Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 20. veebruaril

OPOLUKORD 20022024

Hanna Maljar: Vaenlase plaanid pole muutunud, eesmärk on vallutada kogu Ukraina. Seetõttu püüavad nad nagu varemgi intensiivistada ründavaid tegevusi, et meie kaitsest läbi murda. Kevad tuleb raske, Venemaa surub peale. Kui partnerid kõike lubatut õigel ajal ei täida, on meil palju keerulisem oma kaitset säilitada. Lisaks on venelastel märtsis Putini “valimised”, nii et nad kasutavad sõda oma sisepoliitikas. Kasutatakse ka ajutiselt okupeeritud territooriume. Provokatsioonid, mõrvad ja inimeste hirmutamine on seal juba hoogustunud. Praegu on meil ainulaadne nendega võitlemise kogemus, meie sõjaväelaste professionaalsus, pädev ja julge juhtimine, uskumatu vastupidavus ja võidujanu. Sellest ei piisa. Vaja on veel kahte asja – partnerite abi ja tagala ühtsust.

Vene väed tegid hiljuti kinnitust Donetski linna lähistel ja Zaporižžja oblasti lääneosas. Venemaa ründeoperatsioonide tempo Avdiivka lähedal on väidetavalt dramaatiliselt aeglustunud pärast seda, kui Venemaa vallutas Avdiivka.

Öösel vastu 20. veebruari öösel ründas vaenlane kahe juhitava õhutõrjeraketiga S-300/S-400 (Belgorodi piirkond), juhitava raketi Kh-31 (Zaporiži oblast) ja 23 Shahed-tüüpi drooniga ( Primorsko-Ahtarsk – Venemaa Föderatsioon). Õhutõrjeüksused hävitasid Harkivi, Poltava, Kirovohradi, Dnipropetrovski, Zaporižžja, Hersoni ja Mõkolaivi oblastis alla kõik 23 “šahedit”.

Image

Kupianski suunas tegi vaenlane 3 ebaõnnestunud rünnakukatset Harkivi oblasti Synkivka asula piirkonnas.

Limanski suunas tõrjusid meie sõdurid 4 rünnakut Ternivi Donetski oblasti ja Bilogorivka Luganski oblasti lähistel, kus vaenlane üritas meie vägede kaitsest läbi murda.

Kaitseväe Bahmuti suunal tabas 11 rünnakut Bogdanivka, Ivanivski, Klištšiivkti, Andriivka Donetski oblasti lähistel, kus vaenlane üritas taktikalist positsiooni parandada. RU väed on Bahmutist läände tunginud ja vallutanud kaevikud Ivanivske eeslinnas. Okupandid koguvad jõudu, üritades kaitsest läbi murda ja Chasiv Yarile pealetungi arendada. Bahmutist põhja pool ründavad okupandid Bilogorivka ja Vesele ning läänes Bohdanivka ja Ivanivskoje rajooni. Venelased otsivad nõrku kohti kaitses.

Avdiivka suunas tõrjusid meie kaitsjad 9 vaenlase rünnakut Lastochkinogo, North, Pervomaiski ja Nevels райkogo Donetski oblasti piirkonnas. Ukraina relvajõudude “Tavria” ülem Tarnavskyi, tõrjusid meie kaitsjad 5 rünnakut Novobahmutivka, Lastotškino ja Pervomaiski piirkonnas. Meie sõjavägi on end sisse seadnud uutel kaitseliinidel ja tõrjub okupantide katsed arendada pealetungi Avdiivi suunas. Zaporožje suunas ründavad venelased väikeste rühmadena, kaasates mitu soomusmasinate üksust. Need katsed peatatakse, kaitsevägi hävitab vaenlase Robotino äärelinnas.

Mariinski suunal jätkavad kaitseväelased vastase ohjeldamist Georgiivka lähedal Pobedas, Novomõhhailivka Donetski oblastis, kus tõrjutakse 19 rünnakut.

Novopavlívski suunas üritas vaenlane kord sooritada rünnakut Staromayorski Donetski oblasti asula piirkonnas.

Zaporižžja suunal tõrjus kaitsevägi 10 vaenlase rünnakut Malinivki ja Robotino piirkonnas. Väidetavalt on Ukraina väed tõmbunud kaitsepositsioonidelt Zaporižži piirkonnas asuvast Robotyne’i lõuna- ja lääneosast pärast Venemaa mehhaniseeritud jalaväe märkimisväärset rünnakut taktikalise õhu ja soomuki toel; Vene maaväed näivad olevat sisenenud vähemalt linna äärealadele.

Image

Hersoni suunas ei loobu vaenlane kavatsusest lüüa meie üksused Dnepri vasakul kaldal asuvast platsdarmist välja. Päeva jooksul tehti 5 katset meie vägede positsioonidele tungida.

___________________________________________________________________

 • Kaader sündmuskohalt, kus täna hommikul kukkus alla Venemaa hävitaja. Ümberringi tiirutavad Vene helikopterid, samal ajal kui Rybatske ise on sõjaväelaste poolt suletud. Vene lennukid tulistati alla Venemaa poolt okupeeritud Mariupolist lõunas, umbes 80 km (50 miili) kaugusel järgmisest Ukraina armee positsioonist. Vene sõjablogijad, nagu Romanov, on juba kinnitanud ühe kahest allatulistatud lennukist (SU-35S) alates täna hommikul ja nad ei peenutse, sest see tuleneb Venemaa lennukite jadast sel ja varasemal nädalal. On ilmne, et teatud relvasüsteemid jahivad Vene lennukeid kogu Lõuna-Ukraina piirkonnas, vastavalt Aasovi merele. Väidetavalt tulistas Ukraina viimastel päevadel alla neli Venemaa Su-34 ja kaks Venemaa Su-35 ühega kahest Saksamaalt tarnitud Patrioti patareid, kõik Ida-Ukrainas. Oleme näinud mõnele neist visuaalset kinnitust, venelane kinnitas ka mitu allatulistatud Vene lennukit. Uhke on näha, et meie süsteemidel on nii suur mõju, kuid oleme mures, sest ainult USA, Saksamaa ja Holland tarnivad Ukrainale rakette, et neid töös hoida, ning me kõik teame, kuidas USA tarnetel praegu läheb…

 • USA ametnike teatel kaalub Bideni administratsioon Ukrainale ATACMSi 300 km pikkuse versiooni saatmist, mis võimaldaks tal lüüa kogu Krimmi poolsaart (NBC News)

Image

 • Mihhailo Podoljak: Kaks aastat. juba. Just nii palju aega on Ukraina andnud Euroopa riikidele, demokraatia riikidele, et mõista, et maailm on drastiliselt muutunud ja maailmas on võim, kes tahab reeglid ja seadused verisel moel “nulli viia”. . Aega on piisavalt, et mõista peamist: RU on maskid ja maskeeringud seljast heitnud ning aktiivselt ründava moodsa tsivilisatsiooni eksistentsiaalne vaenlane. Läbirääkimisvõimalusi ei ole, kuid võite kas võita või… kaotada. Mitte homme. Aga täna. Ainult täna. Ja nüüd on oluline täielikult tunnistada põhitõde: me saame võita ainult Ukrainat relvadega varustades, mitte arvutades stsenaariume selle kohta, kui palju aega on meil NATO ja RU otseseks kokkupõrkeks valmistumiseks. Vabane illusioonidest, hinda pragmaatiliselt, kui valmis sa sõjaks oled…
 • Roman Svitan käsitles 18. veebruari uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  • operatiivolukorda silmas pidades lahkusid Ukraina kaitseväe üksused Donetski oblastis Avdiivkast soodsamatele kohtadele. Sellest teatas Ukraina relvajõudude ülemjuhataja kindralpolkovnik Oleksandr Syrskyi;
  • Ukraina kindralstaap teatas, et Vene väed korraldasid Zaporožje suunas ebaõnnestunud rünnakuid;
  • esmaspäeva hommikul, 19. veebruaril kõlas okupeeritud Mariupolis rida plahvatusi. Tõenäoliselt tulistati Rybatske küla lähedal alla Vene lennuk.
 • Kui reaalne on sissetung Ukrainasse Valgevene territooriumilt? Kui kiireloomuline on relvajõudude laskemoona nappuse küsimus? Miks viidi Azovi rügement ja nüüd 3. rünnakbrigaad Avdiivkasse? Miks Ukraina ei kasuta rindel tanke Abrams ja Challenger? Sellest kõigest ja mitte ainult intervjuus Jevgeni Kiseljoviga YouTube’i kanalil “News Factory” Ukraina relvajõudude reservkoloneliga, endise kindralstaabi ohvitseri ja sõjaväeeksperdiga, Oleg Ždanov’ga. Samuti analüüsis ekspert üksikasjalikult opositsiooniliidri Oleksi Navalnõi surmaga kaasnevaid võimalikke tagajärgi Venemaa Föderatsioonile.
  • 00:02 Kui reaalne on sissetung Valgevene territooriumilt?
  • 02:27 Millised ohud võivad Ukrainat lähitulevikus ähvardada?
  • 05:13 Millest on relvajõududes mürskude puudus?
  • 14:51 Kas Azovi rügement oli Avdiivkas?
  • 20:21 Miks pole Abramsi tanke ees näha?
  • 25:05 Kas kaitsevägi kaitseb raskeid soomukeid?
  • 27:09 Miks te HIMARSi tööst ei kuule?
  • 28:28 Kas pärast Müncheni konverentsi laskemoona olukord paraneb?
 • Kreml sunnib Vene kunstnikke avalikult sõda toetama – Briti luure. Luureraporti kohaselt on Venemaal avaliku elu tegelased jätkuvalt olulise surve all, et nad avaldaksid avatud toetust Ukraina-vastasele sõjale. Britid toovad näiteks, et Vene laulja Philip Kirkorov, kes sattus Anastasia Ivleva skandaalsel “alasti peol” osalemise tõttu Venemaa artistide “musta nimekirja”, läks juba okupeeritud Horlivkale ja toetas sissetungijad.

