Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 20. mail

OPOLUKORD 20052024

Vene väed jõudsid hiljuti veidi edasi Vovtšanskis ning Chasiv Jari ja Donetski linna lähedal. Vaenlane tungis Robotõnõst kagusse ja lõunasse, Verbovoy lähedal, Paraskoviivkas, Netaylovos, Jasnobrodivka, Novopokrovski, Keramiki, Berestovoi, Zelenõ ja Bugruvatka lähedal.

Vovtšanski põhjaosas avastati kaks okupantide jalaväerühma, millest üks asus ühes linna põhjaosas asuvas majas ja teine ​​jõudis lääneosas asuva sillani selle alla peitu pugedes. Kaitsevägi hävitas FPV droonidega vaenlase. Olukord Vovtšanski oblastis on jätkuvalt keeruline. Vaenlane üritab jätkuvalt linna põhjaosas kanda kinnitada, positsioone ehitada ja isegi läände läbi murda. Sündmused on dünaamilised, kaitsevägi hoiab venelasi tule kontrolli all ning üksused tegelevad ka linna puhastamisega. Võitlused jätkuvad piirkonnas Gatištše ja Staritsõ. Liptsõ asula piirkonnas kordavad okupandid edutult oma katseid külla pääseda. Lahingud jätkuvad Hlybokoy ja Lukyantsi piirkonnas.

Operatiivinfo seisuga 22.30 19.05.2024.a.Olukord rindel on endiselt pingeline, kuid kontrollitud. Kaitsevägi jätkab otsustavat vastupanu vaenlase katsetele tungida sügavale Ukraina territooriumile, suunates jõupingutusi okupantide rünnakuplaanide elluviimise nurjamiseks.

Harkivi suunal toimus päeva algusest peale 11 lahingukokkupõrget. Sissetungijad sooritasid õhulööke ega säästnud katsetest läbi murda meie kaitsest Vovtšanski, Staritsa, Liptsivi ja Zelenõi lähedal. Vastuseks põhjustasid Ukraina sõdurid vaenlasele käegakatsutavaid kaotusi, mille kohta on teavet täpsustatud.

Varem olid vaenlase kogukaotused ööpäeva jooksul selles suunas 114 inimest. Samuti kaotas vaenlane 30 ühikut relvastust ja sõjatehnikat, sealhulgas kolm tanki, üks lahingsoomusauto, kaheksa suurtükiväesüsteemi, 10 BPLA ja kaheksa ühikut sõidukivarustust.

Kupjanski suunal oli lahingkokkupõrgete arv päevas 12. Kaitsejõud tõrjusid edukalt vaenlase rünnakud Synkivka, Ivanivka, Brestove asulate aladel.

Limany suunas vastane aktiivseid tegevusi ei teinud. Selle asemel hoidsid Ukraina sõdurid vaenlast tule kontrolli all, saavutasid edu eraldi aladel. Olukord on kontrolli all, rakendatakse meetmeid kaitsepiiride tugevdamiseks.

Siversky suunal on päeva algusest peale käinud karmid lahingud. Siin on Vene okupandid teinud päeva jooksul 23 katset meie vägede kaitsest läbi murda. Vaenlane üritas meie kaitsest läbi murda Bílogorívki piirkonnas, ründas 17 korda. See ebaõnnestus ja kandis märkimisväärseid kaotusi, nimelt: hukkus ja sai haavata 53 inimest, 14 ühikut relvi ja sõjatehnikat, millest kaks tanki ning 11 lahingumasinat ja veel üks REB sõiduk.

Kramatorski suunal üritas Vene agressor 14 korda läbi murda meie vägede kaitsest Kalinivka, Novy, Ivanivski, Klištšievka ja Andriyivka asulate lähedal. Ta kasutas oma ründeüksuste tegevuse toetamiseks kontrollitavaid lennupomme. Ei olnud edukas.

Vaenlane ründas intensiivselt Ukraina kaitsjaid Pokrovi suunas. Siin korraldas agressor päeva jooksul 25 rünnakut meie positsioonidele, püüdes mõnes piirkonnas suurendada tulejuhtimise jõupingutusi, põhjustades õhulööke CAB-de abil. Netajlove – Jasnobrodívka suunas võitlus käib. Kaitsevägi rakendab meetmeid olukorra stabiliseerimiseks.Vastase senised kaotused sellel suunal olid: 118 sissetungijat hukkus ja sai haavata, hävitati üks tank ja 2 lahingusoomukit, Lisaks said kahjustada veel üks tank, kaks lahingusoomukit ja kaks suurtükisüsteemi.

Kurahívi suunal oli lahinguid 10. Okupandid üritavad edeneda Georgiivka, Paraskoviyivka, Novomykhailivka ja Vodyane asulatesse. Kõik rünnakud tõrjutakse. Olukord on kontrolli all.

Orehhovi tegi vaenlane neli ebaõnnestunud katset läbi murda meie vägede kaitsest Staromayorsky ja Urozajnogo suunas. Ei olnud edukas.

Hersoni suunas püüdsid okupandid kuus korda meie üksusi Krynokist tõrjuda. Võitluse käigus venelastel ei õnnestunud.

________________________________________________

  • SBU droonid ründasid Venemaa Kuštševska lennuvälja ja Slovjanski rafineerimistehast. Lennujaamas oli kümneid erinevaid lennukeid, mis ründavad Ukraina positsioone rindel.

  • Jan Matveev: Vene väed liiguvad taas edasi. Ilmselt võeti Glubokoe ära ja rünnakud toimuvad Liptsõ suunal. On video Ukraina sõdurite lahkumisest väikeselt kindlustatud alalt. Tõenäoliselt on need kaevikud Glubokoye ja Liptsy ristmikul (50.249653, 36.443794). Edasi mööda teed on veel kaks kindlustust. Liptsy ja Vesyoly vahel on kaitserajatisteta avatud väljad. Võib-olla murravad siit läbi Vene üksused. Raskemad lahingud toimuvad Volchansky suunas. Ründajad jõudsid Bugrovatka lähedal asuvale ülekäigukohale ja ründavad Staritsat – mõnel teatel on küla juba vallutatud.Mis puudutab Voltšanskist, siis Vene sõdurid levivad üha enam üle linna põhjaosa. Näiteks hõivasid nad linna haigla (kaardil märgitud), misjärel Ukraina relvajõud lõid seda juhitavate pommidega. Kui tihedalt on linnas kinnistunud vene sõdurid, on ebaselge. Linna tuuakse Ukraina tehnikat. Kuid seda ründavad Venemaa droonid, nagu soomustransportöör Stryker või see tank lõunaservas. Ukraina droonid ründavad maju ja objekte, mille on hõivanud Vene sõdurid. Voltšansk põleb. Droonivideost on selgelt näha, et kogu linna põhjaosa hävib suurtükitule all.
  • Ukraina kaitsejõud hävitasid miinijahtija “Kovrovets” – Ukraina relvajõudude peastaabi

  • Saatejuht Ihor Havryshchak vaatas üle 19. mai seisuga sõjategevuse kaardi, näitas viimaseid muudatusi rindel ja rääkis ka päeva põhiuudised. Eelkõige analüüsis ta rünnakuid Vene Föderatsiooni territooriumil asuvate objektide vastu ja Musta mere laevastiku laeva uppumist. Lisaks kommenteeris saatejuht sündmuste käiku Harkivi oblastis, kus jätkub Venemaa pealetung, rääkis olukorrast Tšašovoi Jari lähedal ning andis teada ka rinde teistes piirkondades toimuvast.
  • Relvajõudude reservkolonel, endine kindralstaabi ohvitser ja militaarekspert Oleg Ždanov ütles, et lääs on otsustanud võidurelvastumises Venemaaga võita. Sri Lankal on skandaal seoses sellega, et Venemaa viib ebaseaduslikult mehi riigist välja ja saadab rindele. Sri Lanka võimudele laekus 288 kaebust inimestelt, kes läksid Venemaa Föderatsiooni sõdima. Riigis peeti inimkaubanduse eest kinni 7 inimest.
  • Vene meedia: “Kalibr” võimeline MRK “Zyklon” uputati Sevastopolis kahe ballistilise raketi “ATACMS” poolt. Teadaolevalt on hukkunud 6 meremeest ja 11 haavatut.

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • mai 20, 2024


Previous Post

Next Post