Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 03. aprillil

OPOLUKORD 03042024

Kupjanski suunas tõrjusid meie kaitsjad 1 rünnaku Harkivi oblasti Synkivka asula piirkonnas, kus vaenlane püüdis lennunduse toel meie vägede kaitsest läbi murda.

Lymani suunas tõrjusid meie sõdurid 8 vaenlase rünnakut Donetski oblasti Terna asula piirkonnas, kus vaenlane üritas meie vägede kaitsest läbi murda.

Image

Vaenlane ei korraldanud Bahmuti suunas ründetegevusi. Vaenlane alustas õhurünnakut Donetski oblastis Kurdjumivka piirkonnas.

Avdiivski suunal tõrjusid meie kaitsjad 10 rünnakut Donetski oblasti Berdõtši, Umanske, Pervomaiske ja Nevelske asulate piirkonnas, kus vaenlane püüdis lennunduse toel meie üksusi okupeeritud liinidest välja lüüa. Vaenlane sooritas õhulööke ka Donetski oblasti Novobahmutivka, Semenivka ja Karlivka asulate piirkonnas. Avdiivkast läänes on RU korraldanud märkimisväärseid rünnakuid oma positsioonidelt Tonen’kes. RU on edenenud ka Avdiivkast edelas Pervomais’kes.

Image

Novopavlivski suunal jätkavad kaitseväelased vastase pidurdamist Donetski oblasti Novomõhhailivka ja Urozhayne asulate piirkonnas, kus vaenlane üritas meie vägede kaitsest läbi murda 18 korda. Vaenlane sooritas õhurünnakuid Donetski oblasti Krasnohorivka, Oleksandropoli, Vodyane ja Vugledari asulate piirkondades.

Image

Orõhhivi suunas alustas vaenlane 2 rünnakut meie kaitsjate positsioonidele Zaporižži piirkonna Robotõnõi ja Verbovõ loodeosas. RU on sisenenud Robotino äärealadele. RU hõivas Vodiane ja edenes Ivanovskis. Kontaktliin Verbovõ lähedal on selgitamisel.

Image

Hersoni suunas sooritas vaenlane päeva jooksul 1 rünnaku meie vägede positsioonidele Hersoni oblastis Krynka asula piirkonnas.

Image

 

______________________________________________________

 • Tatarstanis asuv Alabuga majandusvöönd, kus teiste seas asub ka Shahedi droonide tootmistehas, sattus droonide rünnaku alla. Kohalikud võimud on seda juba avalikult välja öelnud. Ühe drooni või lennuki plahvatus jäi kaamerasse, kuid oli ka teine. Kaugus Ukraina piirini on 1250 km. Ja visuaalselt sarnaneb droon kerge lennukiga – näiteks Cessna või Ukraina A-22-ga. Ukraina pole varem näidanud droone, mis suudaksid lennata 1000+ km. On täiesti võimalik, et kerged lennukid muudeti kaugjuhtimiseks ja suunati sihtmärgile. Kõik selgub kohe, kui alla kukkunud aparaadi rususid näidatakse. Tuletati meelde drooni, mis võis Alabugat rünnata – E-300 Enterprise. Tegemist on aeglase drooniga pakkide kohaletoimetamiseks, mille tegevusulatus on ligi 3000 km. Neid hakati isegi Ukrainas tootma. ImageUkraina enesetapudroonid tabasid Venemaal Tatarstanis Nižnekamskis asuvat Taneco naftatöötlemistehast. 1200 km distantsi ületanud? Tatarstanis tehast rünnanud Ukraina droon sai nime Venemaal. Tatarstanis asuvat naftatöötlemistehast ründas Ukraina droon UJ-22 Airborne. See UAV on Ukraina ettevõtte “Ukrjet” arendus. Sellest teatas Venemaa propagandameedia. Märgitakse, et UJ-22 on olnud relvajõududes teenistuses alates 2020. aastast. RosZMI andmetel kannab droon vähemalt 20 kg lõhkeainet, selle tiibade siruulatus on 4,6 meetrit, lennuulatus kuni 800 km. Samas tuleb märkida, et kaugus Ukraina piirist plahvatuste toimumiskohas on 1593 km maanteel ja 1237 km otseteel.
 • Vene allikad teatavad, et Jelabugas toimunud droonirünnaku 12 ohvrit on üliõpilased. Nad olid sunniviisiliselt sunnitud Shahedi droone kokku panema – Venemaa telekanal Dožd
  • Õpilasi ähvardatakse tööst keeldumise eest väljaviskamisega;
  • Neile makstakse umbes 30-40 tuhat rubla kuus;
  • Õpilaste hulgas on Lõuna-Sudaani, Zimbabwe, Rwanda ja Nigeeria kodanikke;
  • Nad peavad töötama 24 tundi ööpäevas, mõnikord ilma vaheaegadeta;
  • Tootmist puudutava teabe avaldamise eest karistatakse rahatrahviga kuni 2 miljonit rubla;
  • aasta alguses sooritasid kaks üliõpilast enesetapu.
 • Valgevenest Poolasse ebaseadusliku piiriületuse katsete arv on viimastel nädalatel kiiresti kasvanud. Viimase 4 päeva jooksul registreeriti 736 katset. Sageli ründavad nad ka piiril patrullivaid piirivalvureid
 • Roman Svitan käsitles 2. aprilli uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – Venemaal ründasid droonid Shahedivi koostetehast;
  – droonid tabasid Tatarstanis naftatöötlemistehast;
  – okupeeritud Luganski oblastis lasti õhku kaastöölise auto.
 • Ukraina UGV Ratel S

 • Venemaa julgeolekuteenistused teatasid, et konfiskeerisid Pihkva oblastis kontrollpunktis “lõhkeainega ikoone”. Kinnipeetud mees kandis väidetavalt ikoone “Ukrainast Moskvasse transiidina läbi EL-i riikide”. Kokku konfiskeeriti 27 isevalmistatud pommiikooni. Väidetavalt oli heksogeen peidetud sisse.
 • Vene Föderatsiooni laos on umbes 950 ülitäpset raketti. Sel kevadel kavatseb ta korraldada veel 2-3 massilist streiki Ukraina energiasektorile, – GUR. Need on operatiiv-strateegilised ja strateegilise taseme raketid, mille lennuulatus on üle 350 kilomeetri. Venelased püüavad reeglina hoida oma varusid vähemalt 900 raketi tasemel. Nüüd on venelased sellele piirile lähenemas. “Meie andmetel plaanib Venemaa aprillis toota umbes 40 raketti Kh-101. Ennustame, et venelased suudavad sooritada veel mitu massilist rünnakut (2-3 – täpselt massiivseid) ja siis on nad sunnitud. teha taas paus rakettide ja “Šahedovi” kogumiseks. Üksikud kohalikud mürsud võivad siiski jätkuda,” ütles sise- ja kommunikatsiooniministeeriumi juhataja asetäitja Vadõm Skibitskii.
 • Andrii Drozda analüüsis traditsiooniliselt vaenutegevuse kaarti 2. aprilli seisuga. Ukraina kaitsjad hoiavad rindejoont, tõrjudes Vene okupantide rünnakuid. Samal ajal hävitab meie sõjavägi vaenlast ja tema tehnikat, mis on eriti aktiivne idas, Bahmuti suunas. Selles videos on võimalik kasutada reaalseid kaadreid Venemaa sõjast Ukraina vastu.
 • Deep State Moskva-Mariupoli alternatiivse raudteeharu ehitusest:
  • See haru võimaldab okupantidel luua raudteeühenduse Volnovahha-Mariupol-Donetsk, samuti tagab Taganrog-Rostov-Mariupol ühenduse LBZ-st 60 km kaugusel. Haru kogupikkus on 60 kilomeetrit.
  • Esimesed märgid uue raudteeliini ehitamisest Malovodnõi ja Burny vahel tekkisid okupantide poolt 2023. aasta augustis. Siis hakkasid moskvalased küla lähedal trassi jaoks tammi ette valmistama. Burne, mis lõikab sisse olemasoleva raudtee, mis ühendab PrJSC “Komsomolsk rudoupravlinnia” Kalmiuse linnas Donetski linnastu Ilovaiski kaudu.
  • Septembris 2023 alustasid katsapid n.p.-s muldkeha ettevalmistamist. Malovodne uue liini lõikamiseks olemasolevasse Mariupol-Volnovakha raudteeliini. Veidi varem, nimelt 2023. aasta suvel asusid okupandid Volnovahhast põhja pool kokku monteerima raudteekonstruktsiooni, mida hiljem hakati nimetama “tsaarirongiks”, tehes haru Volnovakhast Olenivkasse üherajaline.
  • aasta oktoobris algas üle Kalmiuse jõe silla ehitus ning sama aasta novembris ühendati ehituse mõlemad otsad. Juba 2024. aasta veebruaris lõpetati Ternova oja ülesõidu ehitus, muldkeha valmis.
  • Praeguse seisuga on hõivajatel katta ligikaudu 13 km teid, sealhulgas Malovodne külas olemasolevatele teedele sisselõikamine. Kalmiuse jõest ida poole jääva haru fragmenti ekspluateerivad vähemalt ehitustöölised.
  • Seda silmas pidades sai haru kaardile joonistatud ja kollase värviga märgitud. Vaenlase transporditaristu, sealhulgas kindlaksmääratud sillad ja ülekäigukohad, mida okupandid kasutavad relvade ja sõjavarustuse transportimiseks, on kaitseväe õigustatud sihtmärk.
  • Katsapi “Krimmi suunduva maismaaraudtee” osadeks olevate harude ehitamine piki Aasovi mere rannikut on lapsekingades – teehöövliga kaetud tee, kuhu plaanitakse raudtee ehitamist tulevik. Seda jälgitakse aktiivselt.
 • “Ärge uskuge kedagi, et me tahame sõda pidada. Me valmistume sõjaks, ma räägin sellest ausalt. “Kui tahad rahu, valmistu sõjaks” – ma ei tulnud selle peale. See on väga õige ütles Lukašenka, alustades “õppusi” Ukraina, Poola ja Leedu piiril. 2. kuni 4. aprillini peetakse neid Gomeli piirkonnas. Väidetavalt on need suunatud territoriaalkaitseväe ja reservohvitseride oskuste proovile panemisele. “Kui keegi ebasõbralikest riikidest ulgub ja meid kritiseerib, siis teadke, et teeme õigesti. Kui nad hakkavad meid seal kiitma, on see halb uudis,” ütles Valgevene liider. Belta sõnul rõhutas Lukašenka, et Valgevene ei ähvarda kedagi: “Meil pole vaja kedagi ähvardada. Me ei taha kellegi teise territooriumi. Andku jumal meil seda [oma] maad harida.”
 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 769. sõjapäeva lõpul. Praegu käivad Dnipros päästeoperatsioonid pärast Venemaa raketirünnakut. Eelkõige said kannatada kolledži ja lasteaia hooned. Kõik teenused on kohapeal. Sama oluline on, et Vene terroristid saaksid oma rünnakutele vastused. Iga kord rohkem kaugeleulatuvaid vastuseid. Aitäh igale meie sõdurile, kõigile Ukraina meestele ja naistele, kes selle tagavad. Venemaa sõjasüsteem, kõik, kes on selle agressiooniga seotud – kõik peavad realistlikult tundma, et agressioon ei lähe neist lihtsalt mööda. Kurjus peab kaotama. Ja kaotab. Ja rõhutan veel kord: õhutõrje on Ukraina jaoks elude kaitse, see peakski toimima, maailmas eksisteerivad õhutõrjesüsteemid ei saa lihtsalt kuskile baasidele tolmu koguda, kui nad võivad päästa tuhandeid elusid Vene terrorist. Tänan kõiki, kes Ukrainat aitavad! Aitäh kõigile, kes kaitsevad elu, meie riiki, iseseisvust! Aitäh meie sõduritele! Aitäh kõigile, kes hoiavad oma seisukohta ja hävitavad okupanti. Peame võitma.
  Au Ukrainale!
 • 2024. aasta märtsis hävitasid Ukraina kaitsejõud sõja algusest saadik rekordarvu Vene terroristide suurtükiväesüsteeme (iseliikuvad ja veetavad relvad) – 976 ühikut.
 • VF kaitseminister teatas konverentskõne ajal Vene Föderatsiooni relvajõudude juhtkonnaga Venemaa presidendi dekreedist. Föderatsioon admiral Aleksandr Moisejevi nimetamise kohta mereväe ülemjuhatajaks, viitseadmiral Konstantin Kabantsovi Põhjalaevastiku ülemaks, Musta mere laevastiku ülemaks, viitseadmiral Sergei Pintšukiks.
 • Venemaa diktaatori Vladimir Putini kõne Venemaa siseministeeriumi juhatuse koosolekul 2. aprillil tõi esile Venemaa Föderatsiooni ebajärjekindla reaktsiooni 22. märtsil kontserdimajas “Crocus City Hall” toimunud terrorirünnakule. See ebakõla väljendub selles, et Venemaa võimud rakendavad samaaegselt õiguskaitsemeetmeid migrantide kogukondade vastu, kuid samal ajal süüdistavad selles rünnakus teadlikult alusetult Ukrainat.

 

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • aprill 3, 2024


Previous Post

Next Post