Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 11. veebruaril

OPOLUKORD 11022024

Olukord rinde idaosas on jätkuvalt äärmiselt pingeline. Okupatsiooniarmee püüab iga hinna eest täita Vladimir Putini eesmärki – jõuda Donetski ja Luganski oblasti halduspiirideni. Okupandid ründavad peamiselt neljas suunas – Kupjansk – Lymansk; Bahmutsk; Donetski oblastis Maryinkast Avdiivkani; Vugledarsk. Avdiivka jääb Venemaa peamiseks suunaks rindel. Viimase kahe nädala jooksul on venelased viinud selles suunas lisajõude ja suurendavad survet Ukraina positsioonidele. Lisaks valmistasid venelased ette tõsise grupeeringu, mis saadeti Volnovahhast lõunasse Vugledari poole. Sinna on koondatud mitukümmend värsket üksust ja rasketehnikat. Kupjanski lähistel käivad ägedad lahingud. Venelased üritavad edutult haarata strateegilisi kõrgusi. Vaenlane üritab Chasovoy Yari piirkonnas läbi murda UA relvajõudude kaitsest ning kasutab droonide ja suurtükiväe katte all väikeste ründerühmade kohalikke tegevusi.

2024. aasta jaanuari lõpu seisuga okupeerib Venemaa  17.49% Ukrainast , jaanuaris lisandus 33,14 km². Vaenlane tungis edasi Avdiivka põhjaosas, Pervomaiskiis, Novomõkhailivkast lõunas, Ivanivka lähedal, Klištšiivka lähedal ja Georgiivkas. Kokkupuute joon Robotynyst ida pool on selgitatud. Vaenlane taganes Maryinkast põhja poole.

Öösel vastu 11. veebruari ründasid okupandid Balaklava ja Chauda neeme aladelt Krimmist 45 “Shahed-136/131” drooniga. Õhutõrje hävitas Kiievi, Vinnõtsja, Žõtomõri, Kirovogradi, Mõkolaivi, Tšerkasõ, Odessa, Dnipropetrovski ja Hersoni oblastis 40 vaenlase drooni.

May be an image of text

Kupjansky suunal. Vaenlane tungis edasi Tšasovojarist ida pool. Vene väed tungisid hiljuti edasi Bilohorivka idaservas (12 km Kreminnast lõunas).

Lõmany suunal lõid meie sõdurid tagasi 6 rünnakut Terny lähedal Vyimkast kagus Donetski oblastis Rozdolivkas, kus vaenlane püüdis lennunduse toel läbi murda meie vägede kaitsest. “Lymani” sektor oli kõige rahulikum kuid esimene häirekell ilmus juba sügise alguses. Rühm okupante läks UA tagalasse ja tungis sisuliselt Krokhmalnesse endasse. See hävitas elavjõuga kaitse ja läks tagasi oma vastutusalasse. Kaitseliin nägi rohkem välja selline, nagu oleks sõjavägi siia ilmunud eile, mitte 10 kuud tagasi (tol ajal) – kaevikud vööni, puit lihtsalt lebab kaeviku kohal, paljastades seda ainult. Selle sektori eest vastutab 103 OBrTrO. 2023. aasta lõpus tõrjusid russistid meie omad raudteelt eemale. Ei meie ega naaberüksused ei teadnud sellest. Olukord halvenes 18. jaanuaril, kui varises kokku märkimisväärne rindelõik. Üks 103. pataljon ei teadnud sellest isegi ja oli pehmelt öeldes üllatunud, kui okupandid nende tagalasse ronima hakkasid. Naaberüksused said rinde läbikukkumisest üldiselt teada kui kaardil muutusi nägid. Pole vaja selgitada, mida Kislivkas ja Kotljarivkas tunti. Samal ajal püüdis juhtkond kaotusi nii palju kui võimalik varjata. Kui hakkasime oma ühenduste kaudu rikke kohta infot edastama, olid kõik üllatunud. Pealegi eitasid paljud ametnikud seda teavet. Vaenlane sellega ei peatunud ja umbes 27. jaanuaril ronis teine ​​kord ja seekord Tabaivkale. Lõpuks õnnestus agressoril küla vallutada, kuid geograafilise asukoha ja hoonete puudumise tõttu ei õnnestunud tal kanda kinnitada. Seekord oli olukord seal tugeva kontrolli all, mis ei võimaldanud vaenlasel edu saavutada.

Bakhmuti suunal tõrjus kaitsevägi 9 rünnakut Donetski oblasti Bohdanivka, Ivanovski, Klištšiivka ja Andriivka lähedal, kus vaenlane üritas taktikalist positsiooni edutult parandada.

Avdiivka suunas tõrjusid meie kaitsjad 22 rünnakut Novobahmutivka, Avdiivka piirkonnas ning veel 10 rünnakut Severnõi, Tonenko ja Nevelski lähedal Donetski oblastis, kus vaenlane üritas meie vägede kaitsest läbi murda.

Vene väed liiguvad edasi Avdiivka põhja- ja lõunaosas, kuid Ukraina kontrollib endiselt suuremat osa linnast ja Avdiivka koksitehasest. Ukraina peamine probleem on see, et nad on enamasti ümber piiratud ja varustusliinid on rünnaku all. Teatatakse, et kirdest Avdiivkasse tunginud Vene üksused on juba vaid 700 meetri kaugusel Ukraina garnisoni lõunaosa linna põhjaosas asuva koksitehase territooriumiga ühendavast varustusteest.

Image

Mariinski suunal jätkab kaitsevägi vaenlase tagasihoidmist Donetski oblastis Georgiivka ja Novomõhhailivka lähedal. Siin üritasid okupandid taktikalist positsiooni parandada 31 korral. Vaenlane sooritas õhurünnaku Donetski oblastis Kostjantõnivka piirkonnas. Olukord Novomõhhailivkas on muutumas Ukraina armee jaoks kriitiliseks. Vene sissetungijad tungivad edasi nii põhja- ja lõunatiival kui ka väikese küla keskel. Nüüd kontrollivad nad 10–15% selle territooriumist.

Šahtarski suunas tõrjusid meie kaitsjad Donetski oblastis Vodyanyi lähedal vaenlase rünnaku.

Vaenlane ei korraldanud Zaporožje suunas ründetegevusi.

Hersoni suunas ei loobu vaenlane kavatsusest lüüa meie üksused Dnepri vasakkaldal asuvatest sillapeadest välja. Nii tehti päeva jooksul 1 ebaõnnestunud katse meie vägede positsioonidele tungida. Ukraina väed tõrjusid Venemaa rünnakud Krynkyle.

Image

 

___________________________________________________________________

 • NATO peasekretär Jens Stoltenberg hoiatab võimaliku aastakümneid kestva vastasseisu eest Venemaaga, rõhutades NATO riikide vajadust tugevdada oma relvatööstust. Stoltenberg kutsub liitlasi üles toetama Ukrainat, rõhutades usutava heidutuse tähtsust ja rõhutades kiiret relvatootmist, et tõrjuda Venemaa agressiooni. Ta hoiatab, et Putini Vene majanduse ettevalmistamine pikaks venivaks sõjaks nõuab lääne kiiret reageerimist, et tagada julgeolek ja vältida Putini eelise saamist.
 • Bild andmetel külastasid Saksa kindralid salaja Kiievit Zalužnõi tagasiastumise päeval. Kindralid saabusid Kiievisse Ukraina relvajõudude endise ülemjuhataja Valeri Zalužnõi kutsel. Saksamaa kaitseministeerium teatas, et visiidi eesmärk on “täiendav teabevahetus praeguste kaitsevajaduste ja tulevaste sõjaliste väljakutsete kohta”. Väljaande kolumnisti Hagen Meiri sõnul võib visiit kiirendada läbirääkimisi riikide sõjalise koostöö üle.

Image

 • Briti luure andmetel hävitasid Ukraina sõdurid 31. jaanuaril Venemaa radarijuhtimise koordinatsioonikeskuse punkri Belbeki lennuväljal. Suurbritannias arvatakse, et see halvendab Venemaa võimet õhutegevust koordineerida, suurendab A-50 lennukite ja kogu vaenlase isikkoosseisu koormust.

 • Roman Svitan käsitles 10. veebruari uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  — Zalužnõi kutsutakse NATOsse;
  — F-16 on juba Ukraina lipu all;
  — Lääs kutsus Venemaa Föderatsiooni ründama.
 • Umerov kohtub esmakordselt Syrskyiga kui ülemjuhatajaga. Kaitseminister Rustem Umerov pidas pärast Ukraina uueks ülemjuhatajaks nimetamist esimese kohtumise kindral Oleksandr Syrskyiga, et arutada riigi relvajõudude plaane 2024. aastal, teatas kaitseministeerium 9. veebruaril.
 • Taras Berezovets. Volodõmõr Zelenski nimetas Valeri Zalužnõi asemele uueks Ukraina relvajõudude ülemjuhatajaks Oleksandr Syrskyi. President märkis, et Syrskyil on edukas kaitsekogemus, kuna ta viis läbi Kiievi kaitseoperatsiooni. Syrskyil on ka edukas ründekogemus. Näitena tõi riigipea Harkivi vabastamisoperatsiooni.
 • Zelensky: Täna pidasin terve päeva kohtumisi sõjaväe juhtkonna ja valitsusega. Jätkame kaitseväes juhtimismeeskonna taaskäivitamist. Nüüd asuvad uutele ametikohtadele inimesed, kes on sõjaväes hästi tuntud ja teavad ise hästi, mida armee vajab. Selle sõja lahinguülemad, kelle kogemused tulevad kasuks just üldisel armee tasandil. Oleksandr Syrskyi peakomitee asetäitjateks said kolonel Vadõm Suhharevski ja kolonel Andrii Lebedenko. Uute tehnoloogiatega töötamiseks on vaja selget praktikat. Ta kiitis heaks brigaadikindral Volodõmõr Horbatjuki, brigaadikindral Oleksi Ševtšenko ja brigaadikindral Mykhailo Drapatoy kandidatuuri Ukraina relvajõudude peastaabi ülema asetäitjateks. Kogu lahinguülemate, lahingubrigaadide ja meie üksuste reaalne kogemus, kes ehitas üles kvaliteetse sõdurite väljaõppe ning lahingutegevuse hindamise ja analüüsimise süsteemi, kogu see kogemus tuleb Ukraina kaitseväe eduks ellu viia. Au kõigile meie sõduritele! Au meie rahvale! Au Ukrainale!
 • Veel uutest määramistest:
  • Kolonel Vadym Sukharevskyi hakkab vastutama mehitamata süsteemide ja droonide kasutamise arendamise eest;
  • Kolonel Andriy Lebedenko — uuenduste, armee tehnoloogilise komponendi ja lahingusüsteemide eest;

  Peastaabi ülema asetäitjateks said:

  • Kindral Volodymyr Horbatyuk, kes hakkab vastutama operatiivtöö, peakorteri töö, planeerimise ja juhtimise eest,
  • Kindral Oleksi Ševtšenko (logistika)
  • Kindral Mykhailo Drapaty (võitlejate väljaõpe)

 • Lääne julgeolekuabi viivitamine võib kaasa tuua märkimisväärse Ukraina õhutõrjerakettide puudujäägi, mis võimaldab Vene vägedel agressiivsemalt pommitada Ukraina vägesid või isegi eesliinil olevaid linnu. Väidetavalt jätkub rakette kuni märtsini.
 • Selgub, et Venemaa “sõjatööstuslik kompleks” on 2023. aastal näidanud vaid tagasihoidlikku tegelikku kasvu. Suurem osa selle niinimetatud “toodangust” on pelgalt laos olevate seadmete ja sõidukite kannibaliseerimine.

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • veebruar 11, 2024


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar