Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 30. jaanuaril

OPOLUKORD 30012024

Vene väed tungisid hiljuti edasi Kreminna ja Avdiivka lähedal ning Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal.

Ukraina kaitseväe õhutõrje hävitas Mõkolaivi, Sumõ, Tšerkasõ, Kirovohradi, Dnipropetrovski, Harkivi, Hersoni ja Kiievi oblastis 15/35’st vaenlase UAV-d.

Kupyanski suunal: Ukraina kaitsjad tõrjusid rünnakut Syn’kivka lähedal ja Pishchanest ida pool (Harkivi oblast). Selles piirkonnas tegid okupandid ebaõnnestunud katseid Ukraina kaitset murda.

Lymani suunal: Ukraina kaitsjad tõrjusid 4 rünnakut Serebrjanske metsanduse piirkonnas (Luganski oblast) ja Ternõi lähedal (Donetski oblast). Selles piirkonnas tegi vastane katseid Ukraina kaitset murda.

Bahmuti suunal: Ukraina kaitsevägi tõrjus 3 rünnakut Ivanivske (Donetski oblast) ümbruses, kus okupandid tegid ebaõnnestunud katseid oma taktikalist olukorda parandada.

Avdiivka suunal: Ukraina kaitsjad tõrjusid 8 rünnakut Novobahmutivka, Avdiivka ja 5x rohkem rünnakuid Pervomais’ke ja Nevel’s’ke (Donetski oblast) lähedal. Selles piirkonnas üritasid okupandid Ukraina kaitset murda, kuid see ei õnnestunud. Agressor on edenenud Pervomaiskesse. Ukraina on tagasi võtnud suurema osa Avdiivka lõunapoolsest ringkonnast, mille okupant oli eelmisel nädalal vallutanud.

Image

Mar’inka suunal: Ukraina kaitsevägi jätkab sissetungijate tagasihoidmist Heorhiivka, Pobjeda ja Novomõkhailivka (Donetski oblast) ümbruses. Sellel alal tegi vastane 6 ebaõnnestunud katset oma taktikalist olukorda parandada.

Šahtarski suunal: Ukraina kaitsjad tõrjusid 1 rünnaku Zolota Nyva (Donetski oblast) lähedal. Vastane andis õhurünnaku Staromaiors’ke (Donetski oblast) ümbruses.

Zaporižži suunal: Ukraina kaitsjad tõrjusid 1 rünnaku Prjuutnest (Zaporižži oblast) põhja pool.

Hersoni suunal: vastane tulistas suurtükiväest Hersoni linna, Novokairy, Sadove, Prydniprovs’ke (Hersoni oblast) asulaid. Lisaks alustasid okupandid MLRS-i rünnakuid Respublikanetsi, Krõnki ja Ivanivka (Hersoni oblast) asulates. Okupandid Ukraina üksused Dnipro vasakkaldal oma tugipunktidest välja ajada. Vaenlane sooritas päeva jooksul 7 ebaõnnestunud rünnakut Ukraina vägede positsioonidele.

