Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 12. veebruaril

OPOLUKORD 12022024

Vene väed tungisid hiljuti edasi Kreminnast lõunasse. 10. veebruaril jätkunud positsioonivõitlused piki Kupjanski-Svatove-Kreminna liini. 9. veebruaril avaldatud geograafilise asukoha järgi tehtud kaadrid näitavad, et Vene väed tungisid hiljuti edasi Bilohorivka idaservas (12 km Kreminnast lõunas). Positsioonilahingud jätkusid Kupjanskist kirdes Synkivka lähedal; Svatovest loodes Ivanivka, Tabaivka ja Krokhmalne lähedal; Kreminnast läänes Terny, Yampolivka ja Torske lähedal; Kreminnast edelas Dibrova lähedal ja Serebrjanske metsaala; ja Kreminnast lõuna pool Hryhorivka ja Bilohorivka lähedal. Ukraina Hortõtsja vägede grupi pressiesindaja kapten Ilja Jevlaš teatas, et Vene väed on viimasel ajal vähendanud kaudtuld Kupjanski suunas tõenäoliselt piirkonna halbade ilmastikutingimuste tõttu.

Ööl vastu 12. Veebruari, ründas vaenlane Primorsko-Ahtarski oblastist – Venemaa Föderatsioonist 17 “Shahed-136/131” UAV-ga, raketiga Kh-59 (Zaporižžja) ja S -300 õhutõrjeraketti (Belgorodi piirkonnast). Õhutõrje hävitas Hmelnõtski, Vinnõtsja, Kirovohradi, Mõkolaivi, Dnipropetrovski ja Zaporižži oblastis 14 drooni ja raketiga Kh-59.

Kupianski suunas tõrjusid kaitsjad 2 rünnakut Tabayivka Harkivi oblasti lähedal, kus vaenlane üritas edutult läbi murda meie vägede kaitsest.

Limanski suunas tõrjusid sõdurid 3 rünnakut Luganski oblasti Belogorivka ja Donetski oblasti Rozdolivka lähedal, kus vaenlane üritas edutult läbi murda meie vägede kaitsest.

Bahmuti suunal on kaitsevägi tõrjunud 17 rünnakut Donetski oblasti Bogdanivka ja Klištšievka piirkondades, kus vaenlane üritas taktikalist positsiooni parandada.

Image

Avdiivka suunas tõrjusid kaitsjad 22 rünnakut Avdiyivka piirkonnas ja veel 16 rünnakut Tonenkyst lõuna pool, Pervomaiski lähedal Nevelski Donetski oblastis.

Image

Marinski suunal jätkab kaitsevägi vangide ohjeldamist Krasnogorivka, Pobeda, Donetski oblasti Novomõhhailivka lähedal. Selles suunas püüdis vaenlane 28 korda edutult taktikalist positsiooni parandada.

Novopavlivski suunas tõrjusid meie kaitsjad vaenlase rünnaku Pjutnogo Zaporižžja oblastist põhja pool.

Zaporižžja suunal tõrjus kaitsevägi rünnaku Robotino, Zaporižži oblasti, piirkonnas, kus vaenlane püüdis lennunduse toel edutult läbi murda meie vägede kaitsest.

Hersoni suunas ei loobu vaenlane kavatsusest lüüa UA üksused Dnepri vasakul kaldal asuvast positsioonist välja. Jah, ühe päeva jooksul tehti 1 ebaõnnestunud katse meie vägede positsioonidele tungida.

__________________________________________________________________

 • Ukraina president Vladimir Zelenski jätkas Ukraina kõrgeima sõjaväejuhatuse ümberkorraldamist.
  • Kolonel Vadim Sukharevski (mehitamata süsteemide eest) ja kolonel Andrei Lebedenko (tehnoloogiliste uuenduste eest) määrati Ukraina relvajõudude uue ülemjuhataja Aleksandr Syrsky asetäitjateks.
  • Ukraina relvajõudude peastaabi ülema asetäitjateks said kolm brigaadikindralit: Vladimir Gorbatjuk (planeerimine), Aleksei Ševtšenko (logistika) ja Mihhail Drapatõ (personali väljaõpe).
  • Aleksandr Pavljuk määrati ametlikult Ukraina relvajõudude maavägede uueks juhatajaks, mida varem juhtis uus ülemjuhataja Syrsky.
  • Ukraina mereväe merejalaväe ülem kindralleitnant Juri Sodol määrati ühendvägede ülemaks Sergei Naevi asemel. Yuriy Sodol oli varem merejalaväe komandör, Ukraina kangelane. Sõjas alates 2014. aastast. Sel ajal oli ta 25. eraldiseisva õhudessantbrigaadi ülem, millega ta osales kuumimates kohtades, vabastades Ukraina linnu. Lahingus Rubižne pärast, Jampoli rünnak, Donetski lennujaama kaitsmine.
  • Brigaadikindral Igor Skibjuk (varem õhudessantjõudude staabiülem) määrati Maxim Mirgorodski asemel Ukraina relvajõudude õhudessantjõudude ülemaks. Ihor Skybyuk oli Ukraina relvajõudude ülema asetäitja, Ukraina kangelane. Endine 80. õhudessantbrigaadi ülem. Eelmise aasta septembri alguses juhtis ta brigaadi üksusi otsingu- ja ründeoperatsioonidel vaenlase hävitamiseks Balaklia, Kupjanski ja Izjumi suunal.
  • Territoriaalkaitseväe juhatajaks määrati kindralmajor Igor Plakhuta.
 • Droonispetsialist Serhi “Flash” Beskrestnov: Venelased katsetasid rindel oma uusi droone, mis suudavad mööda minna Ukraina elektroonilisest turvasüsteemist. See toimus Hersoni piirkonnas. Algul üritasid venelased UDF-i paati Dnepril tavaliste droonidega rünnata, kuid alust kattis õhutõrje kuppel. Seejärel kasutati Beskrestnovi sõnul uut tüüpi “nägemisega” drooni, mis läks takistussüsteemist mööda.
 • BILDi peatoimetaja asetäitja Paul Ronzheimer Bakhmuti rindel. Ukrainas on meeleolude halvenemine märgatav juba piiril. Piirivalvurid ütlesid talle inglise keeles: “See läheb hullemaks, kas pole?” Volodymyr Zelenskyi eesmärk on vabastada kõik Venemaa poolt vallutatud piirkonnad. Kuid Valeri Zalužnõi mõistis juba ammu, et tänapäeva tingimustes on seda võimatu ellu viia ja sellest tuleks avalikult teada anda. Ukrainal puuduvad relvad, sõdurid, tehnoloogiad ja mis kõige tähtsam, usaldusväärne toetus USA-lt. Reis Kiievist Ida-Ukraina Slovjanskisse on nagu reis teise riiki. Kui kiievlased saavad vähemalt liikumiskeeluni taas restoranides elu nautida, siis sünges Donbasis ei tea keegi, milline linn võib langeda järgmisena.
 • Ukraina luure peadirektoraat kinnitas Starlinki kasutamist venelaste poolt. Juhtumeid, kus venelased neid seadmeid kasutasid, on registreeritud. See hakkab omandama süsteemse iseloomu.
 • Jamestowni fondi teadur Pavel Luzin hindab, et Venemaal on relvade ja süsteemide jaoks kriitiliste osade ja ressursside, näiteks lõhkeainete ja pooljuhtide tootmine piiratud. See peegeldab, et Venemaa kaitsetööstuse reaalne toodang on jäänud suures osas samaks kui 2022. aastal.
 • Roman Svitan käsitles 11. veebruari uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  — Zalužnõi salajane kohtumine NATOga;
  — millised uued lennukid on relvajõududesse ilmunud;
  — Donald Trump tahab sõda NATO ja Venemaa Föderatsiooni vahel.
 • Juri Ignat. F-16 Ukrainas muutub okupantide jaoks magusaks sihtmärgiks. Peame tegema kõik, et ettevalmistatav infrastruktuur oleks kohandatud. Mis ei ole lihtne protsess. Ja eriti siis, kui meid igapäevaselt pommitatakse.
 • KALLID SÕBRAD, VENNAD JA ÕED! Sergei Naev sai massimeediast teada oma vallandamisest Ukraina Ühendatud Relvajõudude ülema ametikohalt, mida ta oli täitnud 2020. aastast. Need olid rasked ajad. Üks raskemaid perioode Ukraina ajaloos. Ja koos teiega käisime seda teed väärikalt läbi. Ukraina on säilitanud oma vabaduse ja riikluse. Igaühel meist on selles oma väärtus. Kuid töö pole lõppenud, sõda jätkub! Vaenlane tuleb hävitada, meie maad deokupeerida ja kurja eest karistada! Olen kindel, et saame hakkama! Ukrainlased teavad, kuidas imesid luua, nii et ma usun teist igaühesse! Unistan meie Võidust ja tean, et see päev tuleb! Tänan südamest kõiki kindraleid, ohvitsere, seersante ja sõdureid ennastsalgava teenistuse, koordineeritud töö ja ühiste jõupingutuste, usalduse ja toetuse eest. Langetan pea meie kaitsjate julguse ja julguse ees, kes, relvad käes, kaitsevad iga päev meie riiki salakavala agressori eest. Ma kummardan langenud kangelaste ees, kes andsid oma elu Ukraina iseseisvuse ja vabaduse eest. Igavene au ja mälestus neile. Tänan siiralt kõiki ukrainlasi patriotismi ja olulise abi eest meie armeele. Teie alistamatu usk Ukraina relvajõududesse lisab jõudu ja pingutusi edasisele võitlusele vaenlase vastu. Liigume edasi! Au Ukrainale! Koos me võidame!

 • 47. brigaadi ülem Dmitro Rjumšin: Vene sissetungijad muudavad oma taktikat Avdiivka suunal. Venelased üle läinud väikeste ründerühmade kasutamisele. Nad ei ürita enam “lihalaineid” käivitada, sest neil pole enam neid “lihalaineid”. Nad proovivad perioodiliselt väikestes rühmades meie kaitsevõimet sondeerida enne, et töötada lennukitega arvates, et meie sõdurid jooksevad. Kuid nad seisavad kindlalt oma positsioonidel.
 • Vestlus Juri Fedoroviga UA KV juhtkonna vahetusest.
 • Fedorov: MAGURA toob peagi vaenlasele ebameeldivaid üllatusi. Nüüd pole need pelgalt kamikaze droonid, vaid mereväe lahinguplatvormid, mis suudavad anda tuld, mineerida, rünnata ilma enesehävitamiseta ja naasta baasi. Järgmised sammud on rakettide ja torpeedode väljalaskmine. Seda pole nii lihtne rakendada, kuid meie insenerid on oma taset juba näidanud. Orkid ei saa veealuste mere droonidele üldse vastu. Nende kaotused laevadel on suured.
 • Zelenskyy avaldab Syrskyile survet, et ta töötaks välja uue plaaniga, et vältida stagnatsiooni lahinguväljal, vältides samal ajal liiga palju uusi mobilisatsioone, kuna uue mobilisatsiooniseaduse eelnõu on parlamendis veel arutusel.
 • Briti luure andmetel hoiatati pärast Vene armee mobiliseerimist 2022. aasta septembris meditsiinitöötajaid riigist mitte lahkuma, kuid kuni 2% arstidest ja meditsiinitöötajatest põgenes Venemaalt, et vältida teenistust. Samuti mobiliseeriti sõjategevuse ajal meditsiinilist abi andma tõenäoliselt kuni 3000 meditsiinitöötajat. Venemaa tervishoiuministeerium teatas 2023. aasta novembris, et meditsiinisektoris on puudu umbes 26 500 arsti ja 58 200 vahepealset meditsiinitöötajat.

 • Volodõmõr Zelenski pöördumine sõja 718. päeva lõpus.Alles eilse õhtu ja täna hommiku vahel suudeti hävitada nelikümmend „shaheedit“ – suurem osa neist, mida kasutas Venemaa. Peaaegu kogu see tulemus pärineb meie mobiilsetelt tuletõrjerühmadelt. Erinevates piirkondades – Kiievi oblast, Žõtomõri oblast, Vinnõtsja oblast, Odesa oblast, Mõkolaivi oblast, Hersoni oblast, Kirovohradi oblast, Tšerkasõ oblast, meie Dnipro oblast. Tänan iga sõdurit, kes ka praegu on lahinguteenistuses, päästes meie infrastruktuuri, meie inimesi. Alates aasta algusest on tapetud 359 “märtrit”. Meie taevakaitsjate täpsus, EW töö, iga meie õhukilbi partneri toetus – see säästab sõna otseses mõttes elusid. Töötame selle nimel, et suurendada oma mobiilsete tulegruppide tõhusust ja et veelgi rohkem Ukraina piirkondi saaksid elektroonilisi sõjapidamise kaitsesüsteeme. See on aasta üks peamisi prioriteete. Tänan kõiki, kes on alates 24. veebruarist võidelnud ja töötanud Ukraina tugevdamise nimel! Aitäh kõigile, kes on Ukrainas ja Ukrainaga koos. Au Ukrainale!
 • Oxfordi ülikooli St. Antony kolledži Venemaa, Ida-Euroopa ja Euraasia majanduse professor Michael Rochlitz. Venemaa praegune majanduskasv põhineb ainult relvadel, kuid sõjal põhinev majanduskasv ei ole jätkusuutlik. Venelased toodavad relvi, mis hävitatakse Ukrainas, et nad saaksid seejärel toota uusi. Iga potentsiaalset toodetavat mürsku peetakse esialgu majanduskasvu positiivseks. Kuid see pole investeering tulevikku. See majandus kukub kokku. kui sõda on läbi. Just sel põhjusel kukkus professori sõnul omal ajal Nõukogude Liidu majandus kokku.
 • 50% STRV 122A sõidukipargist on juba FPV-de käes kannatada saanud, seni pole ühtegi sõidukit hävinud, kuid see on väga murettekitav arv, arvestades, et need sõidukid vajavad taastamist ja remonti.

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • veebruar 12, 2024


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar