Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 23. märtsil

OPOLUKORD 23032024

Ukraina relvajõudude ülemjuhataja Sirsky: Vastavalt vastuvõetud otsustele jätkub sõjaliste organisatsiooniliste struktuuride optimeerimine, mis on otseselt seotud Vene Föderatsiooni ulatusliku relvastatud agressiooni tõrjumisega. Kümne sõjaaasta jooksul moodustati ja muudeti vastavalt operatiivolukorrale ja hetkeprobleemidele ajutised sõjalised juhtorganid ja armeegruppide vastutusalad. Praegu võetakse, vaenutegevuse kogemusi arvesse võttes, kasutusele organisatsioonilisi meetmeid. Nende meetmete peamine eesmärk on lihtsustada ja maksimeerida juhtimise kvaliteeti ja tõhusust. Mõned vägederühmad vormistatakse ümber. Esiteks puudutab see juhtimispersonali potentsiaali, selle kompetentset ja ratsionaalset ümberjaotamist. Üks minu prioriteete on lahingubrigaadide kaadrirotatsiooni protsessi kehtestamine. Eelkõige on mõned sõjaväeüksused osalenud Vene Föderatsiooni relvastatud agressiooni tõrjumises juba täismahulise sissetungi esimestest päevadest. Lisaks on oluline pöörata rohkem tähelepanu meie sõdurite puhkamise, relvastuse ja sõjalise varustusega varustamise ning laiemalt brigaadide lahinguvõime taastamise küsimustele. See protsess on juba alanud ja edaspidi ainult süveneb. Tugevdame oma kaitsevõimet, et vaenlast veelgi hävitada ja võitu lähemale tuua.

Vene väed tegid hiljuti kinnitatud edusamme Kreminna, Avdiivka, Donetski linna ja Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal, jätkuvad positsioonilahingud kogu kontaktliini ulatuses.

Vene väed korraldasid suurima kombineeritud drooni- ja raketirünnakute seeria Ukraina energiainfrastruktuuri sihtmärgiks. Öösel vastu 22. märtsi andis vaenlane kombineeritud raketilöögi Ukraina kriitilise infrastruktuuri objektide vastu. Kokku kasutas vaenlane 151 õhurünnaku vahendit. Hävitati 92 õhusihtmärki – 55 “SHAHEDi” ja 37 raketti.

 • 63 “Shahed-136/131” tüüpi tabavat UAV-d (Prõmorsko-Ahtarski stardiala – Vene Föderatsioon);
 • 12 ballistilist raketti Iskander-M (Belgorodi piirkond – Vene Föderatsioon, TOT Krimm);
 • 40 Kh-101/Kh-555 tiibraketti (kolmeteistkümnest Tu-95MS strateegilisest pommitajast – Kaspia mere piirkond);
 • 5 tiibraketti Kh-22 (viiest pommituslennukist Tu-22M3 – Rostovi oblast – Venemaa);
 • 7 aeroballistilist raketti Kh-47M2 “Kinzhal” (kümnest MiG-31K – Tambovi piirkond – Venemaa Föderatsioon);
 • 2 juhitavat õhuraketti Kh-59 (kahest Su-30 (Su-34) – Zaporižžja piirkonna TOT);
 • 22 õhutõrjeraketti S-300/S-400 (Belgorod, Kurski oblast – Vene Föderatsioon).

Öösel vastu 23 märtsi ründas agressor 34 drooniga milledest 31 hävitati

Kupjanski suund: õhutoetusega alustas vaenlane 3 korda ebaõnnestunud rünnakuid Ukraina kaitsejõudude positsioonidele Syn’kivka, Tabaivka ja Berestove (Harkivi oblast) läheduses.

Lymani suund: Ukraina väed tõrjusid 7 vastase rünnakut Bilohorivka (Luganski oblast) ja Spirne (Donetski oblast) ümbruses. Õhutoetusega üritasid sissetungijad selles piirkonnas Ukraina vägede kaitsest läbi murda.

Bahmuti suund: Ukraina väed tõrjusid 5 vastase rünnakut Ivanivske, Andriivka ja Klištšiivka (Donetski oblast) ümbruses.

Avdiivka suund: Ukraina kaitsjad tõrjusid 10 vaenlase rünnakuid Berdõtši, Tonen’ke, Pervomais’ke ja Nevel’s’ke (Donetski oblast) asulate läheduses.

Image

Novopavlivka suund: Ukraina kaitsevägi jätkab vaenlase tagasihoidmist Krasnohorivka, Heorhiivka, Novomõhhailivka, Vodyane ja Urozhaine ümbruses. Õhutoetusega tegid sissetungijad 28 katset Ukraina vägede kaitsest selles piirkonnas läbi murda.

Orihivi suund: õhutoetusega alustasid okupandid 10 rünnakut Ukraina kaitsjate positsioonidele Staromaiors’ke ümbruses, Novodarivkast lõunas (Donetski oblast) ja Robotõne lähedal (Zaporižži oblast).

Hersoni suund: sissetungijad ei loobu kavatsusest Ukraina väed Dnipro jõe vasakul kaldal asuvatest sillapeadest välja tõrjuda. Näiteks 22. märtsil üritas vaenlane 2 korda ebaõnnestunult rünnata Ukraina vägede positsioone.

 

_________________________________________________________________

 • Vene armee korraldas “viimase aja suurima rünnaku Ukraina energiasektorile”. Kahjustada said elektritootmis-, ülekande- ja jaotusrajatised erinevates piirkondades. Dnepri hüdroelektrijaam sattus rünnaku alla ja üks Zaporožje tuumaelektrijaama varustavatest elektriliinidest lülitati välja. Ka Harkov jäi elektrita, Dnepropetrovski oblastis algasid avariilised elektrikatkestused. Vladimir Zelenski sõnul tulistas Vene armee öö jooksul välja üle 60 ründedrooni ja umbes 90 erinevat tüüpi raketti:
 • Venemaa kaitseministeerium on nimetanud rünnakut Dnipro hüdroelektrijaamale “vastulöögiks”. “Ukraina rajatiste vastu korraldati ulatuslik löök energiaobjektidele, sõjatööstuskompleksile, raudteesõlmedele, arsenalitele ja AFU dislokatsioonikohtadele,” teatas Venemaa kaitseministeerium. Dnipro hüdroelektrijaama tabas 8 raketti, kahju on väga märkimisväärne, teatas Ukraina peaprokuratuuri pressiesindaja. Tabamus hävitas mitu hüdroelektrijaama ja lülitas Harkivi voolu välja.
 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 758. sõjapäeva lõpul. Terve päeva pöörati loomulikult maksimaalset tähelepanu kõigile meie piirkondadele, mida eile õhtul tabasid Venemaa löögid. Seal, kus tabamusi oli, jätkub töö normaalse olukorra taastamiseks. Kõik talitused, remondimeeskonnad, Ukraina riikliku hädaabiteenistuse päästjad, politsei, aga ka kõik asjaosalised töötavad 24/7.Võtmeküsimus on muidugi õhutõrje. Rajatiste füüsiline kaitse ja katastroofi taastamine sõltub inimestest siin Ukrainas. Kuid tõeline ja täielik kaitse Venemaa rakettide ja “shaheedide” vastu on midagi, mis on võimalik ainult partnerite piisava poliitilise tahte korral. Iga päev on meie selleteemaline suhtlus. Kasutame iga päev, et veenda Ukraina taeva täieliku kaitse vajaduses ja mis kõige tähtsam – võimaluses. Vene terror on praegu võimalik vaid seetõttu, et meil ei ole piisavalt kaasaegseid õhutõrjesüsteeme – see tähendab, et aus olla, piisavalt poliitilist tahet neid pakkuda. Kõik partnerid teavad täpselt, mida vaja on ja kes täpselt saab teha tõeliselt elupäästvaid otsuseid.
 • Roman Svitan käsitles 22. märtsi uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – Vene okupandid tulistasid Ukraina suurimat HEJ – Dnipro HEJ Zaporižžis;
  – Venemaal Rostovi oblastis Taganrogi linnas kukkus alla sõjaväelennuk;
  – Ukraina relvajõud likvideerisid edukalt terve rügemendi Vene sõdureid.
 • Venemaa on sõjaseisukorras – Peskov: Oleme sõjaseisukorras. Jah, see algas sõjalise erioperatsioonina, kuid niipea, kui see rühmitus seal moodustati, kui kollektiivne lääs sai Ukraina poolel selles osalejaks, muutus see meie jaoks juba sõjaks. Olen selles veendunud. Ja igaüks peab seda oma sisemise mobilisatsiooni jaoks mõistma. “Venemaa ei saa lubada oma piiridel riigi olemasolu, millel on dokumenteeritud kavatsus kasutada mis tahes meetodeid Krimmi äravõtmiseks, rääkimata uute piirkondade territooriumist,” ütles Putini pressisekretär.
 • Belgorodi oblastis kukkus alla Venemaa helikopter Mi-8 – Venemaa meedia. Juhtum leidis aset 21. märtsi hommikul Rovenki küla lähedal. Pardal oli 4 inimest, kellest üks viidi haiglasse. Esialgu oli raske maandumise põhjuseks piloodi viga. Helikopter sai mehaanilisi vigastusi.
 • Teatavasti peatati üks võimalike terroristidega tagaotsitavatest autodest Brjanski oblastis Ukraina piiri lähedal. Tulistamise käigus peeti kinni kaks tema reisijat, kes olid esialgselt Tadžikistani kodanikud. Ametivõimud teatasid, et Brjanski oblastis on M-3 Ukraina föderaalmaanteel 368–385 kilomeetrit liiklust suletud kõikide transpordiliikide puhul.

 

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • märts 23, 2024


Previous Post

Next Post