Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 28. märtsil

OPOLUKORD 28032024

Vene väed sooritasid hiljuti, 27. märtsil, kinnitatud pealetungi Avdiivka lähedal ja Donetski linnast edelas. Öösel vastu 28. märtsi andis vaenlane raketi-lennulöögi üle Ukraina, kasutades kolme tiibraketti H-22 ja raketti H-31P (Musta mere akvatooriumist), S-300. õhutõrjeraketti (Donetsk) ja 28 drooni “Shahed-136/131” (Venemaa stardiala, Kurski piirkond (Venemaa), Chauda neem (TOT Ukraina Krimm). Odessa, Harkivi, Dnipropetrovski ja Zaporižžja oblastites hävitati 26 “Shahed-136/131” drooni.

May be an image of text

Kupyansi suund: vaenlase pealetungioperatsioonidest pole teatatud. Vastane alustas õhulööke Novojehorivka, Ivanivka, Kyslivka (Harkivi oblast) ümbruses.

Lymani suund: Ukraina kaitsjad tõrjusid 2 rünnakut Ternõi (Donetski oblast) ümbruses, kus vaenlane üritas Ukraina kaitset murda. Okupandid alustasid õhurünnakut Jampolivka (Donetski oblast) ümbruses. Okupantide eesmärk on Terna-Yampolivka-Zarichne-Dibrova suunas Lymani rajoonis kõik teel olev okupeerida ja hävitada. Terna küla jäi eksisteerima vaid kaardil, sest Katsapad tegid selle sisuliselt maatasa ja jätkavad tulistamist, kuna neil ei õnnestu asulat rünnakutega võtta. Vaenlane toob juurde reserve, kasutades edasiliikumiseks erinevat tüüpi vägesid ja tule vahendeid, eesmärgiga tõrjuda Ukraina sõjaväelased Žerebetsi jõe sillapeast välja ja edasi liikuda Limani. Olukord on jätkuvalt keeruline.

Bahmuti suund: Ukraina kaitsjad tõrjusid 4 rünnakut Ivanivske, Andriivka (Donetski oblast) ümbruses, kus sissetungijad õhurünnakuid kasutades üritasid oma taktikalist positsiooni parandada. Vaenlane alustas õhulööke Družba (Donetski oblast) Novõi ümbruses.

Image

Avdiivka suund: Ukraina kaitsjad tõrjusid 9 rünnakut Berdõtši, Semenivka ja Nevel’ke (Donetski oblast) ümbruses, kus okupandid jätkavad õhutoetusel oma katseid Ukraina vägesid oma positsioonidelt tõrjuda. Tsukuryne (Donetski oblast) ümbruses alustasid okupandid õhurünnakut.

Novopavlivka suund: Ukraina kaitsevägi jätkab vaenlase blokeerimist Novomõhhailivka Heorhiivka lähedal, kus sissetungijad üritasid õhurünnakuid kasutades 21 korda Ukraina kaitset murda. Okupandid alustasid õhulööke Katerynivka, Jelzavetivka, Oleksandropili, Velyka Novosilka (Donetski oblast) ümbruses.

Orikhivi suund: vaenlane korraldas õhutoetusega 3 rünnakut Ukraina kaitsjate positsioonidele Staromaiors’ke (Donetski oblast), Robotyne (Zaporižži oblast) läheduses.

Hersoni suund: vaenlane ei korraldanud rünnakuoperatsioone.

______________________________________________________________

 • Macroni avaldus vägede saatmise kohta Ukrainasse vihastas Washingtoni ametnikke. Nagu väljaanne kirjutab, on Prantsuse presidendi avaldus vägede võimaliku paigutamise kohta Ukrainasse vihastanud Ameerika ametnikke, kelle hinnangul võib see kaasa tuua konflikti ohu Moskvaga. Mõned anonüümseks jääda soovinud ametnikud ütlesid, et Macroni teade ei olnud operatiivjulgeoleku seisukohast kuigi tark, eriti arvestades, et mitmel riigil on juba eraviisiliselt Ukrainas töötajaid.
 • Venemaa ei saa sanktsioonide tõttu nafta eest raha Hiinast, Türgist ja AÜE-st. Nagu agentuur märgib, vähendavad maksete viivitused Kremli tulusid ja muudavad need ebastabiilseks, suurendades sanktsioonide mõju. Kaheksa pangandus- ja kaubandusallika andmetel on mitmed Hiina, Araabia Ühendemiraatide ja Türgi pangad viimastel nädalatel karmistanud sanktsioonide järgimise nõudeid, mis on viinud Moskvasse rahaülekannete hilinemiseni või isegi keeldumiseni.
 • Roman Svitan käsitles 27. märtsi uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – Zelenski määras SZRU juhiks Oleksandr Lütvynenko asemel Oleg Ivaštšenko;
  – Donetski oblastis okupeeritud Horlivkas kõlasid plahvatused;
  – Prantsusmaa kavatseb kohandada oma AASM-i õhupomme F-16 lennukitele.
 • Andriy Drozda analüüsis traditsiooniliselt 27. märtsi seisuga sõjategevuse kaarti. Kommenteeris  iga suunda. Lisaks rääkis ta olulisi uudiseid seoses Vene-Ukraina sõjaga. Lisateabe saamiseks vaadake videot.
 • Zelensky käis Sumõ piirkonnas kaevikuid ja kindlustusliine inspekteerimas. Kuid see pole ida- ja lõunarinne.

 • Värskelt avaldatud meediaklipis tõrjub Putin taas Ukraina õigust suveräänsusele, öeldes, et ta võitleb “oma ajalooliste maade eest”. Ta ütleb, et idee, et ta hakkab NATOga sõdima, on kaitse-eelarvete lahknevuse tõttu “täielik jama, mille eesmärk on NATO elanikelt raha välja pressida”.
 • Ukraina sai 31 Abramsi tanki, samas kui umbes 3700 kõige varasemate modifikatsioonidega Abramsi masinat vananevad pikaajalistes ladustamiskohtades ja neid ei hakata tõenäoliselt kunagi kasutama.

Image

 • Lähipäevil annab Saksamaa Bundeswehri arsenalidest Ukrainale üle 10 000 suurtükiväe laskemoona, teatas Saksamaa kaitseministeeriumi alluvuses oleva Ukraina olukorrakeskuse juht kindral Christian Freudin. Tema sõnul otsustati Berliinis laskemoona Ukrainasse toimetada kolmes etapis ning praegune tarne tehakse esimese raames. Teises etapis, keskpikas perspektiivis, otsustas Saksamaa toetada Tšehhi initsiatiivi ja võtta üle 180 000 mürsu ostmise kulud, mis antakse Kiievile üle selle aasta teisel poolel. Pikemas perspektiivis on Saksamaa lisaks Tšehhi plaanile sõlminud kahepoolse lepingu tarnida Ukrainale alates umbes neljandast kvartalist veel 100 000 mürsku.

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • märts 28, 2024


Previous Post

Next Post