Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 22. veebruaril

OPOLUKORD 22022024

ISW: Ukraina Tavria vägede grupi pressiesindaja Dmõtro Lõhhovõi tunnistas 21. veebruaril, et Venemaa väed võtsid Ukraina vägede Avdiivkast lahkumise ajal kinni mõned Ukraina sõdurid, kuid väitis, et teated sadade Ukraina sõdurite vangi võtmise või muul viisil teadmata kadunuks jätmise kohta on valed. Lyhhovyi väitis, et NYT 20. veebruari aruanne on Venemaa teabeoperatsioonide laiendus, mille eesmärk oli Ukraina sõjaväe demoraliseerimine, ja märkis, et Venemaa propagandistid oleksid jaganud kaadreid suurest hulgast Ukraina sõjavangidest (POW), kui Venemaa oleks paljud Ukraina sõdurid tegelikult kinni võtnud. Lõhhovõi märkis, et Venemaa meedia jagas laialdaselt kaadreid suurest hulgast Ukraina sõjavangidest pärast seda, kui Vene väed vallutasid Donetski oblastis Mariupolis asuva Azovstali 2022. aastal.

Vene väed tegid kinnitatud edasitungi Avdiivka, Donetski linna, Robotyne ja Krynky lähedal. Ööl vastu 22. veebruari ründas vaenlane Primorsko-Ahtarski piirkonnast kümne Shahed tüüpi drooniga ja Mustalt merelt radaritõrjerakettiga Kh-31P. Poltavas, Dnipropetrovskis, Zaporižžjas ja Harkivis hävitati kaheksa drooni.

Kup’yans’ki suund: vastane sooritas 2 rünnakukatset Syn’kivka ja Tabaivka (Harkivi oblast) lähedal.

Lymani suund: Ukraina kaitsjad tõrjusid 4x rünnakut Ternõi ja Vyimka (Donetski oblast) lähedal, kus vastane üritas Ukraina kaitset murda.

Bahmuti suund: Ukraina kaitsevägi tõrjus 1 rünnaku Klištšiivka (Donetski oblast) ümbruses, kus okupandid õhutoetusel üritasid oma taktikalist olukorda parandada.

Avdiivka suund: Ukraina kaitsjad tõrjusid 12 rünnakut Stepove, Lastochkyne, Pervomais’ke, Nevel’s’ke (Donetski oblast) ümbruses.

Mar’inka suund: Ukraina kaitsevägi jätkab sissetungijate tagasihoidmist Heorhiivka, Pobjeda, Novomõhhailivka (Donetski oblast) ümbruses. Selles piirkonnas tegid sissetungijad 10 katset Ukraina kaitset murda. Vene väed tungisid Marinkast edelasse ja vallutasid Pobieda asula. Novomihhailovka täieliku vallutamise kohta pole veel kinnitust. Aga ilmselt sõdivad Vene üksused juba asustatud aladel. Kõik see on osa suurest pealetungist Ugledari rindel. Liikumisest Ugledari külje alla sai Putini armee üks peamisi pealetungi sel talvel. Endiselt on oht, et kaitse ebaõnnestub ja tiib lõigatakse ära. Svitani prognoos tundub tõene – Avdiivka ja Marinka kindlustused on omavahel seotud ja ühe kaotuse puhul tuleb ka teisest loobuda.

Image

Ukraina sõjaväelased võivaVugledari lõksu jääda, ütles sõjaväekorrespondent Julija Kirijenko. Ta märkis, et üks pataljon Kurakhivi-Marini suunal on juba ümberpiiramise ohus. Küljed andsid järele, kuid naaberüksused ei suutnud neid kinni pidada, sest seal oli rohkem Vene vägesid.

Novopavlivka suund: vastane ei korraldanud pealetungi. Vaenlane alustas õhulööke Urozhaine ja Staromaiors’ke (Donetski oblast) ümbruses.

Zaporižži suund: Ukraina kaitsevägi tõrjus 7 rünnakut Verbovest läänes ja Robotõne ümbruses (Zaporižži oblast).

Hersoni suund: okupandid ei loobu oma kavatsusest tõrjuda Ukraina üksused Dnipro vasakul kaldal. Päeva jooksul tegi vaenlane 2 katset rünnata Ukraina vägede positsioone. Ei tea mis tuli enne, kas lipu riputamise käsk või aruanne Kremlis. Krynki varemetel filmiti paar videot. “Kus meie oleme, seal on võit,” teatab sõdur kaamerasse. Nad unustasid teavitada Ukraina sõjaväelasi, eriti droonioperaatoreid, et Krynki on täielikult puhastatud.

______________________________________________________

 • Bloomberg teatab, et USA on oma liitlastele teatanud, et Venemaa on saavutanud võime oma uue satelliidivastase tuumarelva kosmosesse paigutamiseks aasta lõpuks.

Image

 • Mihhailo Podoljak: „Konfliktide relvastuse uurimine“  uuris Põhja-Korea raketi jäänuseid, mille Venemaa tulistas jaanuaris Harkivi suunas. Nad leidsid 290 komponenti, mis olid toodetud väljaspool Põhja-Koread. 75% neist valmistasid… Ameerika juurtega ettevõtted. See paneb meid meenutama fraasi, mida ekslikult omistatakse Nõukogude terrorismi autorile Leninile: “Kapitalistid müüvad meile köie, millega me nad üles riputame.” Tegelikult ei esine seda fraasi Lenini “teoste” kogumikus, kuid memuarist kirjutas ümber ühe oma märkme, mis on tähenduselt lähedane: “Nad avavad laenud, mis aitavad meil toetada kommunistlikke parteisid nende riikides ja , varustades meid materjalide ja varustusega, mida meil pole, ehitab uuesti üles meie sõjatööstuse, mis on vajalik meie tulevaste võidukate rünnakute jaoks meie tarnijate vastu. Teisisõnu, nad töötavad selle nimel, et valmistada ette oma enesetappu.Tuletan teile meelde, et Ukraina pihta tulistatud raketid – päritolult Põhja-Korea ja tehnoloogiliselt suuresti Ameerika päritolu – toodeti algselt selleks, et tabada linnu ja Ameerika sõjaväebaase Lõuna-Koreas ja Jaapanis. Selles pole irooniat, ainult draama. Järeldus? See on ilmselge. Me ei saa Venemaaga kauplemist jätkata. Me ei saa silmi kinni pigistada erakaubanduse ees teiste autoritaarsete riikidega. Me ei saa oodata, kuni agressorid, kasutades kaasaegse inimkonna tehnoloogiaid, lõhuvad lõpuks demokraatiate tuleviku…
 • Roman Svitan käsitles 21. veebruari uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – Vene armee suured kaotused Ugledari juhtimisel;
  – Ukraina piloodid lõpetavad suveks F-16 väljaõppe;
  – Kindral Zalužnõi tõmmatakse poliitikasse.
 • Bloomberg:  Prantsusmaa valitsus otsib raha, et rahastada Ukrainale 3 miljardi euro suurust sõjalist abipaketti pärast riigi ulatuslikke kulutuste kärpeid. Prantsusmaa kaitse-, välis- ja rahandusministeeriumidel palutakse raha ümber jaotada ja leida sääste, et tasuda varustuse eest alates rakettidest kuni suurtükiväeni, ütlesid asjaga kursis olevad inimesed, kuid arutelude jätkudes ei avaldata üksikasju.
 • Bloomberg:  Trump nimetas Venemaad “sõjamasinaks”, mis alistas Hitleri ja Napoleoni. “Te olete tõesti Venemaal sõjamasina vastu. Venemaa, mida nad tegid? Nad võitsid Hitlerit, nad alistasid Napoleoni. Jah, nad on sõjamasin,“ ütles USA presidendikandidaat Lõuna-Carolina raekojas esinedes. Trump väitis taas, et tema eesistumise ajal poleks sissetungi juhtunud ja ütles, et kutsub Euroopa liidreid üles andma Ukrainale rohkem abi (Trump ütles varem, et USA ei tohiks Ukrainat aidata, see on Euroopa asi).
 • Vaatamata tõsistele kaotustele on Ukraina relvajõud Krynkis vastu pidanud alates oktoobri keskpaigast. Vene armee üritas mitu korda Ukraina vägesid tõrjuda, kuid kandis iga kord ebaproportsionaalselt suuri kaotusi. Näiteks Ukraina relvajõud tõid vasakkaldale üle vaid 1-2 soomustransportööri ja paar soomusautot ning Putini üksustest jäi vähemalt kümmekond tanki, mitu jalaväe lahingumasinat, jalaväe lahingumasinat, soomustransportööri ja muud soomusmasinad Krynki äärelinna põlema. Terve kindral Teplinsky juhitud rühm võitleb ja võitleb Krynki vastu, kuid nad ei suuda sellega võidelda. Kõik on pikka aega pommitatud FAB-idega, kõik majad on hävinud, maastik on hakanud meenutama kuud ja igal nädalal ilmuvad videod rünnakutest varustuslaevadele. Kuid Ukraina relvajõud peavad vastu.Nad võivad Krynkist igal päeval lahkuda, pidades ülesande täidetuks ja edasist kahjumlikuks. Varem või hiljem see juhtub, on täiesti võimalik, et see juhtub just praegu. Pole teada, milliseid jõupingutusi on Putini komandörid valmis tegema, kui palju sõdureid ohverdama, et õigustada põdrakasvataja sõnu Krynki hõivamise kohta. Kuid kas sellist hõivamist võiks nimetada Vene armee võiduks? Kui algul kruttisite oma nina all jalaväerühma paatidele dessandi, siis neli kuud ei osanud nendega midagi peale hakata, hävitasite mitu kompaniid sõdureid ja hunniku tehnikat ning siis hõivate varemed, mida vaenlane võib kergesti tulistada teiselt poolt. Otsustage ise. Lugege ka vanu postitusi Krynki kohta, kus on videod ja fotod lahingutest selle väikese küla pärast.
 • Arestovich Avdiivkast ja Läänest
  • 00:00 Avdiivka: Ukraina vägede väljaviimine on toimunud. Ukraina sõjavangide hukkamine venelaste poolt. Ukraina väejuhatuse plaan realiseerus osaliselt: vägede väljaviimine viibis moonutatud infovahetuse tõttu.
  • 06:02 Kes ja kuidas saab Ukraina sõjaväes vastutada vägede väljaviimise eest Avdiivkast?
  • 09:07 Ta tegi ettepaneku, milline võiks välja näha Ukraina sõjalise õiguse hübriidsüsteem.
  • 10:39 Vea ja sõjakuriteo vaheline piir. Olles sama skeemi järgi kaotanud järjest kuuenda linna, eeldan, et sõjaväe juhtkond pole tõsiseltvõetavat analüütilist analüüsi teinud.
  • 14:48 Forbesi avalikustamine 3. ründebrigaadi üleviimisest Avdiivkale ei saanud kahjustada Ukraina vägede väljaviimist.
  • 17:04 Olukord rindel: vaenlane ründab viies suunas. Sõda paljastas inimeste pahede sügavused: Ameerika armee ja Ameerika poliitikute avaldus.
  • 23:00 Ukraina armee kindlustuste olemasolu. Ebaadekvaatset sõjastrateegiat juhitakse ebapiisavalt. Kui lääne abi esimesel võimalusel kohale ei jõua, kukub rinne mitmes kohas 2-3 kuuga kokku. Õhutõrje raketid saavad otsa.
  • 25:45 Müncheni konverentsi tulemus on vältida Ukraina armee lagunemist. Kas Tšehhi täidab lubatud mürsud? Kas lääs saadab Lääne mürskude asemel Ukrainasse mobiliseerima Ukraina mehi? Borrell: Ukrainal on jäänud kolm kuud (kui just varsti sõjalist abi ei anta).
  • 30:50 Kas ameeriklased saavad kõike teha ja miks nad nii käituvad? USA lend Afganistanist.
  • 37:01 Koolitus Ukraina sõjaväelastele.
  • 38:41 Arestovitš on Venemaa kõige ohtlikum vaenlane. Kutsun teid vaatama koos Julia Latõninaga saadet Ukraina tsivilisatsioonilisest superrelvast, mis hävitab täielikult vene narratiivi https://youtu.be/DDSOml0tJMQ
  • 46:23 (Häbiväärne) Ukraina ajalugu VS Venemaa-Ukraina tegelik ajalugu Ukraina juhtidelt.
  • 51:31 Dehumaniseerimise hind: kuidas ukrainlased loovad venelastele motivatsiooni sõjaks ja jätavad riigi ilma läänepoolsest abist.
  • 58:07 Majanduslik reservatsioon mobilisatsioonist Ukrainas.
  • 01:01:13 Miks Arestovich räägib jahist ja homaaridest? – Tule mõistusele! Ukraina ühiskonnale on võimalik sõnumeid edastada vaid skandaalide kaudu. Teoloogiline tõde – tabab, see tähendab, et armastab – Arestovitši kriitika ukrainlaste suhtes esineb viisil, mida ühiskond kuuleb.
  • 01:09:28 Ukrainlased võtsid jaanuaris oma pangakontodelt välja rekordiliselt palju sääste, kartes teatud mobilisatsiooninorme.
  • 01:12:36 Mobilisatsiooni Ukrainas ei ole võimalik rahaliselt tagada. Oodata on maksutõusu ja muid ebapopulaarseid meetmeid.
  • 01:16:22 Venemaa tuumapotentsiaal kosmoses: kui tõsine see lugu on?
  • 01:19:11 Ukraina ühiskond mõistab, et olukord riigis läheb hullemaks.
  • 01:19:39 Kas Biden liigub Ukraina sõja külmutamise poole? Kas Trump on muutnud oma poliitika suunda, et hoida ära Ameerika raha vargused USA abist Ukrainale?
  • 01:26:07 Läänel pole aega uuesti relvastada. Eeldan, et 2024. aastal on Venemaa Föderatsiooni provokatsioonide jaoks kolm perioodi.
  • 01:28:35 EL-i riikide ja Ukraina vaheliste julgeolekulepingute praktiline väärtus. Lääs kaotas teise külma sõja. Ukraina on ainus jõud, mis suudab Venemaad lahinguväljal ohjeldada. Kas Vene Navalnõi surm oli Euroopa jaoks olulisem kui sadade tuhandete ukrainlaste surm?
  • 01:40:34 Venemaa valmistub järgmise 10 aasta jooksul sõjaks läänega, kuid järgmised 24 kuud on võtmetähtsusega.
 • GUR: Venemaa Föderatsioon paigutas Ukraina piiri äärde 48 Iskander raketisüsteemi.

 • Vladimir Osetškini allikate sõnul oli Aleksei Navalnõi 2,5 tunniks külmutatud vabaõhukongis, mille temperatuur oli kuni -27 °C (-16,6 °F), et aeglustada ja nõrgendada tema südamelööke. Seejärel tapeti ta klassikalise KGB ühe löögiga südamesse.
 • Reuters. Iraan on saatnud Venemaale umbes 400 ballistilist raketti ja tulevikus tarnitakse veelgi. Ekspertide hinnangul on rakett võimeline tabama sihtmärke 300–700 km kaugusel.

 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 728. sõjapäeva lõpul. Tahan tänada meie õhuväge, kõiki, kes kaitsevad meie taevast. Venemaa sõjalennukite osas on häid tulemusi. Seitse lahingulennukit – Vene “kuivatid” – nädalas. Tänan teid, meie sõdalased, teie täpsuse eest. Ja meie riigi selle aasta üks peamisi ülesandeid on kaitsta taevast ja meie rindepositsioone Venemaa õhu- ja raketirünnakute eest. Aitäh kõigile, kes on lahingus, lahingupostidel, lahingumissioonidel. Aitäh kõigile, kes töötavad Ukraina ja kaitse heaks. Aitäh kõigile, kes aitavad. Ukrainasse uskumine tähendab endasse uskumist ja koostööd. Peame saavutama oma Ukraina eesmärgid. Me peame võitma.
 • Kui Euroopa ei võta end kaitseks kokku, võib 2024. aastat meenutada kui aastat, mil Ukraina hüljati ja Atlandi-ülene liit purunes, millel on kohutavad tagajärjed, kirjutab Daniela Schwarzer Bertelsmann Stiftungist.
 • Syrsky valmistab ette armee auditit, sest relvajõududes on sõdureid, kes pole siiani rindel käinud. Seoses mobilisatsiooniga teatas president, et Syrskyi valmistab praegu ette suurt auditit inimeste kohta, kes on kuhu paigutatud, sest selgus, et paljud neist, kes oleksid pidanud rindel olema, ei olnud sellel. Millal audit toimub, siis meie saab tegelikust olukorrast asjadest selgemalt aru ja teie, öeldakse, töötate praegu nõukogus seaduse endaga.
 • Kanada on valmis maksma 800 000 mürsu kohaletoimetamise eest, mille Tšehhi Vabariik Ukraina jaoks leidis. Kanada kaitseminister Bill Blair ütles esmaspäeval, et Ottawa peab läbirääkimisi tšehhidega. Ta rõhutas: “Olen allkirjastanud vastastikuse mõistmise memorandumi ühe meie Euroopa liitlase, Tšehhi Vabariigiga seoses võimaliku laskemoona hankimisega, mis praegu nende valduses on, mis võimaldab meil … seda kiiremini Ukrainale tarnida kui me suurendame oma tootmist.”

 

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • veebruar 22, 2024


Previous Post

Next Post