Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 15. mail

OPOLUKORD 15052024

Budanov: Toimub Venemaa Föderatsiooni pealetung Sumy suunas:

 • Olukord on piiri peal… Iga tunniga läheneb kriitilisele;
 • rünnakud Harkivi oblastis jätkuvad veel 3-4 päeva ja seejärel pealetung Sumy suunas;
 • Lähipäevade jooksul on võimalik rinne stabiliseerida ja Venemaa Föderatsioon üle piiri suruda;
 • Kasutasime kõike, mis meil on. Kahjuks pole meil midagi varuks.

Ian Matveev: Vene väed ründavad kahes suunas – Harkov ja Voltšanski. Esimesel õnnestus neil Lukyantsy vallutada ja siseneda Glubokojesse, riputades seal üles lipu. Ukraina relvajõud asusid vasturünnakule ja vabastasid Zelenoe piiri lähedal. Ründajate vahetu sihtmärk on Liptsy, mis katab tammi ja olulisi teid.

Voltšanski suunas lähenevad Vene üksused Bugruvatkale ja Staritsale ning jõuavad ka Voltšanski enda äärealadele. Seal lõid nende rünnakud RDK ja teiste üksuste väed tagasi – Vene väed taganesid kaotustega. Ühes videos on näha Venemaa MLRS-i lööki Voltšanski lääneservas.

Üksus AKHMAT teatas Ogurtsovo vallutamisest, avaldades kaadreid lippudest. Suure tõenäosusega sattus Gatištše ka Venemaa kontrolli alla. Peale kadõrovlaste osalevad ründediviisides 18. ja 47. motoriseeritud laskurbrigaadi üksused, 138 motoriseeritud laskurbrigaad ja veel mõned üksused.

Ukraina poolel asuvad kaitses 42. mehhaniseeritud brigaad, 113. maakaitsebrigaad, 92. eraldiseisva ründebrigaadi üksused, GUR-i üksused ja vabatahtlike formeeringud.

Vene sõjavägi jätkab edasiliikumist peamiselt jalaväerühmadena, mis on praegu üsna suured. Ukraina sõjaväelased märgivad, et sõdurid tegutsevad ilma tulistamata – nad ei varja end droonide eest, veedavad palju aega avatud aladel ja on halvasti maskeeritud. On ka soomustehnikat kuid seni väikestes kogustes ja otseselt soomustransportööre, tanke või jalaväe lahingumasinaid rünnakutes pole näha. Mõlemad pooled koguvad järk-järgult jõudu. Miks, nähes Harkovi oblasti kaitse nõrkust, ei üritanud okupandid kohe rünnakule tuua suuri soomusmasinate kolonne. Ilmselt oli võimalik kohe tekitada 10-20 kilomeetrine läbimurre. Otsustati mitte riskida ja seetõttu olid pealetungi tulemused tagasihoidlikud, kuid kaotused olid juba märkimisväärsed.

Operatiivne teave 14.05.2024 seisuga kell 19.00.

UA kindralstaap: Olukord rindel on jätkuvalt keeruline. Vaenlane, kasutades oma eelist elavjõu ja varustuse osas, ründab lennunduse toel intensiivselt meie positsioone. Ukraina kaitsjad ohjeldavad okupantide pealetungi, tekitavad vaenlasele maksimaalseid kaotusi. Mõnes piirkonnas, Lukjantsevi ja Voltšanski piirkonnas, liikusid Ukraina väed kaotuste vältimiseks soodsamatele positsioonidele. Kupjanski suunal taastasid Ukraina relvajõud varem kaotatud positsioonid ja parandasid teatud suundades taktikalist olukorda.

Käesoleva päeva jooksul toimus 130 lahingukokkupõrget. Kokku andis vaenlane 2 raketi- ja 65 õhulööki, sooritas 74 rünnakut reaktiiv süsteemidest meie vägede positsioonidele ja asustatud aladele. Eluhooned, aga ka muud tsiviilinfrastruktuuri objektid hävisid ja said kahjustada.

Vene okupandid jätkavad Sumy piirkonna tsiviilelanikkonna terroriseerimist. Täna sooritasid sissetungijad Dmõtrivka piirkonnas õhurünnaku.

Harkivi suunal kasvas vaenlase rünnakute arv 14-ni. Lahingud toimusid Liptsi, Vovtšanski, Neskutšne asulate aladel. Okupantide kaotused ulatusid siin päeva jooksul umbes 120 sõjaväelase ning 23 relva- ja sõjatehnika ühikuni.

Vene väed jõudsid Harkivi oblastis Vovtšanski paremale tiivale ja tungisid Vovtša jõe poole.

Vene väed sisenesid põhjasuunast Harkivi oblastis Lukjantsi. Arvestades suurust, asukohta ja geograafilist asukohta, on tõenäoline, et ukrainlased tõmbusid sellest lõunasse. Tegelikkuses liikus hommikul juba info Hlyboke võtmisest.

Vene allikad teatavad, et Vene väed ühendasid kaks rindet Harkivi oblastis Ternova küla ümber. Hetke seisuga on see kinnitamata. Jutt on lillast alast kaardil. Zelene kohta oli päeval info, et Ukraina tõrjus venelased sealt välja. Okupandid üritavad Vovtšanski põhjapoolses äärelinnas kanda kinnitada eesmärgiga asulas edasi liikuda ja see hõivata. Suure hulga jalaväelaste abil püüab vaenlane hõivata linna põhjaosas olevaid maju. Kaitsevägi pingutab venelaste tõrjumiseks, käivad rasked lahingud. Vene suurtükivägi tulistab aktiivselt tasandades kõik maapinnaga. Liiklus linna suunal toimub Gatištše-Pletenivka poolt. Samuti üritab vaenlane kinnistuda Staritsa-Burguvatka asulates eesmärgiga liikuda edasi Vovtšanski lääneservadesse. Lahingud jätkuvad.

Image

Kupjanski suunas registreeriti 20 lahingukokkupõrget, eriti Sinkivka, Berestovo ja Myasozharivka rajoonides.

Siverski suunal sooritasid Vene väed 9 rünnakut Spirnõi, Ivano-Daryivka, Verhnyokamjanski ja Rozdolivka lähedal.

Kramatorski suunas muutus vaenlane aktiivsemaks. Vaenlase rünnakute arv on märkimisväärselt suurenenud – kuni 21-ni.

Vaenutegevuse kõrge intensiivsus püsib Pokrovski suunas. Vaenlane jätkab õhulööke, eriti Umanskyi, Novoselivka Pershoi ja Zhelannoi piirkondades. Ta kasutas lahingulennundust 16 korda. Kokku toimus täna sellel suunal 40 okupantide rünnakut Ukraina kaitsjate positsioonidele. Enamik neist on Novooleksandrivka, Netaylovy ja Solovjovy rajoonis.

Kurahhivi suunal tõrjus kaitsevägi edukalt 9 vaenlase rünnakut. Vaenlane koondab oma jõupingutused Georgiivka, Novomõkhailivka ja Krasnohorivka piirkondadesse.

Dnepri suunal ründas vaenlane täna 5 korda Ukraina kaitsjaid Krynõki lähedal, edutult.

Olulisi muutusi olukorras Lymanski, Torecki, Vremivski, Guljaipilski ja Orihivski suunal ei toimunud.

Tulekahjud Venemaa okupeeritud Krimmis asuvas Belbeki õhubaasis jätkuvad pärast eileõhtust Ukraina ATACMS-i suurt lööki. NASA FIRMS-i orbitaaltulekahju seiresüsteem tuvastas kahe tunni jooksul mitu suurt tulekahju, mis hõlmasid lennuvälja lõunaosa.

Image

_____________________________________________________

 • Andrei Belousov tõi välja kaitseministri prioriteedid:
  • Minu ametikoha prioriteetseks teemaks on Põhja sõjaväeringkonnas asuvate Venemaa relvajõudude rühmituste varustamine relvadega.
  • Esmane ülesanne on RF relvajõudude värbamine, mobilisatsioonist me ei räägi.
  • Praegu on kõige pakilisem probleem Põhja sõjaväeringkonna tsooni vägede varustamine laskemoona, rakettide, UAV-de ja elektroonilise sõjapidamise varustusega.
  • Peame välja töötama uued lahingutegevuse meetodid ja ennetama Ukraina relvajõude.
  • Vajadus tõhustada riigikaitseliste korralduste täitmist, et tagada kogu lahingupersonal täies mahus igat liiki hüvitistega.
  • Riigikaitsekorra raames on vaja tugevdada kontrolli hinnakujunduse üle. Siin on kuhjunud teatud probleemid.
  • Kõik, mis riigis on efektiivne, peaks võidu saavutamiseks toimima!
 • Andriy Drozda analüüsis sõjategevuse kaarti seisuga 14. mai 2024. Vene väed jätkavad pealetungi Harkivi oblastis. See sai teatavaks mitmete uute asulakohtade hõivamisest. Samal ajal eeldab GUR-i juht Kyrylo Budanov, et vaenlane hakkab Sumy piirkonnas edasi liikuma. Venemaa ei lakka püüdmast hõivata üha uusi Ukraina alasid. Kaitsevägi jätkab ülesannete täitmist, et takistada vaenlase tungimist sügavale meie riiki. Kindralstaap teatas, et päeva jooksul sooritas vaenlane 31 rünnakut relvajõudude positsioonidele. Teadaolevalt on 20 neist on veel pooleli.
  • 00:00 – 5 OSHBr vabastamise ja kogumise teade
  • 02:46 – Kuhu jõudsid venelased Harkivi oblastis?
  • 06:55 – Evakueerimine Sumy oblastis
  • 09:14 – Budanov Sumy ründamisest
  • 15:50 – 30 000 venelast põhjas
  • 17:20 – Lahingud Vovtšanski eest
  • 25:19 – Aga kindlustused?
  • 31:57 – Lahingud Limani ja Chasovoy Yari lähedal
  • 33:41 – Okupandid on Ocheretiny lähedal kinni
  • 36:01 – Su-25 ja Ka-52 tulistati alla
  • 37:51 – Šoigu saatjaskonna kaotus
 • Draakonihambad mis Liptsõ suunal pole veel liini jõudnud

Image

 • Hiina ja Venemaa Föderatsioon alustasid Šveitsi rahutippkohtumise eel Ukraina vastu ohtlikku mängu. Mai alguses toimus Hiina Euraasia asjade eriesindaja Li Hui visiite nn globaalse lõuna riikidesse. Venemaa Ukraina-vastase sõjaga seotud olukorra lahendamisega tegelev Hiina diplomaat külastas seekord Saudi Araabiat, AÜE-d, Türgit, Egiptust ning pidas ka rea ​​kohtumisi Indoneesia, Kasahstani, Brasiilia ja Lõuna esindajatega. Aafrika. Peking kooskõlastas nende riikidega oma lähenemisviisi sõja nn mahajahtumisele. Hiina uus “rahu” plaan koosneb kuuest punktist. Suure tõenäosusega saab sellest dokumendist alternatiiv Ukraina pakutud rahuplaanile. Nii alustasid Hiina Rahvavabariik ja Venemaa Föderatsioon (suure tõenäosusega toetab ka Putin oma Xi-visiidil Hiina ettepanekuid) Ukraina rahuplaani hävitamise aktiivset faasi. Arvestades, kuidas hiinlased oma “rahualgatusi” propageerivad, ei ole nad sõja jätkumise vastu. Millised on Hiina rahualgatused?
  • Üleskutse järgida olukorra jahutamiseks “kolme põhimõtet”: vaenutegevuse peatamine, konflikti mitte süvendamine ja selle levitamine uutele territooriumidele.
  • Tõsiasi, et dialoog ja läbirääkimised on ainuvõimalik viis kriisi lahendamiseks. Konflikti osapooled peaksid looma tingimused otsese dialoogi taasalustamiseks ja aitama kaasa olukorra deeskaleerumisele, kuni jõutakse tervikliku relvarahurežiimini.
  • Suurendada territooriumidele antavat humanitaarabi ja hoida ära suuremat humanitaarkriisi. Konflikti osapooled peavad vältima rünnakuid tsiviilelanike ja tsiviilobjektide vastu, kaitsma naisi, lapsi ja teisi konflikti ohvreid, samuti austama sõjavangide põhiõigusi. Sõjavangide vahetuse osapoolte toetamine.
  • Seista vastu tuuma-, bioloogiliste ja keemiarelvade kasutamisele, tõkestada tuumarelvade levikut ja vältida tuumakriise.
  • Rahumeelsete tuumarajatiste, näiteks tuumaelektrijaamade vastu suunatud relvastatud rünnakute vastu võitlemine. Kõik osapooled peavad järgima rahvusvahelisi seadusi, nagu tuumaohutuse konventsioon (siin ei mõelda ilmselgelt mitte ainult tuumarelva kasutamise võimalust, vaid ka olukorda ZNPP ümber).
  • Toetada ühiselt rahvusvahelist koostööd energeetika, rahanduse, teraviljakaubanduse, transpordi jms vallas, toetada ühist oluliste infrastruktuuride, nagu nafta- ja gaasijuhtmed, energiarajatised ja merealused optilised kaablid, turvalisust ning tagada ülemaailmse varustussüsteemi stabiilsus.
 • Volodymyr Zelenskyi pöördumine 811. sõjapäeva lõpul. Tänane päev andis meile rohkem võimalusi. Olukorrast sõjategevuse piirkondades andis ülevaate Oleksandr Syrskyi. Donetski oblast, Harkivi piirkond – kus praegu on kõige raskem. Ta on just lahingute võtmekohtades – töötab brigaadidega, lahingupositsioonidel. Järeldusi on veel vara teha, kuid olukord on kontrolli all. Meie sõdurid hävitavad okupandi, kes üritab edasi liikuda. Kõik on piisavalt stressirohke. Kuid me tugevdasime suundi, eriti Harkivi. Nüüd asusid paljud sõdurid – eriti Harkivi elanikud – Harkivi oblasti kaitsele. Nad teevad oma tööd ja tänan kõiki nende tõhususe eest. Aitäh kõigile, kes Ukrainat aitavad! Au kõigile meie sõduritele, kõigile, kes kaitsevad meie riiki ja rahvast! Au Ukrainale!
 • Moskva Basmannõi kohus võttis õhtul vahi alla Leva Martirosjan, kes andis altkäemaksu Vene kaitseministeeriumi peastaabi 8. direktoraadi praegusele endisele ülemale kindralleitnant Juri Kuznetsovile, kes peeti eile hommikul enda juures kinni. elukohaga ja oli juba 235. Garnisoni sõjaväekohtu otsusega vahi alla võetud süüdistatuna eriti suures ulatuses (üle 30 000 000 rubla) altkäemaksu võtmises riigikaitsekorralduse raames tulutoova riigilepingu sõlmimise eest. Venemaa Föderaalse Karistusameti Lefortovo eeluurimisvanglas 99/2 on alustatud uurimistoiminguid praeguse Vene Föderatsiooni endise kaitseministri asetäitja Timur Ivanoviga, keda süüdistatakse altkäemaksu võtmises summas rohkem kui 1,1 miljardit rubla.
 • ISW: Venemaa opositsiooniväljaanne Meduza väitis Kremlile lähedastele allikatele viidates, et  tema allikad olid “jahmunud”, nähes, et Putin eemaldas Patruševi julgeolekunõukogust, ja veelgi enam “šokeeritud”, et tema uus ametikoht on olla Putini assistent laevaehituses. Putin võis Patruševi sellele uuele ametikohale viia, et tasakaalustada Venemaa julgeolekuteenistustes eksisteerivat siloviki juhitavat võimuvertikaali. Patrušev on väidetavalt Putini lähedane liitlane, isik, kes isiklikult vastutab Wagneri grupi rahastaja Jevgeni Prigožini mõrva eest, ja Putini isiklik diplomaat, kes Lääne teadete kohaselt korraldas Putini nimel sageli diplomaatilisi reise. Putin võib jätkata Patruševi sidemete ja kogemuste kasutamist ka siis, kui Patrušev tegutseb nominaalselt “laevaehituse” strateegia eksperdina. Uus ametikoht on sellegipoolest ilmne alandamine.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • mai 15, 2024


Previous Post

Next Post