Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 22. märtsil

OPOLUKORD 22032024

Vene väed tegid hiljuti kinnitatud edusamme Bahmuti lähedal ja Hersoni oblasti idakaldal. 13 Venemaa strateegilist raketikandjat TU-95MS sooritasid Ukraina sihtmärkide pihta raketirünnaku. Lisaks ründasid mitmed mehitamata õhusõidukite Geran-2 sülemid Ukraina relvajõudude rajatisi ja infrastruktuuri Ukrainas. Dnipro tammi juhtimisruum sai täna hommikul otsetabamuse Venemaa rakettidelt.

 

Kupjanski suunas sooritas vaenlane lennunduse toel 1 ebaõnnestunud rünnaku kaitseväe positsioonidele Harkivi oblastis Sinkivka asula piirkonnas. Ta sooritas õhurünnaku Luganski oblasti Nadija asula piirkonnas.

Lymanski suunal tõrjusid meie sõdurid 10 vaenlase rünnakut Luganski oblastis Belogorivka ning Donetski oblastis Terna, Spirne, Vesele, Rozdolivka asulate piirkondades, kus vaenlane püüdis lennunduse toel murda läbi meie vägede kaitse. Samuti korraldas ta õhurünnaku Donetski oblasti Novosadove asula piirkonnas.

Bahmuti suunal tõrjusid meie sõdurid Donetski oblasti Bohdanivka, Ivanivske, Klištšiivka, Andriivka asulate piirkondades 14 vaenlase rünnakut. Vaenlane sooritas õhulööke Donetski oblasti Hrõorivka, Kalõnivka ja New Yorgi asulate piirkonnas.

Image

Avdiivka suunas tõrjusid meie kaitsjad 4 vaenlase rünnakut Donetski oblasti Berdõtši, Semenivka, Tonenke, Pervomayske asulate piirkonnas. Vaenlane sooritas õhurünnakuid Donetski oblasti Novobahmutivka ja Orlivka asulate piirkondades.

Novopavlivski suunal jätkab kaitsevägi vastase tagasihoidmist Krasnohorivka, Novomõhhailivka, Vodyane ja Urozhaine asulates, kus vaenlane püüdis lennunduse toel 24 korda meie vägede kaitsest läbi murda.  Vaenlane sooritas õhurünnaku Donetski oblastis Kurakhove küla piirkonnas.

Orõhhivi suunal ründas vaenlane lennunduse toel 6 korda meie kaitsjate positsioone Donetski oblasti Staromayorske asulate ja Zaporižžja oblasti Robotyne piirkonnas.

Päeva jooksul vaenlane Hersoni suunas rünnakuid ei korraldanud.

Image

__________________________________________________

 • Tšehhi saatis just oma kolm viimast Mi-35 ründehelikopterit Ukrainasse. Tšehhi on varem üle andnud 5 sellist helikopterit.
 • Wall Street Journal: Putin soovib avada Euroopas uue rinde, et destabiliseerida läänt ja nõrgendada toetust Ukrainale. Uus sõjaline konflikt Euroopas annab Kremlile “võimaluse saavutada kohalikku mõju läbi relvakaubanduse ja vahenduse, juhtida tähelepanu Ukrainalt kõrvale ja annab Venemaale mõjuvõimu Lääne liidrite üle”. “Kuna NATO tähistab oma 75. aastapäeva ja Putinit ootavad ees uued kaotused Ukrainas, üritab Moskva avada uut rinnet Balkanil. Moskval ei ole vaja oma armeed piirkonda saata. Ta võib toetuda Serbiale vägivalla ja ebastabiilsuse õhutamiseks ning panustada sellele, et NATO kõhkleb”.
 • Roman Svitan käsitles 21. märtsi uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – Ukraina relvajõud kehtestasid Krimmi lähedal Vene vägede blokaadi;
  – kas Ukrainale tarnitakse F-16 hävitajatele mõeldud tiibrakette AGM-158 JASSM;
  – Danilov reageeris Hiina ettepanekule pidada läbirääkimisi Venemaa Föderatsiooniga.
 • Petro Tolstoi: Teie, prantslased, kes te tahate tulla sõduritega Odessasse, provotseerite kolmandat maailmasõda. Kui hukkub 300 või 400 prantslast, jääb teie president lõksu: ta peab kas kiirendama ajalugu, suurendama vägede kohalolekut või väed välja viima. Ja me tapame kõik, ärge muretsege.
 • Andrii Drozda analüüsis sõjategevuse kaarti 21. märtsi seisuga. Eelkõige analüüsis ta iga suunda. Ta kommenteeris ka olukorda Belgorodi oblastis.
 • märtsil teatas mitu Venemaa meediat, et Läänemerel uppus Vene traaler “Captain Lobanov”. Esialgu teatati pardal toimunud «plahvatuse» tõttu. Nüüd on Venemaa meediasse ilmunud info, et laev uputati Vene mereväe raketi poolt kogemata. Traaleri “Kapten Lobanov” meeskonnaliikme sugulane kinnitas Doždi meediale, et laev sai eksikombel mereväe raketi tabamuse. 19. märtsil kalatraaleri Kapitan Lobanov tabanud raketi tagajärjel hukkus kolm meeskonnaliiget ja veel neli said vigastada. Doždi meediale rääkis sellest ühe meeskonnaliikme sugulane. Traaleri tabanud rakett tulistati välja Balti laevastiku õppusel, ütles allikas. Enne intsidenti olid traaleri meeskonnaliikmed magama minemas, kui rakett kukkus kaptenikabiinile. Kohalike võimude ametlike teadete kohaselt oli traaleri pardal tulekahju ja õnnetuse põhjus on siiani teadmata. Lisaks teatavad ametivõimud vaid ühest surmast. «Kui ellujäänud ära viidi, teadsid kõik suurepäraselt, et kolm inimest on surnud. Ja kõik teadsid suurepäraselt, et rakett tabas. Kuid nad otsustasid kirjutada, et oli “tulekahju”. Huvitav, mis tulekahju see on, kui kaptenikabiin on täiesti kadunud, lammutati see lihtsalt ära,” räägib Doždi meediaallikas. Ellujäänud saadeti Pionerski linna haiglasse; üks ohvritest on raskes seisundis. Allika sõnul kuulasid kannatanuid haiglas üle FSB ohvitserid, kes palusid meeskonnaliikmetel “intsidendist mitte rääkida”. Veel üks rakett kukkus allika sõnul kalavõrkudesse MRTK ettevõtte tööstuslaeva lähedal, mis asus traaleri “Kapten Lobanov” lähedal.
 • Venemaal Krasnojarski oblastis suletakse peagi kaks parandusmaja. Peaaegu kõik süüdimõistetud viiakse relvajõududesse, et osaleda sõjas Ukraina vastu. Sellest teatas Krasnojarski territooriumi inimõiguste volinik Mark Denisov, edastab The Insider. “Ühekordne suur süüdimõistetute arvu vähendamine SMO tingimustes ajendas nii mõndagi andma tippudele aru vajadusest optimeerimise ja säästmise eesmärgil Venemaal kinnipidamisasutused sulgeda. Need asutused suletakse juba sel aastal. meie piirkonnas,” ütles ta.
 • USA on kutsunud Ukrainat lõpetama rünnakud Venemaa energiataristu vastu, hoiatades, et droonirünnakud võivad tõsta ülemaailmset naftahinda ja vallandada kättemaksu. Washington on mures ka selle pärast, et kui Ukraina jätkab Venemaa sihtmärkide löömist, sealhulgas sadade miilide kaugusel piirist, võib Venemaa kätte maksta, rünnates energiataristut, millele lääs toetub.

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • märts 22, 2024


Previous Post

Next Post