Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 17. mail

OPOLUKORD 17052024

Liptsõ: Hlyboke’i püütakse täielikult hõivata, kuid vaenlane pole olnud edukas. Sellele alale on olukorra stabiliseerimiseks viidud UA kaitseväe reservid, ala puhastamiseks viiakse läbi rünnakuoperatsioone. Pkupandid koonduvad ja kinnistuvad okupeeritud liinidel, toovad juurde jalaväelasi, kuid kaitsevägi tuleb neile vastu tulega. Pommitamist teostatakse kogu rajoonis. Vene väed tungisid edasi ka Oliinykovest lõunasse. Hlyboke’i asula on selle suurust arvestades praegu hõivatud.

Vovtšansk: olukord linnas on keeruline, vaenlane üritab jätkuvalt linna äärealadel kinnistuda ja positsioonide rajamiseks sügavale asulasse tungida. Samuti märgati vaenlast Vovtšanska keskrajooni haiglas ja mujal põhjaosas, kus varem oli okupandid hävitatud. Kaitsevägi üritab survet ohjeldada tekitades vaenlasele kahju. Vovchanski põhjaosa läheb halli tsooni. Jätkuvad venelaste katsed saada ebda kätte Bugruvatka ja Gatishche. Võitlused Staritsa küla pärast jätkuvad. Pommitamist teostatakse kogu rajoonis.

Öösel vastu 17. maid ründas vaenlane 20 drooniga. Õhutõrje hävitas kõik 20 vaenlase drooni Harkivi, Poltava, Vinnõtsja, Odessa ja Mõkolajivi oblastis.

May be an image of text

ISW: Ukraina väed stabiliseerivad olukorda Harkivi oblasti põhjapiiril ning Venemaa ründeoperatsioonide tempo piirkonnas jätkab langust. Ukraina Hortõtsja vägede rühma pressiesindaja kolonelleitnant Nazar Vološin teatas 16. mail, et Ukraina väed on osaliselt stabiliseerimas olukorda Harkivi suunas ning Ukraina kindralstaap märkis, et Ukraina väed on seni tõkestanud Venemaa taktikalisi eesmärke tungida Vovtšanskisse Ukraina kaitsesse ja rajada piirkonnas tugipunkt. Ukraina kindralstaap märkis, et Ukraina väed on sundinud Vene vägesid oluliselt alandama ründeoperatsioonide tempot Põhja-Harkivi oblastis ning Ukraina president Volodõmõr Zelenski märkis, et Ukraina väed tekitavad piirkonnas jätkuvalt olulisi kaotusi Vene vägedele. Harkivi oblasti sõjaväeadministratsiooni ülem Oleh Synehubov ütles, et Ukraina väed on peatanud Vene vägede aktiivse edasitungi Harkivi oblastis ning Ukraina väed on saavutanud mõnes täpsustamata piirkonnas soodsamad positsioonid. Synehubov lisas, et Vene väed toovad piirkonda relvastust, püüdes edasi liikuda.

Operatiivinfo seisuga 23.30 16.05.2024

Harkivi suunas toimus 10 lahingukokkupõrget. Meie sõdurid tõrjusid Harkivi oblasti Liptsi, Staritsa ja Vovtšanski asulate piirkonnas kaheksa rünnakut. Vaenlane jätkab katseid läbi murda Ukraina üksuste kaitsest Šebekino-Vovtšanski suunas. Olukorda Vovchanski asulas kontrollitakse.

Kupânski suunal tõrjus kaitsevägi edukalt kuus vastase rünnakut. Mõnes piirkonnas rakendavad meie väed taktikalisi parendusmeetmeid.

Krohmal-Brestove suunas käib järjekordne lahingkokkupõrge. Olukord on kontrolli all.

Limanski suunas püüdis vaenlane kaheksa korda edutult meie vägede kaitsest läbi murda.

Neli vaenlase rünnakut tõrjuti põhja suunas. Võitlus käib Brestove – Vyimka suunas. Kaitse käigus ei lubata positsioonide kaotamist, olukorda kontrollitakse.

Kramatorski suunas 13 katset meie vägede kaitsest läbi murda.

Vaenlase kaks rünnakut tõrjuti Bakhmuti – Klíschiivka, Opitne – Andriyivka suundades. Olukord on kontrolli all.

Pokrovski suunas oli 35 vastase rünnakut. Mõnel pool rühmitus kaitsevägi intensiivse tulemõju ja vastase ründetegevuse tagajärjel toimunud lahingutegevuse käigus ümber.

Lahingud käivad Novooleksandrivka asula piirkonnas.

Kurakhívi suunas tegi vaenlane 12 katset meie vägede kaitsest läbi murda. Võitluse käigus positsioonide kaotamine ei ole lubatud.

Orehhove tegi vaenlane üheksa ebaõnnestunud katset parandada oma taktikalist positsiooni  Urozhayne ja Staromayorske asulate aladel. Olukord on kontrolli all.

Hersoni suunal tõrjus üheksa vastase rünnakut Oleškíni – Krõnki suunas.

Anton Geraštšenko: Vovtšanskis tabati vene 138. kaardiväe motolaskur brigaadi sõdur Andrei Yurgens. Ta ütles, et tema brigaadil oli koos 25. mootorrelvade brigaadiga ülesanne Vovtšansk vallutada “kahe päevaga”. Vovtšanski piirkonnas on Ukraina kaitset oluliselt tugevdatud, löögid vaenlase vastu muutuvad tõhusamaks. Venelased ei suuda meie vägesid linnas ja selle ümbruses asuvatelt positsioonidelt välja ajada. Venemaa pealetung Harkivi oblasti põhjaosas on oluliselt aeglustunud. Vene ründerühmad on kandnud kaotusi, kuid pole veel lüüa saanud, jätkuvad rasked lahingud.

_________________________________________________________

  • Roman Svitan käsitles 16. mai uues sõjalises kokkuvõttes järgmisi teemasid:
    “Ukraina ise otsustab, kuidas sõda pidada” – Blinken Ukraina relvajõudude löökide kohta Venemaa territooriumil;
    – Venemaa poolt annekteeritud Krimmi ründasid öösel ATACMS-i raketid;
    – Relvajõud ei luba venelastel Dniprot moodustada.
  • Ukraina ATACMSi rünnak Belbeki lennubaasi tabas üleöö väidetavalt hävitajate Su-30, Su-27 ja MiG-31 rakettidega ladu, teatab ATESH Crimean Partisan Group. Täna öösel hävitati Belbeki sõjaväelennuväljal 2 MiG-31 lennukit, õhutõrjesüsteem S-400 ning kütuse- ja määrdeainete ladu. 2 Vene sõjaväelast hukkus, 13 sai vigastada.

Image

  • Andriy Drozda vaatas üle 16. mai seisuga vaenutegevuse kaardi ja näitas viimaseid muudatusi rindel, samuti rääkis päeva põhiuudised. Ukraina sõjavägi hoiab jätkuvalt tagasi Venemaa pealetungi Harkivi oblasti põhjaosas, ida- ja lõunarindel. Vahepeal loovad “tundmatud” droonid põrgut venelastele agressorriigis ja vaenlasele okupeeritud aladel. Jätkub 813 päeva täismahus sõda.
  • Seersant “Хокей”: Kui venelased võtavad Pokrovski, lähevad nad Kurahhovo, Kostiantõnivtsi ja Kramatorski taha. Toretsk piiratakse sisse. Kui selle linna pärast tuleb lahing, kestab see kauem kui lahing Bahmuti pärast. Tsiviilelanikkond tuleb juba praegu paljudest linnadest evakueerida. Need on Kostjantõnivka, Kramatorsk, Pokrovsk, Kurakhove. Üldiselt kehtib see kõigi rindelinnade kohta. Eakad, tsiviilisikud ei tohiks seal olla.

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • mai 17, 2024


Previous Post

Next Post