Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 20. märtsil

OPOLUKORD 20032024

Üldjoontes rinne seisab. Ukraina relvajõududel pole jõudu rünnata ja kui midagi plaanitakse, siis suvel. Vene sõjavägi on suure tõenäosusega jõudnud ettevalmistus operatsioonide etappi. Nende peamine trump on pommitamine. Tuhandete UMPC-ga FAB-ide abil, millest esimese kolme kuu jooksul kukkus alla 3,5 tuhat, tekitavad need Ukraina armeele kahju. Nad kurnavad kaitsjaid ära, nii et suure tõenäosusega kevade keskel või hilisõhtul proovivad nad taas massilist pealetungi läbi viia.

Vene väed sooritasid hiljuti kinnitatud pealetungi Avdiivka lähedal. 19. märtsil avaldatud geolokatsiooniga kaadrid näitavad, et Vene väed tungisid hiljuti Avdiivkast edela pool Pervomaiskes Pervomaiske tammi loodeservas. Vene allikad väitsid, et Vene väed vallutasid Avdiivkast loodeosas asuva Orlivka. Vene väed intensiivistavad rünnakuid Berdõtšile ja Tonenkele ning et Vene lennundus korraldab pidevaid FAB-pommirünnakuid Ukraina positsioonidele neis kahes asulas. Väidetavalt ründasid Vene väed 19. märtsil Kupjanski ja Kreminna lähistel ebaõnnestunult, rindejoonel muudatusi ei leitud. Ukraina sõjaline vaatleja Kostjantõn Mašovets teatas 18. märtsil, et Kupjanski-Lõmani suunal tegutsev Venemaa Lääne vägede rühmitus koosneb maksimaalselt 80 000 isikkoosseisust. Positsioonilahingud jätkusid 19. märtsil Bahmuti lähedal Donetski linnast läänes ja edelas, Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal, Lääne-Zaporižžja oblastis ja idakaldal (vasakul) Hersoni oblastis 19. Märtsil. Rindejoon muutusteta.

Lahingud jätkuvad Belgorodi oblastis. Mitmed Vene Legioni rühmitused ründavad Belgorodi, Razumnoje ja Koznika ümber Vene vägesid. Venemaa teatas, et Ukraina igapäevaste rünnakute tõttu evakueeritakse Belgorodist 9000 inimest

Image

Kupyanski suunas sooritas vaenlane Harkivi oblasti Sinkivka asula piirkonnas kaitseväe positsioonidele 3 ebaõnnestunud rünnakut.

Lymani suunal tõrjusid meie sõdurid 8 vaenlase rünnakut Donetski oblastis Ternas ja Luganski oblastis Belogorivkas, kus vaenlane üritas meie vägede kaitsest läbi murda. Ta sooritas õhurünnakuid Belogorivka, Luganski oblasti, Rozdolivka, Vesele, Donetski oblasti ja Serebrjanski metsamajandi piirkonnas.

Image

Bakhmuti suunas tõrjusid meie sõdurid 6 vaenlase rünnakut Donetski oblasti Predtechine, Klishchiivka ja Bila Gora asulate piirkonnas. Vaenlane alustas õhurünnakut Donetski oblastis Kostjantõnivka piirkonnas.

Avdiivka suunal tõrjusid meie kaitsjad 11 vaenlase rünnakut Donetski oblasti Berdõtši, Orlivka, Tonenke, Pervomaiske, Nevelske asulate aladel. Vaenlane sooritas õhulööke Donetski oblasti Ocheretine ja Tonenke asulate piirkondades.

Image

Novopavlivski suunal jätkab kaitsevägi vaenlase tagasihoidmist Krasnohorivka, Georgiivka, Novomõhhailivka, Vodyane ja Urozhaine asulate piirkonnas, kus vaenlane püüdis lennunduse toel 18 korda meie kaitsest läbi murda. väed. Vaenlane sooritas õhulööke Kostjantõnivka, Pobieda ja Novomõhhailivka asulate piirkondades.

Orihivi suunas ründas vaenlane lennunduse toel 4 korda meie kaitsjate positsioone Donetski oblastis Staromayorsky piirkonnas.

Hersoni suunas sooritas vaenlane päeva jooksul 1 rünnaku meie vägede positsioonidele Dnepri vasakul kaldal. Vaenlane sooritas õhulööke Hersoni oblastis Antonivka asula piirkonnas.

______________________________________________________________________

 • Venemaa: Putini-vastased Vene vabastamisjõud tabasid Belgorodi äärelinnas Razumnojes asuvat Vene sõjaväebaasi.

 • Vene meedia kinnitab, et ametisse on määratud uus Vene mereväe ülem – Aleksandr Moisejev. Varem juhtis ta Venemaa põhjalaevastikku. Eelmine komandör tagandati ametikohalt pärast seda, kui Venemaa Musta mere laevastik kaotas alates täiemahulise sissetungi algusest peaaegu kolmandiku oma lahingujõust. Just viimase kuu jooksul on see kaotanud kaks laeva. Kokku kaotas Venemaa kaheaastase täiemahulise sõja jooksul üle 20 laeva, sealhulgas dessantlaevad, allveelaevad ja lipulaev Moskva.

Image

 • Roman Svitan käsitles 19. märtsi uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – tundmatud droonid tabasid Venemaa Föderatsiooni territooriumil asuvat tehast;
  – F-16 lennukid on juba Ukraina piiri lähedal;
  – Relvajõud eraldavad Krimmi ründamiseks erireserve.
 • Saksamaa teatas Ukrainale uuest sõjalise abi paketist summas 500 miljonit eurot.Saksamaa kaitseminister Boris Pistorius ütles seda pressikonverentsil pärast Ukraina kaitse kontaktrühma kohtumist. Ministri sõnul sisaldab pakett 100 ühikut jalaväe soomusmasinaid ja 100 ühikut transporditehnikat ning 10 000 suurtükimürsku Bundeswehri ladudest. Ülejäänud paketi üksikasjad tulevad hiljem. Eelkõige rahastab Saksamaa Tšehhi algatusest laskemoona tarnimiseks 180 000 mürsku.
 • Soome keelas oma territooriumil Venemaal registreeritud sõidukid. Soome ühineb Bulgaaria, Leedu, Poola ja Norraga, kes on samuti võtnud sarnaseid meetmeid.

Latvia will ban cars registered in Russia and Belarus

 • Okupandid ei lakka üritamast UA vägesid positsioonidelt välja lüüa. 19. märtsi hommikul teatas kaitseväe juhtkond, et möödunud ööpäeva jooksul on toimunud 61 lahingukokkupõrget. Venemaa andis 7 raketi- ja 70 õhulööki ning 110 õhutõrjetuld, mille tulemuseks on tsiviilohvreid.
  • 00:00 – Belgorodi evakueerimine
  • 08:20 – Sanitaartsoon piiri lähedal
  • 15:42 – Sumy piirkonna kaevikud ja kaevikud
  • 16:56 – 58. brigaadi kogunemine
  • 19:02 – Rinne jäätus Slobožanštšinas
  • 22:02 – Relvajõud taganesid Orlivkast
  • 27:57 – Robotine ja Krynky
  • 21:00 – Ramstein ja mürsud Ukrainale
  • 34:09 – Vene laevastiku komandöri vahetus
 • Venemaa välisluureteenistuse direktor Sergei Narõškin teatas täna, et nad on saanud teavet umbes 2000 Ukrainasse sisenemiseks valmistuva Prantsuse sõjaväelase esmase paigutamise kohta, millest saab tema sõnul Venemaa relvajõudude peamine sihtmärk, kui ja kui. nad saabuvad Ukraina territooriumile; Prantsusmaa kaitseministeerium on sellest ajast alates need “alusetud väited” tagasi lükanud.
 • Sel aastal on Ukraina edukalt rünnanud vähemalt 9 suuremat rafineerimistehast. Seni on Ukraina droonide eesmärk takistada Venemaa Föderatsioonil naftat kütuseks muutmast ja õhukaitset nõrgestamast. Rünnakute jada tõi Peterburi rahvusvahelisel kaubabörsil bensiini ja diislikütuse hinna järsu tõusu. Droonid on kavandatud olema odavad ja ühekordselt kasutatavad, mis tähendab, et Venemaa õhutõrjeraketid võivad maksta kuni 40 korda rohkem kui nende sihtmärgiks olevad UAV-d. Isegi kui droonid alla tulistatakse, on see ikkagi majanduslik kasu.
 • VF allikate teatel ründasid droonid Vene Engelsi lennuvälja kus baseeruvad strateegilised pommitajad. Engelsi öise vaikuse katkestas öösel toimunud võimsate plahvatuste jada. Tunnistajad mainivad ka droonidele iseloomulikku heli. Esialgsetel andmetel oli plahvatuste epitsenter lennuvälja piirkond, kus paiknevad vastase strateegilised lennukid.

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • märts 20, 2024


Previous Post

Next Post