Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 08. veebruaril

OPOLUKORD 08022024

Zalužnõi vahetatakse välja lähipäevil. Kõik saab olema rahulik – mitte nii, nagu kõik ette kujutavad. Zalužnõi aktsepteeris juba sisemiselt, et see nii kindlasti läheb. «Zaluzhn ei vaja kindlasti mingeid miitinguid ega rahutusi. Kui jumal hoidku, keegi hakkab midagi tegema, tuleb ta kohe välja üleskutsetega, et “kui keegi tahab kangelaslikkust demonstreerida, siis minge rindele,” ütles UP-ile  üks peastaabi vestluskaaslane. Zelenski ei nimetanud 29. jaanuaril toimunud koosolekul isikut, kellest võiks saada uus relvajõudude ülemjuhataja. Kuid ta andis mõista, et lähim meeskond, kes Zalužnõiga koostööd tegi, peaks temaga kaasa minema.

Vene väed saavutasid kinnitust Horlivkast läänes ja Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal keset jätkuvat positsioonitegevust kogu rindejoonel.

2024. aasta 8. veebruari öösel andis vaenlane löögi 17 tüüpi “Shahed-136/131” tüüpi UAV-ga Chauda neemest – Krimmist. Õhurünnaku tõrjumisel osalesid õhuväe ja Ukraina kaitseväe õhutõrjeraketiüksused ja mobiilsed tulegrupid. Lahingutöö tulemusena hävitati Mõkolaivi, Odesa, Vinnõtsja ja Dnipropetrovski oblastis 11 „shaheedi“.

Päeva jooksul toimus 80 lahingukokkupõrget. Teave raketi- ja õhulöökide koguarvu ning mitme raketiheitja mürskude kohta on selgitamisel.

Kupjanski suunal tõrjusid UA kaitsjad 3 rünnakut Synkivka, Ivanivka, Harkivi oblasti lähistel, kus vaenlane üritas meie vägede kaitsest läbi murda.

Lymani oblastis lõid UA sõdurid tagasi 7 rünnakut Luganski oblasti Bilogorivka ja Donetski oblasti Torski Terni lähistel, kus vaenlane püüdis lennunduse toel edutult läbi murda meie vägede kaitsest.

Bahmuti suunal tõrjus kaitsevägi 5 rünnakut Donetski oblasti Ivanivske ja Klištšiivka asulate aladel, kus vaenlane üritas taktikalist positsiooni parandada.

Avdiyivka suunas tõrjusid UA kaitsjad 25 rünnakut Novobahmutivka, Avdiivka ja veel 9 rünnakut Donetski oblasti Nevelski lähedal, kus vaenlane püüdis lennunduse toel läbi murda UA vägede kaitsest. Vaenlane hõivas umbes 18% Avdiivka territooriumist. 6. veebruari seisuga ületasid okupandid raudteesilla ning täna üritatakse juba eramajade piirkonnast läbi murda bussijaama ja linna sissesõidul oleva sildi suunas. Asula põhjaosas erasektoris käivad ründeoperatsioonid. Vene vägedel õnnestus siseneda ida poolt Donetski oblastisse Novomõhhailivkasse. Vaenlane üritas siin üle aasta Ukraina kaitseliinidest läbi murda. Piirkond on nüüd vaidlustatud.

Image

Image

Marinski suunal jätkab kaitsevägi vastase tagasihoidmist Donetski oblasti Krasnohorivka, Georgiivka, Pobjeda ja Novomõhhailivka rajoonis. Siin üritas vaenlane taktikalist positsiooni parandada 20 korda.

Zaporižžja suunal tõrjus kaitsevägi 2 rünnakut Zaporižžja oblasti Verbovoist läänes ja Robotinist, kus vaenlane üritas edutult läbi murda meie vägede kaitsest.

Hersoni suunal ei loobu vaenlane kavatsusest lüüa Ukraina üksused Dnepri vasakkalda sillapeadest välja. Nii tehti päeva jooksul 3 ebaõnnestunud katset UA vägede positsioone rünnata.

