatsioone.
 • Zaporižži suunal: Ukraina kaitsevägi tõrjus 1 vaenlase rünnaku Verbovest läänes (Zaporižži oblast).
 • Hersoni suunal: Ukraina kaitsevägi jätkab sillapea laiendamist. Vaatamata märkimisväärsetele kaotustele ei jäta vaenlane oma katseid Ukraina vägede positsioonidelt välja tõrjuda. 16. jaanuari päeva jooksul üritas vastane 6 korda ebaõnnestunult rünnata Ukraina vägede positsioone.

 

_______________________________________________________________________

 • Bloomberg.  „Valge Maja soovib, et Ukraina muudaks oma strateegiat ründavalt kaitsvaks“, edastas Bideni sõnumi Zelenskyle Davosi foorumil USA presidendi nõunik Sullivan.
  • Ukraina saab minna kaitsele vaid juhul, kui USA ja tema liitlased garanteerivad, et nad tagavad piisava laskemoona ja soomuki.
  • Venemaa keskendub ka juba vallutatud positsioonide säilitamisele kuni USA presidendivalimisteni, lootes Trumpi võidule.
  • Putin muutis Venemaa ühiskonna sõjamajanduseks. Kreml kulutab 2024. aastal oma sõjaväele 8% SKT-st, ületades esimest korda pärast Nõukogude Liidu kokkuvarisemist sotsiaalkulutusi.
  • Zelenskil on õigus, kui lükkab tagasi Lääne üleskutsed relvarahu sõlmimiseks.
  • Venemaa kasutab pausi uuesti relvastamiseks ja varustuse taastamiseks, et hiljem rünnakut jätkata. Ukraina ei pruugi sama vaherahu ajal läänest rohkem raha ja relvi saada. Seega võib praegune relvarahu tähendada hilisemat allaandmist.
 • Zelenski. Kaks päeva tagasi tõestasime isegi, et suudame väärtuslikke Vene lennukeid alla tulistada;
  • Arvestades aega meie Krimmi Venemaa ebaseadusliku annekteerimise algusest, on sõda kestnud peaaegu 10 aastat;
  • Putin varastas vähemalt 13 aastat rahu ja asendas need valude ja kriisidega;
  • Zelenski süüdistas läänt selles, et ta mängis Venemaa kätte sooviga “tõkestada eskaleerumist”;
  • Putinile ja tema sõjalisele strateegiale on vaja lõpp teha ning Ukraina saab temast jagu;
  • Keegi ei usu Venemaa edusse, isegi mitte Putini sõbrad Pekingis ja Pyongyangis;
  • Ukraina konflikti külmutamine ei tähenda sõja peatamist – Putin ei ole rahul “külmutatud tootega”;
  • Asjaolu, et Vene Föderatsiooni tuumatööstus ei ole endiselt sanktsioonide all, on läänele tohutu löök;
  • Putini “sõbrad” Pyongyangis ja Teheranis kasutavad lihtsalt tema hullust ära;
  • Ukraina rahvas ei andesta kunagi Putinile ja neile, kes toetasid terrorismi.
 • Roman Svitan käsitles 16. jaanuari uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – streik Voroneži vastu;
  – Putini lennukite kaotused;
  – Krimmi deokupeerimine.
 • Serhii Žirnov arutas koos saatejuhi Vladyslav Novikoviga järgmisi teemasid:
  – Putin kartis pärast lennukite hävitamist;
  – VF relvajõude tabasid Vene propagandistid üllatusena;
  – Venemaa külmub: alanud on kütteprobleemid.
 • Venemaa president Vladimir Putin võimendas märkimisväärselt Kremli pikaajalisi püüdlusi seada infotingimused tulevasteks eskalatsioonideks Balti riikide vastu, tõenäoliselt osana tema laiemast jõupingutusest NATO nõrgendamiseks. Putin väitis 16. jaanuaril, et Läti ja teised Balti riigid “viskavad etnilisi vene inimesi” oma riikidest välja ja see olukord “mõjutab otseselt Venemaa julgeolekut”. Putin tugevdas märkimisväärselt Kremli pikaajalisi jõupingutusi, et seada infotingimused tulevasteks eskalatsioonideks Balti riikide vastu, tõenäoliselt osana tema laiemast pingutusest NATO nõrgendamiseks.
 • Saksamaa annab Ukrainale julgeolekuabi üle 7 miljardi euro väärtuses mis pälvib kriitikat. Saksamaa liidukantsler Olaf Scholz ütles 16. jaanuaril telefonikõnes USA presidendi Joe Bideniga, et Berliin annab Ukrainale 2024. aastal ühepoolselt üle seitsme miljardi euro julgeolekuabi ja humanitaarabi. Saksamaa otsene lähenemine on aga pälvinud kriitikat mõne kõrgetasemelise EL-i poliitikakujundaja poolt. ELi siseturuvolinik Thierry Breton heitis 15. jaanuaril Berliinile ette, et ta ei toetanud mitmepoolseid ELi mehhanisme abi andmiseks.
 • Taani ja Holland valmistavad ette tankitarneid Ukrainasse. Taani ja Holland valmistuvad ühiselt tarnima kahte esimest 14st Leopard 2A4 tankist, teatas kohalik meedia 16. jaanuaril. Leopardi üksused renoveeriti Saksamaal ja saadetakse esialgu Poola, kus Ukraina sõjaväelasi on oodata.
 • Hukkus vähemalt 11 lennukil A-50 viibinud sõjaväelendurit. Z-kanali Fighterbomber (tõenäoliselt juhib Vene relvajõudude kapten Ilja Tumanov) süüdistab lennuki likvideerimises “kõige kohutavamaks ja ohtlikumaks vaenlaseks” kujunenud Venemaa õhutõrjet ning väidab, et Ukraina sõdurid väidetavalt pole lennuki kaotsiminekuga midagi pistmist. Samas kirjutavad ISW analüütikud, et venelased ajavad seda teksti teadlikult laiali, et oma pilootidele kinnitada, et missioonid Musta ja Aasovi mere kohal on endiselt ohutud ning intsidendi põhjuseks oli inimfaktor.

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • jaanuar 17, 2024


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *