Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 23. mail

OPOLUKORD 23052024

Vene aktiivsuse tase Harkivist põhja pool on langenud, samas kui nende rünnakud pearindel on prognoositavalt intensiivistunud. Ukraina väed vallutasid hiljuti tagasi territooriumid Vovtšanski ja Chasiv Jari lähedal ning Vene väed jõudsid hiljuti veidi edasi Vovtšanski, Avdiivka, Donetski linna ja Velyka Novosilka lähedal.

Peastaabi Operatiivinfo seisuga kell22.00 22.05.2024.

Meie väed jätkavad ägedat vastupanu Vene okupantide katsetele tungida sügavale Ukraina territooriumile, tehes kõik endast oleneva, et tõrjuda selle rünnak meie riigile. Täna koondas vaenlane oma jõupingutused Harkivi piirkonda, samuti Pokrovski ja Kurakhivski suundadele. Kaitsevägi on vaenlase plaanidest teadlik ja teeb kõik endast oleneva, et neid nurjata.

Alates päeva algusest on toimunud 121 lahingukokkupõrget, vaenlane andis neli raketirünnakut viie raketiga, 37 õhulööki 47 CAB-ga ja 376 kamikaze drooniga, sooritas 3280 meie vägede tulistamispositsiooni erinevat tüüpi relvadega.

Harkivi suunal 8 vastase rünnakut Liptsi ja Starytsia külade piirkonnas. Võitlused Pletenivka-Vovtšanski suunas jätkuvad. Olukorda kontrollib kaitsevägi.

Vovtšanskit vallutada püüdes kasutavad okupandid oma tavapärast taktikat, pühivad linna maa pealt ära. Okupandid tegutsesid nii ka Bahmutis ja Avdiivkas. Ööpäevaringsete jalaväerünnakutega üritavad venelased läbi murda Ukraina armee kaitsest.

Kupyansky suunas tõrjusid kaitsejõud 22 rünnakut. Berestovogo ja Makííivka piirkonnas on veel neli lahingukokkupõrget. Olukord on kontrolli all.

Täna tõrjuti Lymani suunas kuus okupantide rünnakut. Edu vaenlane pole õnnestunud.

Siversky suunas on kaks vastase rünnakut Viymki piirkonnas. Olukord on kontrolli all. Tänasel päeval ei õnnestunud veel kaheksa vastase katset Bilogorivka ja Verhnyokamiansky suunas edasi pääseda.

Kramatorski suunal kasvas rünnakute arv 10-ni. Kaitsevägi on oma positsioonid hoidnud. Tänaseks on okupandid kaotanud 58 hukkunut ja haavatut, tankid T-90, kaks BMD-d ja neli BMP-3 üksust. Vigastada sai veel kaks sellist jalaväe soomusmasinat.

Pokrovski suunal kasvas rünnakute arv 25-ni. Eelkõige püüab vaenlane tungida meie kaitsesse ründegruppide ja tehnikaga. Olukord on jätkuvalt pingeline – lahingulisi kokkupõrkeid on veel üheksa. Olemasolevatel andmetel hävitasid Ukraina sõdurid Vene ründelennuki Su-25.

Kurakhivski suunal jätkuvad lahingud Georgiivka piirkonnas. Alates päeva algusest on vaenlane 18 korda rünnanud meie üksusi Novomihhailivka, Krasnogorivka, Konstantinivka ja Paraskoviivka piirkonnas.

Ülejäänud rinde piirkondades märkimisväärseid muutuseid ei fikseeritud.

________________________________________________________

 • Venemaa varustus veereb läbi Venemaa Tula piirkonna Ukraina rindejoonele, tõenäoliselt Harkivi või Sumõ oblastisse. Kõigil neil on viimase Harkivi sissetungi uued märgid, mõnel isegi Saint George’i kleebised (tõenäoliselt 9. mai paraadidelt pärit sõidukid). Tavaliselt alustaks Ukraina sildade ja logistikapunktide võtmist Belgorodi ja Kurski oblastis, kuid kuna geopiirangud ei ole avatud, ei saa ATACMS-i nende sõjaliste sihtmärkide likvideerimiseks kasutada. See on absurdne.   https://x.com/i/status/1793200089885778019
 • Andrii Drozda @AnDrozda vaatas üle 22. mai seisuga sõjategevuse kaardi, näitas viimaseid muudatusi rindel ning rääkis ka päeva põhiuudistest. Eelkõige analüüsis saatejuht olukorda Harkivi oblastis, kus venelased on viimastel päevadel aktiivselt edasi liikunud. Lisaks kommenteeris ta relvajõudude olukorda Donbasis ja lõunarindel. Vaata täpsemalt videost.
 • Ukraina relvajõudude reservpolkovnik, endine kindralstaabi ohvitser ja sõjaväeekspert Oleg Ždanov ütles, et vaenlane on suurendanud vägede arvu Sumy piirkonna piiril – kas venelased peavad ikka vastu? Harkivi rindel langes vaenlase rünnakute arv peaaegu poole võrra, okupandid heitsid hinge. Kupjanski lähedal oli vaenlasel Stelmakhivka piirkonnas edu, meie omad lahkusid mitmest positsioonist. Chasovoy Yaris vähenes pärast vaenlase lüüasaamist rünnakute arv järsult.
 • Rootsi eraldab aastatel 2024-2026 Ukrainale sõjaliseks abiks 75 miljardit Rootsi krooni (6,45 miljardit eurot), igal aastal 25 miljardit Rootsi krooni (2,15 miljardit eurot). Märgitakse, et seda toetust saab anda kaitsevarustuse tasuta üleandmise, rahalise toetusena ja rahalise toetusena kaitsetoodete ostmiseks.
 • Üha sagedamini võib läänes kuulda arvamust, et Venemaa kaotusest rindel pole märke ning Venemaa majandus on sanktsioonide tõttu kannatanud, kuid mitte hävinud. Seetõttu soovitavad nad otsida muud viisi sõja lõpetamiseks, näiteks külmutamine ja läbirääkimised. See ei tähenda, et Ukraina on üldiselt väsinud, aga sõda käib juba kolmandat aastat ja see meeldib vähestele. On vaja selgelt mõista, et enamikus riikides, nii lääne kui ka “mitte-lääne” riikides, on iga päev nende inimeste arv, kes esitavad küsimust – mis edasi? Samas on praegu vähetõenäoline, et Putin, kes on selgelt öelnud, et ehitab pikaleveninud sõda toetavat süsteemi, kõnelustele läheb. Seetõttu peab lääs vastama küsimusele, mida ta tegelikult järgmiseks tegema peaks? Sellest, kas lääs tõesti tahab Ukrainat Venemaaga läbirääkimiste laua taha panna ja mis sellest välja võib tulla,
 • Volodõmõr Zelenski pöördumine 819. sõjapäeva lõpul
  Rääkisin täna kindral Sirskyga – olukorrast rindel. Holovkomi teade oli hommikul ja hiljuti. Põhilahingute suunad pole muutunud. Need on eelkõige Pokrovski ja teised Donetski piirkonnad. Samuti Kupyansky suund Harkivi oblastis. Maksimaalset tähelepanu pööratakse praegu kogu piirialale ja mitte ainult Harkivi piirkonnas, vaid ka Sumy piirkonnas.  Muutmatu on ka ülesanne meie üksustele, üldiselt kaitseväele. Peame tekitama okupandile võimalikult palju kaotusi. Ja ma tänan iga sõdalast, iga sõdurit ja komandöri, kes on tõeliselt täpne, kes tõesti meile kõigile – kogu meie riigile – vajalike tulemusteni annab.  Eraldi tahaksin mainida 57. eraldiseisvat motoriseeritud jalaväebrigaadi nende lahingute eest tänapäeval: see kaitseb Vovtšanski rajooni, meie Harkivi oblastit üldiselt, hoiab kindlalt oma positsioone ja hävitab okupandi – täpselt nii nagu peab. Aitäh, sõdalased! Samuti 82. eraldiseisev amfiibrünnakbrigaad. Aitäh, poisid! Ja Pokrovski suund – 47. eraldi mehhaniseeritud brigaad. Hästi tehtud, sõdalased!
 • Anton Geraštšenko: Mis on Putini plaan?
  • Hävita Ukraina iseseisvus ja muuta meid Valgeveneks;
  • Hävitada täielikult Venemaa opositsioon ja mitte lubada Nemtsovi-sugustel liidritel ilmuda;
  • Taasta NSVL 1991. aasta piirides;
  • Tuua Kesk-Euroopa riikides võimule venemeelsed valitsused – Ungari mudeli alusel. Peamiselt puudutab see Slovakkiat, Bulgaariat, Rumeeniat, Montenegrot ja Poolat;
  • Nõrgestada ja/või hävitada NATOt;
  • Destabiliseerida ja nõrgestada USA-d (peamine eesmärk).

  Putinil on nende ülesannete elluviimiseks tahet, ressursse, aega, raha ja inimesi. Samuti on tal maniakaalne usk, et see on “ajaloolise õigluse taastamine”. Ainus, mis “Uut Hitlerit” peatada saab, on silmitsi tõelisele ohule ja ohtudele lääne jaoks pärani avatud silmadega ning tungiv Ukraina toetamine, ennekõike relvadega. Ukraina on riik, mis võitleb praegu lahinguväljal Venemaa agressiooniga. Meie oleme kindlus, mis kaitseb teisi riike. Ukraina hoiab Putinit tagasi ukrainlaste elude ja vere hinnaga. 2024. aastast võib saada ajaloo jaoks otsustav aasta. See peab olema ühtsena seismise, võitluse ja võitmise aasta.

 • Image

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • mai 23, 2024


Previous Post

Next Post