Image

 

__________________________________________________________

 • Ukraina ja Rootsi lepivad kokku Rootsis toodetud CV-90 IFV partii osas. Kaitseministeeriumi ja Ukraina strateegiliste tööstuse ministeeriumi ning Rootsi kaitsematerjalide agentuuri esindajad arutasid Kiievis toimunud kohtumisel Ukraina rahalisi tingimusi ja kohustusi seoses projektis osalemisega, samuti tingimusi, tingimusi ja mehhanismi. lahingumasinate ostmine. 2024. aasta jaanuaris sai Rootsi kaitsematerjalide agentuur oma valitsuselt loa valmistada ette leping CV-90 IFV tarnimiseks Ukrainasse. “Selline kokkulepe võimaldab mitte ainult teostada ühekordset relvade tarnimist, vaid ka korraldada laiaulatuslikku koostööd kaitsetööstuse vallas, eelkõige tulevikus lokaliseerida osa tootmisest Ukrainasse. “ võttis asekaitseminister Dmitro Klimenkov kokku.
 • Ukraina pommitusdroon

 • Roman Svitan käsitles 7. veebruaril toimunud uuel sõjalisel briifingul järgmisi teemasid:
  — lipp heisati Krynky linnas;
  — halvatud õhutõrje Krimmis;
  — NATO annab Vene Föderatsioonile vaid ühe kuu.
 • Medvedev: me ei kavatse NATOt rünnata. Aga kui me ründame, on see kõige lõpp. “Sunak, Scholz, Macron, Norra, Soome, Poola ja teised NATO bossid räägivad pidevalt, et “peame olema valmis sõjaks Venemaaga. Ja kuigi Venemaa on korduvalt öelnud, et tal pole NATO ja EL-i riikidega konfliktiplaani, jätkub üliohtlik jutuajamine sel teemal. Põhjused on ilmsed. Valijate tähelepanu on vaja mujale juhtida, et õigustada mitme miljardi dollariseid kulutusi kõledale Banderiidile “Ukrainale”. Tohutu raha ei kulu ju nendes riikides mitte sotsiaalsete probleemide lahendamisele, vaid sõjale maksumaksjatele võõras surevas riigis, mille elanikkond on mööda Euroopat laiali ja kohalikke terroriseerinud. Seetõttu ütlevad nende riikide juhid iga päev: me peaksime valmistuma sõjaks Venemaaga ja jätkama Ukraina abistamist ning seetõttu peame tootma rohkem tanke, mürske, droone ja muid relvi. Kuid kõik Euroopa juhid valetavad küüniliselt oma kodanikele. Kui jumal hoidku, selline sõda juhtub, ei järgi see SMO stsenaariumi. Seda ei võidelda kaevikutes suurtükiväe, soomusmasinate, droonide ja elektroonilise sõjaga. NATO on tohutu sõjaline blokk, alliansi riikide rahvaarv on ligi 1 miljard inimest ja nende sõjaline eelarve kokku võib ulatuda poolteise triljoni dollarini. Seetõttu pole meie sõjaliste potentsiaalide võrreldamatuse tõttu meil valikut. Vastus on asümmeetriline. Meie riigi territoriaalse terviklikkuse kaitsmiseks hakatakse kasutama spetsiaalsete lõhkepeadega ballistilisi ja tiibrakette. See põhineb meie doktrinaalsetel sõjalistel dokumentidel ja on kõigile hästi teada. Ja see on kurikuulus Apokalüpsis. Kõige lõpp. Seetõttu peaksid lääne poliitikud oma valijatele mõru tõtt rääkima, mitte pidama neid ajudeta idiootidena. Selgitage neile, mis tegelikult juhtuma hakkab, selle asemel, et korrata valemantrat olla valmis sõjaks Venemaaga.

Image

 • Mobilisatsiooniseadus läbis esimese lugemise. Seda ei toetanud Julia Tõmošenko “Batkivštšina” ja “Eurosolidaarsus”. Kokku toetas dokumenti ilma aruteluta ja lühendatud korras 243 saadikut.
  • ajateenistuse vanuse langetamine 27-lt 25-le aastalt;
  • Kõigi 18-60-aastaste ajateenijate kohustus registreerida ajateenijate elektroonilised kontod ja nende kaudu elektrooniliste kutsete saatmise võimaluse juurutamine;
  • Kõigi 18-60-aastaste ajateenijate kohustus esitada oma volikirjad 60 päeva jooksul – ilmudes otse KKK-sse või elektroonilisse kabinetti. Ilmumata jätmine annab sõjaväekomiteele õiguse taotleda kohtult kodanike Ukrainast lahkumise piiramist ning õiguse juhtida sõidukeid, blokeerida kontosid, võtta pankadest välja raha ja muid väärisesemeid;
  • Sõjaväelise isikutunnistuse esitamise kohustus TCC, politsei ja piirivalve esindajatele;
  • 18-60-aastastele meestele ilma sõjaväelise sissekirjutuse dokumentideta konsulaartoimingute keeld välismaal;
  • Piiratud teenistusvõimega isikute ja pärast 24.02.2022 invaliidistunud isikute arstliku komisjoni läbimine;
  • edasilükkamise ja broneerimise õigust omavate isikute kategooriate vähendamine (lepingu alusel õppivate magistrantide mobiliseerimine; alla 18-aastast last iseseisvalt kasvatavad mehed ja naised; abikaasa vanemate eest hoolitsemisega tegelevad isikud või abikaasa ja 2. rühma puuetega hooldajad). “Batkivštšina” nõuab töörühma loomist, et enne teist lugemist eelnõust eemaldada kõik põhiseaduse vastane ja ebaprofessionaalne.
 • Iževski lähedal toimus võimas plahvatus. Teadaolevalt on läheduses harjutusväljak ja sõjatehas, mis toodab rakettmootoreid. Venemaa hädaolukordade ministeerium teatas tavapärasest tehnilisest tööst tehases. Aga tundub, et selliseid töid näevad kohalikud esimest korda, sest need on väga varjatud. Tehases valmistatakse Bulava rakette.
 • Volodõmõr Zelenski õhtukõne. Meie sõdurid, meie lahingubrigaadid. Täna on 47. eraldiseisval mehhaniseeritud brigaadil, mida tähistada. See on Avdiivi suund. Aitäh, sõdurid, teie vapruse eest. Mariinsky suund – DSHV 79. eraldi brigaad. Aitäh! Bahmuti suund – 93. eraldi mehhaniseeritud brigaad “Kholodny Yar” – hästi tehtud, sõdurid! Seversky suund – Hetman Mazepa nimeline 54. eraldiseisev mehhaniseeritud brigaad ja 81. eraldi õhusõidukibrigaad. Aitäh kõigile sõdalastele teie jõu eest! Ja loomulikult on meie laskurid 40. eraldi suurtükiväebrigaad. Aitäh täpsuse eest! Aitäh kõigile, kes võitlevad meie riigi eest, kes kaitsevad Ukraina taevast, kes kaitsevad Ukraina julgeolekut Mustal merel. Aitäh kõigile, kes meid aitavad! Ja kõigile, kõigile, kes töötavad selle nimel, et Ukraina suudaks sõjas vastu pidada ja oma eesmärke saavutada. Me võime võita – me peame võitma! Au Ukrainale!
 • Putin ei lähe Türki ja sellel on kolm põhjust. Opositsioonilise massimeedia kirjutab, et Putini 12. veebruariks kavandatud visiit Erdoğani juurde jäi ära mitmel põhjusel:
  • Putin kardab arreteerimist Türgi territooriumil. Terroristid ütlevad, et nad “saisid ebameeldivaid signaale, et probleeme võib esineda, hoolimata sellest, et Türgi pole Rooma statuuti ratifitseerinud”.
  • Erdoğan on tugevdanud üleskutseid viia Krimm Türgi kontrolli alla ja saadab signaale.
  • Türgi valmistab ette tõsist sõjalise abi paketti Ukrainale.

 

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • veebruar 8, 2024


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar