Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 01. veebruaril

OPOLUKORD 01022024

Sõjaväeekspert Vladyslav Seleznjov – okupatsiooniarmee valmistab Putinile “valimisteks” kingitust: Kupjanski suunas koondas Vene okupatsiooniarmee enam kui 40 000-liikmelisi rühmitusi. Siinne olukord on murettekitav. Kas vaenlane võib valmistuda rindejoonest läbi murdma? Kuid suure tõenäosusega on Avdiivka juba enne Vene Föderatsiooni “valimisi” valitud “kingituseks” Venemaa diktaatorile Vladimir Putinile. Tänaseks on Ukraina kaitseväe juhtkonnal kogunenud hulk probleeme, mis tuleb võimalikult kiiresti lahendada. Vaevalt, et kaitsejõudude peastaabis kaadri ümberpaigutamine üksi imerohi kõigi probleemide vastu on. Armee ümberkujundamine on vajalik.

Vene väed tegid hiljuti kinnitatud edusammud Bahmuti lähedal, Avdiivka lähedal ja Donetski linnast edelas. Ukraina väed tabasid 31. jaanuaril Krimmis okupeeritud Sevastopolis Belbeki lennuvälja läheduses asuvaid Venemaa sihtmärke.

Öösel hävitasid õhutõrjejõud 2 “shaheedi” neljast, millega okupandid Ukrainat ründasid. Droonid tulistati alla Harkivi oblastis.

Kupianski suunas tõrjusid meie kaitsjad 7 rünnakut Synkivka Harkivi oblasti lähedal, kus vaenlane üritas õhutoetusega meie vägede kaitsest läbi murda.

Limany suunas tõrjusid Ukraina sõdurid 9 rünnakut Ternívi, Yampolívki ja Torski Donetski oblasti lähedal, kus vaenlane püüdis lennunduse toel ebaõnnestunult meie vägede kaitsest läbi murda. Vene väed üritasid jaanuaris palju rünnakuid Terny/Yampolivka suunas, kusjuures kuu jooksul on selles piirkonnas kaotatud ~50 sõidukit. Kui Venemaal õnnestub teele asuda, võib see mõjutada rinnet Torskest kuni Makiivkani põhjas

Terny update 31st Jan 2024

Bakhmuti suunal tõrjus kaitsevägi 4 rünnakut Ivanivski, Klištšiivka ja Andrijivka Donetski oblasti lähistel, kus okupandid üritasid taktikalist positsiooni edutult parandada.

Avdiivka suunal tõrjusid meie kaitsjad 8 rünnakut Avdiyivka piirkonnas ja veel 6 rünnakut Pervomaiski ja Nevelski Donetski oblasti lähistel, kus vaenlane püüdis lennunduse toel ebaõnnestunult meie vägede kaitsest läbi murda.

Marinski suunal jätkab kaitsevägi vastase ohjeldamist Novomõhhailivka Donetski oblasti piirkonnas. Siin püüdis agressori, keda toetas lennundus, 6 korda edutult taktikalist positsiooni parandada.

Shatorski suunas vaenlane agressiivset tegevust läbi ei viinud.

Zaporozje suunal tõrjus UA 4 vaenlase rünnakut Robotino piirkonnast põhja pool.

Hersoni suunal vaenlase suurtükiväe tulistamine kannatas Hersoni piirkonna piirkondlik keskus ja Mykolaivi piirkonna ootused. Sissetungijad sooritasid õhulööke Krinki, Berislavi, Novoberislavi, Šljahhove ja Hersoni oblasti Punase tuletorni asulate piirkondades. Päeva jooksul tegi agressor 3 ebaõnnestunud katset tungida meie vägede positsioonidele.

Ukraina õhujõudude ülem Mykola Oleštšuk kinnitas tabamust okupeeritud Krimmi Belbeki lennuväljal. Miinus Su-30, 2 – Su-27, hukkus 12 okupanti, veel 10 sai haavata, — Venemaa teatab kaotustest pärast lendu Belbeki kohal. Venelaste andmetel ründas UA 24 raketiga millest 5 tulistati alla.

Image

_____________________________________________________________

 • Venemaa Peterburis Gluhhoozerskoje maanteel kahjustas droon Nevski kütteõli rafineerimistehase “Nevski Mazut” mitut tsisterni. Vene meedia teatel töötasid sündmuskohal päästeteenistused. Teatatakse, et kella 4.20 paiku üritati drooni Peterburist 60 km kaugusel alla tulistada. Väidetavalt osales raketisüsteem S-400. Kell 03.53 kuni 05.11 oli Pulkovo lennujaama õhuruum suletud. Võimude sõnul tulistati droon alla Kolpinos, kuid see lendas veel 30 kilomeetrit ja maandus Nevski Mazuti tehase väidetavalt tühjadele tankidele. See on ellujäämise maailmarekord: ükski droon pole pärast allatulistamist kunagi lennanud 30 kilomeetrit. Drooni tulistas alla uusim S-400 süsteem ja ilmselt ei suutnud see ülesannet täita. Nevski Mazuti rafineerimistehas toodab punkrikütust ehk teisisõnu laevakütust. Ja rafineerimistehase töö peatamine tabab Peterburi sadamate logistikat rängalt. Kahtlused on suured, et kas tehases on kõik hästi. Nevski Mazuti tehas asub Peterburi kesklinna lähedal, Talvepaleest umbes 9 km kaugusel.
 • Teatatakse, et Prantsuse firma CEFA tarnib Ukrainale 16 iseliikuvat pontoonsilda EFA (Engin de Franchissement de l’Avant). EFA ühendab korraga pontoonsilda ja amfiibtransporterit, mis tagab sillakonstruktsiooni kiirema ümberpaigutamise, aga ka võimaluse kasutada seadmeid ennast parvlaevana. Mitu EFA üksust saab omavahel ühendada, et luua pikk pontoonülesõit.

Image

 • Saksamaa on uuendanud Ukraina relvajõududele tarnitud sõjalise abi nimekirja:
  • 4 Bandvagn 206
  • 24 FFG APC-d
  • 3 WISENT 1 MC
  • 1 sillapaigaldustank Biber
  • 14 miiniatra (võib olla T-72 MBT jaoks)
  • 4 piirivalveautot
  • 1 mereväe miinitõrjesüsteem
  • 1 seiresüsteem satelliitside jaoks
  • IRIS-T raketid IRIS-T SLS-i kanderakettidele
  • 1040 mürsku 155 mm suurtükiväe laskemoona
  • 450 lumeketti
  • 194 000 rühmamooduli toidukorda (ebaselge kohaletoimetamine, kuna nimekirjast eemaldati 85 000 eelnevalt tarnitud eelpakendatud militaartoitu)

Image

 • Vahetatud sõdalaste hulgas on Mariupoli, Hersoni kaitsjad, Zmiinyi saare võitlejad, merejalaväelased ja lahingumeedikud:
  • 95 Ukraina relvajõudude kaitseväelast,
  • 56 rahvuskaartlast,
  • 26 piirivalvurit,
  • 29 territoriaalkaitse sõdalast,
  • üks Ukraina riikliku politsei teenindaja.

  180 kaitsjat on reamehed ja seersandid, veel 27 on Ukraina ohvitserid. Neist vähemalt 36-l on vigastusi või raskeid haigusi. Vanim vabanenud kaitsjatest on juba 61-aastane ja noorim saab peagi 21-aastaseks. Üks neist, kes täna naaseb, on nooremseersant Zakhar. Venemaa vangistas ta koos abikaasa Tetianaga pärast evakueerimist Azovstalist mais 2022. Vähem kui kuue kuu pärast vahetati Tetiana välja ja tagastati Ukrainasse. Tatjana asus elama koos oma kahe tütrega Dniprosse. 14. jaanuaril tulistasid venelased aga raketi kõrghoone pihta, kus pere elas. Tetiana suri rusude all koos oma noorema tütre ja tema mehe emaga. Zakhari ja Tetiana vanem tütar Ruslana (19) ootab täna oma isa tagasi.

Image

 • Roman Svitan arutas 31. jaanuaril toimunud uuel sõjalisel briifingul järgmisi teemasid:
  — plahvatus tehases Peterburis;
  — Budanov teatas relvajõudude pealetungist;
  — rünnak Krimmi vastu.
 • Hiina ei keeldu vaatamata USA survele Venemaad Ukraina küsimuses toetamast – teatas Hiina uus kaitseminister Dong Jun kõnelustel Venemaa kaitseministri Šoiguga. Šoigu avaldas lootust Venemaa ja Hiina kahepoolse sõjalise koostöö jätkumiseks. “Hoolimata sellest, et USA ja Euroopa avaldavad jätkuvalt Hiina poolele survet. Hiina ja Euroopa Liidu kaitsekoostöö on saanud löögi. Kuid me ei loobu selle tõttu väljakujunenud poliitikast. Need ei takista normaalset Hiina-Venemaa tegevust. koostöö,” ütles Dong Jun. Šoigu ütles, et uus Hiina minister õppis Moskvas. See on tema esimene rahvusvaheline kontakt pärast ametisse nimetamist.
 • Rootsi tarnis Ukrainasse ühe Djupminröjmaskin 1 demineerimismasina

Image

 • Foreign Policy. USA ja Saksamaa on vastu Ukraina kutsumisele NATOsse alliansi tippkohtumisel Washingtonis. Arvatakse, et Prantsusmaa on valmis saatma Ukrainale ametliku kutse saada NATO liitlaseks. Poola, Tšehhi ja Balti riigid usuvad, et ainult Ukraina kuulumine NATO-sse veenab Venemaad invasiooni aeglustama ja sõja lõpetama. Teised sisenemise pooldajad usuvad, et see oleks odavam kui pidev relvade tarnimine. Kuid USA palus oma liitlastel NATO suvisel tippkohtumisel Washingtonis seda teemat mitte tõstatada, et Venemaa Föderatsioon ei räägiks alliansi lõhenemisest.
 • Vaatamata valjuhäälsetele avaldustele ei ole Venemaa pool veel esitanud ühtegi tõendit Ukraina vangide viibimise kohta IL-76 pardal 24. jaanuaril.
  • Vene poole keeldumine hukkunud ukrainlaste surnukehade üleandmisest tekitab kahtlusi Moskva väidete õigsuses.
  • Ukraina nõuab Belgorodi oblastis IL-76 lennuõnnetuse asjaolude rahvusvahelist uurimist ja vangide saatuse väljaselgitamist Venemaa poolt avalikustatud nimekirjadest.
  • Kui Vene Föderatsiooni relvajõudude sõjaväetranspordilennukid vedasid vange, siis Vene Föderatsioon kasutas neid taas küüniliselt inimkilbina, mis on jäme rahvusvahelise õiguse rikkumine.
  • Ukraina poole töö vahetusprotsessi jätkamiseks Venemaa Föderatsiooniga jätkub vaatamata kõigile takistustele.
 • Syrskyi, järgides GUR Budanovi juhti, keeldus Zalužnõi asendamisest relvajõudude juhina. Ajalehe teatel tühistas Zelenski kahe peamise kandidaadi tagasilükkamise ja lääneliitlaste surve tõttu Zalužnõi vabastamise otsuse.
 • Mida võib Ukraina oodata EL-i tippkohtumiselt Euroopa Liit valmistub viimaseks lahinguks Ungariga, kes blokeerib Ukrainale rahalise ja sõjalise abi andmise. Tõehetk saabub 1. veebruaril, kui 27 EL-i riigi liidrid püüavad erakorralisel tippkohtumisel ületada Kremli peamise liitlase Euroopas Ungari peaministri vastuseisu. Ungari nõuab rahalist abi Ukrainale, mis on mõeldud mitmeks aastaks, tuleb igal aastal kõigi ELi liikmesriikide ühehäälse otsusega heaks kiita. Teised Euroopa Liidu riigid sellega ei nõustu, sest nii avaneb Orbánil igal aastal võimalus liitu šantažeerida, esitades oma nõudmised, mis iga korraga kasvavad. EL-i liikmete meeleolu on aga üsna määrav. Enamiku avalduste põhisõnum on, et lepe põhineb kas kõigi 27 EL-i riigi kokkuleppel või “teisel mehhanismil”. Kui Orbánit ei õnnestu veenda, ootavad Ungarit Euroopa Liidu sanktsioonid, mõned kavandatavad karistused on pretsedenditud. Näiteks Ungari juurdepääsu blokeerimine kümnete miljardite eurode väärtuses üleeuroopalistele programmidele. Sel juhul ootab teda majanduslik šokk
 • Putin kuulutas välja uue ulatusliku pealetungi Ukraina vastu. Ta teatas, et kavatseb Ukraina “demilitariseerida” nii kaugele, et raketid ja droonid Venemaale ei jõuaks.
 • Kiievi kontrollpunktides kaasatakse TCC-d komandöri korraldusel töösse. «Õigusaktid ei määratle konkreetselt kutse kättetoimetamise kohta. Elanikkonna teavitamise meetmeid viiakse läbi kodustel aadressidel, töökohal (ettevõtete, asutuste ja organisatsioonide juhtidel on nende meetmete rakendamisel vastavad kohustused) ja mujal,” räägib ta ülema asetäitja — Kiievi TCC Darnõtski rajooni mobilisatsiooniosakonna ülem Volodymyr Novosyadly. Sõjaline komitee väidab, et TCC töötajatel on kontrollpunktides õigus dokumente kontrollida. Tegemist on ju “meetmetega tuvastamaks isikuid, kes hoiavad kõrvale sõjaväelisest registreerimisest ja ajateenistusest mobilisatsiooni raames”. Ta märgib ka, et KTK esindajad saavad pakkuda inimesele kas läbisõitu või läbisõitu, et siin ja praegu KTK-s volitused selgeks teha. Isikute kinnipidamise küsimus kuulub Riigipolitsei pädevusse. Ta märkis ka, et on olemas volitatud isikud, kes väljastavad kohtukutse. Nad võivad olla isegi eluaseme- ja kommunaalteenuste esindajad, kellel on õigus võtta meetmeid konkreetse hoone elanike teavitamiseks. See tähendab, et nad saavad tellimuse ja aadresside loendi, mille kohta teateid tehakse.
 • Kõik, mis toimub Vene Föderatsiooni poliitilises protsessis, mõjutab sõda. Seetõttu on vaja kõigega arvestada ja valmis olla. Valimised on kavandatud märtsi keskele. Inauguratsioon mais. See on potentsiaalselt poliitilise ebastabiilsuse periood isegi autoritaarse režiimi jaoks. Seal käib ju sisepoliitiline klannivõitlus. Ja nad kasutavad seda perioodi kindlasti oma mõju suurendamiseks. Samuti on Ukraina okupeeritud alad jagatud Vene eriteenistuste ja äriklannide vahel. Seetõttu on okupeeritud aladel teatud protsesside oht.
 • Euroopa Liidu liidrid otsustasid osaliselt nõustuda Ungari peaministri Viktor Orbani ettepanekuga ning teha 4-aastase 50 miljardi euro suuruse abipaketi raames Ukraina rahastamise iga-aastane ülevaade. Nad tegid seda selleks, et saada Ungari paketti toetama. Samas eeldatakse ka, et ükski EL-i liikmesriik ei saa pärast iga läbivaatamist rahastamise jätkamisele vetot panna. Mis läheb vastuollu Orbáni nõudmistega.
 • Sladkov jätkab oma miljonile jälgijale fantaasiate loomist WW2-stiilis koosseisude loomisest, et jõuda võimalikult kiiresti Odesasse ja Mykolaivi. Küsimus on selles, et Venemaa töötab juba maksimaalse võimsusega. Nagu Budanov varem ütles, on ründeoperatsioon juba käimas ja see algas novembris, seni pole midagi ette näidata. Eriti lõbus on lugeda fantaasiaid Transnistria ja NATO Kaliningradi ülevõtmisest, kui nad ei suutnud isegi Ukrainale piisavalt laskemoona pakkuda. Kuid sellele vaatamata ehitavad nad oma propaganda üles.
 • Väidetavalt demokraatliku Venemaa presidendikandidaat Boriss Nadeždin eitab Ukraina rahva olemasolu, öeldes, et Ukraina armee on nii hea, “sest nad on venelased”. Ei, Boris. Venelased piinavad ja hukkavad sõjavange, vägistavad naisi ja lapsi ning ei sobi võitluseks ????

Naerate, aga Venemaal loobus Bogdanov pärast Baburinit Putini “valimisteL” kandideerimast. Venemaa Vabaduse ja Õigluse Partei kaasasutaja Andrei Bogdanov ütles, et talle “meenus avatud väliskonto”. Samal ajal avastas keskvalimiskomisjon Bogdanovi allkirjalehtedelt olematud valijate aadressid. Nagu hiljem selgus, sisestasid need kandidaadiD valimiste peakorteri töötajad. Samuti andis CEC-le allkirjad teine ​​kandidaat – Boriss Nadeždin. Nad on juba teatanud, et ei ole tema registreerimisdokumentides seaduserikkumisi leidnud, kuid allkirju kontrollivad nad siiski. Valimiskomisjon peab otsustama kõigi kandidaatide registreerimise hiljemalt 10. veebruariks. Nüüd on Venemaa Föderatsiooni Keskvalimiskomisjon registreerinud järgmised kandidaadid:

  • Vladimir Putin;
  • Leonid Slutski;
  • Nikolaj Haritonov;
  • Vladislava Davankova.
 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 706. sõjapäeva lõpul. Igal õhtul, iga päev – järjekordne Venemaa terrorirünnak: raketid ja droonid. Me lööme suure osa maha. Siiani on hitte palju. Aga käes on juba 31. jaanuar. Energiaolukord on eelmisest talvest põhimõtteliselt erinev. Süsteem on salvestatud. Varustame ukrainlasi energiaga. Tagame ja tugevdame pidevalt energiarajatiste kaitset. Meie õhukaitse tugevdamine. Meil on sel talvel veel pikk tee käia ja Venemaa terrorirünnakuid jätkub ja venelased üritavad meie kaitset murda. Oleme ohust teadlikud. Ja täname kõiki, kes kaitsevad riiki, kes on igal õhtul ja iga päev lahinguteenistuses. Ukraina õhuvägi, kõik meie õhutõrjekahurid, liikuvad tulegrupid, iga õhutõrjearvestus ja iga kaitseväe sõdur. Tänan kõiki, kes võitlevad ja töötavad riigi nimel, kõiki, kes aitavad ja lisavad oma huvid ühtses Ukrainas kõigi teistega. Edukas riigikaitse on alati üldine küsimus. Ja ukrainlased teavad, kuidas raskustest üle saada. Me saame kõigest üle, nagu paljud on juba ületatud. Tänu ühiste huvide – riigi huvide teadvustamisele. Tänan kõiki, kes on Ukrainas ja Ukrainaga koos, kes usuvad, võitlevad ja saavutavad tulemusi meie rahva heaks! Au Ukrainale!
 • USA on Hiina ja Venemaa tõttu kaotanud oma “vaieldamatu eelise” maailmas – analüüsis CIA direktor William Burnsi sündmusi:
  • CIA peab Hiinat USA-le palju suuremaks ohuks kui Venemaad, seega on agentuur viimase kahe aasta jooksul rohkem kui kahekordistanud oma Hiinale suunatud eelarvet;
  • Praegu on USA-s üks neist haruldastest hetkedest, mis pole vähem tähendusrikas kui külma sõja koidik või periood pärast 11. septembri sündmusi;
  • “Ma pole viimase 40 aasta jooksul Lähis-Ida nii keerulist ja plahvatusohtlikku näinud”;
  • Külma sõja järgne ajastu sai lõpuks läbi hetkel, mil Venemaa tuli Ukrainasse 2022. aasta veebruaris;
  • Hukkus või sai haavata 315 tuhat Vene sõdurit, hävis 2/3 tankivarudest. Putini sõda on Venemaa jaoks muutunud juba mitmel tasandil läbikukkumiseks.
  • Venemaa on muutumas Hiina majanduslikuks vasalliks, tema majandus kogeb pikaajalisi tõrkeid;
  • 2024 tuleb raske aasta Ukraina lahinguväljal, jõuproov;
  • edu võti peitub Lääne abi säilitamises Ukrainale – jätkates relvade tarnimisega on Ukraina soodsamas olukorras, kui avaneb võimalus tõsisteks läbirääkimisteks, annab see võimaluse tagada pikaajaline võit Ukraina ja strateegiline kaotus Venemaale; Ukraina suudab oma suveräänsust kaitsta ja taastuda.

 

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • veebruar 1, 2024


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *