Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 02. aprillil

OPOLUKORD 02042024

2024. aasta märtsi lõpu seisuga hõivab Venemaa Ukrainast kokku 17,52% (+0,01%). See arv hõlmab Krimmi ning Donetski ja Luganski alasid, mis olid okupeeritud enne 2022. aastat. See on Venemaa kasuks umbes 55 km² suurune puhaskasum alates veebruari lõpust.

Öösel vastu 2. aprilli ründas vastane TOT Zaporižžja piirkonna õhuruumist raketiga H-59, samuti kümne drooniga Cape Chaudist (TOT Ukraina Krimm). Ukraina kaitseväe üksused hävitasid Dnipropetrovski oblastis üheksa “Shahedi”.

May be an image of text

Vaenlane ei korraldanud Kupjanski suunas ründetegevusi. Vaenlane sooritas õhurünnakuid Harkivi oblasti Kupjanski, Sadovoi ja Tabaivka rajoonides.

Lymani suunas tõrjusid meie sõdurid 8 vaenlase rünnakut Donetski oblasti Terna asula piirkonnas, kus vaenlane üritas meie vägede kaitsest läbi murda. Vaenlane korraldas õhurünnakuid ka Harkivi oblasti Tšerneštšõna asula piirkonnas.

Bahmuti suunas tõrjusid meie sõdurid Luganski oblastis Belogorivka asulate piirkondades 14 rünnakut; Spirne, Ivano-Daryivka, Bohdanivka, Ivanovske, Klishchiivka, Chasiv Yar Donetski oblastist, kus vaenlane püüdis lennunduse toel taktikalist positsiooni parandada.

Avdiivki suunal tõrjusid meie kaitsjad 6 rünnakut Donetski oblasti Berdõtši, Pervomaiske asulate aladel, kus vaenlane püüdis meie üksusi okupeeritud liinidest välja lüüa. Vaenlane korraldas õhurünnakuid ka Donetski oblasti Novobahmutivka, Oleksandropili, Orlivka, Umanske, Jasnobrodivka, Karlivka, Ocheretine asulate piirkondades.

Novopavlivski suunal jätkab kaitsevägi vastase tagasihoidmist Donetski oblasti Georgiivka, Novomõhhailivka, Velyka Novosilka ja Urozhaine asulates, kus vaenlane üritas lennunduse toel 18 korda läbi murda UA vägede kaitsest. Vaenlane sooritas õhurünnakuid ka Donetski oblasti Vodyane ja Zolota Niva asulate piirkondades.

Orihivi suunal sooritas vaenlane lennunduse toel 2 rünnakut meie kaitsjate positsioonidele Donetski oblastis Staromajorski ja Zaporižži oblasti Vervovõ loodeosas. Samuti sooritas ta õhurünnaku Zaporižži oblastis Robotyne küla läheduses.

Hersoni suunas sooritas vaenlane päeva jooksul 1 rünnaku meie vägede positsioonidele Hersoni oblastis Krynka asula piirkonnas. Vaenlane alustas õhurünnakut Hersoni oblasti Mykilske asulas.

 

______________________________________________________________________

 • Poola valmistab ette uut projekti, mille käigus renoveeritakse sadu 1950. ja 1960. aastate tuumahirmu ajal ehitatud õhurünnakute varjendeid. Renoveerimisele kulub 700 miljonit USA dollarit. Projekt hõlmab ka uute varjualuste ehitamist, kuid maksumus on teadmata

Image

 • Venemaa rasketehnika kaotused Avdiivka suunas, Tonenke küla piirkonnas. 30. märts 2024. 36 tanki ja 12 BMP-d on võib-olla suurim arv soomusmasinaid, mida Venemaa kasutas ühel rünnakul pärast Avdiivka lahinguid 2024. aastal. 25. eraldiseisva Sicheslavi õhudessantbrigaadi Ukraina sõdalased hävitasid ja tabasid 12 tanki ja 8 BMP-d. Venemaa relvajõudude 90. tankidiviisi 6. tankirügement, mis suundusid Ukraina positsioonidele.

Image

 • Vene Jekaterinburgis Uralmashzavodis suur tulekahju – Vene meedia. Tuli on levinud 800 ruutmeetrile, katus kukkus sisse. Uralmashzavod on Venemaal Jekaterinburgis asuv masinaehitusettevõte. See on seotud Venemaa kaitsetööstusega. Pealtnägijate sõnul plahvatas tehases esmalt midagi ja seejärel tuli välja musta suitsu. Põlenguala on 4000 ruutmeetrit.

Image

 • Roman Svitan käsitles 1. aprilli uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  • Venemaa naftabaasid ründavad jätkuvalt droonid. Eelkõige oli sihikule võetud Volga ääres asuv Saratovi linna naftatöötlemistehas;
  • relvajõud hävitasid 20 Vene tankist koosneva konvoi;
  • Vene Föderatsiooni armee viib oma väed Krimmist välja.
 • Ben Hodges: Avdiyivka kukkus, kuid venelased ei saanud seda ära kasutada. Vaatlejad räägivad palju laskemoona puudumisest Ukrainas, kaotustest sõjaväelaste seas, Avdiyivka kaotusest, kuid sageli kuuleme “tõelistest probleemidest”, mis Venemaal on oma armeega, ütles Hodges. Eelkõige ei suuda venelased seda eelist täielikult ära kasutada. Avdiivka kukkus 5 nädalat tagasi ja venelased ei saanud seda ära kasutada, sest neil pole mahti. Seoses Venemaa paremusega laskemoona osas juhib Hodges tähelepanu sellele, et väljakuulutatud Venemaa suurtükimürskude suhe Ukrainasse 5:1 või 10:1 “võetakse kui ette antud”. Võib-olla on see mõnel pool nii, aga neil puudub oskus seda ära kasutada. Sest venelased kaotasid palju kogenud ohvitsere ja seersante.
 • Saksamaa suurima sõjalise töövõtja Rheinmetall juht Armin Papperger on kutsunud EL-i riike üles loobuma riikide tšempionide domineerimisest ning looma suuremaid ja spetsialiseerunud kaitserühmitusi, mis konkureeriksid Ameerika ettevõtetega. Sellel pole erilist mõtet, kui me valime näiteks paremuselt teise või kolmanda tehnoloogia, sest üks riik seda soovib. See on nende kõige keerulisem arutelu valitsuse tasandil. Meil on Euroopas vaja suuri ettevõtteid.
 • Briti luureraport: Sanktsioonid õõnestavad jätkuvalt Venemaa kaitsetööstuse võtmeressursse. Venemaa isoleeritus piirab nende riikide arvu, kellega ta saab otse kaubelda, suurendades nii kaupade soetamise aega kui ka kulusid, mida ta kunagi vabalt osta sai. Nagu kokkuvõttes märgitakse, näitavad Soome Panga Arengumajanduse Instituudi uuringud, et kolmandad riigid nõuavad mõne sanktsiooniga kauba ekspordilt Venemaa territooriumile üle 60% hinnalisa.
 • Iraan hoiatas Venemaad Crocuse City Hall’s toimunud tragöödia eelõhtul suure “terrorioperatsiooni” eest tema territooriumil. Päevi enne rünnakut Venemaal jagas Teheran Moskvaga teavet võimaliku suure terrorirünnaku kohta Venemaal, mis saadi Iraanis toimunud surmavate pommiplahvatustega seoses arreteeritute ülekuulamisel. Luureministeerium teatas, et arreteeris 35 inimest, kes osalesid plahvatustes, milles hukkus umbes 100 inimest. Ministeerium teatas toona, et vahistas Islamiriigi Afganistani tiiva ISIS-K üksuse komandöri. Teine anonüümseks jääda soovinud allikas täpsustab, et Teherani poolt Moskvale eelseisva rünnaku kohta edastatud teabes puudusid konkreetsed üksikasjad rünnaku ajastuse ja konkreetse sihtmärgi kohta. Neid (ISIS-K liikmeid) juhendati valmistuma mõneks oluliseks operatsiooniks Venemaal… Üks terroristidest (vahistati Iraanis) ütles, et mõned rühmituse liikmed on juba Venemaale reisinud. Iraani välisministeerium ja Kreml, samuti Valge Maja ei vastanud Reutersi palvele seda lugu kommenteerida.
 • Kinnitati, et Armata tank on asunud teenistusse Vene sõjaväes, kuid ei lähe Ukrainasse. See on suure tõenäosusega kõrgete kulude ja võimaliku mainekahju tõttu, mis tuleneb prestiižisõiduki lahingus kaotamisest.
 • Andrii Drozda analüüsis traditsiooniliselt 1. Aprilli seisuga olukorda rinde kõikides suundades. Rääkis ka, kus on relvajõududel muljetavaldavaid edusamme.
  • 00:00 – Harkivi oblasti edukas kaitsmine
  • 03:12 – Okupandid on juba Chasiv Yaromi alluvuses
  • 08:16 – Prognoosid Venemaa pealetungi kohta
  • 09:41 – Vene tankide lüüasaamine
  • 13:46 – Vodiany okupantide lipp
  • 17:24 – Lahingud Maryinka lähedal
  • 18:49 – Nad hävitasid Gulyaipolis silla
  • 20:45 – Vanad tankid lähevad lahingusse
  • 22:50 – Veelkord raketiteemast
 • 25 Venemaa miljardäri koguvarandus on 2024. aasta algusest hoolimata Lääne sanktsioonidest kasvanud 18,3 miljardi dollari võrra. Alates aasta algusest teenis kõige rohkem Eurochemi ja SVEK-i (Siberian Coal Energy Company, – toim) kaasasutaja Andrei Melnõtšenko – 5,29 miljardit dollarit, praegu on tema varandus 24,1 miljardit dollarit. Suurimat kahju kandis USM Holdingsi asutaja Alisher Usmanov: tema varandus vähenes 2024. aasta esimese kolme kuuga 2,8 miljardi dollari võrra 18,3 miljardile dollarile. 10 rikkaima venelase hulka kuulusid: Nornickeli kaasomanik Vladimir Potanin (alates aasta algusest kasvas tema varandus 768 miljoni dollari võrra 31,8 miljardi dollarini), NLMK (Novolypetski metallurgiakombinaadi – toim.) kasusaaja Vladimir Lisin (pluss 2,91 miljardit dollarit, kuni 26,9 miljardit dollarit), Novateki ettevõtte kaasomanik Leonid Mihhelson (miinus 747 miljonit dollarit, kuni 26,7 miljardit dollarit), Lukoili kaasomanik Vagit Alekperov (pluss 1,79 miljardit dollarit, kuni 26,4 miljardit dollarit).
 • Ukraina õhujõudude pressiesindaja Evlash: Venemaal on palju 1500 kg kaaluvaid pomme. Sellised pommid on võimelised lammutama 9-korruselisi hooneid ja neid kasutatakse Ukraina õhutõrje kurnamiseks. Jevlash ütleb, et kaitseväe põhiülesanne on võidelda nende pommide kandjatega – Su 34/35.

 • Tatarimaal, Gerani tehase piirkonnas, plahvatus.

Image

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • aprill 2, 2024


Previous Post

Next Post