Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 21. veebruaril

OPOLUKORD 21022024

10 aastat tagasi alustas Venemaa sõjalist operatsiooni Ukraina vastu. Sel päeval 10 aastat tagasi, 20. veebruaril 2014, alustas Venemaa Krimmi hõivamise operatsiooni. Selle lõppeesmärk oli Ukraina kui suveräänse riigi täielik hävitamine. Ukraina rahvas seisab kümme aastat vastu maailma ühele suurimale totalitaarsele riigile.

Ukraina kaitseväe lahkumine Avdiivkast oli sunnitud samm. Oht oli liiga suur. Viimane piisk karikasse oli udu, mis tegi UA kaitsjatele FPV droonide kasutamise keeruliseks. Võimalik, et relvajõudude ülemjuhataja kindral Syrskyi otsustas tagasi tõmbuda varem, kui sellest laiemale avalikkusele teatati. Praegu teostab Vene okupatsiooniarmee pealetungi kolmes suunas. Lisaks Avdiivkale on need Robotino ja Kupyansky suunad. Kuid pärast Avdiivka vallutamist peab vaenlane siin pausi tegema. Mis puudutab ülejäänud kahte suunda, siis need olid abistavad ja okupandi siia toodud jõud ei olnud rindelt läbimurdmiseks piisav.

Öösel vastu 21. veebruari ründasid sissetungijad juhitava õhutõrjerakettiga S-300 (Rostovi oblast), juhitava õhurakettiga Kh-59 (Belgorodi oblast), 4 tiibraketiga Kh-22 (Rostovi oblast) ja 19 Shahed tüüpi drooniga (Primorsko-Akhtarsk – Venemaa Föderatsioon). Ukraina õhutõrje hävitas Poltava oblastis õhuraketi Kh-59 ning Harkivi, Dnipropetrovski, Zaporižžja ja Donetski oblastis 19 droonist 13. Kuues vaenlase UAV-st, mis tabamata jäi, ei jõudnud sihtmärgini.

Kup’yans’ki suund: vastane tegi 2 ebaõnnestunud rünnakukatset Syn’kivka (Harkivi oblast) lähedal.

Lymani suund: Ukraina kaitsjad tõrjusid 3 rünnakut Bilohorivka (Luganski oblast), Ternõi, Vyimka (Donetski oblast) lähedal, kus vastane üritas Ukraina kaitset murda.

Bahmuti suund: Ukraina kaitsevägi tõrjus 2 rünnakut Ivanivske (Donetski oblast) ümbruses, kus okupandid üritasid oma taktikalist olukorda parandada.

Avdiivka suund: Ukraina kaitsjad tõrjusid 10 rünnakut Stepove, Lastochkyne, Sjeverne, Nevel’s’ke (Donetski oblast) ümbruses. Ukraina relvajõud lõid Lastochkino äärelinnast välja okupandid. Kuid kahjuks on Avdiivka suunal vaenlasel piisavalt jõudu ja vahendeid, et edasi liikuda. Ja nad teevad seda. Nüüd hõivas kolmas ründedivisjon koos teiste üksustega määratud kaitseliinid Avdiyivka ümber. Võitluste intensiivsus on kõrge, kuid loomulikult mitte nii äge kui linnas. Venelaste peamine eesmärk on täna Lastochkine.

Mar’inka suund: Ukraina kaitsevägi jätkab sissetungijate tagasihoidmist Heorhiivka, Pobjeda, Novomõhhailivka (Donetski oblast) ümbruses.

Novopavlivka suund: Prechystivkast ja Zolota Nyvast lõuna pool (Donetski oblast) tegid okupandid 6 ebaõnnestunud katset parandada oma taktikalist olukorda.

Zaporižži suund: Ukraina kaitsevägi tõrjus 2 rünnakut Mala Tokmachka ja Robotõne (Zaporižži oblast) ümbruses. Zaporižži ja Donetski suunal alustasid okupandid uuesti mürgiste ainete tarvitamist. Kokku registreeriti 4 granaati, millel oli pisaraid esile kutsuv ja lämmatav keemiline aine. Okuandid ründavad Robotynit, olukord on raske, kuid kontrolli all.

Robotyne front as of 19th Feb 2024

Hersoni suund: okupandid ei loobu oma kavatsusest tõrjuda Ukraina üksused Dnipro vasakul kaldal. Päeva jooksul tegi vaenlane 1 katse rünnata Ukraina vägede positsioone.

Šoigu ütles Vladimir Putiniga kohtudes, et Krynki küla, kus asus Ukraina sillapea, läks Venemaa kontrolli alla. Kaitseministri sõnul on osa Ukraina sõdureid veel keldrites, kuid asustatud ala puhastamine juba käib. Hetkel kohalikud allikad seda fakti ei kinnita, vaenlane säilitab endiselt kontrolli osa asula jäänuste üle. Väide, et Krynki on puhastatud, on samaaegselt vastuolus väitega, et vaenlane on keldrites. Ilmselt otsustas põdrakasvataja arvestades Avdiivka õnnestumistest tingitud peapööritust, ei keegi seda ebakõla tähele ei pane.

_____________________________________________________________

 • Vene sõjaväelased püüdsid Lastochkyne poole edasi liikuda. Selle tulemusena on teatatud, et 6 Venemaa BMP-d hävitati/vigastusid ja hävitati ka jalavägi

 • Sergei Šoigu ütles Vladimir Putiniga kohtudes, et Krynki küla, kus asus Ukraina sillapea, läks Venemaa kontrolli alla. Kaitseministri sõnul on osa Ukraina sõdureid veel keldrites, kuid asustatud ala puhastamine juba käib.
 • Lukašenka hoiatas poolakaid “Lääne luureteenistuste poolt ette valmistatava provokatsiooni” eest Poolas. Valgevene diktaator ütles, et “Poola ja USA luure valmistavad ette ulatuslikku provokatsiooni Poola tsiviilelanikkonna vastu, milles süüdistatakse Venemaad ja Valgevenet.” Samuti süüdistas ta Varssavit katses “värbada Valgevene kõrgeid ametnikke”. “Nad hakkavad otsima ja looma uusi läänele lojaalseid ja siin tõhusamaid tegelasi,” ütles ta.
 • Roman Svitan käsitles 20. veebruari uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – Ukraina sõjaväelased lahkusid ööl vastu 17. veebruari positsioonidelt ja taganesid Donetski oblastis Avdiivkast. Kõik linnas blokeerimise ohus olnud Ukraina kaitseväe üksused viidi soodsamatele kaitsepositsioonidele;
  – 2023. aasta suvel Ukraina territooriumil Vene armee helikopterist Mi-8 üle sõitnud Vene piloot Maksõm Kuzminov leiti Hispaaniast surnuna;
  – 19. veebruari hommikul tulistasid Ukraina õhutõrjejõud idasuunas alla kaks Vene lennukit: hävitaja-pommitaja Su-34 ja hävitaja Su-35S.
 • Rahvusvaheliste suhete ja eriteenistuste spetsialist Serhii Žirnov, endine NSVL ja Venemaa KGB välisluureteenistuse vanemohvitser, ütles, et Navalnõi surm ei olnud äkiline, teda piinati pikka aega, teda hoiti üksikkongis 300 päeva. Tema keha põletatakse. Avdiivka eest peetud lahingutes kaotas Venemaa kolm korda rohkem, kui relvajõududes arvestati. Putin mõistis, et meil on väga vähe relvi – ta läks kaugemale, kuni on võimalus.
  • 00:13 Navalnõi ei surnud ootamatult
  • 08:21 Vene Föderatsioonis Navalnõi eest mässu ei toimu
  • 19:56 Kas Vene Föderatsiooni ilmub uus “Navalnõi”?
  • 29:05 Nimetati Venemaa Föderatsiooni reaalsed kaotused Avdiivkas
  • 34:05 Kas Putini uus armuke leiutati?

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • veebruar 21, 2024


Previous Post

Next Post