Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 30. märtsil

OPOLUKORD 30032024

Vene väed tegid hiljuti kinnitatud edusammud Bahmuti, Avdiivka ja Donetski linna lähedal ning Donetski-Zaporižžja oblasti piirialal. Jätkuvad positsioonilahingud kogu kokkupuutejoonel 29. märtsil.

Öösel vastu 30. märtsi tabas vaenlane Donetski oblastit 4 õhutõrje raketiga S-300/S-400, samuti droonidega. Kokku registreeriti 15 ründe-UAV “Shahed” väljalaskmist, neist üheksa hävitasid Ukraina kaitseväe mobiilsete tulegruppide üksused.

Image

Kupjanski suunas agressiivse ründetegevust vaenlane läbi ei viinud.

Limanski suunal tõrjusid meie sõdurid 16 rünnakut Luganski oblasti Ternõi Donetski oblasti ja Bilogorivka asulate aladel, kus vaenlane püüdis lennunduse toel läbi murda meie vägede kaitsest.

Bakhmuti suunal tõrjusid meie sõdurid Donetski oblasti Klištšiivka ja Andriyivka asulate piirkondades 4 rünnakut. RU on jätkanud järk-järgulist liikumist Bahmutist läände peamiselt Chasiv Yari suunas. Nad on rünnanud ka Klištšiivkast loodes.

Image

Avdiyivi suunas tõrjusid meie kaitsjad 20 rünnakut Berdõtše, Umanske, Tonenke, Semenivka, Pervomaiske ja Nevelske asulate piirkondades, kus vaenlane püüdis lennunduse toel meie üksusi okupeeritud piiridelt välja lüüa.

Novopavlivski suunal jätkab kaitsevägi vastase ohjeldamist Krasnogorivka, Georgiivka, Novomõhhailivka ja Vodjane Donetski oblasti asulate piirkondades, kus vaenlane on 25 korda üritanud meie vägede kaitsest läbi murda.

Orõhhivi suunal sooritasid okupandid 4 ebaõnnestunud rünnakut meie kaitsjate positsioonidele Staromajorski Donetski oblasti ja Palm Zaporižžja oblasti loodeosas.

Hersoni suunas ei keeldu vaenlane kavatsusest lüüa meie üksused Dnepri vasakul kaldal asuvast platsdarmist välja. Rünnanud möödunud ööpäeva jooksul 3 korda meie vägede positsioone.

Venemaa sõltumatu meediaväljaanne Mediazone kinnitas avatud lähtekoodiga uuringute kaudu koos BBC Venemaaga 49 281 Venemaa sõduri nimed, kes on hukkunud alates Venemaa täiemahulise sissetungi algusest Ukrainasse 2022. aasta veebruaris.

_______________________________________________________________________

 • Rumeenia teatas, et on leidnud Braila lähedalt Vene enesetapudrooni rusud. See on viies Venemaa enesetapudroon, mis on Rumeeniat pärast sõja algust tabanud.
 • Eesti peaminister loobub oma kandidatuurist järgmiseks NATO peasekretäriks. Nüüd on peaaegu kindel, et selle asemel valitakse Hollandi peaminister Mark Rutte. Kallast peeti “liiga idapoolseks” ja “Venemaa suhtes liiga kulliliseks”. Rutte on “ennustavam”
 • Roman Svitan käsitles 28. märtsi uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  • Syrskyi tegi avalduse Zalužnõi, mobilisatsiooni ja kahetsusväärsete plaanide kohta;
  • valmistatakse ette suur hulk lennukeid F-16 saatmiseks Ukrainasse;
  • NATO kavatseb varustada relvajõude mitme uue hävitajaga.
 • Ukraina relvajõudude ülemjuhataja Oleksandr Sirskij intervjuu:
  • Olukord lahinguväljal ei sõltu ainult ülemjuhatajast, nagu te aru saate. Kaasaegne sõjapidamine nõuab sihikindlust ja initsiatiivi kohapeal, just seal, kus lahingud toimuvad. Lahingutegevuse edukus sõltub ohvitseridest, seersandist ja sõdurist, kes on kaevikus ja tugevuspunktides – just nemad kannavad seda tohutut lahingukoormust oma õlul.
  • Suudame määratleda strateegia ja koordineerida tegevusi, reageerida operatiivselt olukorra muutustele ja rinde vajadustele. Samas peaks vägede kasutamise filosoofia – vähemalt minu seisukoht selline – lähtuma põhivalemist. Meie relvajõudude kõige väärtuslikum vara on selle inimesed. Meie ülesanne on kaitsta nende elusid ja samal ajal tekitada vaenlasele maksimaalseid kaotusi.
  • Täna on juba alanud väeosade rotatsiooniprotsess rindel, mis võimaldab täielikult taastada mitte ainult tehnika lahinguvõime, vaid eelkõige tagada kaitseväelaste puhkus ja taastumine. Vajame inimesi selle protsessi tagamiseks. Seetõttu tahaksin, et iga sõjaväeealine mees Ukrainas mõistaks, et Ukraina ellujäämine sõltub tema tahtest ja tegudest. Vajame inimesi selle protsessi tagamiseks.
  • Praegu vaatame üle teatud lahingutegevuses mitteosalevate üksuste arvud, lähtudes nende tegevuse auditist. See võimaldas meil vabastada tuhandeid sõjaväelasi ja suunata nad lahinguüksustesse.
  • Sõjaväelastel on üks ülesanne – me ei aruta käske, vaid täidame neid. Nii et kui riigi presidendil, kõrgeimal ülemjuhatajal, oli selliseks asendamiseks põhjuseid, eriti sõja aktiivses faasis, tähendab see, et need põhjused on kehtivad. Valeri Fedorovitš ja mina töötasime kõrvuti kõige raskematel aegadel alates täiemahulise Vene sissetungi algusest ja isegi enne seda. Töötas ühe meeskonnana. Soovin talle edu uuel ja väga vastutusrikkal ametikohal.
  • Mis on Glavcom Syrskyi jaoks täna kõige olulisem? Nagu ma juba ütlesin, siis nüüd on meie jaoks põhiline inimeste päästmine. “Rauda” saab taastada, kuid surnuid inimesi tagasi tuua ei saa.
  • On veel üks prioriteet – see on ühiskonna ühtsus, poliitilise ebakõla puudumine. Peame meeles pidama oma ajaloo traagilisi lehekülgi. Olen kindel: Venemaa ei suuda meid kunagi lahinguväljal võita seni, kuni ukrainlased säilitavad ühtsuse ja vaimujõu. Kui raisata energiat ja jõudu tühjadele poliitilistele vaidlustele omavahel, pole see tee isegi lüüasaamiseni, vaid surmani. Ma tahan, et iga ukrainlane mõistaks seda: Venemaa keelab meilt kõigilt õiguse elule. Sellepärast on lüüasaamine ja surm identsed. Nüüd on taas aeg, mil riik muutuks tugevaks ühtseks rusikaks. Ukraina põhiülesanne on ühtsuse säilitamine, see on meie võidu põhikomponent.
  • Eraldi toodi välja kaks viimast punkti, sest põhimõte “inimeste elude päästmine” on kõigi seas kõige olulisem, mida ühiskond nõudis ja mis on aluseks kõikidele protsessidele, mis sõjaväes igal tasandil toimuvad. Ja ühiskonna ühtsus võimaldab tugevdada vundamenti, millel kõik seisab ja nagu ajalugu on näidanud, on see meie jaoks oluline probleem, mille kallal peame töötama ja õppima.
  • Probleeme on palju, neile pööratakse tähelepanu ja neid tasub pidevalt meeles pidada, sest nende lahendamine ja likvideerimine peaks alati olema prioriteet. See on raske ja pikk protsess, milles peab osalema kogu ühiskond. Selles intervjuus leiab igaüks oma kriitika- või rahulolumomendi ja igaüks teeb sellest oma järeldused.
 • Venemaa Föderatsioonis asuv Crocuse linnahall, kus reede õhtul, 22. märtsil toimus terrorirünnak, süttis tõenäoliselt süütepommidest. KGB luure endine kõrgem ohvitser Serhii Žirnov ütles, et on mitmeid nüansse, mis viitavad sellele, et see terrorirünnak on FSB operatsioon. Ja “Crocus City Hallis” kiiresti ja dünaamiliselt lahvatanud tulekahju ainult kinnitas seda. Lisateavet selle ja muude asjade kohta leiate intervjuust Hleb Pianykhiga.
 • Ukraina Kanivi ja Dnestri hüdroelektrijaamad olid täna öösel Venemaa massiliste õhurünnakute tahtlike sihtmärkide hulgas. Terroririik Venemaa soovib korrata Hersoni oblastis toimunud ökoloogilist katastroofi pärast Kahhovka HEJ hävitamist Venemaa poolt.
  Seekord pole ohus mitte ainult Ukraina, vaid ka Moldova. Vesi ei peatu piiripostidel, nagu ei peatu ka Vene sõda, kui seda siin Ukrainas õigel ajal ei peatata. See oli üks teemasid tänasel personalinõupidamisel, mis keskendus Venemaa rünnakute tagajärgedele Ukraina energiasüsteemile ja kõige tõhusamatele viisidele energiaobjektide füüsilise kaitse tagamiseks. Kutsume oma partnereid tungivalt üles reageerima kiiresti ja otsustavalt Venemaa intensiivistunud pommitamiskampaaniale Ukraina kriitilise infrastruktuuri vastu. Ukraina vajab kiiresti täiendavaid õhutõrjesüsteeme ja rakette. Vajame Ukraina kohal tugevat ja usaldusväärset õhukilpi, et kaitsta inimesi Venemaa terrori eest mitte ainult meie riigis, vaid ka mujal Euroopas ja kogu maailmas. Täna hommikul ründas Venemaa Krimmist välja lastud 2 ballistilise raketiga Iskander-M Krementšuki HEJ-d . 1. rakett Iskander-M tabas tammis generaatorit ning 2. rakett Iskander-M alajaama ja ülekandeliine.

Image

 • Okupandid ei lakka püüdmast läbi murda Ukraina kaitsest idas ja lõunas. Kõige kuumem olukord on jätkuvalt Donetski oblastis. Möödunud ööpäeva jooksul, 28. märtsil toimus 59 lahingukokkupõrget. Vene hävitaja Su-27 sai ajutiselt okupeeritud Krimmis katastroofi. Lennuk süttis õhus põlema ja kukkus merre. Lisaks sai teatavaks GRU koloneli Timur Myasnikovi surm, kes viibis Crocus City terrorirünnaku ajal Crocuses.
 • Poola peatab Euroopa tavarelvastuse lepingu (CFE) järgimise. Sõdurite arv ja koht, kus neid saab paigutada, ei piira enam. NATO-l on aeg teha sama 1997. aasta NATO-Venemaa rahastamisseadusega
 • Okupandid asusid Kh-101 rakette moderniseerima kahe lõhkepeaga: kaal tõusis 800 kg-ni. See sai teatavaks pärast allatulistatud raketi Kh-101 analüüsi viimase rünnaku ajal 29. märtsi öösel. Teises lahinguosas on valmis kuubikujulised löögielemendid, millel on märkimisväärne löögiefekt. Täiendus tehti kütusepaagi suuruse vähendamise tõttu, mille tõttu vähenes X-101 lennuulatus. Aga ukrainas 5500 km-lt ~2200 km-le vähendamise puhul pole sellel suurt tähtsust.

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • märts 30, 2024


Previous Post

Next Post