Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 19. märtsil

OPOLUKORD 19032024

Nädala jooksul on RU teinud väikese edasitungi Avdiivkast läände, edasi Berdychi asulasse. Lõuna pool on edasi arenenud Pervomais’kes ja sisenenud kõrvalasuvasse Nevel’s’ke asulasse. Agressor on teinud pealetungi Novomõkhailivka põhjaservas ning Robotyne’i piirkonnas on mõningaid edusamme Verbove’ist loodes.

Ukrainaga ühinenud Kremli-vastased Vene väed on viimase kahe nädala jooksul korraldanud rea rünnakuid Belgorodi ja Kurski oblasti vastu. Belgorodis sisenesid nad Venemaa peamisest kaitseliinist lõuna pool asuvasse Gor’kovski asulasse.

Image

Kupyanski suunas sooritas vaenlane Harkivi oblasti Sinkivka asula piirkonnas kaitseväe positsioonidele 3 ebaõnnestunud rünnakut.

Lymani suunas tõrjusid meie sõdurid 4 vaenlase rünnakut Donetski oblasti Terna asula piirkonnas, kus vaenlane üritas meie vägede kaitsest läbi murda.

Bahmuti suunal tõrjusid meie sõdurid 7 vaenlase rünnakut Donetski oblasti Ivanivske, Klištšiivka, Andriivka asulate aladel. Vaenlane alustas õhurünnakut Donetski oblastis Rozdolivka piirkonnas.

Image

Avdiivka suunas tõrjusid meie kaitsjad 7 vaenlase rünnakut Donetski oblasti Berdõtši, Orlivka, Tonenke, Nevelske asulate piirkonnas. Vaenlane sooritas õhulööke Donetski oblasti Ocheretine ja Novobahmutivka asulate piirkondades.

Novopavlivski suunal jätkab kaitsevägi vastase pidurdamist Krasnohorivka, Georgiivka, Novomõhhailivka, Vodiane ja Urozhaine asulates, kus vaenlane üritas lennunduse toel 21 korda läbi murda kaitsest. Vaenlane sooritas õhulööke Paraskoviivka, Kostjantõnivka, Velika Novosilka asulate piirkondades.

Orihivi suunal ründas vaenlane lennunduse toel 7 korda meie kaitsjate positsioone Donetski oblasti Staromajorske asulate ja Zaporižžja oblasti Robotüüni aladel.

Hersoni suunas sooritas vaenlane päeva jooksul 3 rünnakut meie vägede positsioonidele Dnepri vasakul kaldal.

Image


 • Putini toetajad Tallinnas räägivad, miks nad Putini poolt hääletasid ja et Putin pole UA-s midagi valesti teinud. Mõned ütlevad, et toetaksid sissetungi Eestisse, kui Narva venelased hakkaksid rohkem õigusi nõudma ja Eesti üritaks seda peatada. Ps! Miks need veel Eestis on?

 • Ukraina ei kavatse pikendada gaasitransiidilepingut Venemaa ettevõttega Gazprom. Ukraina energiaminister German Galuschenko ütles ajakirjanikele, et ei ole kavas uuendada ega sõlmida täiendavaid kokkuleppeid, märkides, et “gaasitorude võrk läbis stressitesti ja on nüüd valmis eluks ilma Venemaa gaasi transiidita”. Kaardil on näidatud, et osa torujuhtmest teenindab Venemaa lõunaosa (Rostov, Krasnodar, Stavropol jne), nii et see otsus mõjutab neid.

Image

 • Roman Svitan käsitles 18. märtsi uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – leegion “Venemaa Vabadus” teatas, et teine ​​asundus on kontrolli all;
  – Vene Föderatsiooni armee lahkub massiliselt Hersoni oblasti vasakkaldalt;
  – GUR-i juht Kyrylo Budanov teatas, et Vene Föderatsiooni Belgordi ja Kurski piirkonna territooriumil operatsioone läbi viivad leegioni “Venemaa Vabadus”, “RDK” ja “Siberi pataljoni” võitlejad “saavad jõuks “, ja Ukraina aitab neid.
 • Putini lakei ja endine Saksamaa kantsler Gerhard Schröder kiidab Scholzi “rahumeelse” positsiooni ja soovimatuse eest Ukrainale Tauruse rakette kinkida. “Ma arvan, et Olaf Scholz teeb praegu seda, mida ma ühelt Saksa kantslerilt ootan. Kui keegi Saksamaa kantslerina pooldab rahu, kui kedagi nimetatakse “rahukantsleriks”, siis kas see on negatiivne?”,” ütles Schröder. Ta toetas ka SPD parlamendifraktsiooni juhi Rolf Mützenichi ideed “sõja külmutamise” vajaduse kohta, mille pärast teda “tugevalt kritiseeriti”.
 • Euroopa ja USA Putini “valimise kohta”.
  • “Venemaa valimiste korraldamine Gruusia ja Ukraina okupeeritud osades on täiesti ebaseaduslik. Ja Venemaa presidendivalimised ei olnud ilmselgelt ei vabad ega ausad,” ütles NATO peasekretär Jens Stoltenberg.
  • Euroopa diplomaatia juht Josep Borrell ütles, et Venemaa “valimised” ei olnud vabad ja õiglased.
  • Leedu välisminister Gabrielius Landsbergis ütles, et toimunud hääletus oli “traagiline farss”.
  • Saksamaa välisminister Annalena Baerbock ütles, et Saksamaa mõistab hukka “valimisteta valimised” Vene Föderatsioonis.
  • Briti välisminister David Cameron ütles, et hääletus oli võlts.
  • Poola välisministeerium teatas, et “presidendivalimisi” Venemaal ei tunnistata seaduslikeks, demokraatlikeks ja ausateks. Kuna hääletamine toimus üle riigi repressiivsete seaduste alusel, mis keelustasid sõjavaenulikke seisukohti väljendavad kandidaatid ja poliitiliselt motiveeritud kriminaalasjad.
  • Tšehhi välisminister Jan Lipavský usub, et Venemaa valimised Ukrainas on ebaseaduslik valimisfarss.
  • “Tšehhia ei tunnista ebaseaduslikku valimisfarssi Krimmis, Sevastopoli linnas ning osades Ukraina Donetski, Luganski, Zaporižži ja Hersoni piirkondades. Kõik need territooriumid on osa Ukrainast ja okupantidel pole seal midagi teha,” rõhutas minister.
  • “Valimised” Venemaal ei olnud ilmselgelt ei vabad ega õiglased, kuna Putin viskas oma vastased vangi ja takistas teistel (võimalikel kandidaatidel) tema vastu kandideerimast, ütles Valge Maja riikliku julgeoleku kommunikatsiooninõunik John Kirby.
  • Lõbus fakt: Putin võitis Tšetšeenias 98,99% häältest. Kurjad keeled sosistavad, et Kadõrov nõudis ühe protsendi “opositsiooniga” tegelemist.
 • Väidetavalt on Tšehhi leidnud Ukraina jaoks ostmiseks veel 700 000 suurtükimürsku, mis tõstab algatuse kogumahu 1,5 miljonini.
 • Punane väljak täna.

 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 754. sõjapäeva lõpul. Täna soovin tänada Euroopa Liidu juhtkonda ja kõiki liikmesriike uue fondi loomise eest Ukraina abistamiseks Euroopa Rahufondi raames. Summa on 5 miljardit eurot, mis läheb meie tänavuse kaitsetegevuse toetuseks. Samuti eeldame, et sellest fondist saab Ukraina ja Euroopa Liidu vahelise üldise julgeolekulepingu osa. Täname kõiki meie inimesi, kes võitlevad ja töötavad Ukraina nimel, ja ukrainlastele, kes toetavad iga meie linna ja kogukonda. Ja eriti need, mis on praegu kõige keerulisemad: Donetski oblast, Luganski oblast, Harkivi oblast, Sumõ oblast, Tšernigivi oblast, Dnipro oblast, Zaporižži, Mõkolaivi oblast, Hersoni oblast, meie Odesa. Teeme kõik endast oleneva, et anda Ukrainale ja igale meie piirkonnale rohkem kaitset ja jõudu. Aitäh kõigile, kes on Ukrainaga koos!
 • Senaator Graham kutsus Ukrainat üles saatma alla 27-aastaseid noori rindele ja võtma peagi vastu mobilisatsiooniseadust, hoolimata sellest, et Washington ei ole otsustanud abi anda. “Loodan, et liituvad ka need, kellel on õigus teenida Ukraina sõjaväes. Ma ei suuda uskuda, et see on 27-aastaselt. Võitlete oma elu eest, seega peaksite teenima, mitte 25-aastaselt. või 27. Me vajame rohkem inimesi. Ükskõik, mida me teeme, peate võitlema,” ütles Graham ajakirjanikele. Samuti avaldas ta lootust, et Ukraina 2024. aastal “saab ATACMS-i raketid, et oleks võimalik lammutada Krimmi Venemaaga ühendav neetud sild”.
 • Mis saab pärast Putini “valimisi” ehk pärast tema võimuhaaramist? Inauguratsioon on planeeritud maikuusse. Kuni maini kaupleb Putin, tõstab panuseid ja katsetab piire, mida lääs tal läbi suruda lubab. Näiteks kui maailm “alla neelab” need niinimetatud valimised ja jätkab Putini mõistmist presidendina, tugevdab see teda ja innustab teda edasiseks sõjaliseks tegevuseks. Ta peab läbirääkimisi oma tõestatud meetoditega – hirmutamine, väljapressimine, surve ja samal ajal ettepanekud läbirääkimisteks. Sest ta usub, et just nii loob ta läbirääkimisprotsessiks võimalikult tugeva positsiooni. See, kuidas ta mai/juunis tegutseb, sõltub sellest, mida ta praegu saavutab. Kuid üks on ilmne – ta ei kavatse peatuda. Ta peab lihtsalt otsustama, kui kaugele ta saab minna.
 • Rootsi ajakirjanik nimetas riikliku telekanali ekraanil Ukraina pagulasi prostituutideks. “Ukraina naised on siniste silmadega blondid, nii et keegi ei märka nende kohalolekut peale lõbumajade,” ütles ta. Ukraina saatkond Rootsis mõistis ajakirjaniku kommentaari hukka ja kutsus üles avalikult vabandama. Selle asemel ei püüdnud kanal isegi vabandada ja teatas, et nad ei kavatse teda kuidagi karistada.

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • märts 19, 2024


Previous Post

Next Post