Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 19. mail

OPOLUKORD 19052024

Kindralstaap teatas täna ametlikult, et Venemaa pealetungi algusega Harkivi oblastis suurendasid nad okupeeritud ala 70 km2 võrra. Kuigi mõnes piirkonnas on olukord nüüdseks stabiliseerunud, jätkub pealetung. Harkivi oblasti rinne jaguneb kaheks “suunaks”, Harkiv ja Vovtšanski. Esimesel liigub vaenlane edasi Liptsõvi piirkonnas, mis asub Harkovi rajooni maanteest 17 kilomeetri kaugusel, ja teisel üritab ta siseneda Vovtšanskisse. Hpoteetiline kontrolli kaotamine Vovtšanski üle ei kujutaks Ukrainale strateegilist ohtu, kuigi tegemist on tõepoolest suure logistikakeskusega. Teisest küljest on Liptsõ võtmine meie jaoks suurem oht. Kuid isegi Liptsõst Harkivi eeslinna poole püüdes peavad venelased võitlema 17 kilomeetri pikkusel tihedalt asustatud territooriumil, mis eelneb miljonilinnale. Lisaks ei ole võimalik Harkivi tulistada tavalise suurtükiväega isegi Lyptsõst.

Image

https://www.understandingwar.org/backgrounder/russian-offensive-campaign-assessment-may-18-2024

Voltšanskis lähenevad lahingud juba kesklinnale. Ründelennukid, suurtükituli, droonid ja pommitajate rünnakud. Vene väed on Netailove lääneosas ja Yasnobrodivkast ida pool, näidates väikest edu. Vene väed on peaaegu terve Robotyne’i tagasi vallutanud, samal ajal kui Lõuna-Urozhaine’i lahingud jätkuvad. Suure mehhaniseeritud rünnaku Chasiv Yarist ida pool Ukraina väed tõrjusid. Sevastopoli ja Novorossiiskit tabanud Ukraina droonirünnakud 16. mail kahjustasid Rosnefti rajatist, naftahoidlat ja linnade toiteallikaid.

 • Kindralstaabi Operatiivinfo seisuga 23.00 18.05.2024.Olukord rindel on jätkuvalt pingeline. Ukraina kaitsjad annavad pausi Vene okupantide survele, tugevdavad meie kaitset ja soodsatel tingimustel vasturünnakule.Harkivi suunas toimus 12 lahingukokkupõrget. Meie sõdurid tõrjusid kuus rünnakut Harkivi oblasti Glyboke’i ja Lukjantsi asulaid lõuna pool. Vaenlane jätkab katseid läbi murda Ukraina üksuste kaitsest Zelene asula suunas, ei loobu katsetest Vovtšanski vallutada. Vene okupandid kasutavad õhurünnakuteks lennundust: ööpäeva jooksul kaks juhitavat õhupommi Harkivis, viis CAB-d Veselomis ja neli Liptsi piirkonnas. Kaitsejõud üritavad vaenlast välja tõrjuda Süva asula suunas ja Vovtšanski piirkonnas. Vastase ööpäevased kaotused on kokku 125 inimest. Vaenlane kaotas ka 31 ühikut relvastust ja sõjatehnikat, sealhulgas kolm tanki, kuus kahurit ja miinipildujat. Lisaks on mõjutatud 15 vaenlase peidupaika. Info on täpsustamisel.Kupânski suunas kasvas lahingkokkupõrgete arv päevas 11-ni. Kaitsejõud tõrjusid edukalt vaenlase rünnakud Synkivka, Ivanivka, Brestove asulate aladel.Limansiki suunal pole olulisi muutusi olukord kogenud. Vaenlane sooritas kuus ebaõnnestunud rünnakut Novosadove, Torske ja Grigorívka asulate suundadel.Kramatorski suunas püüdis vaenlane 15 korda meie vägede kaitsest läbi murda. Asulate suunad Kalinivka, Klišchiyivka, Andriyivka ja Kurdyumivka ei õnnestunud, said kaotuse ja lahkusid. Lahingud jätkuvad Novy ja Ivanivskke Donetski oblasti asulate piirkonnas. Olukord on kontrolli all.

  Pokrovski suunas on olukord endiselt keeruline. Vene agressor sooritas 23 rünnakut. Võitlus käib. Vaenlane suurendas märkimisväärseid jõupingutusi tule ja rünnaku mõju tõttu Netailove Donetski oblasti asula piirkonnas. Kaitsevägi rakendab meetmeid olukorra stabiliseerimiseks.

  Vaenlase varasemad kaotused sellel suunal olid: 235 sissetungijat hukkus ja sai haavata, hävitati üks tank, laskemoonaladu, kahur, auto ja kaks bpla-d. Lisaks said kannatada kolm tanki, kolm haubitsat, jalaväe lahingumasin ja sõiduauto. Info on täpsustamisel.

  Kurahívi suunas kasvas lahingute arv 11-ni. Zagarbniki üritab suurendada jõupingutusi Donetski oblasti Paraskovíivka piirkonnas. Lahing käib Krasnogorivka ja Konstantinivka piirkondades. Olukord on kontrolli all.

  Orehhovi suunas tegi vaenlane kolm ebaõnnestunud katset läbi murda meie vägede kaitsest Staromayorskogo suunas. Kaitsejõud tõrjusid vaenlase pealetungi Willowist loodes. Olukord on kontrolli all.

  Hersoni suunas tõrjusid Ukraina sõdurid Krinki Hersoni oblasti asula piirkonnas neli vaenlase rünnakut. Lahingute käigus Vene okupantidel edu polnud.

_____________________________________________________

 • Kas Venemaa pealetung Harkivi oblastis muutub hüppelauaks täiemahuliseks rünnakuks piirkonnakeskuse vastu? Kas läänepartnerid kuulevad Zelenskyi üleskutset saata kaks Patrioti süsteemi, et kaitsta taevast Harkivi kohal? Kui kaua elektrikatkestuse graafikud kestavad? Kõigest sellest rääkis Ukraina presidendi kantselei juhataja nõunik Mykhailo Podolyak YouTube’i kanalil “News Factory” antud intervjuus Vasyl Golovanovile. Podoljak selgitas ka, millistele kokkulepetele Putin Hiinaga jõudis ja miks Peking jätkab Venemaa abistamist.
  • 00:34 Milline on olukord Harkivi oblastis?
  • 05:15 Ukraina saab Harkivi kaitseks kaks Patrioti õhutõrjesüsteemi?
  • 13:00 Kui kaua voolukatkestused Ukrainas kestavad?
  • 16:45 Mobilisatsiooniseadus: mida peavad veoealised mehed teadma?
  • 18:26 Xi ja Putini kohtumine
  • 25:39 Kas muutused Vene Föderatsiooni valitsuses mõjutasid midagi?
 • Ihor Havryshchak analüüsis sõjategevuse kaarti seisuga 18. mai 2024. Olukord Harkivi suunal on jätkuvalt keeruline. Oleksandr Syrsky rääkis tegelikust olukorrast. Vahepeal sai 17. mai õhtul teatavaks plahvatused Vladimir Putini lemmiklinnas. Vene väljaanded hakkasid kirjutama saabujatest Peterburi sõjaväeakadeemiasse.
 • Zelenskyi. Ukrainal on õhutõrje seisukohalt kaitseks vajaminevast vaid 25%.
  • RF-i rünnak võib koosneda mitmest lainest. Esimene oli Harkivi oblastis. Olukord on kontrollitud, kuid mitte stabiliseeritud;
  • Venemaa tahab rünnata Harkivi, kuigi mõistab: see saab olema väga raske. Meil on jõud, kes võitlevad;
  • Ukraina vajab 120-130 kaasaegset F-16 lahingulennukit;
  • Venemaal ei ole piisavalt vägesid täiemahuliseks rünnakuks Kiievi vastu (nagu sissetungi alguses);
  • Ukraina on vastu igasugusele vaherahule, mis mängib Vene Föderatsiooni kätte. “Kes saab garanteerida, et vaenlane ei kasuta seda vägede toomiseks meie territooriumile?”.
 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 815. sõjapäeva lõpul
  Aitäh kõigile meie sõduritele ja Ukraina kaitseväe üksustele, kes tõestasid ka sel nädalal, et Vene riik maksab kinni kõik, mida ta meie rahva, meie ühiskonna vastu teeb. Tänan kõiki meie sõdureid, kes näitasid üles piisavat vastupidavust ja suutsid sel nädalal lisada enesekindlust, eriti Harkivi suunal. Okupant on kaotamas oma jalaväge ja varustust – käegakatsutav kaotus, kuigi nagu 2022. aastal, loodeti ka meie maal kiirele edasitungimisele. Me ei unusta peale Harkivi ka teisi lahingusuundi: Kramatorsk, Pokrovski, Kurakhiv, lõunasuunad – kus iganes on raske, annavad meie väed okupandile väärilise tagasilöögi. Eelkõige tänan ma eriti ja isiklikult neid tüüpe, kes tõrjusid Venemaa rünnaku Tšasovoy Jarile. Meie sõdurid hävitasid üle 20 üksuse okupandi soomusmasinaid. Aitäh kõigile, kes aitavad! Aitäh kõigile, kes valisid Ukraina ning annavad meie riigile jõudu ja tulemusi.
  Au Ukrainale!
 • Vene kanalid teatasid öösel, et umbes 100-120 mehitamata õhusõidukit on praegu teel Venemaa okupeeritud Krimmi, samuti Venemaa piirkondadesse Rostovi ja Krasnodari. Krimmis on juba kuulda mitmeid plahvatusi.

Image

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • mai 18, 2024


Previous Post

Next Post