Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 09. veebruaril

OPOLUKORD 09022024

Ukraina väed tegid hiljuti kinnitatud pealetungi Kreminna lähedal ja Venemaa väed kinnitasid hiljutist edu Kreminna, Avdiivka ja Donetski linna lähistel. Positsioonilahingud jätkusid 8. veebruaril kogu kokkupuutejoonel.

9. veebruari öösel andis vaenlane löögi 16 “Shahed-136/131” tüüpi UAV-ga Chauda neemest Krimmist ja Kurski oblastist Venemaa Föderatsioonist. Õhutõrje hävitatas Mõkolaivi, Hersoni ja Harkivi oblastis 10 drooni.

Kupyans’ki suunal: Ukraina kaitsjad tõrjusid 4 rünnakut Syn’kivka lähedal Ivanivkas (Harkivi oblast).

Image

Lymani suunal: Ukraina kaitsjad tõrjusid Ternõi (Donetski oblast) ümbruses 3 rünnakut.

Image

Bahmuti suunal: Ukraina kaitsevägi tõrjus 3 rünnakut Ivanivske ja Klištšiivka (Donetski oblast) ümbruses, kus okupandid üritasid oma taktikalist olukorda parandada.

Avdiivka suunal: Ukraina kaitsjad tõrjusid 17 rünnakut Avdiivka lähedal ja 5 rünnakut Pervomaiske, Nevel’ke (Donetski oblast) lähedal..

Image

Marinka suunal: Ukraina kaitsevägi jätkab sissetungijate tagasihoidmist Heorhiivka, Pobjeda ja Novomõkhailivka (Donetski oblast) ümbruses.

Shakhtars’ke suunal: vastane ei korraldanud pealetungi.

Zaporižži suunal: Ukraina kaitsevägi tõrjus 1 rünnaku Verbovest läänes (Zaporižži oblast).

Hersoni suunal: okupandid ei loobu oma kavatsusest tõrjuda Ukraina üksused Dnipro vasakul kaldal. Nii sooritas vaenlane päeva jooksul 1 ebaõnnestunud rünnaku Ukraina vägede positsioonidele.

_________________________________________________________________

 • Tavriiski suunas tulistati alla Vene Ka-52 Aligator. See tulistati alla inimese kaasaskantava õhutõrjesüsteemiga.

Image

 • Ukraina president nimetas uueks relvajõudude ülemjuhatajaks kolonel Oleksandr Syrskyi. Syrskyi korraldas ja juhtis Kiievi kaitsmist 2022. aastal ning oli üks peamisi komandöre Harkivi pealetungi ajal 2022. aasta septembris. Enne ametisse nimetamist oli ta Hortõtsja vägede strateegilise rühmituse ülem. Censor.net andmetel valmistab presidendi kantselei praegu ette dekreete, millega vabastatakse vähemalt osa Zalužnõi meeskonnast, sealhulgas kindralleitnant Serhii Šaptala. Relvajõudude juhtimise võtab üle uus juhtkond Syrskyi juhtimisel – Brigaadikindral Andrii Hnatov (Odesa vägede strateegilise rühmituse ülem), brigaadikindral Mykhailo Drapaty (Hersoni vägede taktikalise rühmituse ülem), brigaadikindral Ihor Skybyuk (õhuründevägede ülema asetäitja), kolonel Pavel Palisa (93. mehhaniseeritud brigaadi ülem) ja kolonel Vadõm Sukharevskyi (59. motoriseeritud brigaadi ülem).

 • Zalužnõi vabastamise otsus tehti vajadusest kohta muuta lähenemisviise ja strateegiat. Suure sõja esimestel, kõige raskematel päevadel seisime alatu ja võimsa vaenlase vastu. Seisime koos. Zalužnõi kirjutab, et on uhke kõigi Ukraina relvajõudude üle, kes kaitsevad meie laste tulevikku. Kõigile sõduritele, seersantidele ja ohvitseridele: “Ma langetan pea kõigi nende ees, kes andsid oma elu Ukraina ja vabaduse eest. Me mäletame ja maksame kõigi eest kätte.” Zelensky muudatustest Ukraina relvajõududes – ta ootab ülemjuhataja Syrskylt plaani. Ps! Kui vaadata ülesandeid mille täitmist Zelensky Sirsky’lt ootab siis lääne maailmas on need KM’le täitmiseks.
 • Roman Svitan käsitles 8. veebruaril toimunud uuel sõjalisel briifingul järgmisi teemasid:
  — milline on kindral Zalužnõi tulevik;
  — Iskanderi tehas hävis Venemaal.
 • Mark Fagin ja Taras Berezovets arutasid üldises voos viimaste uudiste üle Ukraina sõja kohta. Eelkõige Putini uus intervjuu, presidendivalimised Venemaal, tõenäoliselt Vene armee uus pealetung ja palju muud.
 • Volodymyr Zelenskyi: Ootan lähitulevikus Ukraina relvajõududes järgmisi muudatusi:
  • Tabelile peaks ilmuma realistlik, üksikasjalik Ukraina relvajõudude tegevuskava aastaks 2024.
  • Arvestades tegelikku olukorda lahinguväljal praegu ja väljavaateid.
  • Iga rindejoonel olev lahingubrigaad peaks saama tõhusaid lääne relvi – selliste relvade õiglane ümberjagamine peaks toimuma esimese rindeliini kasuks.
  • Peame lahendama logistikaga seotud probleemid. Avdiivka ei peaks ootama, kuni kindralid saavad teada, kus droonid nende ladudes kinni on jäänud.
  • Iga kindral peab rinnet tundma. Kui kindral rinnet ei tunne, ei teeni ta Ukrainat.
  • Liigne ja põhjendamatu töötajate arv tuleks parandada.
  • Sõjaväes on vaja üles ehitada tõhus rotatsioonisüsteem. Aluseks võib võtta Ukraina relvajõudude üksikute lahingubrigaadide ja Ukraina riigipiirivalveteenistuse üksuste kogemused, kus selline süsteem on olemas. Rotatsioonid on kohustuslikud.
  • Vaja on silmnähtavat parandamist sõdurite väljaõppe kvaliteedis – ainult väljaõpetatud sõdurid rindel.
  • Relvajõudude struktuuris luuakse uut tüüpi jõud – mehitamata süsteemide jõud. Tuleb määrata esimene ülem.
  • Komandör Sirsky esitab käsu Ukraina relvajõudude lähtestamiseks mõne päeva pärast.
 • Venemaa president Vladimir Putin üritas kasutada 8. veebruaril avaldatud intervjuud Ameerika meediategelase Tucker Carlsoniga, et tutvustada laiemale lääne publikule Kremli pikaajalist teabeoperatsiooni, mis ekslikult väidab, et Venemaa on huvitatud Ukraina sõja lõpetamisest läbirääkimistel. Putin illustreeris kogu intervjuus, et Venemaal pole aga huvi mõtestatud ega legitiimsetest läbirääkimistest ning Putin püüab endiselt Ukrainat riigina hävitada. Putin ilmutas ka oma kõikehõlmavat vaenulikkust lääne vastu ja süüdistas läänt vääralt Venemaa sundimises Ukrainat ründama. Putin üritas intervjuud kasutada ka selleks, et Venemaad absurdselt ümber sõnastada kui väärkohtlemise osapoolt, mitte aga Venemaa provotseerimata vallutussõja algatajat Ukraina vastu. Putin jätkas katseid õigustada Venemaa sissetungi Ukrainasse 2014. ja 2022. aastal vastusena Ukraina ja Lääne tegevusele, et kaitsta oma pikaajalisi üleskutseid režiimi vahetamiseks Kiievis ning Ukraina “demilitariseerimise”, “denatsifitseerimise” ja “neutraalsuse” eest. Putin jätkas pseudoajaloo propageerimist, püüdes eitada Ukraina riiklust ja rahvuslikkust. Putin kordas ka kvaasirealistlikku maailmavaadet, mis defineerib Lääne nõrgestamist ja NATO lammutamist Venemaa juhitud multipolaarse maailma eeltingimusena, mida ta soovib luua.Putini mitmed absurdsed avaldused intervjuus Carlsonile:
  • Ukraina alustas sõda, Venemaa eesmärk on see lõpetada,
  • Hitler on ära olnud 80 aastat, kuid tema asi elab edasi ja Zelensky kiidab teda Kanada parlamendis seistes;
  • aastal oli Venemaa sunnitud Krimmi oma kaitse alla võtma, kuna poolsaar oli ohus;
  • Venemaa ei olnud Ukraina liitumise vastu EL-iga. Aga kui lepingu tingimused teatavaks said, osutusid need Vene Föderatsioonile vastuvõetamatuks;
  • USA pettis Venemaad, kui leppis Janukovõtši eesistumise ajal kokku Ukraina olukorra “poliitilises lahenduses”. Janukovitš ei kasutanud, nagu ameeriklased nõudsid, ei relvajõude ega politseid. Ja Kiievi relvastatud opositsioon korraldas lõpuks riigipöörde;
  • Me ei saanud visata selle sõjamasina alla oma usuvendasid, osa vene rahvast – Putinit olukorrast Donbassis;
  • propagandasõjas on USA-d väga raske alistada, sest nemad kontrollivad kogu maailma ja palju Euroopa meediat;
  • Vene vägesid saab Poola saata ainult siis, kui see ründab Venemaad;
  • Vene Föderatsiooni osalemine ülemaailmses sõjas läheb vastuollu terve mõistusega, see viib kogu inimkonna hävingu äärele;
  • Niipea, kui me väed Kiievist välja tõime, viskasid Ukraina läbirääkijad minema kõik Istanbulis saavutatud kokkulepped ning valmistusid USA ja selle satelliitide abiga pikaks relvastatud vastasseisuks. Istanbuli lepingute kokkuvarisemise taga on Inglismaa, Prantsusmaa ja Saksamaa;
  • Miks USA sõdib Ukrainas, tuhandete kilomeetrite kaugusel enda territooriumist. „Kas sul pole midagi teha? Sul on palju probleeme piiril, probleeme rändega, probleeme riigivõlaga – 33 triljonit dollarit konksuga”;
  • Kui soovite relvakonflikti peatada, lõpetage Ukrainale relvade tarnimine.
MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • veebruar 9, 2024


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar