Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 17. märtsil

OPOLUKORD 17032024

Vene väed tegid kinnitatud pealetungi Avdiivka lähedal ja Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal.

Ööl vastu 17. märtsi 2024 ründasid Vene okupandid Harkivi oblastis ja Donetski oblastis 5 raketiga S-300, Tšernihivi oblastis kahe Kh-59 raketiga ja 16 “Shahed” tüüpi drooniga Chauda neemelt, Krimmist. UA õhutõrje hävitas 14 UAV’d.

Vene Z kanalid, mis teatavad, et RDK, LSR ja SB võitlejad on sisenemas Belgorodi Grayvoronskysse. Legion kasutavat suurel hulgal elavjõudu ja soomusmasinaid.

Image

Kup’yanski suund: vastane ei korraldanud pealetungi.

Lymani suund: Ukraina kaitsjad tõrjusid 1 rünnaku Bilohorivka (Luganski oblast) ümbruses. Vastane alustas õhulööke Novojehorivka (Luganski oblast), Spirne, Vesele, Rozdolivka (Donetski oblast) ümbruses.

Bahmuti suund: Ukraina kaitsjad tõrjusid 4 rünnakut Ivanivske, Klištšiivka ja Chasiv Jari (Donetski oblast) ida pool. Vaenlane alustas õhulööke Chasiv Jari ja Družba (Donetski oblast) ümbruses.

Avdiivka suund: Ukraina kaitsjad tõrjusid enam kui 10 rünnakut Berdõtši, Tonen’ke, Pervomais’ke ja Nevel’ke (Donetski oblast) ümbruses. Raske võitlus jätkub, kui suured RU formatsioonid jätkavad katseid Berdchist ja Tonekest läände tõrjuda. RU kombineeritud jõud on hinnanguliselt 15 brigaadi.

Image

Vene väed sisenesid Nevelskesse kagu suunast ja heiskasid oma lipu praeguseks hävinud asula lõunaosas. Nevelske on nüüd vaidlustatud.

Image


Novopavlivka suund: Ukraina kaitsevägi jätkab sissetungijate tagasihoidmist Krasnohorivka, Heorhiivka, Novomõhhailivka (Donetski oblast) ümbruses. Selles piirkonnas tegid sissetungijad õhutoetusega 19 korda Ukraina kaitset murda. Vastane alustas õhulööke Krasnohorivka ja Kostjantõnivka (Donetski oblast) ümbruses.

Orikhivi suund: vaenlane korraldas 4 rünnakut Ukraina kaitsjate positsioonidele Robotyne ümbruses ja Verbove (Zaporižži oblast) loodes.

Hersoni suund: vaenlane korraldas 2 ebaõnnestunud rünnakut Ukraina kaitsjate positsioonidele Dnipro vasakul kaldal.

 

________________________________________________________

 • “Täna kell 17:00 alustatakse massiivset rünnakut Vene relvajõudude sõjaliste objektide ja positsioonide vastu Belgorodis. Kutsume kõiki, kellel pole veel õnnestunud piirkonnast lahkuda, viivitamatult varjule asuma,” leegion “Venemaa Vabadus”.
 • Midagi muutub Venemaa tehnikaga. Venemaa on sõjas kaotanud 1,88 IFV/APC-d iga tanki kohta, suhe 1:1,88, see on olnud märkimisväärselt stabiilne, märtsis on see madalaim 1:1,49 ja kõrgeim 1:2,22 1:3,21 palju kõrgem. kui kunagi varem. See võib olla selles, et neil on liiga palju IFV/APC-sid, mis on suur statistiline kõrvalekalle, või viitab sellele, et Venemaal on tankidega probleeme. Tõenäoliselt pole Venemaal järsku liiga palju IFV/APC-sid. Ettevaatlik peaks olema Vene tankide äkilise hukkumise ennustamisega, aga võib-olla? Andmete tabel allpool.

Image

 • Roman Svitan käsitles 16. märtsi uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – viimastel päevadel on Venemaa tehaseid massiliselt rünnanud droonid;
  – Ukraina sõjavägi jätkab vaenlase pigistamist mitmes suunas;
  – näitas esimest fotot Ukraina MiG-29-st koos Prantsuse pommiga.
 • Kuu lõpuks saavad Ukrainal oma linnade kaitseks õhutõrjeraketid otsa. See tähendab, et selle asemel, et üritada alla tulistada viiest Vene raketist nelja, nagu praegu, peab Ukraina peagi eraldama oma õhutõrjesüsteemid, et tulistada alla vaid üks viiest.
 • Saksa luureteenistused ennustavad, et Venemaa võib alustada rünnakut NATO vastu alates 2026. aastast. Saksa luureagentuuride analüüs viitab sellele, et Venemaa valmistub laiaulatuslikuks konfliktiks Läänega, mis ilmneb Vene armee ümberkorraldamisest, vägede liikumisest, rakettidest kasutuselevõtt läänepiirkondades ja relvade tootmise suurenemine Venemaal.
 • „Täna tahaksin tänada viiendat korda kolonel Juri Ignatit. Tänan teid tulemusliku töö eest õhuväe väejuhatuse avalike suhete talituse juhina. Ta jääb õhuväkke ja töötab mitte vähem edukalt teises suunas. Kahtlemata!” ütles Mykola Oleschuk.Ukraina relvajõud tabasid täna õhtul oma 6. naftatöötlemistehast ja -hoidlat. Mitmed ühesuunalised enesetapudroonid tabasid suurt naftatöötlemistehast Kubani Slavjanski äärelinnas Krasnodari krai piirkonnas Edela-Venemaal. ; rafineerimistehase lähedal asuvate elanike sõnul ei olnud rajatisele lähenemise ajal õhurünnakusireene ega õhutõrjekatset droonid alla lasta.
 • Kas ometi?

 • Ukraina väed kontrollivad praegu vähemalt 75% Berdõtši külast, kus tegutsevad M1A1 Abrams tankid ja AFU kontrollib kogu Semenivkat. Vene väed kontrollivad Stepove, Tonenke külasid ja peaaegu kogu Orlivka

Image

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • märts 17, 2024


Previous Post

Next Post