 • Avdiivka eest peetud lahingute ajal piirati 3. eraldiseisva rünnakbrigaadi kaitseväelased täielikult sisse, kuid nad suutsid sealt välja pääseda. Üksikud okupantide kanalid kirjutavad, et on võitlejaid, kes on endiselt Avdiiv Koksokhimi territooriumil. Võin öelda, et meie võitlejatest pole sinna jäänud mitte ühtegi. Põhimõtteliselt pole sinna midagi järel, peale mõne lagunenud keldri. Peaaegu pooled meile Avdiivkas pähe kukkunud KAB-dest tulid Koksokhimi territooriumile.
 • Itaalia sõjaväeekspert Thomas Tayner: Kui ukrainlased saaksid veel viis Patrioti patareid, võiksid nad kogu Venemaa lennunduse Ukrainast 150 km raadiuses sulgeda. Aga selleks on vaja patareisid  veoautodel, mitte haagistel. Patriot on Vene Föderatsioonil alla tulistanud 18 lennuvahendit;
  • 3 – Mi-8
  • 1 – Su-24
  • 9 – Su-34
  • 3 – Su-35
  • 1 – A-50
  • 1 – IL-22M (kahjustatud)
 • Zaporižži suunas vangistasid Ukraina relvajõud rühma Venemaa langevarjureid. Huvitavaid asju ütlevad:
  • 3:10 – venelased tulistasid nende pihta, kui nad olid juba vangistuses. Okupant ütleb, et venelased nägid, et nad on omad.
  • 3:40 – palgasõdurid võitlevad Vene armee ridades. Ta ütleb, et nad on Kuubalt, Nepalist ja Aafrikast.
 • Seoses “Zenithi” positsiooniga. 110. brigaadi isikkoosseisu lahkumine Avdiivkast toimus pideva vaenlase lennuki pommide ja suurtüki rünnakute, fpv droonide pidevate rünnakute, evakuatsioonisõidukite rünnakute, evakuatsiooniteede tulistamise tingimustes. Mitmeid raskelt haavatud ja surnud sõjaväelasi ei õnnestunud evakueerida. Vaenlane arendas kiiret laiaulatuslikku pealetungi, jätmata võimalust korduvateks katseteks. Seoses “Zenith” positsiooni täieliku ümberpiiramisega otsustati võtta ühendust koordinatsioonikeskuse ja organisatsioonidega, kes peavad läbirääkimisi vaenlase poolega vangide vahetamiseks, et osutada abi meie raskelt haavatud relvastamata sõjaväelastele vastavalt rahvusvahelistele sõjareeglid ja seadused, mis kaitsevad sõjavange. Vaenlane teatas selle protsessi koordinaatoritele, et on nõus meie haavatud evakueerima ja neile abi osutama ning edaspidi neid vahetama. Meie sõjaväelastele anti käsk oma elusid päästa. Mis hiljem juhtus, nägime vaenlase allikatest. Vaenlase poolt “Zenithi” vallutatud positsioonilt avaldatud videos tuvastasid lähedased surnutena Georgi Pavlovi, Andrii Dubnõtski, Ivan Žytnõki. Meie andmetel lasi vaenlane maha ka Oleksandr Zintšuki ja Mykola Savosiku. Infot kuuenda sõduri kohta pole veel kinnitatud, tõenäoliselt oli ta tagala üksusest. NSVL – terroristid ja sõjakurjategijad, kes tulistasid relvastamata haavatuid. Asjaomased võimud viivad läbi juurdluse ja selgitavad välja tõe sõjaseaduste ja -tavade rikkumise fakti kohta koos tahtliku mõrvaga (Ukraina kriminaalkoodeksi artikli 438 2. osa). Anname väärilise vastuse meie sõjaväevastaste kuritegude eest! Maksame kätte iga oma piinatud sõduri eest! Siiras kaastunne langenud sõdurite omastele. Au ja igavene au langenud kangelastele. Meie väed jätkavad kaitset, vaenlane ei lakka püüdmast edasi liikuda. Sõda on julm, me valime vabaduse kõrge hinnaga.
 • SBU ja NABU paljastasid Zaporižžja piirkonnanõukogu aseesimehe ja tema kaaslased altkäemaksu võtmises. Julgeolekuteenistus koos NABU-ga likvideeris ulatusliku korruptsiooniskeemi, milles osales Zaporižžja piirkonnanõukogu juhtkond. Keeruliste meetmete tulemusena paljastati altkäemaksu andmise eest nii piirkonnavolikogu asejuht, tema abi kui ka kohalik asetäitja. Uurimise andmeil üritasid ametnikud altkäemaksu anda piirkondliku raviasutuse direktorile. Selleks tuli raviasutuse juhil kaasa aidata ettemääratud ettevõtete võidule meditsiinihangetel, samuti finantsasutuste huvides finantstehingute sooritamisele nimetatud raviasutuse poolt. Kurjategijaid ähvardab kuni 10aastane vangistus koos vara konfiskeerimisega.
 • Zelensky Harkivi piirkonnas. Kupjanski kaitsva 14. mehhaniseeritud brigaadi “Vürst Roman Suur” pataljoni komandopunkt. Arutasime brigaadiülemaga olulisi küsimusi, rääkisime sõdalastega ja andsime neile üle autasud. Meie kaitsjate kõrval on alati au olla. Ma tänan neid kõigi ukrainlaste ja kogu Ukraina nimel iga päev sellise silmapaistva töö eest, kaitstes meie riiki, perekondi, iseseisvust ja suveräänsust.

Image

 • Oleg Zhdanov opolukorrast
 • Rootsi valitsus kuulutab välja 7,1 miljardi Rootsi krooni (682 miljoni dollari) suuruse sõjalise abipaketi, mis on riigi seni suurim panus, teatas Rootsi ajaleht Dagens Nyheter (DN) 19. veebruaril.
 • Ukrainas on miljonäre juurde tulnud. 2022. aastal laekunud tuludeklaratsiooni tulemuste järgi oli selliseid kodanikke 16% rohkem kui 2021. aastal – ehk 2863 inimest.

 

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • veebruar 20, 2024


Previous Post

Next Post