__________________________________________________________

 • Putin kardab droonide rünnakut. Selle tõttu katkeb internet öösiti. Ajutine öine 4G mobiilse interneti seiskumine Leningradi, Novgorodi ja Pihkva oblastis on tingitud “julgeolekuasutuste varustuse kohandamisest droonitõrjeks ja õhutõrjeks”, teatas Vene meedia. Selle põhjuseks on asjaolu, et Putin saabus Peterburi ja Ukraina droonid lendavad vaikselt Venemaa Leningradi oblastisse. Vene diktaator ei tunne end turvaliselt isegi oma kodulinnas.
 • Zelensky võttis sõna vägivaldse mobiliseerimise vastu:
  • Soovime, et Ukrainas viibiksid ebaseaduslikult lahkunud mobilisatsiooniealised inimesed. Kõik ei tohiks olla rindel, see on õigluse küsimus: inimesed peaksid Ukrainas makse maksma.
  • Ukraina armee arv on 880 tuhat inimest.
  • Kui USA abi Ukrainale peatub, saab Euroopa aru, et kui Ukraina vastu ei pea ja Putin edasi läheb, ei jää EL rahu.
  • Meil on 880 tuhat. Meil on miljoniline armee.” President märkis ka, et “samal ajal on meil praegu 30 miljonit inimest, täpsemalt töötab 30 miljonit inimest.
  • Kui Donald Trump võidab presidendivalimised, siis USA toetus tõenäoliselt ei muutu.
 • See, et vaenlane nüüd Tabaivkaga oma avalikes postitustes hoopleb, ei vasta tõele. Seal käivad lahingud, vastavalt ei saanud vaenlane Tabaivkat kinni. Seetõttu on need minimaalsed edusammud sellel territooriumil kõik, mida sissetungijad saavutasid. Ja meie poolelt on peamine päästa kaitseväelaste elusid,» ütles Ukraina relvajõudude maavägede väejuhatuse avalike suhete talituse juht Volodymyr Fityo.
 • Narõškini avalduste taga on venelaste ettevalmistused pikaks sõjaks Ukraina vastu. Venemaa välisluureteenistuse direktor Sergei Narõškin kinnitas, et Kremlit ei huvita Ukraina-vastase sõja ükski lahendus, välja arvatud selle täielik hävitamine ja väljajuurimine. See tõestab, et agressorriik püüab kodumaisele publikule pidevalt õigustada pikaajalisi ja kulukaid sõjalisi jõupingutusi. Venemaa ametiisikud kinnitavad pidevalt Venemaa pühendumust oma maksimalistlikele eesmärkidele Ukrainas, mis on võrdväärsed Kiievi ja Lääne täieliku kapitulatsiooniga. Ning Kremli käsilaste avaldused, et Venemaa on “alati huvi tundnud” rahuläbirääkimistest Kiieviga, on lihtsalt katsed huvi teeselda, et kutsuda esile Lääne ettevaatavaid järeleandmisi Ukraina suveräänsuse või territoriaalse terviklikkuse osas.
 • Putin plaanib lähiajal külastada Põhja-Koread, kus kohtub selle juhi Kim Jong Uniga. Tundub, et Vene Föderatsioonil on KRDV-lt midagi väga vaja, sest Kremli diktaator kardab riigist välja reisida. Kahe diktaatori isiklikul kohtumisel võib olla mitu põhjust. Putin valmistub suurendama rünnakuid Ukraina vastu ja vajab seetõttu pealetungi jaoks märkimisväärset relvavaru. Yin omalt poolt valmistub üha enam võitlema Lõuna-Korea vastu ja vajab Venemaa sõjatehnikat, kaasaegsemaid relvi ja muud Vene Föderatsiooni toetust. Teine tõenäoline läbirääkimiste põhjus on “kurjuse telje” maailmasõjaks ettevalmistamise järjekordne etapp. Pole välistatud, et kahe režiimi vahel sõlmitakse palju tõsisemaid lepinguid kui lihtsalt tehnoloogia vahetus ja vastastikune relvade tarnimine. Läänevastane koalitsioon demonstreerib taas, et on aktiivselt ühinemas ja valmistub vältimatuna näivaks globaalseks vastasseisuks.
 • Leopard 2 tankid, mida Ukraina kasutas suvepealetungil. Leopard 2-d toimisid hästi, kuid olid vaevalt haavamatud superrelvad. Vähem kui 100 Ukraina teenistuses olnud Leopard 2-st on vähemalt 26 välja kukkunud; teisi ei saa remondi- ja hooldusprobleemide tõttu kasutada. Nagu kõik tankid, sõltuvad Leopard 2 ja Abrams lahinguväljal ellujäämiseks tihedast kombineeritud relvastuse koordineerimisest jalaväe, suurtükiväe ja inseneridega ning vajavad ulatuslikku tugiinfrastruktuuri, et end lahingus ära hoida. Ukraina ei suutnud neid 2023. aastal pakkuda. Nõrgalt toetatud Leopard 2-d juhtisid esialgseid suviseid rünnakuid, kuid ei saavutanud suurt edu. Rohkem selliseid täiustatud tanke oleks aidanud, kuid pealetung pakub vähe tõendeid selle kohta, et paremad tankid oleksid olnud otsustavad.
  Teised juhivad probleemi laiemale sõjalisele revolutsioonile, mille käigus arvatakse, et uus tehnoloogia muudab lahinguvälja edukate rünnakumanöövrite jaoks liiga surmavaks, olenemata hävitajatest F-16, ATACMS-i rakettidest või Abramsi tankidest. Droonid, satelliitseire ja täppisrelvad on tehnoloogiad, mida enamik sõjalise revolutsiooni teoreetikuid praegu rõhutavad. Ometi olid kõik osalised nii Ukraina 2022. aasta ründeedu kui ka 2023. aasta rünnaku läbikukkumise jaoks. Nende uute süsteemide tegelik surmavus ei ole olnud radikaalselt suurem kui eelmiste põlvkondade relvade oma enam kui sajandi kestnud suure- jõuvõitluskogemus. Ukraina sõjakogemus näitab vähe tõendeid tehnoloogiliselt kindlaksmääratud kaitse domineerimise uue ajastu kohta. https://www.foreignaffairs.com/ukraine/how-russia-stopped-ukraines-momentum
 • Rheinmetall ehitab Saksamaale rekordajaga uut laskemoona tehast, et luua strateegiline varustuskindlus nii Bundeswehrile kui ka Ukrainale, ütles Rheinmetall tegevjuht Armin Papperger.
 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 705. sõjapäeva lõpulPidasin kohtumise peaminister Denys Shmygaliga – sisuliselt strateegilise kohtumise, mis käsitles kogu esimest poolaastat koostöös meie naabritega Euroopa Liidus. Nad arutasid Poola, Slovakkia, Tšehhi, Rumeenia ja Bulgaariaga tehtava valitsustevahelise koostöö kavandatud üksikasju. Juba olemasolevad kokkulepped. Kokkulepped tuleb saavutada. Väga tähendusrikas.Juhtimine naabruspoliitikas on see, mis lisab juhtpositsiooni kogu avalikule poliitikale. Olen tänulik igale meie naabrile: igale riigile ja juhile, kes on valmis täiesti pragmaatiliseks ja vastastikku kasulikeks suheteks ning toetavad meie lepingute elluviimist. Tootlikkus iga Euroopa Liidu naabriga on vajalik.Aitäh kõigile maailmas, kes aitavad! Aitäh kõigile, kes töötavad Ukraina, meie sõdurite heaks, et meie Ukraina kaitse- ja julgeolekujõududel oleks vaid rohkem võimalusi tegutseda.
  Au Ukrainale!
 • Kaitseväe kolonel käsitles 29. jaanuaril toimunud uuel sõjalisel briifingul järgmisi teemasid:
  – millise otsuse tegi NATO Ukraina suhtes;
  – relvajõud hävitavad okupandid Krynkis;
  – USA kaalub Iraani löögi võimalust
 • Oleg Zhdanov operatiivolukorrast 29.01.

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • jaanuar 30, 2024


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *