Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 21. märtsil

OPOLUKORD 21032024

Vist lõpuks ometi. Vene Legioni üksused on nädala aega rünnanud Belgorodi piirialasid. Üks eesmärke oli, et venemaa tooks osad üksused rindelt ära, peamiselt Kupjanski suunalt. Bloomberg kirjutab, et mingid vene üksused on nüüd Belgorodi suunas liikumas. https://www.moscowtimes.ru/2024/03/20/rossiya-nachala-perebrosku-sil-sfronta-chtobi-oboronyat-belgorod-a125098

Öösel vastu 21. märtsi ründas vaenlane kahe ballistilise/aeroballistliku raketi “Iskander-M”/Kh-47M2 “Kinzhal” ja 29 tiibraketiga Kh-101/Kh-555. Kiievi oblastis tulistati alla kõik vaenlase raketid!

Image

Kupyanski suund: vaenlane ei viinud läbi ühtegi pealetungioperatsiooni. Vastane alustas õhulööke Ivanivka (Donetski oblast) ümbruses.

Lymani suund: Ukraina kaitsjad tõrjusid 10 rünnakut Bilohorivka, Zolotarivka (Luganski oblast), Jampolivka, Ternõi, Rozdolivka, Vesele (Donetski oblast) ümbruses, kus vaenlane üritas õhurünnakuid kasutades Ukraina kaitset murda. Vastane andis õhurünnakuid Svjato-Pokrovske, Siverski, Kolodjazi, Vesele, Lymani (Donetski oblast) ümbruses.

Bahmuti suund: Ukraina kaitsjad tõrjusid 5 rünnakut Bohdanivka, Ivanivske, Klištšiivka (Donetski oblast) ümbruses.

Avdiivka suund: Ukraina kaitsjad tõrjusid 11 rünnakut Berdõtši, Semenivka, Tonen’ke, Pervomais’ke, Netailove, Nevel’s’ke (Donetski oblast) ümbruses. Okupandid alustasid õhulööke Ocheretyne’i (Donetski oblast) ümbruses.

Image

Novopavlivka suund: Ukraina kaitsevägi jätkab vastase blokeerimist Krasnohorivka, Heorhiivka, Novomõhhailivka, Vodyane, Urozhaine (Donetski oblast) lähedal. Selles piirkonnas tegid sissetungijad õhurünnakuid kasutades 18 katset Ukraina kaitset murda. Vastane alustas õhulööke Urožaina, Maksõmivka, Dokuchajevs’ki, Novomõhhailivka, Vodyane (Donetski oblast) ümbruses.

Orikhivi suund: vaenlane korraldas õhutoetusel 5 rünnakut Ukraina kaitsjate positsioonidele Staromaiors’ke (Donetski oblast) ja Robotyne (Zaporižži oblast) läheduses. Sissetungijad alustasid õhurünnakut Novodarivka (Zaporižži oblast) ümbruses.

Hersoni suund: vaenlane sooritas 3 rünnakut Ukraina kaitsjate positsioonidele Dnipro vasakul kaldal.

___________________________________________________________

 • Pentagoni pressiesindaja  sõnul ei suuda Pentagon tõenäoliselt leida raha järjekordseks abipaketiks Ukrainale. «See, et me hiljuti Ukrainale abipaketi üle andsime, oli erakordne juhtum. Viivitused Ukrainale vajaliku hankimisel seavad Ukraina jätkuvalt suuremasse ohtu. Riskid kasvavad iga päevaga,» ütles Ryder. Samal ajal kirjutab The Hill, et Esindajatekoja spiiker on taas keeldunud kaalumast abi andmist Ukrainale, kuni valitsuse rahastamise küsimus on lahendatud.
 • Venemaa pole nii tugev, kui inimesed arvavad, ütles Scholz. Samal ajal kui Venemaa Föderatsioon peab Ukrainas jõhkrat sõda, on kantsleri sõnul Venemaal endas “repressiivsüsteem jõupuuduse märke”. Seda olulisem on, et Euroopa Liit näitaks üles ühtsust Ukraina toetamisel, märkis Scholz
 • Ukraina parlamendi kriisinähtustest on inforuumis räägitud juba pikemat aega ja siin sai teatavaks, et mitukümmend rahvasaadikut avaldasid soovi mandaatide tühistamiseks motivatsiooni puudumise tõttu. Kuigi ametlikult on saadikuid 235, tuleb koosolekule ja hääletab vaid 170-180 saadikut, ülejäänud aga kas lahkusid (nagu 17 saadikut Razumkovi fraktsioonist) või jätavad koosolekule regulaarselt tulemata. Nagu naljatavad saadikud ise, et “radast on saanud presidendi kantseleile vajalike otsuste kinnitamise osakond”. Veelgi enam, valitsus lõpetas tegelikult aruandmise erikomisjonidele, nagu on sätestatud põhiseaduses. Sellisesse kriisi viisid korraga mitmed tegurid: kordusvalimiste korraldamise võimatuse tõttu kadus riigikogu laialisaatmise oht; võimude üldreitingute languse tõttu pole paljudel saadikutel poliitilisi väljavaateid; samuti nõukogu lõplik desubjektiviseerimine – OP-st sai tõeline otsustuskeskus. Paljud eksperdid viitavad, et subjektiivsuse poolest on Rada kogu iseseisvusajaloo madalaimal tasemel. Tegemist on struktuurse kriisiga ja seda on raske ühe liigutusega lahendada. Probleem on selles, et selle lahendamiseks on vaja tunnistada oma vastutust ennekõike valitsuses, sest seal ei räägita probleemidest parlamendis.
 • Venemaa valimised

 • Roman Svitan käsitles 20. märtsi uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  — Vene Engelsi, kus asuvad strateegilised pommitajad, ründasid droonid;
  — tänu tiibrakettide üleandmisele teiste riikide poolt sundisid ukrainlased venelasi oma logistikabaasid rindejoonest kaugele kaugemale viima;
  — Venemaa tule all: Kurskis pole valgust, teatasid venelased Patrioti raketi “allatulistamisest”.
 • Arestovich – Ukraina on iseseisvuse algusest saati teinud oma ajaloos palju vigu. Üks peamisi on see, et poliitikud ei võtnud sõjaväge ja armeed tervikuna tõsiselt. Poliitikuid ei huvitanud see, kuidas armee tegelikult toimib, ega kiirustanud selle silmatorkavatesse ja pakilistesse probleemidesse süvenema. Nüüd on meil see, mis meil on. Nüüd astub Ülemraada kaitsekomisjon samme uue vea suunas – kaalub muudatusi, mis toovad sisse “ülema täiendava vastutuse personali ees”. Meie armee on juba oma olemuselt poolanarhiline ja selle efektiivsuse tõstmiseks on vaja organisatsioonilist komponenti suurendada, mitte vähendada. See saadikute ja juristide algatus pole midagi muud kui mõrvarlik eksperiment sõjaväes, mille tulemusel kukub kokku sõjaväe ühtsuse põhimõte, kus sõjaväelasel on üks ülem, kes kannab täielikku vastutust tema ja käskude eest. antud. Ohvitser kardab oma ülemust, uppub operatiivbürokraatiasse, nüüd, kui ta kardab ka oma alluvaid ja sõltub nende olukorra juhtimisest, siis langeb vägede juhtimine ja kontroll sokli tasemele, mis kiiresti viia katastroofini sõjaväes ja riigis tervikuna. Sõjaväes on piisavalt pakilisi probleeme, millega saadikud võiksid tegeleda, kuid millegipärast otsustas komisjon tegeleda nendega, mis tõstaksid valijaskonna reitinguid sõdurite ja nende lähedaste seas, mitte ei suurendaks armee lahingutõhusust. Probleeme on lihunikukomandöridega, kelle peale sõdurid kurdavad – selle nähtusega tuleb teistmoodi töötada, aga kõigi ohvitseride kaadri arvamuse ja kontrolli alla panemine on hullumeelsus. Me ei ole veel loonud sõjalist õigussüsteemi, kus sõjaväeasjadest aru saanud spetsialistid saaksid tegeleda erinevate rikkumistega sõjaväes, sh komandöride rikkumistega. Seda ei saa teha tsiviilisikud rahuajal tsiviilkeskkonnas töötamise põhimõtte tõttu. Sõjalise õigusemõistmise puudumine on paljude probleemide allikas, mis kuhjuvad ja seejärel plahvatavad Telegrami kanalite videote seerias. Teiseks silmatorkavaks probleemiks on tegevusjärgse ülevaate (AAR) puudumine – lahinguanalüüsi süsteem, mille abil tehakse praktilisi järeldusi ja viiakse sisse kvalitatiivseid muudatusi vägede juhtimissüsteemis. Nende süsteemide väljatöötamine ja rakendamine suurendaks oluliselt meid kõiki kaitsva armee efektiivsust.
 • 10. oktoobril alustasid Vene väed ulatuslikku pealetungi Avdiivka piiramiseks. Neli kuud kestnud aktiivse võitluse jooksul kaotas vaenlane haavatuna ja tappis üle 45 000 sõduri ja mitusada ühikut soomusmasinaid. Sel ajal võitlesid linna eest koos Ukraina relvajõudude ja teiste kaitsejõudude üksustega ka Ukraina piirivalvurid. Nad lahkusid alles 17. veebruaril, pärast vastavat korraldust. Kuidas DPSU võitlejad tõrjusid vaenlase rünnakuid, mis tekitasid linna kaitsmisel suurimaid raskusi ja kuidas täpselt toimus Avdiivkast väljumine – vaata materjalist.
 • Hispaania annab oma reservidest Ukrainale üle veel 19 Leopard 2A4 tanki. La Vanguardia teatab uuest sõjalise abi paketist Kiievile Madridist, viidates riigi kaitseministeeriumi allikatele. Tankid, mida hoitakse Hispaanias ladudes, toimetatakse pärast remonti Ukrainasse. Eeldatakse, et juuni lõpuks on tarnevalmis kümme ja septembris veel üheksa tanki Ps! Kas oli see Hispaania või Portugal, aga eelmise aasta alguses lubas üks neist üle 50 leo saata.

Image

 • Briti luure kirjutab, et kuigi lubati teenistusse siis Armata Ukrainasse ei jõua. Nädal tagasi aga liikus sotsmeedias klipp eshelonist Armatadega, mis pidavat Ukrainasse jõudma. Eks näis

 • Kaitseminister Sergei Šoigu teatas 2 uue maaväe, 16 uue brigaadi ja 14 uue diviisi loomisest. Väga ebaselge, kust uued numbrid tulevad, kuigi kardetakse uut, valimistejärgset mobilisatsiooni.
 • Zelenski: Meie Harkiv. Rohkem kui kaks aastat on Harkivi ja piirkond kannatanud kohutavate Venemaa hoopide all. Saltivka hävis rakettidega, kahjustada said teised linnaosad ja tänavad. Hävitatud külad ja linnad piirkonnas. Täna on järjekordne Venemaa rünnak Harkivile, mis ei suuda midagi mõjutada, välja arvatud see, et Ukraina reageerib veelgi põhjapanevamalt ja tabavamalt. Vene raketi tagajärjel hukkus täna Harkivis viis inimest. Minu kaastunne kõigile lähedastele ja sõpradele. Igale haavatule antakse vajalikku abi. Kuid sellest ei piisa – kõik peaksid sellest teadlikud olema. Harkiv vajab piisavalt õhutõrjesüsteeme. Sumy piirkond vajab õhutõrjet. Tšernihivi piirkond ja kõik teised meie piirkonnad, mis kannatavad Venemaa terrori all. Partneritel on need kaitsesüsteemid. Ja partnerid peavad mõistma, et õhutõrje peab kaitsma elu. Aitäh kõigile, kes kaitsevad normaalset elu meie linnades ja külades! Aitäh kõigile maailmas, kes aitavad! Aitäh kõigile, kes võitlevad meie riigi ja rahva eest ning kes töötavad kaitse, Ukraina eest! Peame kindlalt seisma ja tagama Ukrainale usaldusväärse julgeoleku. Kogu Ukraina.

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • märts 21, 2024


Previous Post

Next Post