Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 13. veebruaril

OPOLUKORD 13022024

Ukraina väed tegid hiljuti kinnitatud pealetungi Kreminna ja Donetski linna lähedal ning Zaporižžja oblasti lääneosas ning Vene väed tegid hiljuti kinnitust Kupjanski ja Kreminna lähedal.

Ööl vastu 13. veebruari ründas vaenlane 23 “Shahed-136/131” tüüpi UAV-ga Primorsko-Ahtarski piirkondadest – Venemaa, Chauda neeme – Krimmist. Õhutõrjeraketiüksused hävitasid 16 drooni.

Kupjansi suunal: Ukraina kaitsjad tõrjusid 1 rünnaku Tabaivka (Harkivi oblast) lähedal, kus okupandid üritasid Ukraina kaitset murda ebaõnnestunult.

Lymani suunal: Ukraina kaitsjad tõrjusid Ternõi (Donetski oblast) lähedal 1 rünnaku. Selles piirkonnas üritas vastane Ukraina kaitset murda, kuid see ei õnnestunud.

Bahmuti suunal: Ukraina kaitsevägi tõrjus 6 rünnakut Bohdanivka, Andriivka ja Klištšiivka (Donetski oblast) ümbruses, kus okupandid tegid õhutoetusel ebaõnnestunud katseid oma taktikalist olukorda parandada.

Image

Avdiivka suunal: Ukraina kaitsjad tõrjusid 14 rünnakut Avdiivka lähedal ja 4 rünnakut Tonen’ke, Nevel’ke (Donetski oblast) lähedal. Selles piirkonnas üritasid okupandid õhutoetusega Ukraina kaitset murda, kuid see ei õnnestunud.

Image

 • Ukraina tugevdab Avdiivka suunda, tõrjudes Venemaa ümberpiiramiskatseid. Olles silmitsi tulekontrolliga peamise tarnetee üle, tugevdab oma positsioone Avdiivkas, valmistades tõenäoliselt ette operatsiooni, et tõrjuda tagasi oma algpositsioonidele

Screenshot from video by Reporting from Ukraine

Mar’inka suunal: Ukraina kaitsevägi jätkab sissetungijate tagasihoidmist Heorhiivka, Pobjeda, Novomõhhailivka (Donetski oblast) ümbruses. Selles piirkonnas tegi vastane õhutoetusega 25 katset oma taktikalist olukorda parandada.

Novopavlivka suunal: Ukraina kaitsjad tõrjusid 1 pealetungi Pretšõstivkast lõuna pool (Zaporižži oblast).

Zaporižži suunal: Ukraina kaitsevägi tõrjus 1 rünnaku Novopokrovka (Zaporižži oblast) lähedal.

Image

Hersoni suunal: okupandid ei loobu oma kavatsusest tõrjuda Ukraina üksused Dnipro vasakul kaldal. Nii sooritas vaenlane päeva jooksul 2 ebaõnnestunud rünnakut Ukraina vägede positsioonidele.

Humenjuk.  Venelaste rünnakrühmad kaotavad Hersoni oblasti vasakkalda lahingutes kuni 70% sõduritest. Venelased ei tugevda enam rünnakrühmi soomukitega, sest enne kadusid nad liiga kiiresti. Samal ajal osalevad rünnakutes mereväelased, rünnaküksused ja isegi rannavalve. Kontingendi värbamine tulevaste rünnakute jaoks on järjest keerulisem – sest suust suhu levib jutt, et kõik ei naase ja kuni 70% kaotused ründerühmades on võimas tulemus.

____________________________________________________________________

 • Ungari peaminister Viktor Orban ütles, et Ukraina tuleks jätta Venemaa ja Lääne vahele “puhvertsooniks”, kus liitlased annavad riigile julgeolekugarantiid, kuid ei võta seda EL-i ega NATO-sse. Ungari ja Ukraina vahel on olnud vaidlusi tekitavad suhted, mis on Venemaa täiemahulise sissetungi algusest peale süvenenud. Orban on säilitanud tihedad sidemed Venemaaga, tõrjudes ühisrinnet, mida EL on üritanud Ukraina toetuseks esitada.
 • Vene allikad teatavad, et Venemaa FSB viis läbi juurdluse ja algatas kaks kriminaalasja 59 lennuki ja helikopteri (Il-76 ja Mi-8) vedamise kohta Venemaalt teistesse riikidesse ajavahemikus 2022. aasta märtsist kuni 2023. aasta juunini. Neist 3 kopterit mingil moel 3 helikopterit Mi-8 sattus Ukrainasse ja neid kasutatakse sõja ajal Vene armee vastu.
 • ABC News: 80% ameeriklastest arvab, et Biden on teiseks presidendiks liiga vana. Kuid ka ameeriklastel pole Trumpist kahju – 62% ütles, et ta on USA presidendiks liiga vana.
 • Internetis ilmusid esimesed fotod kahjustatud HIMARSidest, mis saadeti USA-sse remonti. Seadmetel on märgistatud augud, mis on tõenäoliselt põhjustatud kildudest. See on esimene tõeline tõend HIMARS-i kahjustamise kohta Ukraina sõja ajal
 • UAV-operaatoreid koolitatakse Süüria Shayrati lennuväljal sõjaks Ukraina vastu. Süüria sõjaväelennuvälja Shayrati territooriumil viivad moskvalastele väljaõpet läbi “Liibanoni Hezbollah politsei” ja “Iraani revolutsiooniline kaardivägi”. Liibanoni-Iraani-Vene koolituskursus hõlmab mehitamata õhusõidukite Shahed-136 ja Ababil-3 ning kaugjuhitava õhusõiduki Raadi valdamist. Sõjalist väljaõpet juhib üks Hezbollah komandöridest Kamal Abu Sadiq, kes on spetsialiseerunud droonide valmistamisele ja hooldusele. Koos venelastega koolitatakse välja Süüria palgasõdureid, keda Moskva kavatseb kasutada sõjas Ukraina vastu UAV-operaatoritena.
 • Roman Svitan käsitles 12. veebruari uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  — Zalužnõi meeskonna vallandamine;
  — Ukraina relvajõudude eliitväed on juba Avdiivkas;
  — Ukraina on valmis F-16 teenindamiseks.
 • Venelased Donbassis on loonud 30 kilomeetri pikkuse “Tsaarirongi”, mis sisaldab üle kahe tuhande vaguni. See on tegelikult mobiilne kaitseliin. Elenovka raudteejaamast kulgeb piki liini pidev kaubavagunite struktuur, millel on umbes 2100 erinevat tüüpi vagunit. Selle vankri sajajalgse ehitusega alustati 2023. aasta juulis. Seda superrongi võib pidada omaette kaitseliiniks, kuna 30-kilomeetrist metallimassi on äärmiselt raske kahjustada, teisaldada või plahvatada ning seadmete edasiliikumine selliste häirete tõttu on koridorist läbi murdmata võimatu.
 • Taktikalised uudised:  Vasturünnak Svatovo lähedal, Okupandid marsivad Chasiv Yarile, Avdiyivka kaitseks reserv, Tsar-rong Volnovahast Olenivkasse, HIMARS saadeti remonti, Muudatused kaitseväe juhtimises, venelased kasutavad Starlinki
 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 719. sõjapäeva lõpul. Ta pidas täna peakorteri esimese koosoleku uute sõjaväeülemate osavõtul. Oleksandr Syrskyi, kindralstaabi ülem Anatoli Bargylevych koos piirkondade komandöridega. Nad teatasid olukorrast rindel. Kupjani suund, Lymansky, Bakhmutsky. Muidugi, Avdiivka. Mariinski suund, Zaporožje suund. Eraldi aruanne meie tegevuse kohta lõunas, eriti Hersoni piirkonnas. Seal oli üksikasjalik aruanne kriitilise infrastruktuuri kaitsmise kohta: energia, soojusvarustusrajatised, veevarustus – kõik, mis on Vene rakettide ja droonide pidev sihtmärk. Suurema kaitse lisamiseks lisame oma mobiilsetele tuletõrjemeeskondadele rohkem võimsust ja võimalusi. Suurendame selliste rühmade arvu. Need on üks meie Vene terrorivastase kaitse alustalasid ja ma olen tänulik kõigile, kes teenivad, treenivad ja abistavad liikuvaid tuletõrjerühmi. Au kõigile, kes võitlevad meie riigi ja rahva eest! Au Ukrainale!
 • 12. veebruaril teatas Vene Föderatsiooni riigiduuma julgeoleku- ja korruptsioonivastase võitluse komitee juht Vassyl Piskarjev, et tema ja teised saadikud esitasid seaduseelnõu, mis lubab valitsusel nimetada “ebasoovitavateks” välisorganisatsioonideks, mille asutajad. või liikmed on tõenäoliselt seotud teiste riikide valitsustega. Eelnõuga keelatakse ka Venemaale sisenemine
  välismaalased ja kodakondsuseta isikud, kes osalevad sellistes “ebasoovitavates” organisatsioonides. Tõenäoliselt keelab ta ka väljaspool riiki asuva Venemaa opositsioonimeedia, aga ka venekeelsete teenustega välismeedia (näiteks Briti BBC, Saksamaa Deutsche Welle jt) ajakirjanikel Venemaale sisenemise.
 • Pärast sõda võib Ukrainas olla 4 miljonit veterani ja nende perekonda. Ülemraada komisjonile laekus veteranide poliitika muutmise seaduseelnõu:
  • efektiivse üleminekusüsteemi loomine teenistusest tsiviilellu;
  • sõjaveteranide, Ukraina kaitsjate ja väärikuse revolutsiooni vigastatute mälestus;
  • Edendada Ukraina sõjaliste võitude ja Ukraina sõjaliste võimete kohta materiaalse ja vaimse kultuuripärandi loomist, selliste pärandiobjektide kohta teabe levitamist ja nendega tutvumist nii Ukrainas kui ka välismaal;
  • sõjaveteranide, Ukraina kaitsjate ja väärikuse revolutsiooni ohvrite kaasamine rahvus- ja isamaakasvatusse;
  • reintegratsiooni programmide loomine sõjaveteranide, Ukraina kaitsjate kogukondadega;
  • Sõjaveteranide sotsiaalse kaitse uute vektorite loomise edendamine.

 

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • veebruar 13, 2024


Previous Post

Next Post

Lisa kommentaar

Your email address will not be published / Required fields are marked *