Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 10. mail

OPOLUKORD 10052024

Agressor on jõudnud taas Avdiivkast põhja poole, võttes enda kontrolli alla Novokalynove, Keramik ja Arkhanhel’s’ke, kindlustades seega nende läbimurde külje. Vene väed tungisid Umanske keskossa (Avdiivkast läänes) Sonyachna tänavast põhja pool ja on edasi liikunud Krasnohorivka idaosas (Donetski linnast läänes) mööda Tšaikovski tänavat. Harkivi rindel on nüüdseks võtnud oma kontrolli alla Kotljarivka ja suurema osa Kyslivkast. Okupandid üritavad Chasiv Yari vallutada, suurendades rünnakute arvu. Vaatamata sellesuunaliste rünnakute arvu olulisele kasvule saavutas Venemaa selles vallas aprillis vaid väikseid taktikalisi võite ja kandis peaaegu kindlasti olulisi kaotusi. Võrreldes märtsiga suurenes aprillis Venemaa pommitamine Ida-Ukrainas 17%. Rohkem kui kolmveerand neist toimus rindejoonel Avdiivka, Chasiv Yaru ja Maryinka piirkonnas.

Image

Ukraina hävitas 10 ründe UAV-d ööl vastu 10. Maid. Krimmi territooriumilt rünnati 10 “Shahed-131/136” ja Belgorodi oblastist kahe raketiga S-300/S-400.

Kupjanski suund: Ukraina kaitsjad tõrjusid 7 rünnakut Syn’kivka, Petropavlivka, Berestove (Harkivi oblast), Stelmakhivka (Luganski oblast) ümbruses, kus vaenlane püüdis õhurünnakuid kasutades parandada taktikalist positsiooni.

Lymani suund: e metsanduse piirkonnas (Luganski oblast). Vastane alustas õhurünnakut Lymani ümbruses (DoUkraina kaitsevägi tõrjus 3 rünnakut Novosadove, Tors’ke (Donetski oblast) ümbruses ja Serebryans’knetski oblast).

Bahmuti suund: Ukraina kaitsevägi tõrjus 16 rünnakut Bilohorivka (Luganski oblast), Verhn’okam’yans’ke, Ivanivske, Novõi, Stupotški, Klištšiivka (Donetski oblast) ümbruses, kus vaenlane üritas õhulööke kasutades anda. parandada oma taktikalist positsiooni. Vastane alustas õhulööke Spirne (Donetski oblast) Družba ümbruses.

Avdiivka suund: Ukraina kaitsjad tõrjusid 20 rünnakut Kalõnove, Novooleksandrivka, Novoselivka Perša, Umans’ke, Jasnobrodivka, Netailove (Donetski oblast) ümbruses, kus vaenlane õhutoetusel üritas ukrainlaste vägesid tõrjuda. Vene väed jätkavad edasitungi Avdiivka sektoris ja heiskasid oma lipu Orlivkast läänes asuvas Uman’ske asulas. Semenivkast lõuna pool ja Orlivkast läänes asuvat piirkonda loetakse samuti Venemaa kontrolli alla. Image

Ukraina kaitsjad on Kleban-Bik jõe taha kõrgele maapinnale rajanud suure kaevikute ja kindlustuste süsteemi. See on peamine kaitseliin pärast Avdiivka okupeerimist.

Image

Novopavlivka suund: Ukraina kaitsevägi jätkab vaenlase tagasihoidmist Kostjantõnivka, Vodyane ja Urozhaine (Donetski oblast) lähedal, kus sissetungijad tegid 6 katset Ukraina kaitset murda. Vastane andis õhurünnaku Bohojavlenka (Donetski oblast) ümbruses.

Orihivi suund: vaenlane alustas 16 rünnakut Ukraina kaitsjate positsioonidele Staromaiorske (Donetski oblast) ja Robotyne (Zaporižži oblast) läheduses.

Hersoni suund: vaenlane ei loobu oma kavatsusest tõrjuda Ukraina väed nende sillapeadest Dnipro jõe vasakul kaldal. 9. mai päeva jooksul sooritasid sissetungijad Krõnki (Hersoni oblast) ümbruses 2 ebaõnnestunud rünnakut Ukraina vägede positsioonidele.

________________________________________________________

 • Pidu käib, Putleri vasak käsi ka käib mis 2 aastat tagasi ei käinud eriti. Vaatame … aastatega kuivab isikkoosseis kokku. Kas eelmine või üleeelmine oli 11K. Nüüd 9K. Rõhutati, et Moskva garnison. Põdreakasvataja üksuste ülevaade oli lühike. Putleri kõne … austame vanaisasid, vabastasid eurooplased. Tõde IIMS kohta tahetakse muuta. Pannakse pjedestaalile Hitleri jüngreid. Revanshism. Ei luba endid hirmutada. Strateegilised väed on valmisolekus. II MS lahingute loetelu. Kõik endised liiduvabariigid sõdisid sakslaste vastu samas kui teised olid Hitleri leeris. Me ei unusta kunagi meie ühist võitlust. Venemaal on raske periood, saatus sõltub meist kõigist. SVOs on kangelased. Mälestame neid kes kaotasid elu II MS. 9 mai on emotsionaalne. Koos kindlustame Venemaa vaba tuleviku, Venemaa eest, võidu eest. Hurraa! Sitem kõne kui eelmina mis ma kuulasin. Polnud nii äkiline ja läänt süüdistav. Lumesadu paraadil. Kuidas venelased ei saanud sellel aastal pilvi laiali aetud? Kus on Gerassimov? Üks merejalaväe polkovnik Putlerile kulpi ei löönud.
 • Roman Svitan käsitles 9. mai uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – endine Ukraina relvajõudude ülemjuhataja Valeri Zalužnõi “Kiievi linna aukodanik”;
  – mehitamata õhusõidukid ründasid Venemaal Krasnodari oblastis asuvat naftabaasi
  – Leedu peaminister Ingrid Šimonite ütles, et tema riik on valmis saatma oma sõdureid Ukrainasse.
 • Moskva võidupüha paraadil ümbritses Putin end Ukraina julmustes süüdistatavate üksuste ohvitseridega. Otse Putini selja taga istuv major Boris Dudko teenis 76. kaardiväe õhurünnakudivisjonis, mis okupeeris Kiievi lähedal Bucha, kus Vene väed tapsid üle 600 tsiviilisiku ning tegelesid massimõrvade, piinamiste ja rüüstamistega – tegevused, mida Ukraina peab genotsiidiks. Putinist vasakul oli vanemleitnant Chalym Chuldum-ool 55. eraldiseisvast kaardiväe mootorrelvadest, mis hoidis 2022. aasta märtsis koonduslaagritaolistes tingimustes kooli keldris kinni 350 Yahidne küla elanikku. Kümme pantvangi surid enne vangide vabastamist, kui venelased vabastati. küla maha jätnud. Ohvitserid tuvastas paguluses tegutsev Venemaa meediaväljaanne Agentstvo.

Image

 • Ukraina kaitsjad jätkavad Venemaa massiliste rünnakute tõrjumist idas ja lõunas. Kõige kuumemana püsib Avdiivi suund, kus okupandid üritasid 45 korda relvajõudude positsioone tungida. Kokku toimus möödunud ööpäeva jooksul, 8. mail rindel 146 lahingukokkupõrget. Samuti andis vaenlane välja 60 raketi- ja 90 õhulööki, sooritas 107 rünnakut rakettsalgosüsteemidest meie vägede positsioonidele ja asustatud aladele. Ukraina julgeolekuteenistuse droonid tabasid Venemaal Krasnodari oblastis kahte ümberlaadimisnaftabaasi. Seda kinnitas 24 Channel informeeritud allikas. Eelkõige võtsid Ukraina droonid täna sihikule kaks naftabaasi Venemaal Krasnodari oblastis Anapa lähedal asuvas Jurovka külas.
 • President Zelensky nimetas ametisse erioperatsioonide vägede uue ülema, brigaadikindrali, Ukraina kangelase Oleksandr Trepak’i kutsungiga “Redout”.  2008. aastal teenis Redout 3. eraldiseisva eriotstarbelise rügemendi ridades. Aja jooksul sai temast eriotstarbelise üksuse ülem. Alates 2014. aastast osales ta terrorismivastases operatsioonis Ida-Ukrainas, kus paistis silma kangelaslikkuse ja julgusega. 7. juunil 2014 alustas Bahmuti linna lähedal eriotstarbeline rühm operatsiooni raskelt haavatud soomusrelvastuse varustuskeskuse komandöri kolonel Volodymyr Chobitko otsimiseks ja evakueerimiseks. Oleksandr Trepak 8-liikmelise võitlejast koosneva rühma vallutas separatistide kontrollpunkti linna sissepääsu juures ja hoidis seda kolm tundi, pakkudes teisele rühmale turvakoridori keskuse komandöri helikopteriga evakuatsioonipaika transportimiseks. Lahingu käigus sai ta jalga kuulihaava, kuid ta keeldus evakueerumast ja juhtis kaks päeva separatistide rünnakute tõrjumist suurtükiväe baasi vastu. Pärast ravi sai temast Donetski lennujaama territooriumi kaitse vanem sõjaväeülem. Juhtis kõigi lennuvälja ründe- ja vallutamiskatsete tõrjumist, mille käigus löödi välja 8 tanki, tabati ja evakueeriti üks väiksemate vigastustega tank, hävitati üle 270 ja tabati 6 võitlejat. Oleksandr Trepakil on tohutu kogemus, lugupidamine oma kaaslaste seas ja üldse sõjaväes. Ühiskonna reaktsioon tänasele uudisele kinnitas, et Redout on omal kohal ja sellele pannakse suuri lootusi. SSO üksused näitavad täna üles julgust ja vaprust ning selline ametisse nimetamine on osakonnale tohutu tugevdus.

 • Zelensky: Ta kohtus meie Ukraina kaitseväe juhtidega: staabiülema Sirskyi, kindralstaabi ülema Barhõlevytši, Ukraina kaitseministri Umeroviga. Ja sellest, kuidas kiirendada relvade tarnimist partneritelt ja kuidas tegutseda – nüüd, olemasolevate jõudude ja vahenditega, olemasolevate relvadega –, et saavutada vajalikke tulemusi. Vaatame, milleks okupant valmistub. Ta saab vastuse. Ja ma tänan kõiki meie sõdureid ja komandöre, iga üksust, kes tõhusalt rindel tegutsevad ja okupanti hävitavad. GUR-i Krakeni üksus väärib erilist tänu nendel päevadel peetud lahingute eest. Aitäh, poisid! Ja kõigile, kes annavad Ukrainale tulemuse. Tulemus, mida me nii palju vajame. Täna määras ta ametisse erioperatsioonide vägede uue ülema – Oleksandr Trepaki. Väärt mees, tugev sõdalane, Ukraina kangelane.
 • Krakeni komandör Nemitšev: Okupandid plaanivad mai keskel rünnakut Harkivi piirkonnale, Vene armee linna ei pääse, kuna kaitse on nüüd palju tugevam. Venelased kaaluvad kahte võimalust:
  1. linna isoleerimine Kiievisse viiva peatee läbilõikamisega;
  2. liikuda umbes 10 km lähemale, jättes linna idapoolsed äärealad suurtükiväe tuleulatusse ja luues Belgorodi kaitseks puhvertsooni.

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • mai 10, 2024


Previous Post

Next Post