Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 31. jaanuaril

OPOLUKORD 31012024

Zelensky. Avdiivkas on aiad tehtud surnukehadest, lamades üksteise peal, nad isegi ei korista neid ära. Sõja esimesel aastal ei kasutanud Venemaa matemaatikat, vaid viskas inimesed lihtsalt minema, vahet pole, kui palju sõjaväelasi sõjas hukkus. Nad näevad inimesi lihana. Ma pole kindel, et see neid kurnab, neid ei huvita – miljon, kaks, kolm, kui palju sureb. Nüüd on meil näiteks Avdiivka, te lihtsalt ei kujuta ette. Need on aiad, laipadest tehtud aiad. Nad tegid seda. Inimesed lihtsalt lamavad lahinguväljal üksteise otsas. Need on laipade aiad, nad isegi ei vii neid ära.

Harkivi-Luganski oblasti piirialal on käimas Venemaa 2024. aasta talve-kevade eeldatud pealetungi. Vene väed tegid hiljuti kinnitatud edusammud Bahmuti ja Horlivka lähedal, positsioonilahingud jätkusid kogu kontaktliinil 30. jaanuaril.

Ööl vastu 31. Jaanuarit, ründas vaenlane 20 Shahed-136/131 tüüpi UAV-ga suundadelt: Primorsko-Ahtarsk, Kursk – Venemaa, Chauda ja kolme ballistilise raketiga Iskander-M Krimmist ja Voroneži piirkonnast. Mõkolaivi, Zaporižži, Dnipropetrovski, Kirovohradi ja Harkivi piirkondades hävitati 14 vaenlase mehitamata õhusõidukit.

Kupianski suunas tõrjusid meie kaitsjad 4 rünnakut Synkivka Harkivi oblasti lähedal, kus vaenlane üritas edutult läbi murda meie vägede kaitsest.

Limany suunas tõrjusid Ukraina sõdurid 6 rünnakut Ternívi ja Ampolívki Donetski oblasti lähedal, kus vaenlane üritas meie vägede kaitsest läbi murda.

Image

Bakhmuti suunal tõrjus kaitsevägi 4 rünnakut Donetski oblasti Bogdanivka ja Klištšievka piirkonnas, kus vaenlane lennunduse toel üritas taktikalist positsiooni parandada. Ukraina väed tegid väikeseid edusamme Horlivka lääneservas.

Avdiyivka suunal tõrjusid meie kaitsjad 20 rünnakut Avdiyivki piirkonnas ja veel 9 rünnakut Pervomaiski ja Nevelski Donetski oblastite lähistel, kus okupandid üritasid edutult läbi murda meie vägede kaitsest.

Image

Marinka suunal jätkavad kaitseväelased vastase ohjeldamist Donetski oblasti Georgiivka, Pobeda ja Novomõhhailivka piirkondades. Siin üritas vaenlane 14 korda edutult taktikalist positsiooni parandada. Jah, Solodke-Konstyantinivka suunas tõrjusid meie kaitsjad vaenlase pealetungi, mille käigus vaenlane kasutas 12 ühikut soomustehnikat. Lahingu tulemusena hävitati 2 tanki, 6 MT-LB ja 1 vaenlase BMP.

Šahtarski suunas agressiivse ründetegevust vaenlane läbi ei viinud.

Zaporožje suunas ründeaktsiooni vastane ei teinud.

Hersoni suunal vaenlase suurtükiväe tulistamise all kannatasid Hersoni, Vese, Kozatske, Ivanivka, Dniprovski, Stanislav Hersoni oblastid. Vaenlane sooritas õhulööke Hersoni oblasti Punase tuletorni Kachkarivka asulate piirkondades. Päeva jooksul tehti 13 ebaõnnestunud katset meie vägede vasakkalda positsioonidele tungida.

Image

Ukraina armee saatis täna öösel Krimmis kamikadze droonide laine ja hävitas Rozdolnes asuva Venemaa radarijaama. Rohkem kui tosin drooni ründas Vene õhuväeüksust nr 85683. Osadel andmetel hävis osaliselt ka Vene õhutõrjesüsteem S-300.

Image

 

_______________________________________________________

 • Nii öeldakse Ühendkuningriigi kaitseministeeriumi tänases luureraportis. Briti luure arvutuste kohaselt on Vene väed alates 24. veebruarist 2022 kaotanud umbes 2600 tanki ja 4900 soomusmasinat. 2023. aastal on varustuskaod vähendatud 40% võrreldes 2022. aastaga. Põhjuseks üleminek kaitse- ja positsioonisõjale.
 • Lavrov ütles, et lääne avaldused, et pärast Ukraina “erioperatsiooni” võivad järgmised olla Baltikum, Rootsi ja Soome, on absurdsed. Venemaa eitas oma kavatsust Ukrainat rünnata kuni viimaste päevadeni enne täiemahulist sissetungi.
 • Briti luure selgitas, miks Vene lennukid “kaotavad” laskemoona Vene Föderatsiooni territooriumi kohal. Selle põhjuseks on tõenäoliselt mitmed põhjused, sealhulgas vead õhusõiduki valvestamisel enne õhkutõusmist või meeskondade halb sooritus lennu ajal. Igatahes viitab taoliste intsidentide sageduse kasv ilmselt Venemaa rindejoone õhu- ja maameeskondade teatavale väsimusele, aga ka meeskondade ebapiisavale väljaõppele.

 • Ukraina relvajõudude kolonel reservis ja sõjaline ekspert Roman Svitan arutasid 30. jaanuaril toimunud uuel sõjalisel briifingul järgmisi teemasid:
  – Zaluzhny ei luba läbirääkimisi;
  – relvajõud hävitasid Vene lennuki Su;
  – okupantidel on Krimmi põhjaosas avral.
 • Orban on valmis toetama EL-ist Ukrainale 50 miljardit eurot, kuid selleks on tingimus. Ungari peaminister Viktor Orbán ütles Le Pointile antud intervjuus, et on valmis toetama Ukrainale abi andmist – 50 miljardit Euroopa Liidu eelarvest, aga tingimusel, et iga-aastane hääletus rahastamise jätkamise üle. “Las olla nii – Ungari on valmis ühinema 27 (ELi riigi toim) otsusega, kui nad garanteerivad, et igal aastal otsustame, kas jätkame selle raha saatmist või mitte. Ja sellel iga-aastasel otsusel peaks olema sama õiguslik alus nagu täna – see peab olema üksmeelne,” ütleb Orbán.
 • Zelensky võtab suure riski, et sõja suund pöörata ja säilitada oma poliitilisi positsioone riigis. Eelkõige räägime agressiivsematest löökidest Venemaa objektidele. Ajakirjanikud usuvad, et suurenenud on tõenäosus sõjaga seotud Vene ametnike mõrvadeks, samuti sagedasteks UAV- ja raketirünnakuteks okupeeritud Krimmi, Vene Föderatsiooni sõjalise ja majandusliku infrastruktuuri vastu. Lisaks võivad Kertši sillale toimuda uued rünnakud. “See omakorda kutsuks esile Venemaa Föderatsiooni intensiivsemad rünnakud Ukraina linnade vastu. Igaüks neist rünnakutest (ja võimalikke sihtmärke on palju) riskiks Putini kättemaksuga, mis viiks NATO otse konflikti. Ei Venemaa ega NATO taha selline laienemine, aga sõdadel on oma elu,» rõhutatakse artiklis.
 • Olukord rindel on jätkuvalt murettekitav: Avdiivkas registreeritakse uusi Venemaa rünnakuid, mis on kohati osalise taktikalise eduga. Vahepeal levis Kiievis uudis Zalužnõi tagasiastumisest: kas Ukraina on poliitilise kriisi lävel?  FT teatel andis Zelenski Zalužnõile mõista, et hoolimata sellest, kas ta võtab uue rolli vastu või mitte, ta vallandatakse. Kuid praegu jääb Ukraina president tagasiastumist ootama, sest info jõudis massimeediasse. Vahepeal hoiatab Politico järjekordse Ukrainat tabada võiva katastroofi eest – majandusliku katastroofi eest. Ajakirjanikud nendivad, et ilma EL-i ja USA abita ootab ukrainlasi nn “majanduslik maailmalõpp”.
 • Arestovich:
  • 00:00 Ukraina pole eelmisest esmaspäevast saati suureks kasvanud. Teabeallikad uudiste kohta Ukraina relvajõudude ülemjuhataja Zalužnõi tagasiastumise kohta.
  • 03:15 Analüüsime Ukraina eelmise sõjastrateegia edukust: kas on aeg võimalikeks personali määramiseks? Kas uus sõjastrateegia on tõhus?
  • 09:47 Kas kindral Budanov on võimeline ellu viima uut sõjastrateegiat? Ta loetles Ukraina armees vajalikke reforme. Otsene värbamine meeskondadesse.
  • 17:18 Sergei Leštšenko ettepanekut lõpetada abi andmine Ukraina põgenikele Euroopa riikides toetas Ukraina president. Võttis arvesse ettepaneku kvaliteeti Euroopa finantsabi kontekstis.
  • 23:41 USA rahaline abi: Trump kutsus vabariiklasi üles Ukrainale mitte abi andma. Võimalikud tagajärjed vabariiklastele ja Ukrainale.
  • 27:16 NATO ja ameeriklaste põhiülesanne on tagada, et eurooplased ei võitleks omavahel. Kui USA lahkub NATO-st, võivad eurooplased leida end Venemaast nõrgemana.
  • 29:40 Valmisolek võidelda potentsiaalse vaenlasega Euroopa riikides. Balti riikide ja Poola väljavaated.
  • 32:45 Suwalki koridori piirkonnas suurel Poola ja Balti riikide territooriumil GPS lakkas töötamast – USA või Vene Föderatsiooni proov?
  • 33:52 Bideni administratsioon kavatses toetada Ukrainat täiendava finantsabipalve raames.
  • 35:32 Pentagonil pole Ukraina jaoks enam raha – avaldus USA Kongressiga manipuleerimiseks ja vastutuse Euroopale nihutamiseks.
  • 37:15 Saksamaa Ukraina-meelne poliitika: kantsler Scholz kutsus liitlasriike üles suurendama abi Ukrainale.
  • 44:25 Kollektiivne Lääs ei valmistu sõjaks enne, kui mõistab, et sõjatööstus ei saa alluda turuseadustele. Meditsiin, haridus, kirik, julgeolek ja infrastruktuur tuleb turult kõrvaldada.
  • 46:53 Venemaa varade konfiskeerimist Ukraina kasuks EL-is ja USA-s ei pruugi juhtuda. Venemaa peab täieõiguslikku sõda Ukraina vastu, kuid mitte täieõiguslikku sõda Lääne vastu, täites oma nõudmisi. Demokraatlikel turuinstrumentidel ei ole aega tsivilisatsioonide kokkupõrke tingimustes tegutsemiseks.
  • 55:27 Venemaal motiveeritakse mehi massiliselt sõjaväkke minema.
  • 01:00:20 Venemaal pole pooljuhtidega probleeme – reeksport kolmandatest riikidest aitab mööda hiilida lääne sanktsioonidest.
  • 01:01:04 Suurbritannia peab suurendama oma armeed kolme aasta jooksul 74 tuhandelt 120 tuhandeni. Kellega suudab Suurbritannia nii paljude vägedega võidelda?
  • 01:07:22 Ukraina pole veel ärganud: paberpiirangud droonide sõjalises tootmises.
  • 01:08:55 Analüüsis droonide lahingukasutuse suundumusi Venemaa ja Ukraina vahelises sõjas.
  • 01:13:02 Ukraina sõjaväelaste kogunemine.
  • 01:14:22 Lähis-Ida: Iraan ründas Ameerika sõjaväebaasi. Milline on USA reaktsioon? Kas Iraan tõstab ante?
  • 01:18:58 USA-l pole strateegiat, globalistide ja isolatsionistide vahel käib võitlus.
  • 01:21:02 Trump valmistab ette uut kaubandussõda Hiinaga. Eelmine lõppes koroonaviirusega. NATO ja ELi ühtsuse hind Covidi ajal. Kurjuse telje mõjuhoovad läänes.
  • 01:24:17 Suhetes subjektide Hiina, Iraani ja USA vahel on palju tundmatut ja puudub teema Ukraina. Mida kavatseb Ukraina tegeliku suveräänsuse suurendamiseks ette võtta?
 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 706. sõjapäeva lõpul. Meie linnad, meie kogukonnad, mida Venemaa tabab. Harkivi oblast, Donetski oblast, Hersoni oblast, Zaporižžja oblast. Nikopol, Manganets. Paljudes piiriäärsetes kogukondades on olukord väga raske. Kuid iga kord, kui me ei unusta: Ukraina riikliku hädaabiteenistuse päästjad, politseinikud, meie arstid, vabatahtlikud töötavad igas kogukonnas, igas linnas. Igal pool on neid, kes päästavad elusid. Ja ma tänan igaüht, kes just nii töötab – elu nimel. Täname teid kõiki teie pühendumise ja elude päästmise eest. Au kõigile, kes võitlevad Ukraina ja ukrainlaste eest, kes töötavad selle nimel, et aidata võidelda ning kes töötavad inimeste ja Ukraina päästmise nimel! Au Ukrainale!
 • Suure sõja esimestel päevadel organiseeris krimmlane Ruslan Žadnov Sevastopoli rahvast aitama Ukraina armeed. Tema meeskond lõi Kanyuki ründedrooni. Droon lastakse õhku katapuldist, mis võimaldab tal saavutada kohe kiiruse 100-150 kilomeetrit tunnis. Ukraina sõjaväelased on seda juba testinud ja edastanud arendajatele nende soovid “linnu” täiustamiseks.

