Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 24. märtsil

OPOLUKORD 24032024

Vaatamata rinde teatud stabiliseerumisele kuu alguses, on vaenlane viimased 10 päeva sooritanud suurel hulgal lööke ja rünnakuid, enne seda kaitseväe positsioone rünnates FAB/KAB-iga. Viimastest on saanud agressori imerelv, mis toob tulemusi ja millel pole praktiliselt mingeid vastumeetmeid. Paralleelselt vaenlase meeletu survega jätkub mõningate armee protsesside optimeerimine ja täiustamine. 2023. aasta teises pooles tehtud vigade tõttu on kaitsevägi sunnitud kandma kaotusi nii inimestes kui territooriumil. Vaenlane kasutab elavjõudu, mis ammendab järk-järgult meie olemasolevaid ressursse. Samal ajal kui partnerid muretsevad õlitehaste ja Tadžikistani terroristide pärast, halveneb olukord rindel. Belgorody piirialadel jätkuvad kokkupõrked, kuigi nende intensiivsus on oluliselt vähenenud. Vastuseks otsustas vaenlane KAB-idega rünnata Sumõ oblastit ja Tšernihivi oblastit. Vaenlane jätkab rünnakut Terni, Yampolivka ja Serebrjanski metsamajandi lähedal. Vaenlasel oli edu punktist 81.5 loodes. Bakhmuti suunal okupandid sooritavad massirünnakuid. Vaenlane teeb edusamme Chasovoy Jari ja Ivanivskoje lähedal. Selline olukorra areng halvendab operatiivolukorda linnas. Avdiivka piirkonnas, Berdychis jätkuvad rasked lahingud, vaenlane soovib vallutada tänava, mis kulgeb paralleelselt varem hõivatud tänavaga. Okupandid on hõivanud põhiosa Orlivkast ja püüavad Semenivkast lõuna poole edeneda. Tonenko lähedal on olukord oluliselt halvenenud, külast lõuna pool puudub seos positsioonidega, seega on selles piirkonnas endiselt võimatu täpset rinnet määrata. Pervomaiskiis ja Nevelskyi lähedal jätkatakse vaenlase ründamist taktikalise positsiooni parandamiseks. Krasnohorivkast (M) lõuna pool on vaenlane saanud jalad maha  ja jätkab rünnakut linna poole. Sama raske on Georgiivkas, Pobjeda lähedal ja Novomõkhailivkast põhja pool, kus  agressor jätkab elavjõu surma saatmist.  Berdjanski suunas Ur,ozhany lähedal jätkuvad rasked lahingud küla lähedal, suurem osa tõrjuti, kuid vaenlane ei lakka püüdmast seal kanda kinnitada. Okupandil oli Staromayorskyi lähedal osaline edu. Zaporizhzhya suunas, Robotinos kandis vaenlane koolis suuri kaotusi. Verbovest edelas ja läänes püütakse aktiivselt kaitseväelasi eelmisel aastal hõivatud positsioonidelt tagasi tõrjuda. Võitlus jätkub.

Hommikul registreeriti 14 lennuki Tu-95MS start “Olenya” lennuväljalt (Murmanski oblast) mis lendasid kagusuunas. Vene okupandid ründasid 29 X-101/X-555 tiibraketiga ja 28 “Shahed” tüüpi UAV-ga. UA hävitas 18 raketti ja 25 drooni. Rassistid ründasid Lvivi oblastis kriitilist infrastruktuuri rajatist. Põleng puhkes Stryi rajoonis Smozhi külas Püha Miikaeli kirikus. Põleng on juba likvideeritud. Tules hävis kirik täielikult, päästeti vaid kellatorn. Puitkonstruktsioon oli riikliku tähtsusega arhitektuurimälestis. Ohvrite kohta andmed puuduvad. Kokku lendas Lvivi piirkonnas umbes 20 raketti ja 7 “Shakhed”. Üks tiibrakett lendas 39 sekundit Poola kohal, Oserduvi küla lähedal suunaga Lvivi???  KM sõnul poolakad jälgisid väidetavalt raketi marsruuti ja “võtsid kasutusele vajalikud kaitsemeetmed”??? Kiievi piirkonnas tulistati alla kümmekond raketti. Kiievis toimunud raketilöögi tagajärjel registreeriti raketijäänused pealinna kahes linnaosas – Desnyani rajoonis ja Ševtšenkivi rajoonis.

Ukraina relvajõud tulistasid eile õhtul Krimmis asuva Venemaa Sevastopoli linna suunas mitmeid pikamaa tiibrakette “Storm Shadow” ja/või “SCALP-EG”. Väidetavalt on mitu Vene sõjaväe baasi tabatud. Löökide hulka kuulus Venemaa Musta mere laevastiku teabe- ja arvutuskeskus, Belbeki sõjaväelennuväli ja 810. kaardiväe merejalaväebrigaadi operatsioonibaas. Suleti liiklus Kertchi sillal. Linna okupatsioonivõimude teatel hukkus öösel toimunud massilises rünnakus üks inimene ja neli sai vigastada.

Image

Kupjanski suunal agressiivsete ründetegevust vaenlane läbi ei viinud. Rünnati õhust Kislivka Harkivi oblasti asula piirkonnas.

Limay snuunal tõrjusid meie sõdurid 6 vaenlase rünnakut Bilogorivka Luhanski oblasti asulate aladel ning Terna, Yampolivka, Rozdolivka, Vesele Donetski oblastis, kus vaenlane püüdis lennunduse toel meie vägede kaitsest läbi murda.

Bakhmutski suunal tõrjusid meie sõdurid 11 vaenlase rünnakut Klishtšievka, Bogdanivka, Ivanivka, Donetski oblasti asulate aladel. Vaenlane sooritas õhurünnakuid Chasiv Yari, Dachne ja Donetski oblasti sõpruse asulate aladel. Kaitseministeerium kinnitas vene kontrolli Ivanovskoje (Krasnoe) küla üle Bahmuti suunal. Kontroll selle asula ja seda ümbritsevate kõrguste üle võimaldab Vene üksustel edukamalt arendada pealetungi Tšašov Jari suunas.

Avdiivka suunal tõrjusid meie kaitsjad 9 vaenlase rünnakut Berdychy, Tonenke, Pervomaiske Donetski oblasti asulate aladel. Vaenlane tegi õhurünnakuid Umanske ja Semenivka Donetski oblasti asulate aladel.

Kaitsevägi jätkab Novopavlivski suunal vaenlase piiramist Krasnogorivka, Georgijivka, Novomõkhailivka, Konstantinivka ja Urožhaine asulate aladel, kus vaenlane püüdis lennunduse toel 27 korda läbi murda meie vägede kaitsest. Samuti sooritas vaenlane õhurünnakuid Vugledari Donetski oblasti asula piirkonnas.

Orekhivi suunal ründas vaenlane 3 korda lennunduse toel meie kaitsjate positsioone Zaporižžja oblasti Robotiini asula piirkonnas. Samuti korraldas ta õhurünnakuid Staromayorski Donetski oblasti asulate aladel; Zaporižžžja piirkonna Malinivka ja Stepovo.

Hersoni suunal sooritas vaenlane päeval 1 ebaõnnestunud rünnaku meie vägede positsioonidele Khersoni oblasti Krynki asula piirkonnas. Korraldas õhurünnaku Tokarívka Khersoni oblasti asula piirkonnas.

_______________________________________________________

 • Lääne-Venemaal Brjanski oblastis tabati täna hommikul mitu terroristi pärast kohaliku politsei poolt eile õhtul toimunud liiklusseisakut, mille tulemusena põgenes vähemalt 4 terroristi metsa ning Vene rahvuskaart alustas jahti. FSB avaldas kaadrid, mis näitavad osa ülekuulamisest, mis viidi läbi mitme täna hommikul Brjanski oblasti metsades arreteeritud terroristi vastu, kusjuures mõlemad väidavad, et nad on Tadžikistanist pärit rändajad, kes elasid Moskva põhjaosas hostelis ja kes värvati terroristide juhitud telegrammikanali rünnaku jaoks, mis lubas neile maksta umbes pool miljonit rubla ehk umbes 5000 USA dollarit.Ülekuulamine pärast ühe väidetava terroristi vahistamist: Ta saabus Venemaale Türgist ja pidi saama kuriteo eest 500 000 rubla (5000 USD). Miks sa inimesi tulistasid? Raha eest pool miljonit rubla. “Nad käskisid mul minna ja tappa inimesi, ükskõik milliseid.” Ta räägib, et temaga võttis ühendust islamivaimuliku assistent, keda ta Telegramis jälgib. Venemaa retoorika …. Putin ütles, et kõik neli Crocuse linnahalli terrorirünnaku otsest sooritajat on leitud. Nad üritasid põgeneda, liikudes Ukraina suunas, kus esialgsetel andmetel oli neile ette valmistatud “aken” piiriületusteks.Mõned vastuolud ametlike teadete ja Crocuse raekojas toimunud terrorirünnaku pealtnägijate ütluste vahel:
  • Moskvasse on paigaldatud miljoneid videovalvekaameraid. Samal ajal liiguvad võltsnumbritega autodega linnas kergesti ringi hambuni relvastatud terroristid.
  • Crocusel on leping rahvuskaardi Okhrana föderaalse ühtse ettevõttega. Kuid video fuajeest ja muudest ruumidest, kus terroristid inimesi tulistavad, ei näita valvurite vastupanu. Ka surnute ja haavatute hulgas pole valvureid.
  • Ellujäänud teatavad, et valvurid ei kontrollinud enne Crocusesse sisenemist kotte ja riideid ning metallidetektorid olid välja lülitatud.
  • Isegi võtmata arvesse välissaatkondade hoiatusi võimalike terrorirünnakute kohta, teatavad Venemaa võimud juba praegu pidevalt suurenenud valvsusest.
  • Terroristid jätavad “vihje” auto näol, millega nad saabusid ja mille kohta on kõik juba teada.
  • Teatavasti peeti seesama valge Renault terroristidega kinni Brjanski oblastis teel Ukraina piirile. Miks ei vahetanud ründajad autot, mida kogu riik otsis? Isegi kui nad olid teel Ukrainasse, siis miks läbi Brjanski, kus piiritsoon on maksimaalselt kindlustatud ja kaitstud?
  • Väidetavalt pandi hoone põlema kanistritest saadud bensiini abil. Kas tõesti piisas sellise ulatusega tulekahjuks kõigi tuleohutusnõuete kohaselt ehitatud hoones?
  • Miks pole märke automaatsete tulekustutussüsteemide tööst? Nii põhjalikult kontrolliti neid pärast tragöödiat Kemerovo Zimnjaja Višnja kaubanduskeskuses.
  • Spetsnaz sõitis üle tunni, kuigi OMONi sõjaväebaas asub Crocusest 8 minuti kaugusel.
  • Tuletõrjujad ei kustutanud tulekahju enne Spetsnazi saabumist. Spetsnaz ootas, kuni nad lõpetasid tulekahju kustutamise, et alustada rünnakut.
  • Justkui oleks kedagi huvitanud rohkem inimohvreid või terroristide põgenemine. Hetkel teatatakse, et Crocuse terrorirünnaku ohvrite arv on jõudnud 143 inimeseni.

 • Roman Svitan käsitles 23. märtsi uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – Droonid ründasid Belgorodi oblastis asuvat Oskil elektrometallurgia tehast;
  – Samaras asuv Kuibõševi naftatöötlemistehas sai Venemaal droonirünnaku objektiks;
  – Kindral Ben Hodges soovitab Kiievil ignoreerida üleskutseid lõpetada rünnakud Venemaa Föderatsiooni naftatöötlemistehaste vastu.
 • The Wall Street Journal: Samal ajal kui maailma tähelepanu on suunatud Ukrainale, on Euroopas käärimas järjekordne konflikt. Serbia juhib sündmusi kohapeal, Moskva aga õhutab leeke. Kreml vajab uut regionaalset kriisi Serbia ja Kosovo vahel, et saavutada mõju kohalikul tasandil, juhtida tähelepanu Ukrainalt kõrvale ja saada mõjuvõimu Lääne üle. Nii nagu Moskva püüab domineerida selles, mida ta nimetab “Vene maailmaks”, nõuab Serbia “Serbia maailma” ühendamist. 1998. aastal sundis see kontseptsioon Serbiat tungima Kosovosse – konflikt, mis lõppes alles pärast NATO sõjalist sekkumist. 2008. aastal kuulutas Kosovo välja oma iseseisvuse Serbiast ja pälvis tunnustuse paljudelt lääneriikidelt, sealhulgas USA-lt. Kuid Serbia ei tunnista endiselt oma suveräänsust. Serbia president Aleksandar Vucic avaldab Venemaa Föderatsiooni toel Kosovole survet. 2023. aasta septembris ründas kolmkümmend relvastatud serblast, keda Kosovo väitel varustas Serbia ja kes on seotud Vučiciga, Kosovos politseid, tappes neli inimest. Serbia president eitab ründajate relvastamist. Serbia kasutas seda juhtumit ettekäändena raskerelvade ja vägede massiliseks paigutamiseks Kosovo piirile septembri lõpus. Mõni päev hiljem taandus Serbia piirilt, kuid on selge, et Belgrad ja Moskva valmistavad 2024. aastaks ette teist vägivalla- ja provokatsioonikampaaniat. Venemaa varustab Serbiat relvadega. Samal ajal kui Vene armee kannatab Ukrainas kaotusi, üritab Putin Serbia kätega avada uut rinnet Balkanil, et õhutada ebastabiilsust, juhtida tähelepanu Ukrainalt kõrvale ja nõrgestada NATO-t. Videos räägib Vucic sellest, kuidas Putin “päästis Serbia”.
 • USA silmakirjalikkus – Financial Timesi andmeil kutsusid USA Kiievit üles mitte lööma Venemaa rafineerimistehaseid ja muud Venemaa energiataristut, kuna see võib kaasa tuua suurema eskaleerumise ja viia energiahindade ülemaailmse tõusuni.
  • Venemaa ekspordi langus võib kaasa tuua nafta hinna tõusu ning lõpuks võidab sellest Venemaa Föderatsioon, kuna ta on üks suuremaid eksportijaid.
  • Alustada tasub sellest, et Bideni administratsiooni kaubamärgiks kujunenud “deeskalatsioonipoliitika”, mida seostatakse tüüpiliselt tema nõuniku Sullivaniga, on näidanud end mõttetuna.
  • Alates 2022. aastast saatis iga Ukraina olukorra parandamiseks relvade tarnimise või Vene Föderatsiooni löögi andmise sammuga retoorika konflikti eskaleerumisest ja iga kord, kui see määrade tõus juhtus… midagi ei muutunud. Mis aastal 2022, mis aastal 2023, mis aastal 2024 – Venemaa tapab Ukraina tsiviilelanikkonda.
  • Mõned seletavad USA seisukohta sellega, et kütusehinna tõus teeb Bidenile valimistel valu. Jäi vaid välja mõelda, kuidas rünnakud Venemaa naftatöötlemistehaste vastu, mis töötavad koduturu jaoks – eelkõige sõjamasina ja põllumajandussektori varustamiseks, muudaksid globaalselt olukorda turul. Venemaa ekspordib peamiselt rafineerimata toornaftat.
  • Peades silmas tõsiasja, et peale toetusavaldusi “nii palju kui kulub” juba poole aasta jooksul on meilt avalikult röövitud ellujäämiseks vajalikud rahalised vahendid ja kutsutud üles mobilisatsiooni “kiirendama” ilma USA abita, nn. deeskaleerimiseks, väga õrnalt öeldes, tüütu.
 • Venemaa rakettides ja droonides, millega terroristid 22. märtsi hommikul Ukrainat rünnasid, oli vähemalt 300 tüüpi erinevaid väliskomponente ning nende koguarv oli üle 7500 ühiku. Kõik nad jõudsid Venemaale vaatamata lääneriikide kehtestatud sanktsioonidele.

 • RDK staabiülem Aleksander “Fortuna” nendib, et Vene vabatahtlike korpus on saanud Vene raketiteadlastelt salajasi andmeid – terve hulga salastatud teavet Venemaa raketiprogrammi kohta, mitmekümne juhtiva projekteerija isikuandmeid ja ka mõningaid andmeid. RF rakettide tootmise protsessijuhid. Tema sõnul plaanib RDC selle teabe avalikustada. Lisaks rääkis Aleksander edasistest plaanidest edendada RDK-d sügavamale Venemaale.

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • märts 24, 2024


Previous Post

Next Post