Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 27. märtsil

OPOLUKORD 27032024

Vene väed tegid hiljuti 26. märtsil kinnitatud edasitungi Kreminna ja Bahmuti lähedal.

Kupianski suunas sooritas vaenlane 1 ebaõnnestunud rünnaku meie vägede positsioonidele Harkivi oblasti Ivanivka asula piirkonnas.

Limanski suunas tõrjusid meie sõdurid Bilogorivka Luganski oblasti asulate aladel 13 vaenlase rünnakut; Terny, Yampolivka ja Merry Donetski oblasti põhjaosa, kus vaenlane püüdis lennunduse toel meie vägede kaitsest läbi murda.

Image

Bahmuti suunal tõrjusid meie sõdurid 7 vaenlase rünnakut Ivanivski, Bogdanivka, Klištšievka, Donetski oblasti asulate piirkonnas.

Avdiyivi suunas tõrjusid meie kaitsjad 9 vaenlase rünnakut Berdõtše, Semenivka, Nevelski ja Pervomaiske Donetski oblasti asulate piirkonnas.

Novopavlivski suunal jätkab kaitsevägi vastase ohjeldamist Novomõhhailivka, Georgiivka, Urozhayne asulate aladel, kus vaenlane püüdis õhutoetusel 26 korda meie vägede kaitsest läbi murda.

Orehhivi suunal ründas vaenlane lennunduse toel 7 korda meie kaitsjate positsioone Staromajorski Donetski oblasti aladel; Robotinogo ja Palm Zaporizhia loodeosa piirkond.

Hersoni suunas ei loobu vaenlane kavatsusest lüüa meie üksused Dnepri vasakul kaldal asuvast platsdarmist välja. Viimase päeva jooksul sooritas 3 ebaõnnestunud rünnakut meie vägede positsioonidele Krinka Hersoni piirkonna asula piirkonnas.

Image

__________________________________________________________

 • Moskva kohus vahistas tagaselja SBU juhi Maljuki “terrorismiasjas”. Maljuk kommenteeris: “Kremli taskukohtunike vahistamisotsus ei vääri tähelepanu. Mind, nagu kõiki ukrainlasi, huvitab ainult üks kohus – kohus nende peremehe Putleri üle. Teeme kõik endast oleneva, et näha seda sõjakurjategijat niipea kui võimalik Haagi kohtupingis.”
 • Roman Svitan käsitles 26. märtsi uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – Ukraina sõjavägi tabas Neptuuniga teist Vene laeva;
  – Kanada võib 17 oma lennukit üle anda Ukraina sõjaväele;
  – Ameerika Ühendriigid veavad salaja Ukrainasse võimsaid relvi.
 • 64-aastane Anatolli Kuzmin omab ühte Ukraina erakaitsetehastest, mis toodab AP kohta umbes 20 000 mürsku kuus. Venelased hõivasid tema põllutööriistade tehase Melitopolis, nii et ta alustas Lääne-Ukrainas ja kavatseb toota 100 000 kesta kuus ja droonikomponente.

Image

 • Berezovets räägib, et peale Jamal’i ja Azovi, jäi venelastel siiski 5 suurt dessantlaeva. Tal on päev vana inf ilmselt. Jälle jutt saksa-prantsusmaa tankitehasest Ukrainast, väidetavalt otsustatud. Rheinmetall teatas kuu tagasi, et võtaks aega aasta kui koht on leitud.
 • Peate vastanduma Balti vabariikidega… ja haarate osa Poolast?
  “Noh, seal on väike…”

 • FSB oli krookuses kohal. Kaheksas isik arreteeriti pärast rünnakut Moskvas. Kõrgõzstani mees Ališer Kasimov on üürinud ühele ründajale korteri.

Image

 • Uue Musta mere laevastiku ülemjuhataja admiral Aleksandr Moisejev,i karjäär. Esimesel töönädalal on ta kaotanud kolm dessantlaeva, luurelaeva, juhtimiskeskuse ja lennuvälja.

Image

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • märts 27, 2024


Previous Post

Next Post