Image

 • Politico teatab, et Ukraina saab homme USA-lt oma esimesed maa-maa raketid GLSDB. Need on väga täpsed ja nende tegevusulatus on 160 km, mis võimaldab Ukrainal lüüa kaugele Venemaa liinide taha. Sel kolmapäeval jõuab Ukrainasse ülitäpne GLSDB laskemoon, mille laskeulatus on kuni 150 km. GLSDB on edukalt läbinud testid ja Ukraina relvajõud saavad kolmapäeval kätte esimese partii seda laskemoona. USA teatas GLSDB laskemoona üleandmisest Ukrainale juba 2023. aasta veebruaris, kuid tarne ise pidi toimuma üheksa kuud hiljem ja lükati seejärel täielikult edasi 2024. aastasse. GLSDB täppisjuhtimisega laskemoon on GBU-39B SDB pomm, mis on kombineeritud M26 raketi mootoriga väljasaatmiseks HIMARS MLRS-ist kuni 150 km kaugusele.

 • Šveits on Saksamaale saatnud 25-st Leopard 2A4 põhilahingutankist esimesed üheksa, mis tarnitakse Saksa tootjale Rheinmetall Landsysteme GmbH. Kahe riigi edasimüügilepingu kohaselt jäävad tankid Saksamaale, NATO partnerite või Euroopa Liidu juurde ning neid ei saadeta Ukrainasse.
 • Vene sõjaväereporter Dva Majora nendib, kui tõhusaks on muutunud Ukraina droonitöö. Tema postituse kohaselt sai üks Vene ründerühm pärast hoone hõivamist peaaegu koheselt sellesse 19 FPV drooni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • jaanuar 31, 2024


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar