Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 19. veebruaril

OPOLUKORD 19022024

Pärast Avdiivkat peavad okupandid tegema otsuse, kuhu põhijõud järgmisena üle viia. Vaenlane võib proovida siseneda linnast läänes asuvasse operatsiooniruumi või keskenduda Kupjanskile, Tšašovoi Jarile või Robotinole. Vaenlane üritas Lastochkino lähedal rünnata märkimisväärse arvu jalaväelastega, kuid kõik need katsed ebaõnnestusid. Russistid ründasid Pervomaiskis ja lähenesid Nevelskyile. Lahingud Georgiivka, Pobeda ja Novomõhhailivka lähedal jätkuvad, vaenlane suurendas survet kaitseväele.

Venemaa ründab nüüd aktiivselt ka Robotyno-Verbove suunal. Rasketest lahingutest ja pommirünnakutest on juba teatatud. Pärast kaitseliinide kokkuvarisemist ja Ukraina maavägede väljaviimist Avdiivka linnast Ida-Ukrainas on Vene relvajõud nüüdseks alustanud märkimisväärset pealetungi Zaporižži piirkonnas, püüdes vallutada Robotyne linn ja seda ümbritsevaid asulaid. See on tõenäoliselt katse püüda tagasi vallutada maad, mille venelased kaotasid 2023. aasta Ukraina pealetungi ajal.

Kupjanski suund: vaenlane tegi 2 katset rünnata Ukraina vägede positsioone Tabaivka (Harkivi oblast) läheduses.

Lymani suund: Ukraina sõdurid tõrjusid 10 vastase rünnakut Bilohorivka (Luganski oblast), Ternõi ja Vyimka (Donetski oblast) kagus.

Bahmuti suund: Ukraina kaitsevägi tõrjus 8 okupantide rünnakut Ivanivske, Klištšiivka ja Andriivka (Donetski oblast) lähedal.

Avdiivka suund: Ukraina kaitsjad tõrjusid 5x vaenlase rünnakuid Novobahmutivka, Lastochkyne ja Pervomais’ke (Donetski oblast) lähedal. Tavrja suuna kaitseväe pressiesindaja Lihhovy. Pärast Avdiyivka hõivamist üritavad venelased Lastochkinat aktiivselt vallutada. Seal tõrjuti ööpäeva jooksul 14 vaenlase rünnakut.

Image

Mar’inka suund: Ukraina kaitsevägi jätkab vaenlase tagasihoidmist Heorhiivka, Pobjeda ja Novomõhhailivka (Donetski oblast) ümbruses.

Novopavlivka suund: vastase ründeoperatsioonidest ei teatatud.

Zaporižži suund: vaenlane tegi 10 korda ebaõnnestunud katseid rünnata Ukraina vägede positsioone Robotüüne (Zaporižži oblast) läheduses. Alates eilsest algasid Robinski astangul vaenlase aktiivsed rünnakud. Vaenlane tungis edasi Ivanovski ja Verbovoi lähedale. Võitlused jätkuvad Robotynyst lõunas ja läänes. Okupandid üritavad Robotinosse ise siseneda, võitlus käib külast lõuna pool asuva kindlustuse pärast. Russistid on Edela-Verbovo kaitsest läbi murdnud, stabiliseerimismeetmed on käimas. Ilma reservide sisseviimiseta võib kujuneda halb olukord, sellest saab aru nii Ukraina kui ka vaenlane.

Hersoni suund: Ukraina kaitsevägi jätkab oma positsioonide hoidmist ja okupatsioonivägede rünnakute tõrjumist. Vaatamata märkimisväärsetele kaotustele ei loobu vaenlane oma katseid Ukraina vägede positsioonidelt välja tõrjuda. Näiteks korraldas vastane 18. veebruaril 16 ebaõnnestunud rünnakut.

____________________________________________________________________

 • Ukraina väed taganesid samuti koksitehasest.

Image

 • Deep State: Okupandid tulistasid muuseumi territooriumil (Zenith) kuute vangistatud Ukraina sõdurit. Vennad tundsid võitlejad ära videost, mida moskvalased hiljuti internetis jagasid. Kaadritel lebavad Garaaži nr 1 ruumides mahalastute surnukehad. Muuseum asus endise Zeniith sõjaväebaasi territooriumil. Seoses sellega, et positsioonid olid mitmeks päevaks ümber piiratud, pidid kõik sõdurid end põhijõududeni välja võitlema. Kahjuks oli seal 4 haavatud poissi ja veel 2, kellel ei olnud võimalust ilma evakueerimiseta lahkuda.Murdnud läbi kanalisatsioonitoru Tsarska Okhotasse, kasutas vaenlane seejärel teist väljapääsu 1500 meetri kõrgusel Zenithist ja sai end seal kehtestada. Okupandid jätkas Opytny’le survet, liikudes sulgedes väljapääsu ning moodustasid Zenithi ümber rõnga. Pikka aega ei teinud UA lahkumisotsust, kuni 13.02 kus veevarud hakkasid lõppema. Ebaõnnestunult üritati piiramisest vabaneda. Mõistes juba traagikat ja kaitse mõttetust, anti käsk lahingust väikeste rühmadena läbi murda. Siin juhtus ebameeldiv vahejuhtum, mida kirjeldas juba üks teine ​​võitleja Instagramis kui komandör ütles haavatu kohta: “Viska nad sinna nafig ja põleta kõik ära.” Häda on selles, et seda kuulis haavatud võitleja. 14.02 alustati väikeste rühmadena taandumist ning haavatutele lubati evakueerimine, mis pidi saabuma 15.02. Üks ellujäänud võitlejatest jäi 5 haavatuga. Teine võitleja kirjutab enne oma surma: “Mind ei huvita, mis minuga juhtub aga mul on poistest kahju.” Järgmisel päeval, orienteeruvalt kella 12st, tulid okupaindd positsioonile ning juba kell 16.02 ilmusid vene meediasse kaadrid mahalastud sõduritest.Suure tõenäosusega lasti poisse maha kohe 15. veebruaril. Veel üks võitleja jõudis enne oma surma kirjutada: “ei leiba, pole jama ja pool pudelit vett alles”. Surnukehadega kaadrisse jäi üks sõduritest pudelit pärast surma käes hoidma. Sellise tragöödiani viis UA vigade jada ja otsustavate tegudega venitamine. Ja vaenlane tõestas taas, et ta ei hooli sõjapidamise reeglitest.
 • Taani otsustas kogu oma suurtükiväe Ukrainale üle anda, ütles peaminister Mette Frederiksen. «Ukraina küsib meilt praegu laskemoona ja suurtükiväge. Meie, Taani, oleme otsustanud viia kogu oma suurtükiväe Ukrainasse. Nii et vabandust, sõbrad, Euroopas on sõjatehnikat, see pole ainult tootmise küsimus. Meil on relvad, laskemoon, õhutõrjesüsteemid, mida me veel ei kasuta. Need tuleb Ukrainale üle anda,” ütles ta.
 • USA kaitsekulud on pidevas languses. Biden???

 • Ukraina sõdur leidis Vene sissetungijate poolt varastatud kaamerast tõendeid sõjakuritegude kohta. Kaameras on fotod ühest Ukraina külast pärit perekonnast, mis oli kuu aega venelaste poolt okupeeritud, samuti fotosid Vene sõduritest endist ja tõendeid nende sõjakuritegude kohta. Ühes videos on näha rida tsiviilisikuid, sealhulgas lapsi, keda juhitakse kinni seotud käte ja silmadega minema.
 • Roman Svitan käsitles 18. veebruari uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – kes on süüdi kindral Zalužnõi vallandamises;
  – Ukraina relvajõud likvideerisid Venemaa lennuki Su-34;
  – hävitajate F-16 üleviimine Ukrainasse.
 • Venemaa julgeolekunõukogu asejuht, vene asialkohoolik, on öelnud, et Venemaa kasutab tuumarelvi, kui Ukraina saavutab sõjas oma eesmärgi ehk jõuab 1991. aasta piirideni. Medvedev ütles, et sel juhul ei ründaks Venemaa mitte ainult Kiievit, vaid ka Berliini, Londonit, Washingtoni ja teisi kohti, mis on “ammu Vene tuumatriaadi lennusihtmärkidesse pandud”.Kujutagem korraks ette, et Venemaa kaotab ja “Ukraina koos liitlastega” võitis. Mis oleks meie vaenlaste – neonatside ja nende lääne sponsoritega – jaoks selline võit? Noh, nagu on korduvalt öeldud, naasmine 1991. aasta piiride juurde.See tähendab praeguse Venemaa otsene ja pöördumatu kokkuvarisemine, mis põhiseaduslikult hõlmab uusi alasid.Ja siis raevukas kodusõda koos meie riigi lõpliku kadumisega maailmakaardilt.Kümned miljonid meie tuleviku surm. Kõige kokkuvarisemine maailmas. Ja nüüd tuleb põhiküsimus: kas need idioodid tõesti usuvad, et Venemaa rahvas neelab oma riigi sellise lõhestamise alla? Et me kõik mõtleme midagi sellist: “Noh, paraku see juhtus. Nad võitsid. Praegune Venemaa on kadunud. Kahju muidugi, aga me peame edasi elama kokkuvarisevas, surevas riigis, sest tuumasõda on meie jaoks palju kohutavam kui meie lähedaste, laste, meie Venemaa surm…”? Ja et riigi juhtkond eesotsas Vene Föderatsiooni relvajõudude kõrgeima ülemjuhatajaga sellisel juhul kõhkleb kõige raskemate otsuste tegemisel? Noh. See saab olema hoopis teistsugune. Venemaa kokkuvarisemisel on palju kohutavamad tagajärjed kui tavalise, isegi kõige pikaajalisema sõja tagajärjed. Sest katsed viia Venemaa tagasi 1991. aasta piiridesse viivad ainult ühe asjani. Ülemaailmsesse sõtta lääneriikidega, kasutades meie riigi kogu strateegilist arsenali. Kiievi, Berliini, Londoni, Washingtoni vastu. Kõigi teiste ilusate ajalooliste paikade vastu, mis on ammu meie tuumakolmiku lennusihtmärkide hulka arvatud. Kas meil jätkub selleks julgust, kui kaalul on tuhandeaastase riigi, meie suure kodumaa kadumine ja Venemaa inimeste poolt sajandite jooksul toodud ohvrid on asjatud? Vastus on ilmne.

Image

 • Vassili Golovanovi kanali eetris arutati Arestovich’ga Ukraina relvajõudude lahkumist Avdejevkast, rinde muutust pärast seda, Aleksei Navalnõi surma, kuidas Ukraina relvajõud tulistasid alla kolm sissetungijate lahingulennukit, mida Arestovitš tegi Monacos, kultuurielu Ukrainas ja palju muud, mis vaatajaid huvitas:
  • 00:00 Avdeevka: Ukraina relvajõudude Moskva piirkonna luure peadirektoraadi evakuatsioonikoridor. Lahkumise tagajärjed.
  • 03:41 Biden: Navalnõi surmal on Venemaa Föderatsioonile laastavad tagajärjed?
  • 05:53 Ukraina armee lahkumine Avdiivkast on Ameerika Ühendriikide abi kaotamise tagajärg.
  • 07:43 Navalnõi surm ei põhjustanud Vene Föderatsioonis ulatuslikke miitinguid. Venemaa opositsiooni ühinemist ei toimu.
  • 11:50 Millega Navalnõi Venemaale naastes lootis? Opositsionääri isiklik evolutsioon.
  • 14:10 Õhuvaritsus: 3 vaenlase lennukit hävitati.
  • 16:00 Vaenlase tulistamine tsiviilisikute vastu Sumõ ja Harkovi oblastis – kuidas kaitsta piiri- ja rindealasid?
  • 19:03 Signaal Tšehhist 155 ja 122 mm mürskude võimalikust tarnimisest Ukrainasse.
  • 21:56 Laiaulatuslikud meeleavaldused Ukraina ja Poola piiril. Poola seisukoht tekitab suurt hämmeldust: kes on Ukrainas ja Poolas huvitatud sõjaväelasti kinnipidamisest?
  • 24:30 Suhtumine Bigus.Info ajakirjanike tagakiusamisse on luureteenistuste tavaline tegevus.
  • 27:46 Mida Arestovich Monacos tegi?
  • 29:18 Loata filmimine on Ukraina seaduste järgi kriminaalkorras karistatav.
  • 30:09 Ukraina juhtiva meedia degradeerumine: riigis pole uudiseid peale Arestovitši liikumise?
  • 31:54 Kas vastab tõele, et Navalnõi vahetust valmistati ette?
  • 32:05 Millist nõu saate anda Navalnõi surmast segadusse sattunud Venemaa opositsioonile? Vene opositsionäärid eksisteerivad tänu Lääne abile ja haridustegevusele.
  • 35:35 Kas Zaporožjele lähemal elavad inimesed peaksid mõtlema evakueerimisele?
  • 36:51 Miks Ukraina ei kasuta opositsioonilisi venelasi?
  • 39:42 Miks Porošenkot Münchenisse ei lastud? — Parim viis Porošenkoga võitlemiseks on ta unustada ja teda mitte mainida. Porošenko reitinguvastasus ei aita kaasa tema tagasivalimisele Ukraina presidendiks.
  • 41:18 Kuidas elada ilma vihkamiseta? Kuidas sa suudad inimesi armastada? – Asenda vihkamine ja viha raevuga.
  • 42:48 Täna muutus Arestovitš pessimistiks ja lakkas inimestesse uskumast. Kurja vastu võitlemine kurjaga on alles kurjuse algus…
  • 44:38 Kas Telegram kujutab ohtu Ukraina riiklikule julgeolekule? — Tuleb mitte keelata, vaid kanaleid kvaliteetse sisuga täita.
  • 46:58 Analüüsis Putini intervjuud Carlsoniga Trumpi publikule USA-s. Putini pettekujutelm oma tegelike tegudega muutub materiaalseks jõuks. Ukrainlaste “sotsiaalne skisofreenia” Putini rakettide all.
  • 49:12 Milliseid inspireerivaid müüte on Ukrainas? Vaiknevad sotsiaalsed ja poliitilised tavad Ukrainas.
  • 53:20 Sõda Iisraelis. Kas riik on leidnud oma vaenlaste seas palju sõpru? “Iisrael seisab silmitsi tõsise väljakutsega ja on valmis võitlema lõpuni.
  • 56:10 Tsirkoonraketi omadused.
  • 56:13 Ukraina sõjavägi on õppinud šaheide istutama.
  • 56:47 Ukraina peab Eurovisioonil osalema. Riigi kultuurielu.
  • 59:03 Koolitus Ukraina sõjaväelastele.
  • 01:00:28 Miks ei anna kollektiivne lääs Ukrainale? Skandaalne ennustus ukrainlaste reaktsioonist Ameerika ja Euroopa käitumisele.
 • Biden rõhutas: ta teeb kõik endast oleneva, et kongress Ukrainale abi andmise heaks kiitaks. Ta ei kahtle: lõpuks saab see tehtud. Biden rõhutas: Ukraina lahinguväljal on kaalul palju ja NATO mängib selles küsimuses otsustavat rolli. Biden märkis ka, et vaatamata kõigele jätkavad Ukraina sõdurid oma riigi ja rahva kaitsmist, näidates üles võrratut julgust ja kangelaslikkust. Ta rõhutas, et hetkel on abi Ukrainale eluliselt vajalik, mistõttu on esindajatekoja otsus sel otsustaval ajal puhkusele minna “absurdne ja ebaeetiline”. Nad vajavad neid,” rõhutas USA president.
 • Oleg Zhdanov operatiivolukorrast
 • Novaja Gazeta Europe:  Pärast Navalnõi surma saabusid Salehardisse juurdluskomitee keskasutuste ja föderaalse karistusteenistuse esindajad. Nüüd langeb kogu lugu Navalnõi surnukeha, läbivaatuste, surmapõhjuste väljaselgitamise ja säilmete edasise saatusega uurijate õlgadele. Huvi Navalnõi surma vastu võib põhjustada väga negatiivseid tagajärgi.Kuulujuttude kohaselt kutsuti “osa hädaabitöötajaid juba ennetavatele vestlustele”.  Enamik inimesi väitis erinevatest kohtadest saadud teabe põhjal, et see ei juhtunud 16. veebruaril kell 14-17 (nagu teatas Vene Föderatsiooni Föderaalne Karistusamet), vaid varem, võib-olla ööl vastu 16. veebruari.
 • Volodõmõr Zelensky. Aitäh kõigile meie sõduritele, kõigile, kes töötavad kaitse nimel, kõigile, kes aitavad. Sel nädalal olid kõik hoolivad südamed – ja mitte ainult Ukrainas – mures meie kangelaste, meie Avdiivka, iga selle kaitsja ja kogu meie rahva saatuse pärast, kogu riigi saatuse pärast. Lahing jätkub, peaasi, et selles lahingus teeme kõik võimaliku ja võimatu, et võita Vene kurjust ja kaitsta võimalikult palju ukrainlaste elusid. See ei ole esimene kord, kui ukrainlased on kangelaslikult võidelnud, kuid esimest korda oma ajaloos on Ukraina saavutanud sellise ülemaailmse solidaarsuse ja toetuse. Ja kuigi maailmas valitsevad erinevad poliitilised meeleolud, erinevad probleemide puhangud, mis hajutavad tähelepanu, anname siiski – kõik koos – endast parima, et maailm oleks meiega – Ukrainaga. Ja seetõttu, et meie sõdurid saaksid peatada Vene ebainimlikud ja tagastada ukrainlased Ukrainasse. Tänan kõiki, kes võitlevad, kes aitavad, kes säilitavad stabiilsuse ja sihikindluse
 • Vene lennuk kukkus ajutiselt okupeeritud Mariupolis alla, ütles Mariupoli linnapea nõunik Andrjuštšenko. Mariupoli linnapea nõunik märgib, et linnas kostavad jätkuvalt plahvatused. Ootame üksikasju.

Image

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • veebruar 19, 2024


Previous Post

Next Post