Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 07. veebruaril

OPOLUKORD 07012024

Vene väed tegid hiljuti kinnitatud edusammud Bahmuti lähedal, Avdiivkas ja Donetski linnast edelas. Avdiivka suunalt tuleb ukrainlastelt üha ärevamaid teateid.

Hommikul kell 08.10 oli järjekordne suurem raketi- ja droonirünnak. Üldiselt kasutas vaenlane rünnaku ajal: tiibraketid Kh-101; Tiibraketid Kh-22 Mustalt merelt ja Kurski piirkonnast. X-31/59 Aasovi mere vetest. Ballistilised raketid Iskander Voroneži piirkonnast. S-300 õhutõrjesüsteem Belgorodi piirkonnast. Onyx tiibraketid Krimmist. Ründe drooni lõunast. Info on kogumisel, liiguvad videod elumaja ründamisest Kiievis. 7. veebruaril 2024. aasta päeva alguses andis vaenlane Ukraina territooriumile mitu lööki, kasutades erinevaid õhurünnaku vahendeid – ründe UAV-sid, tiibrakette, ballistilisi ja õhutõrjerakette. Kokku kasutati 64 õhurünnaku vahendit:

 • 20 “Shahed-136/131” tüüpi ründe UAV-d (Chauda – Krimm);
 • 29 Kh-101/Kh-555/Kh-55 tiibraketti 10 strateegiliselt lennukilt Tu-95MS (stardid – Engels, Kaspia meri);
 • 4 tiibraketti Kh-22 pommitajatelt Tu-22M3 (Sevastopol, Kurski stardiala);
 • 3 merel baseeruvat tiibraketti Kalibr kandjatelt Mustal merel (laskeala – Novorossiysk);
 • 3 ballistilist raketti “Iskander-M” (välja lastud Tarkhankuti neemelt – Krimm, Voroneži oblast – Vene Föderatsioon);
 • 5 õhutõrjeraketti S-300 (saatmisala – Belgorodi piirkond – Venemaa Föderatsioon).

Lahingutöö tulemusena hävitati õhu- ja kaitseväe tules 44 õhusihtmärki:

 • 26 tiibraketti Kh-101/Kh-555/Kh-55;
 • 3 tiibraketti Kalibr;
 • 15 tüüpi “Shahed-136/131” šokiga UAV-d.

RU väed jätkavad ebaõnnestunud rünnakuid Synkivka külale. Kuigi UA on neid rünnakuid järjekindlalt tõrjunud, näitavad Inteli aruanded, et Venemaa koondab Kupiansk-Kreminna AO-sse märkimisväärsed jõud. OSUV “Hortõtsja” pressiteenistuse juht Jevlash kommenteeris massimeedias avaldatud Vene armee väidetava pealetungi ettevalmistamise kohta Kupjanskile ning 500 tanki ja 40 000 sõduri sealt väljaviimisest. Vene Föderatsioon Kupjanski suunas ei edene. Kui me räägime isikkoosseisust, siis see ei tähenda, et kõik need 40 000 osalevad üheaegselt konflikti eesliinil. See pole nii, see on koguarv, mis sisaldab toetusüksusi, sidemehi, meedikuid ja paljusid teisi. Muidugi ei saa seda numbrit alahinnata, kuid edusamme selles suunas ei ole märgata.

Image

Lymani suunal tõrjusid meie sõdurid Luganski oblastis Bilogorivka lähedal 14 rünnakut; Terniv, Donetski oblastis Hryhorivkast põhja pool. RU rünnakud katkesid Terny, Yampolivka ja Shypylivka juures. RU väed teatasid koondumisest Kupianski – Kreminna teljel; võib oodata RE operatsioonide kiirenemist.

Image

Bahmuti suunal tõrjus kaitsevägi Donetski oblastis Bohdanivka ja Klištšiivka rajoonis 8 rünnakut. UA tõrjus Venemaa rünnakud Klischiivka, Andiivka ja Ivanivske juures. Rünnakute tempo suurenemine näitab, et RU võib püüda Chasiv Yari vallutada.

Image

Avdiivka suunal tõrjusid meie kaitsjad 20 rünnakut Novobahmutivka, Avdiivka ja veel 8 rünnakut Donetski oblasti Pervomaiski, Nevelski piirkondades. RU rünnakud on sagenenud. Avdiivka keskuses märgitakse RU edasiliikumist. Olukord on endiselt tõsine. Kriitiline on vältida RU vägede positsioonide konsolideerimist või laiendamist linnapiirkondades. Avdiivka lõunapoolses eeslinnas jätkuvad rasked lahingud. Ukraina 47. mehhaniseeritud brigaad alustas hiljuti lokaliseeritud vasturünnakut ja lõid venelased keskusest veidi kaugemale. Avdiivka lahingu uus etapp jätkub alates 10. oktoobrist ja viimastel päevadel tegid venelased linnast põhja pool asuvate tiikide juures ohtlikke edusamme. Nende ründeüksused sisenesid elamute piirkondadesse koksi söetehase varemetest ida pool. Ähvardavad katkestada Ukraina ühenduse piki Industrial Avenued – väga olulist liini tehase ja linna vahel. Venemaa läbimurre lõunas, eriti legendaarses Promzonas ja Tsarska Ohkotas, toimusid nädalaid tagasi ja halvendasid veelgi linnakaitset. Linn on peaaegu täielikult hävinud. Venelased kasutavad jätkuvalt ära Ukraina kohutavat laskemoonapuudust ja toovad kaotustest hoolimata lahingusse kõik, mis võimalik. Avdiivka tehakse maatasa sadade juhitavate pommidega. Okupandid peavad paigaldama oma lipu Avdiivka varemete kohale – et Vladimir Putin saaks pärast 10 aastat kestnud võitlust kuulutada selle oma suureks triumfeerivaks võiduks, kui ta märtsis kogu Venemaa tsaariks valitakse.

Image

Marinski suunal jätkab kaitsevägi vaenlase tagasihoidmist Donetski oblastis Georgiivka, Pobieda ja Novomõhhailivka lähedal. Siin üritasid okupandid taktikalist positsiooni parandada 14 korral.

Zaporižžja suunal tõrjus kaitsevägi 4 rünnakut Robotõnoje lähedal ja Zaporižžja oblastis Verbovoist läänes.

Hersoni suunal jätkab kaitsevägi oma positsioonide hoidmist ja okupatsioonivägede pealetungide tõrjumist. Vaatamata märkimisväärsetele kaotustele ei lakka vaenlane püüdmast meie üksusi oma positsioonidelt välja lüüa. Nii sooritas vaenlane viimase päeva jooksul 2 ebaõnnestunud rünnakut. Ukraina 36. merejalaväebrigaadi droon heidab Ukraina lipu Hersoni oblasti vasakul kaldal hävinud Krynky küla äärele, mille pärast on juba 3 kuud kestnud põrgulikud lahingud.

__________________________________________________________

 • Poola kindral tegi ettepaneku saata kõik Ukraina mehed koju. Tema sõnul peaksid Varssavi, Pariisi ja Praha valitsused hõlbustama väljasaatmist ja aitama Ukraina poolt. Poola välisministeerium leiab, et see küsimus tuleks lahendada kõigi EL-i riikide tasandil, kuid riigi siseministeerium selles suunas ei tööta.
 • Zelenski selgitas avaldust sõjaväe juhtkonna võimalike koondamiste kohta. Me teeme praegu auditit, mis selle kahe aasta jooksul juhtus et teha vastavad otsused, arvestades seda auditit. Presidendi kantselei juhi Mykhailo Podolyak sõnul oleme teatud stagnatsioonis… mitte rindel, vaid teatud stagnatsioonis, sest on vaja aru saada, et selles sõjas on uus olukord. Praegu tehakse auditit kõige kohta, mis viimase kahe aasta jooksul on juhtunud.
 • “Juveliiritöö”: Said teatavaks uued detailid MAGURA droonide paadi “Ivanovets” kahjustuste kohta. Raketipaat Ivanovets sai mitu tabamust kerele, enne kui droonid uputasid selle okupeeritud Krimmi lahte. Üks mereväe droonipilootidest ütles, et rünnakul kasutati kümmet MAGURA üksust, millest kuus tabasid ja lõpuks uputasid Vene sõjalaeva. Piloodi sõnul on MAGURA droonid vaid mõne meetri pikkused ja liiguvad jettide baasil, kuid nende tegevusulatus on umbes 800 kilomeetrit. Sellised taktikalised ja tehnilised omadused võimaldavad saata droone Ukraina rannajoone erinevatest piirkondadest.
 • Roman Svitan arutas 6. veebruari uuel sõjalisel briifingul järgmisi teemasid:
  — Zelenski otsustas Zalužnõi saatuse;
  — Avdijevka lähedalt murdsid läbi kaitseväe sõdurid;
  — kuidas F-16 tabab 500 km kaugusel.
 • Vene allikas. Ukraina annab jätkuvalt aru Venemaa relvajõudude edu arengust Avdeevka kirdes. Paar päeva varem edukalt läbi murdnud hakkasid Vene okupandid suvilapiirkonnas kanda kinnitama ja kontrollitsooni raudtee poole laiendama. Operatsiooni mõte on püüda Ukraina kaitset linnas kaheks lõigata, eraldades sellega Avdiivka lõunaosa põhjas asuvast Koksokhimist. Kasvõi osalise edu ja praeguste positsioonide säilitamise korral on linnas viibivad Ukraina väed juba palju keerulisemas olukorras ja on sunnitud nihutama oma varustusliinid mugavatelt majadega kaetud tänavatelt läände lagedatele põldudele lähemale.
 • USA plaanib kahekordistada suurtükimürskude tootmist – USA armee hankejuht Doug Bush. Tema sõnul suudab USA 2024. aasta lõpuks iga kuu toota 70-80 tuhat suurtükimürsku, eelkõige selleks, et “täielikumalt toetada Ukrainat”. Portaali Defense One andmetel lasevad Ukraina relvajõud päevas umbes 2000 mürsku, Vene Föderatsioon aga 10 000 mürsku päevas.

Image

 • Ukraina president Volodõmõr Zelenski ütles esimest korda intervjuus Itaalia telekanalile RAI, et kaalub relvajõudude ülemjuhataja Valeri Zalužnõi väljavahetamist. Endine KGB illegaalse luure ja Venemaa Föderatsiooni välisluure vanemohvitser Serhi Žirnov rääkis, miks Zelenski peaks sellest ukrainlastele rääkima, miks ta tahab Zalužnõi vabastada, kas rahulolematus Putiniga Venemaa Föderatsioonis tõesti kasvab ja millised muutused võivad tekkida. toimuvad Venemaal pärast valimisi. Selle ja muude asjade kohta – intervjuus Anastasia Fedoriga.0:15 Kuidas saab lääs Zalužnõi vabastamisele reageerida?
  • 07:43 Kes kuulutab täna Venemaa Föderatsioonis välja demarši Putinile?
  • 14:16 Ameerika ajakirjanik intervjueeris Putinit – milleks see kõik?
  • 21:36 Muutused Venemaal pärast valimisi
  • 27:07 Girkin läheb sõtta – kas ta vabastatakse kolooniast rindele?
 • Ukraina presidendi on ilmunud dekreet, mis sisaldab Ukraina armee ajaloolist sündmust. Suurendamaks Ukraina relvajõudude võimekust mehitamata ja robotite õhu-, mere- ja maismaasüsteemide kasutamisel, tagades valmisoleku selliste süsteemide kasutamiseks ettenähtud viisil, määran:
  • Ukraina Ministrite Kabinetil, kaasates Ukraina Relvajõudude Peastaabi, töötada välja mehitamata süsteemivägede kui eraldiseisva väeliigi loomise küsimus Ukraina relvajõudude struktuuris ning lähtudes uuringu tulemuste põhjal teha asjakohased ettepanekud läbivaatamiseks Ukraina riiklikule julgeoleku- ja kaitsenõukogule.
  • “Mehitamata süsteemivägede loomine eraldiseisva väeliigina Ukraina relvajõudude struktuuris” – kui kaua ja kui palju on neid sõnu Ukraina relvajõududes oodanud. UAV-d on pikka aega mänginud üht olulist rolli sõjas ja relvajõudude süsteemis. Kuid see jääb endiselt lahtiseks küsimuseks.
  • Nüüd on ülesannete nimekiri selge: spetsiaalsed täiskohaga töökohad droonidega töötamiseks, eriüksused, tõhus väljaõpe, kogemuste süstematiseerimine, pidev toodangu skaleerimine ja parimate ideede, selle valdkonna parimate spetsialistide kaasamine.
 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 713. sõjapäeva lõpul. Allkirjastasin just dekreedi, millega alustatakse meie kaitseväes eraldi väeliigi – mehitamata süsteemide väe – loomist. Ja see ei ole tuleviku küsimus – see on miski, mis peaks juba lähitulevikus väga konkreetse tulemuse andma. See aasta peaks saama mitmes aspektis määravaks. Ja ilmselgelt lahinguväljal. Droonid – mehitamata süsteemid – on tõestanud oma tõhusust lahingutes maal, taevas ja merel. Ukraina on tänu droonidele tõesti muutnud julgeolekuolukorda Mustal merel. Maapealsete rünnakute tõrjumine on suures osas droonide töö. Okupantide ja nende tehnika laiaulatuslik hävitamine on samuti droonid. Nüüd on ülesannete nimekiri selge: spetsiaalsed täiskohaga töökohad droonidega töötamiseks, eriüksused, tõhus väljaõpe, kogemuste süstematiseerimine, pidev toodangu skaleerimine ja parimate ideede, selle valdkonna parimate spetsialistide kaasamine. See on nii sõjaväe, kaitseministeeriumi kui ka valitsuse ülesanne laiemalt. Ukraina saab ja peab võitma!
 • Ukrainas paljastati suur FSB agentide võrgustik: see hõlmas Ukraina eriteenistuste töötajaid. Kokku peeti kinni viis reeturit. Nende hulgas olid Ukraina riikliku julgeolekuteenistuse ja Ukraina välisluureteenistuse endised töötajad, samuti Ukraina julgeolekuteenistuse regionaalosakonna töötaja. Agendid edastasid venelastele luureandmeid Ukraina relvajõudude, strateegiliselt oluliste energiarajatiste, Ukraina kindlustuste ja palju muud teavet.
 • Infodensa. Ecuador valmistub USA-le üle andma kuus Osa-AKM õhutõrjeraketikompleksi, et need saaksid need Ukrainasse saata. See toimub Ecuadori ja USA vaheliste sõjavarustuse vahetamise lepingute raames, mis said teatavaks 2024. aasta jaanuaris. Ecuador ostis need 1990. aastatel Ukrainast.
 • Hanna Maljar: Venemaa infokeskkond rõõmustab, et Putinit intervjueerib kuulus Ameerika ajakirjanik. On selliseid demokraatlikke tavasid, mis võivad viia demokraatlike väärtuste kandjate hävimiseni. Meie sõda näitab selgelt, et autoritaarsusel sõjas on oma eelised. Demokraatlikul riigil on palju keerulisem sõdida lihtsalt seetõttu, et ta järgib seadusi ning sõjareegleid ja -kombeid, samas kui autoritaarsel vaenlasel seda ei tehta. Ja nagu Clausewitz kunagi kirjutas, – metsik rahvas võidab alati tsiviliseeritud. Seetõttu on nende “Overtoni akende” avamine väga ohtlik. Mitte meie jaoks. Meil pole midagi kaotada. Lääne tsivilisatsiooni jaoks. Niipea, kui nad alustavad arutelu selle üle, miks Putin seda teeb; kus temas on peidus midagi inimlikku, mis naeratab ja teeb vaimukat nalja; et sõnavabadus peab olema absoluutne; et tuleb kuulata kahte poolt – algab nende mõju arvestamine maailmas. Nad annavad selle märkamatult Putinile üle. Putini intervjuu kellegagi väljaspool Venemaa Föderatsiooni on tunnustus tema staatusele ja Pandora laeka avamine. Järgneb ahelreaktsioon. Nemad saavad, siis meie teeme.

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • veebruar 7, 2024


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *