Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 10. veebruaril

OPOLUKORD 10022024

Värskelt ametisse nimetatud relvajõudude ülemjuhataja Oleksandr Syrsky märkis, et rinde kõigi vajaduste tundmine eranditult ja olukorra valdamine igas selle piirkonnas on peakorteri ülesanne kõigil tasanditel. Ja sõjaväelaste elu ja tervis on alati olnud ja on Ukraina armee peamine väärtus. Lisaks nimetas ta mehitamata süsteemide kasutamist, tänapäevane EW tähendab üht tulevikuvektorit sõjas võidu saavutamisel. Uued ülesanded on päevakorral. Esiteks on see kõigi sõjaväe haldusorganite, ühenduste, ühenduste ja üksuste tegevuse selge ja detailne planeerimine, võttes arvesse rinde vajadusi uusimate relvade osas, mis tulevad rahvusvahelistelt partneritelt. Kõige lahingüksustele vajaliku kiireim ja ratsionaalseim jaotamine ja kohaletoimetamine oli ja jääb sõjalise logistika põhiülesandeks.

Vaenlane tungis edasi Chasovoy Yari ida pool, Avdijivkast põhja pool, Stepovoi lähedal, Klištšiivkast ida pool ja Novomõkhailivkas. Robotynyst lõuna pool asuv ala on selgitatud. Öösel ründasid venelased Ukrainat 31 drooniga millest 23 hävitas kaitseväe õhutõrje.

Kupjansi suund: Ukraina kaitsjad tõrjusid 11x vaenlase rünnakut Syn’kivka ja Ivanivka (Harkivi oblast) lähedal.

Lymani suund: Ukraina sõdurid tõrjusid 14 vastase rünnakut Bilohorivka (Luganski oblast), Ternõi ja Jampolivka (Donetski oblast) lähedal.

Bahmuti suund: Ukraina kaitsevägi tõrjus 22 okupantide rünnakut Bohdanivka, Ivanivske ja Klištšiivka (Donetski oblast) lähedal. Olukord Chasovoy Yari piirkonnas muutub üha pingelisemaks. Agressor hõivas Bohdanivkast lõuna pool asuva metsaala, jõudes lähedale mäeharjale, millel asub Chasiv Yar. Vaenlane alustas uut rünnakute lainet, koondades oma jõud ümber. Jalavägi ja varustus, mida vaenlane on kogunud, et jätkata oma varasemat edu, on liikvel.

Avdiivka suund: Ukraina kaitsjad hoiavad jätkuvalt tagasi vaenlast, kes üritab Avdiivkat piirata. Ukraina sõdurid seisavad kindlalt ja tekitavad sissetungijatele suuri kaotusi. Ukraina kaitsejõud tõrjusid 9. veebruaril 21 vaenlase rünnakut Novobahmutivka ja Avdiivka ümbruses ning 12 rünnakut Pervomaiske ja Nevel’ke (Donetski oblast) lähedal. Vene väed jõudsid Avdiivka põhjapoolses äärelinnas raudteele. Ukraina peamist tarneteed Avdiivkasse ähvardab äralõikamine.

Image

Mar’inka suund: Ukraina väed jätkavad vastase tagasihoidmist Heorhiivka ja Novomõhhailivka (Donetski oblast) lähedal. Ukraina väed tõrjusid selles piirkonnas 19 rünnakut.

Šahtarske suund: Ukraina kaitsjad tõrjusid 2 vaenlase rünnakut Zolota Nyvast lõunas (Donetski oblast) ja Prjuutnest (Zaporžžija oblastis) põhja pool.

Zaporižži suund: Ukraina kaitsevägi tõrjus 3 vastase rünnakut Novopokrovkast läänes, Verboves ja Robotõne ümbruses (Zaporižži oblast).

Image

Hersoni suund: Ukraina kaitsevägi jätkab oma positsioonide hoidmist ja okupatsioonivägede rünnakute tõrjumist. Vaatamata märkimisväärsetele kaotustele ei jäta vaenlane oma katseid Ukraina vägede positsioonidelt välja tõrjuda. Vastane sooritas 9. veebruari päeva jooksul 4 korda ebaõnnestunud rünnakukatset.

____________________________________________________________

 • Kaitseministeeriumi TOP-10 sõjaväelist vaba ametikohta:”””””””””
  • Tankuri juht, Ukraina relvajõudude merejalaväelased, palk 25 000 – 125 000 grivnat
  • Anestesioloog, 104 OBr Sil TrO, palk 50 000 – 120 000 grivnat
  • Sõjaväekaplan, ohvitser, sõjaväeosa A7039, palk 20 500 – 120 500 grivnat
  • Automehaanik, sõjaväeosa A4759, palk 25 000 – 60 000 grivnat
  • Laskur-meedik, 107 eraldi pataljoni 109 OBr TrO, palk 21 000 – 121 000 grivnat
  • Üliõpilane, Ukraina relvajõudude mereväe abilaevade divisjon, palk 22 000 – 70 000 grivnat
  • UAV operaator, 65 OMBr, palk 20 000 – 120 000 grivnat
  • Küberturvalisuse spetsialist DSHV-s, 135 OBU DSHV, palk 27 000 – 127 000 grivnat
  • Võitlusstressikontrolli rühma ohvitser, psühholoog, Black Foresti relvajõudude brigaad, palk 26 500 – 126 500 grivnat
  • Traktorist, ekskavaatorijuht, sõjaväeosa T0940, palk 21 000 – 51 000 grivnat
 • Roman Svitan käsitles 8. veebruaril toimunud uuel sõjalisel briifingul järgmisi teemasid:
  — mis saab Valeri Zalužnõist;
  — kus Venemaal lasti õhku gaasijuhe;
  — Relvajõud murdsid läbi Volnovakhasse.
 • Julia Latõnina ja Arestovich Zalužnõi tagasiastumist ja võimalikud tagajärjed, Avdiivka kaitsmise väljavaateid, USA sõjaline abi Ukrainale, Putini tegevust pärast Venemaa presidendivalimisi ja palju muud.
  • 00:00 Olukord Avdiivkas: Ukraina armee peab lõpetama oma kaitse. Mida teeb Ukraina väejuhatus?
  • 03:36 Ukraina relvajõudude ülemjuhataja Zalužnõi ametliku tagandamise põhjus. Kes määratakse suures mandrisõjas uueks ülemjuhatajaks?
  • 06:35 Mida saab Ukraina poliitiline blokk teha, et Ukraina armeel oleks rohkem mürske?
  • 08:06 Ukraina armee kindlustusliinid väljaspool Avdiivkat.
  • 10:40 Venemaa ja Ukraina vahelise väljakuulutamata sõja diplomaatilised plussid ja miinused. Refuseniks eesotsas Ukraina poolelt.
  • 14:55 Kuidas ÜRO hoidis ära kõik sõjad maailmas. Halb hääletus ÜROs.
  • 18:58 Kas oleme tunnistajaks globaalse lääne lõpule?
  • 24:50 Bideni administratsiooni silmakirjalikkusest ja lõksust, ameeriklaste ülepaisutatud ootustest ja Ukraina vastutusest USA rahastamise puudumises.
  • 28:37 Miks ei kasutata USA presidendi hoobasid Ukraina abistamiseks? Laen-liising. Sissetulek sõjas.
  • 39:09 Demokraatia probleemsete tegurite ärakasutamine: valimised, võim, PR ja propaganda, raha.
  • 50:11 USAs ja Venemaa Föderatsioonis on inimõiguste osas üha vähem erinevusi.
  • 55:15 Mille eest lääs võitleb? Lääne ja ida poliitika: lood on sarnased, mehhanismid erinevad.
  • 01:02:30 Repressioonide krüptomehhanismid. Trotskismi võit.
  • 01:06:05 Kinnitatakse Ukraina relvajõudude ülemjuhataja tagasiastumine: Zalužnõist on saanud poliitiline tegelane. Kas sõjastrateegia muutub paremaks?
  • 01:09:36 Kas minimaalse lääne abiga on võimalik droonidega Ukraina rinnet pidada?
  • 01:10:42 Arvamus Zelenski ja Zalužnõi konflikti kohta: põhjused ja tagajärjed.
  • 01:15:18 Ukraina relvajõudude raskused.
  • 01:19:20 Ukraina võimude sõja ajal tehtud vigade tagajärjed puuduva lääne strateegia ja olemasoleva lõuna strateegiaga.
  • 01:25:05 Venemaa ja kes on venelased, on jututeema järgmises saates.
  • 01:26:26 Oletused Putini tegevuse kohta lähikuudel: opritšnina, provokatsioonid Balti riikides, väikeriikide ajastu lõpp.
  • 01:31:20 Arutasime võimalust, et endine Venemaa presidendikandidaat Nadeždin teeb Venemaa ja Ukraina vaheliste rahuläbirääkimiste strateegias ettepaneku viivitamatuks vaherahuks.
 • Ukraina uued kangelased, sealhulgas Zaluznõi ja Budanov. Zelensky andis üle riiklikud autasud Ukraina kaitsjatele, sealhulgas Valerii Zalužnõi ja Kyrylo Budanov. President märkis: “Ukraina on juba suutnud Venemaa peatada. Ukraina on õppinud end kaitsma võiduks vajalikul viisil. Ja me peame jätkama seda teed Ukraina eesmärkide saavutamiseks. Zelensky autasustas sõdureid riiklike autasudega, eelkõige “Sõjaliste teenete Risti” ja “Kuldtähe” ordeniga. Sõdurid, seersandid, ohvitserid ja kindralid. Selle sõja kangelased. Need, kes on juba meie riigi ajaloos. Nende hulgas on Ukraina relvajõudude kolonelleitnant Vjatšeslav Agejev. Just tema üksus hävitas 23. mail esimest korda Venemaa ballistilise sihtmärgi – raketi, millega Moskva alati kiitles, nagu ei saaks keegi seda alla tulistada. Ukrainlased said hakkama. Ukraina kangelase tiitli pälvisid kindral Valeri Zalužnõi ja kindralleitnant Kyryl Budanov. Kõigile tänulik. Ja üldiselt on alates täiemahulise sõja algusest üle 70 000 Ukraina kaitse- ja julgeolekujõudude erinevate üksuste sõduritele omistatud riiklikud autasud. See on julgus, mis annab Ukrainale jõudu. Au kõigile, kes võitlevad ja töötavad selle nimel, et Ukraina võidaks! Kiitus kõigile, kes aitavad!
  Au Ukrainale!

Image

 • Vastavalt Ukraina presidendi määrusele lahkun Ukraina relvajõudude peastaabi ülema kohalt. Avaldan sügavat tänu koordineeritud peastaabi meeskonnale toetuse, mõistmise ja ülesannete ennastsalgava täitmise eest. Eriline tänu Ukraina relvajõudude sõduritele ja seersantidele, ohvitseridele ja kindralitele rindel, peakorteris ja tagalas. Teie pühendumus Ukrainale ja valmisolek seda kaitsta teevad teist tõelisteks kangelasteks ja ma olen teie üle sügavalt uhke. Täname kõiki ühise teenistuse ja väsimatute pingutuste eest, mis toovad lähemale meie Isamaa vabanemist. Langetan pea nende sõdalaste mälestuse ees, kes panid oma elu Ukraina vabaduse eest. Siiras tänu ukrainlastele, kes toetavad meie sõjaväge. Teie patriotism ja vankumatus lisavad meie armeele jõudu ja muudavad meie riigi tugevamaks. Sinu panus tulevasesse võitu jääb rahvale igaveseks meelde. Jätkame hoogu! Koos võidule! Ukraina relvajõudude peastaabi ülem Kindralleitnant Sergiy SHAPTALA

May be an image of 1 person and text that says 'начальник генерального штабу збройних сил украёни MAB 3A честь! тримаемо стрй!'

 • Vene Telegrami kanalid teatasid, et intervjuu Carlsoniga ei olnud Putinile meeltmööda ning intervjuu ennast loeti läbikukkunuks: “Kovaltšuki klann kritiseerib teravalt USA ajakirjaniku Carlsoniga tehtud intervjuud. Nende sõnul on probleem intervjuukorralduse ettevalmistamatus – see oli Gromovi ja Peskovi viga. Putin oleks pidanud rääkima konservatiivsetest väärtustest, konservatiivse liidu loomisest ja edasi liikumisest – aga ta läks ajaloost rääkima ja Ukrainaga seotud tühistesse asjadesse. Negatiivset rolli mängis ka Narõškin, kes väidetavalt külvas ideid Bohdan Hmelnõtski dokumentidest ja jamadest Poolaga.” Allikate kohaselt ei meeldinud Putinile Tucker Carlson – “snoob ja kasulik idioot, kes sai sisuka honorari, kuid oli laisk ja tal puudus loovus”. Kovaltšuki perekond usub, et nad oleks võinud Tucker Carlsoniga paremini hakkama saada, kuid “kõik läks raisku.”
 • Ekspert Andri Myseljuk: Syrsky tõestas, et suudab saavutada tulemusi nii kaitses kui ka ründes. See ilmnes Kiievi ja Harkivi operatsioonide ning teiste tema juhitud operatsioonide ajal. Tõenäoliselt sai Syrsky operatsioonidest otsustav hoob, mis kallutas president Zelenskyi selle konkreetse kandidatuuri poole. Ja põhimõtteliselt on kõik loogiline. Sest inimene veetis viimased 10 aastat sõjas. Ja ta teab täpselt, mida armee elab ja hingab. Syrsky tugevusteks on võime kiiresti otsuseid langetada ja nende eest vastutada. Näiteks käskis ta Irpini jõel sillad hävitada ja tammi õhku lasta. See peatas pealetungi Kiievi vastu ja sai sõja esimeseks pöördepunktiks. Tegemist on 100% lahingukindraliga, kes ei võitle kaardil kabinetist, vaid oma sõdurite kõrval. Loodetavasti suudab Syrsky valida võidule viiva sõjastrateegia.
 • Vene allikad Ukraina armee juhtkonna vahetusest: Eile Zelenski poolt välja kuulutatud Ukraina relvajõudude väejuhatuse puhastused algasid päev pärast Zalužnõi vallandamist. Ukraina relvajõudude peastaabi ülema ametikohalt tagandati kindralleitnant Sergei Šaptala ja tema kohale asus Ukraina relvajõudude vägede ülem kindral Anatoli Bargilevitš. Samuti teatab Ukraina meedia, et varem sellel ametikohal olnud Syrski asemel asub Ukraina relvajõudude maavägesid juhtima Ukraina kaitseministeeriumi juhi asetäitja Aleksandr Pavljuk. Seda teavet pole aga veel ametlikult kinnitatud. Tõenäoliselt pole see viimane Ukraina sõjaväeosakonna toolide ümberpaigutamine, kuna Zelenski sõnul on uus ülemjuhataja Syrsky juba otsustanud oma kahe asetäitja üle. Ukraina president ise loetles eilses videosõnumis terve nimekirja kindralite ja kolonelide nimesid, keda praegu kaalutakse Ukraina relvajõudude juhtivatele kohtadele. See protsess pole üllatav. Zelenski ja tema kaitsealune Syrsky alustasid ootuspäraselt lahkunud Zalužnõile lojaalsete vanemohvitserite ametikohtadelt eemaldamist, et tugevdada uue ülemjuhataja positsiooni ja mitte tal on probleeme oma tulevikuplaanide elluviimisega.

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • veebruar 10, 2024


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar