Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 04. veebruaril

OPOLUKORD 04022024

Sumõ piirkonnas peatasid Põhja operatsioonitsooni kaitsvad territoriaalkaitseväe sõdurid vastase sabotaaži- ja luurerühma järjekordse katse ületada Ukraina riigipiiri. Eile kell 18.20 märkasid ühe tugipunkti sõdurid Gluhhivi kogukonna lähenemistel kümneliikmelise relvastatud rühma liikumist. Ukraina võitlejad alustasid kohe tulistamislahingut ja kutsusid oma pataljonist sabotaaživastased reservid. Mõne minuti jooksul liitusid lahinguga miinipildujad, kattes vaenlase koondumiskoha tihedalt tulega. Pärast kaotusi muutis vaenlane taktikat, jagunedes kaheks rühmaks. Üks neist teostas oma suurtükiväe katte all hukkunute ja haavatute surnukehade evakueerimist. Teine rühm üritas külgtiival tugipunktist mööda minna. Kuid selleks ajaks oli lahingupaika saabunud sabotaaživastane rühm. Lahing kestis poolteist tundi. Tänu põhjasuuna kaitsjate oskuslikule tegevusele tõrjuti vaenlane Ukraina piirist kaugemale.

Ukraina maavägede ülem kindral Oleksandr Syrskyi külastas Kupjanski sektoris asuvaid sõjaväeosasid, mis seisavad silmitsi Venemaa tugeva rünnakuga.

Kupyanski suunal: Ukraina kaitsjad tõrjusid 5 vaenlase rünnakut Syn’kivka ja Ivanivka (Harkivi oblast) lähedal.

Lymani suunal: Ukraina sõdurid tõrjusid 8 okupantide rünnakut Serebrjanske metsamajandi, Bilohorivka (Luganski oblast), Ternõi ja Jampolivka (Donetski oblast) läheduses.

Bahmuti suunal: Ukraina kaitsevägi tõrjus 3 vastase rünnakut Bohdanivka ja Klištšiivka (Donetski oblast) lähedal. Ukraina väed tegid kinnitatud edusamme Bahmuti lähedal keset jätkuvat positsioonitegevust rindel.

Avdiivka suunal: Ukraina kaitsejõud tõrjusid 3. veebruaril 27 vaenlase rünnakut Novokalynove ja Avdiivka lähedal ning 3 rünnakut Pervomais’ke (Donetski oblast) lähedal.

Image

Image

Venelased intensiivistavad Avdiivka pealetungi põhjast ja lõunast:

 • venelased edenesid Vesele küla küljelt kilomeetri võrra. Venemaa positsioonid külgedelt lähenevad Avdiivi karjäärile.
 • Vene väed edenesid Avdiyivi karjääri piirkonnas 1,25 km.
 • venelased on edenenud Avdiyivka kirdeosas asuvatesse maapiirkondadesse.
 • Samuti registreeritakse venelaste edasitung Avdiivka lõunapoolsetel lähenemistel – Dosvidcheny piirkonnas. Teatatakse, et Pervomaskyis käivad ägedad lahingud iga maja pärast.

Image

Mar’inka suunal: Ukraina väed jätkavad vastase tagasihoidmist Krasnohorivka, Heorhiivka ja Novomõhhailivka (Donetski oblast) lähedal. Ukraina väed tõrjusid selles piirkonnas 7 rünnakut. Ukraina relvajõudude 14. rügemendi võitlejad päästsid oma kaaslased ruumidest majast Krasnohorivkas, mille esimese korruse olid hõivanud okupandid. Maja teisel korrusel asus positsioonidele langevarjurite rühm, esimesel korrusel asus aga russistid. 14. rügemendi 3. pataljoni “Nakhtigal” FPV drooni piloot tuli Ukraina sõjaväelastele appi ja sooritas rünnaku esimesel korrusel, kus oli vaenlane. Tänu sellele said kaitseväe võitlejad hetke ära kasutada, teiselt korruselt alla laskuda ja edukalt taganeda.

Shakhtars’ke suunal: Ukraina kaitsjad tõrjusid 3 rünnakut Zolota Nyvast (Donetski oblast) lõuna pool.

Zaporižži suunal: Ukraina kaitsevägi tõrjus 1 vastase rünnaku Robotõne ümbruses (Zaporižži oblast).

Hersoni suunal: Vaatamata märkimisväärsetele kaotustele ei jäta vaenlane oma katseid Ukraina vägede positsioonidelt välja tõrjuda. 3. veebruaril tegi 5 ebaõnnestunud rünnakukatset.

_____________________________________________________________________

 • Režiimi jõustajad korraldavad massilisi arreteerimisi sõjameeste naiste korraldatud liikumisel “Tee tagasi koju”. Arreteeritakse ka ajakirjanikke. Kreml kardab – kinnipidamistest rääkides ei öelnud nad kordagi liikumise nime. Putini režiim võib ületada punase joone – arreteerida sõdurite naised, kes protestivad oma abikaasade kojutoomise eest. Osetškin sai rindel olnud Vene sõduritelt 2 kirja. Okupeeritud Ukrainas teenib üle 420 000 Vene sõduri, paljud neist ilma igasuguse rotatsioonita.

Image

 • Kaadrid FPV droonide ja ATGM-ide poolt hävitamisest Vene relvajõudude soomuskolonnis, mis üritas rünnata Ukraina positsioone Donetski oblastis Novomõhhailivka piirkonnas 30. jaanuaril. Liikumise ajal ei saanud kaks Vene tanki teed jagada, kuna mille tagajärjel üks neist invaliidistus ja hiljem drooniga lõpetas

 • Ukraina droonid ründasid Venemaal Volgogradi oblastis Krasnoarmeiski rajoonis Lukoili naftatöötlemistehast. UP teatab Ukraina SBU seotusest. Teatavasti on see rafineerimistehas Venemaa lõunaföderaalringkonna suurim naftatoodete tootja.
 • Kanada kaalub Ukrainale kasutusest kõrvaldatud rakettide kinkimist. Kanada opositsiooniline Konservatiivne Partei palus valitsusel saata nende hävitamise asemel Ukrainasse kümneid tuhandeid kasutusest kõrvaldatud rakette, teatas CBC 2. veebruaril.

 • Inimesed nõuavad eelkõige: 20% Kiievi eelarvest relvajõududele; linna kaasatuse suurendamine; haavatud sõdurite meditsiiniasutuste ja rehabilitatsioonikeskuste varustus; läbipaistvus ja aruandlus kaitseväe abistamise vahendite kasutamise kohta.
 • Venemaal lasti maha Tu-95 piloot. Ukraina kaitseministeeriumi luure peadirektoraat teatab: Venemaal Engelsi linnas lasti maha strateegilise pommitaja Tu-95 meeskonna ülem major Oleg Sergejevitš Stegatšjov. Nimetatud Vene õhuväe piloot on sündinud 23. juunil 1983, teenis Engelsi lennubaasis (sõjaväeüksus 06987) – ta on otseselt seotud Ukraina tsiviilobjektidele suunatud raketirünnakute korraldamisega ja meie inimeste tapmisega. Rünnaku tagajärjel sai Oleg Stegatšjov laskehaavu. Kas ta jäi ellu või mitte – selgitame.
 • Roman Svitan arutas 3. veebruaril toimunud uuel sõjalisel briifingul järgmisi teemasid:
  – Venemaal põles naftatöötlemistehas;
  – mis saab edasi kindral Zalužnõiga;
  – NATO suurendab oma armeed Venemaa vastu.
 • Volodymyr Zelenskyi: GUR-i sõdurid on juba palju ära teinud – nii maal kui merel. Ja Venemaa tunneb tõesti valu teie, teie vendade tegevuse pärast. Ja see on oluline – et selle sõja Vene süüdlased tõesti kaotaksid sellest. Täna tahan eriti ära märkida teie edu merel – Vene raketilaeva lüüasaamine. Keeruline operatsioon Donuzlavi järve reidil: mereväe droonide kuus otsetabamust Ivanovetsi kerele. See oli tugev. Ja ma tänan teid selle jõu eest!
 • Berezovets relvastuse tarnetest Ukrainale
 • “Poola eraldas laenu Ukraina ja Poola ühiseks relvatootmiseks. Ukraina-Poola suhetel on nüüd hoopis teine toon,” ütles presidendi kantselei juhataja asetäitja Ihor Zhovkva. “Ukrainas kasutatakse juba Poola relvade komponente, me räägime ühisest masstootmisest.”
 • Ei mäleta, et Ukraina oleks neid masinaid saanud

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • veebruar 4, 2024


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *