Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 21. mail

OPOLUKORD 21052024

ISW: Põhja-Harkivi oblastis tegutseva Ukraina brigaadi ülema asetäitja teatas 20. mail, et Vene väed, sealhulgas tšetšeeni väed, kuhjuvad Sumõ suunas, kuid Vene isikkoosseisu piiratud arv viitab sellele, et Venemaa eesmärk on Ukraina vägede koondamine ja fikseerimine rahvusvahelisele piirialale. Ukraina sõjaline vaatleja Kostjantõn Mašovets teatas 20. mail, et Kurski oblasti Vene rühmitus koosneb 9000–10 000 isikkoosseisust. Mashovets väitis, et see rühmitus koosneb kuni kolmest alamehitatud motoriseeritud laskurrügemendist (igaühest puudub üks kuni kaks pataljoni); kaheksa motoriseeritud tanki ja jalaväepataljoni; ja üks õhudessantpataljon (VDV), mis kõik on ümber paigutatud erinevatest üksustest, formatsioonidest ja sõjaväeringkondadest.

Peastaabi Operatiivinfo seisuga 22.30 20.05.2024.

SUMÕ oblasti piiri taga alustasid vene väed liikumist.

Harkivi suunas on lahingute arv võrreldes möödunud päevaga vähenenud peaaegu kaks korda. Täna tegi vaenlane viis katset läbi murda meie vägede kaitsest Staritsa, Liptsivi ja Vovtšanski piirkonnas. Võitlused jätkuvad veel kolmes kohas. Olukord on kontrolli all. Meie sõdurid viisid mõnes piirkonnas läbi mitmeid rünnakuoperatsioone, meetmed kaitsevõime tugevdamiseks on käimas.

Kupianski suunas kasvas okupantide edasimineku katsete arv 13-ni. Lahingud käivad Synkivka ja Stelmahivka külade piirkonnas. Võitluse käigus ei ole positsioonide ja territooriumide kaotamine lubatud.

Síversky suunas kolm vaenlase rünnakut. Teine võitlus on käimas Bílogorívka piirkonnas. Bilogorivkas pole olulisi muutusi toimunud. Viimase kahe päeva lahingute tulemusena hävitasid 81. Brigaadi langevarjurid 6 tanki ja 9 BMP/MTLB. Hävitatud vaenlase jalaväe arvu ei olnud võimalik välja tuvastada.

Kramatorski suunas on rünnakute arv 13. Andriyivka lähedalt jätkub veel üks. Olukord on pingeline, kuid kontrolli all.

Pokrovski suunas on päeva algusest peale tõrjutud 25 vaenlase pealetungi- ja ründetegevust. Veel seitse rünnakut jätkuvad. Meie väed kasutavad piirikontrolli meetmeid ja koondavad end teatud piirkondadesse. Vastase kogukahjud on täpsustatud, kuid tänase päeva algusest on teada juba ligi neljasaja väljalangenud ja vigastatud elaniku kohta. Kaitsevägi rakendab meetmeid olukorra stabiliseerimiseks.

Kurahhivi suunas on olukord jätkuvalt pingeline. Kaitsevägi tõrjus kaheksa vaenlase rünnakut. Kolm kokkupõrget on veel pooleli. Netaylovi piirkonnas iseloomustab olukorda kõrge vaenlase aktiivsus. Muudel aladel viisid meie üksused läbi plaanipäraseid tegevusi lahinguliini määratud juhtimisaladel.

Ebaõnnestusid vastase neli katset Staromayorskogo suunas edasi liikuda.

Hersoni suunal jätkavad okupandid katseid tõrjuda meie sõdureid Dnepri vasakul kaldal asuvast platsdarmist. Vaenlane sooritas neli rünnakut Oleškívi – Krinki suunas.

Limany, Toretske ja Oríhívi suundades okupandid täna aktiivseid ründetegevusi läbi ei viinud.

________________________________________________________

 • Andrii Drozda analüüsis 20. mai seisuga sõjategevuse kaarti. Eelkõige kommenteeris ta iga suunda. Ta rääkis relvajõudude muljetavaldavatest kordaminekutest. Ta tõstatas teema venelaste hüsteerilisest käitumisest ajutiselt okupeeritud Krimmis. Samuti räägib video Ukraina relvajõudude võimsast õhulöögist Kadyrivtsi vastu. Lisateabe saamiseks vaadake videot.
 • Rashistid kogusid kolmandiku oma Tu-95MS ja Tu-22M3 pommitajatest “Olenya” baasi. Murmanski oblasti lennuvälja satelliidipildid seisuga 15. mai 2024 näitavad:
  ▪️12 Tu-95MS strateegilist pommitajat;
  ▪️13 Tu-22M3 strateegilist pommitajat;
  ▪️üks Tu-160;
  ▪️kaks sõjaväe transpordilennukit An-12.
 • Ukraina relvajõudude reservkolonel, endine kindralstaabi ohvitser ja militaarekspert Oleg Ždanov ütles, et venelased hakkasid Sumõ piirkonnas tehnikat piirile lähemale tooma. DRG tungib Ukraina territooriumile. Lähinädalatel on oodata ulatuslikku pealetungi. Harkivi suunal jätkuvad lahingud Vovtšanski pärast, Vene väed tõmbavad jalaväe- ja soomusmasinaid üles. Vangi võetud Vene armee võitlejad esitasid plaani linnadesse tungimiseks.
 • Putin vabastas Venemaa asekaitseministri kohalt Juri Sadovenko. Sadovenko on Shoiguga koostööd teinud 30 aastat. Kaitseministeeriumis oli ta oma administratsiooni juht.

Image

 • OP juhi nõunik Podoljak rääkis peamistest muudatustest, mis Zelenskyi 5-aastase presidendiaja jooksul juhtusid:
  • Oligarhia mõju riigiasutustele on oluliselt vähenenud.
  • Ukraina on omandanud hoopis teise subjektiivsuse taseme. Ukraina sõna on välisturgudel kõlanud.
  • Rahvusvahelisel tasandil räägivad Ukraina diplomaadid sellest, et Ukraina saab liikmeks majandus- ja sõjaväeliitudes, et lõpuks vabaneda Nõukogude mõjust.
  • Alanud on sise- ja välistasandi eristamine, et ukrainlastel pole venelastega midagi ühist.
 • Venemaa on natsionaliseerinud 13,3 tuhat ukrainlaste maja ja korterit, nimetades neid “omanikuta”, teatas meedia Novaja Gazeta. Esimesel täiemahulise sõja aastal natsionaliseeriti keskmiselt 235 korterit ja maja kuus. Nüüd on see 1500. Ametlikult lubavad võimud arestida maja ainult neilt, kes on lahkunud alates 2014. aastast ja ei kavatse tagasi tulla, kuid umbes 80% kogu väidetavalt “omanikuta” tunnistatud kinnisvarast asub hiljuti okupeeritud territooriumidel. Ukrainas ja sageli atraktiivsetes piirkondades. Mariupol, Melitopol ja Svatove – 2022. aasta kevadel hõivatud linnad – on nüüd selliste “hüljatud” majade arvu poolest liidripositsioonil. Nad varastavad sõja eest põgenenud või selles hukkunud ukrainlaste vara. Rüüstajate ja kurjategijate rahvas.

Image

 

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • mai 21, 2024


Previous Post

Next Post