Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 12. mail

OPOLUKORD 12052024

Vene väed viivad läbi suhteliselt piiratud rünnakuoperatsioone piki Venemaa-Ukraina piiri Põhja-Harkivi oblastis ja jätkasid taktikaliselt märkimisväärset edu tõenäoliselt vähem kaitstud aladel. Vene väed tegid hiljuti kinnitatud edasitungi ka Svatove lähedal Luganski oblastis, Chasiv Jari, Avdiivka ja Donetski linna lähedal Donetski oblastis; Lääne-Zaporižžja oblastis; ja idakaldal Hersoni oblastis. Vene väed on tunginud ka Chasiv Yarist kagusse, sügavamale Krasnohorivkasse ja Vuhledarist ida pool.

Gatishche, Harkivi piirkond: Vaenlane üritab lisaks Strilecha-Krasne-Pylna-Borysivka piirkonnale läbi murda ka Ohirtseve-Hatõštše-Pletenivka piirkonnas. Venelased kasutavad põhiliste jalaväejõudude toetamiseks varustust mida UA kaitsevägi saab olemasolevate vahenditega hävitada. Täna jätkas vaenlane edasiliikumise katseid ja jätkab ka piiriäärsete asulate tulistamist.

NASA FIRMS näitab tulekahju Venemaal Belgorodi linnast lõunas asuvas tundmatus kompleksis, aadressil 50.490122, 36.527741. Rajatist ei kuvata Google’i ega Yandexi satelliidipiltidel, seega ehitati see üsna hiljuti. Tulekahju intensiivsuse järgi tundub, et okupantidel võis olla hoiul sõjavarustust/soomust ja/või laskemoona. Pilt. 3 näitab viimase 24 tunni termopilti Venemaa vasturünnaku piirkonnas Harkivis. Näete selgelt kahte intensiivse lahingutegevuse piirkonda Harkivi (lääne) ja Kupjanski (ida) teljel ning tegevus näib mõlemas piirkonnas intensiivne.

Image

Volõni ja Poliske suunal ei ole olukord oluliselt muutunud. Mingeid märke vaenlase ründerühmade moodustamisest ei tuvastatud.

Siverskyi suunal hoiab vaenlane piirialadel sõjalist kohalolekut, viib läbi sabotaaži- ja luuretegevust, teostab asustatud alade tulistamist Vene Föderatsiooni territooriumilt, suurendab miinide ja lõhketõkete tihedust piki Ukraina riigipiiri.

Harkivi suunal korraldas vaenlane lennunduse toel rünnakuid Harkivi oblasti Strelecha, Krasne, Morokhovetsi, Oliinikove, Lukjantsi, Gatištše, Pletenivka asulate piirkondades. Ta sooritas õhurünnakuid Harkivi oblasti Viltša, Liptsi, Lymani, Izbytske, Vesele, Petrivka, Kozacha Lopani, Synelnikove, Vovtšanski asulate piirkondades.

Kupjanski suunal tõrjusid meie sõdurid Harkivi oblasti Sinkivka, Novojehorivka, Ivanivka asulate piirkondades 15 rünnakut; Stelmahivka, Luganski oblast, kus vaenlane üritas taktikalist positsiooni parandada. Ta sooritas õhurünnakuid Luganski oblasti Tverdohlibove ja Serhiyivka asulate piirkonnas.

Lymani suunal tõrjus kaitsevägi 6 rünnakut Luganski oblasti Makiivka, Nevske ja Serebrjanski metsandusasulate piirkonnas.

Bahmuti suunas tõrjusid meie sõdurid Luganski oblastis Belogorivka asulate piirkondades 28 rünnakut; Verhnokamianske, Spirne, Vyimka, Rozdolivka, Andriivka, Ivanivske, Chasiv Yar, Hryhorivka, Donetski oblasti Novy, kus vaenlane püüdis lennunduse toel taktikalist positsiooni parandada. Vaenlane sooritas õhulööke ka Donetski oblasti Kurdjuumivka, Severnõje ja New Yorgi asulate piirkonnas.

Avdiivski suunal tõrjusid meie kaitsjad enam kui 20 rünnakut Donetski oblasti Novooleksandrivka, Jevgenivka, Sokili, Novopokrovske, Novoselivka Perša, Semenivka, Umanske, Netaylovje asulates, kuhu vaenlane lennunduse toel püüdis. meie üksused hõivatud liinidelt välja tõrjuda. Samuti korraldas ta õhurünnakuid Donetski oblasti Kalinove, Karlivka, Mykolaivka, Novogrodivka asulate piirkondades. Vene väed jõudsid Netailove keskusesse ja sisenesid ka asulast lõuna pool asuvasse talukompleksi.

Image

Novopavlivski suunal jätkavad kaitseväelased vastase tagasihoidmist Kostjantõnivka, Krasnohorivka, Vodyane, Urozhaine asulate piirkondades, kus vaenlane püüdis lennunduse toel 7 korda meie kaitsest läbi murda. väed.

Orõhhivi suunas ründas vaenlane lennunduse toel 11 korda meie kaitsjate positsioone Donetski oblasti Staromayorsky piirkonnas ja Zaporižži oblastis Robotõnõi piirkonnas. Samuti korraldas ta õhurünnaku Donetski oblasti Storoževe asula piirkonnas.

Hersoni suunal ei loobu vaenlane kavatsusest meie üksused Dnepri vasakkalda sillapeadest välja tõrjuda. Nii sooritas ta päeva jooksul lennunduse toel 2 ebaõnnestunud rünnakut meie vägede positsioonidele Hersoni piirkonna Krynka asula piirkonnas. Vaenlane alustas õhurünnakut Hersoni oblastis Antonivka asula piirkonnas.

 

___________________________________________________________

 • Briti luureraport:  Venemaal on probleeme pommide kasutamisega. 4. mailvabastas Vene hävitaja Belgorodi kohal FAB-500. Massimeedia hinnangul “visati” sel viisil Belgorodi oblasti kohale 2024. aasta märtsis-aprillis alla 20 laskemoona. Need juhtumid viitavad Venemaa jätkuvale suutmatusele laskemoona oma sihtmärkidel edukalt kasutada. Sellised vead toovad kaasa laastavad ja surmavad tagajärjed Venemaa elanikkonnale.
 • Roman Svitan käsitles 11. mai uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
  – relvajõudude ülemjuhataja Oleksandr Syrsky avaldus olukorra kohta rindel;
  – Ukraina relvajõudude katsed sundida Dneprit ja toimetada rasketehnikat Hersoni oblasti vasakkaldale;
  – Prantsuse kaugmaa tiibrakettide SCALP EG üleandmine Ukrainasse.
 • Maapealsetel droonidel on kuus modifikatsiooni: kaevandamine, demineerimine, logistika (toidu, vee, laskemoona, puidu jne kohaletoimetamiseks), evakueerimine ja rünnak. Kõigil droonidel on sama nimi “Makhno”. Projekteerimise, keevitamise, elektroonika ja vajaliku programmeerimise tegid Ukraina sõjaväelased.

Image

 • Euroopa riikide luureteenistused on hoiatanud oma valitsusi Venemaa korraldatud sabotaaži ja terrorirünnakute ohu eest kogu Euroopa kontinendil, vahendas Financial Times. Moskva hakkas aktiivselt kavandama Euroopa infrastruktuuri kahjustamist plahvatuste ja süütamiste abil. Venemaa on võtnud suuna püsivaks konfliktiks läänega Ukrainale antava abi pärast. Täpsemalt vaata intervjuust endise Nõukogude luureohvitseri Serhii Žirnoviga.
 • Zelensky: Täna on rinde tähelepanu all eelkõige olukord meie nendes piirkondades, kus Venemaa ründetegevuse riskid on suurimad. Meie kaitseoperatsioonid jätkuvad Harkivi piirkonnas Strelecha, Krasne, Morokhovetsi, Oliinikove, Lukjantsi, Gatištše ja Pletenivka külade piirkonnas. Need on piiriäärsed külad. Meie väed korraldavad seal juba teist päeva vasturünnakuid, kaitstes Ukraina territooriumi. Samuti on olukord Donetski oblastis endiselt eriti pingeline, eriti Pokrovski suunas – Semenivka, Netaylovye. Seal toimub iga päev üle 30 sõjalise kokkupõrked. See on äärmiselt raske. Loomulikult pöörake tähelepanu kõigile teistele meie kaitsetegevuse suundadele: Kupjanski, Lymansky, Siversky, Kramatorsky, Vremivsky. Tänan iga meie brigaadi, kes vapralt positsioone kaitseb, rünnakuid tõrjub, okupanti hävitab. Venemaa rünnakuplaanide lõhkumine on praegu ülesanne number üks. Selle ülesande täitmine sõltub igast sõdurist, igast seersandist, igast ohvitserist. Aitäh kõikidele komandöridele, kes tõesti teevad kõik vajaliku, et meie sõdurid oleksid korralikult motiveeritud ja teaksid selgelt, kuidas tegutseda.
 • Vovchansk

 • Ukrainska Pravda teatas, et Vene väed jätkasid pealetungioperatsioone Lyptsist põhja pool (Harkivi linnast põhja pool) 11. mai hommikul ja keskendusid Hlyboke’ile (kohe Lyptsist põhja pool), kus Vene väed väitsid, et tungisid asula äärealadele ja hiljem hõivas ja „vabastas“ asula. NASA Fire Information for Resource Management (FIRMS) 10. mail kogutud andmed näitavad, et Hlyboke’i lähedal on tõenäoliselt toimunud rasked lahingud ning ISW hinnangul on Vene väed jõudnud asula äärealadele. 11. mail avaldatud geolokeeritud kaadrid näitavad, et Vene väed on vallutanud Morokhovetsi ja Oliinykove (mõlemad Lypstist kirdes) ning Vene väed väitsid, et Vene väed vallutasid need asulad. Ukraina ametnikud teatasid, et Ukraina väed tõrjusid Venemaa rünnakud Vovtšanskist läänes (Harkivi linnast kirdes) Ohirtseve ja Hatõštše lähedal – kahes asulas, mille Venemaa kaitseministeerium ja Vene allikad väitsid, et Vene väed vallutasid alates 11. maist. ISW hinnangul Vene väed on tunginud vähemalt Ohirtseve ja Hatõštše äärealadele. Venemaa kaitseministeerium väitis, et Vene väed vallutasid ka Strilecha, Pylna ja Borsivika (Lypstist põhja-loodes), väidab, et ISW hindab täpseks, samuti Pletenivka (Vovtšanskist põhja pool).
 • Olukord läheb aina keerulisemaks. Vaenlane toob Ukraina territooriumile järk-järgult üha uusi jõude, pidevalt tungib sisse jalavägi rühmadena asustatud aladele ja püüab seal kanda kinnitada, grupeeringut tugevdada ja liikumist jätkata. Toetusena on kohal väike kogus tehnikat, suurtükivägi, lennundus, samuti suur tegevus UAV-de ja EW-dega. Kaitsevägi üritab vaenlast peatada. Vaenlane jätkab aktiveerumist Harkivi oblasti piiril. Okupandid okupeerisid Strelecha-Krasne-Pylna-Borysivka külad ja liiguvad edasi. Venelased püüavad kanda kinnitada Morokhovetsi-Oliynikove-Lukkyantsi-Zelene asulates. Lahingud jätkuvad Hlyboke’i pärast, mis on viimane venelaste põhiülesanne selles piirkonnas on Liptsi hõivamine. Okupandid hõivasid Pletenivka asula ja liiguvad Vovtšanski poole. Nad püüavad kanda kinnitada Ohirtseve-Hatishche-Staritsa-Bugruvatka külades. Kahe viimase läheduses nähti täna suurel hulgal jalaväelasi ning võitlused jätkuvad. Russistid on jõudnud Vovtšanski linna põhjaservadesse, püüavad end kanda kinnitada, samuti käib võitlus. Arvatavalt on vaenlase põhiülesanne juhtida tähelepanu idarindelt, siis ilma UA reserve sisse viimiseta võib olukord muutuda ülimalt nukraks. Vaenlane mõistab seda ja praegune olukord sunnib kaitseväge järjest enam selles suunas sekkuma.  IMG_8739

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • mai 12, 2024


Previous Post

Next Post