Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 26. mail

OPOLUKORD 26052024

ISW: Ukraina kindralstaap teatas 24. mail, et Ukraina väed tõrjuvad Venemaa vägesid Ukraina kaitse alt Harkivi oblasti põhjaosas. Lyptsi suunal (Harkivi linnast põhja pool) tegutsenud Ukraina komandör teatas, et Ukraina väed on täielikult peatanud Venemaa pealetungioperatsioonid Strilecha-Hlyboke’i suunal (Lyptsist põhja pool) ja et Ukraina väed on nüüd keskendunud territooriumi tagasivõitmisele. Komandör nentis, et Ukraina väed tõrjuvad edukalt Vene vägesid vallutatud positsioonidelt, kuid Vene väed küllastavad piirkonda elavjõu ja tehnikaga, et takistada Ukraina vägedel taktikalise initsiatiivi haaramist. Prominentne Kremliga seotud miliblogija väitis, et Vene väed on pärast vallutatud positsioonide kindlustamist osaliselt üle läinud kaitsele Põhja-Harkivi oblastis ja on praegu keskendunud reservide hävitamisele, mille Ukraina väed on koondanud Harkivi linna lähistele. Praegu Harkivi oblasti põhjaosas tegutsevad erinevad Vene elemendid ja Vene sõjaväe ilmselge kõhklus oma reservide eraldamisel võitluseks viitavad sellele, et Vene väed püüavad tõenäoliselt viia Põhja vägede rühmitus oma teatatud kavandatud lõpptugevuseni, enne kui intensiivistavad pealetungioperatsioone ja jätkavad järgnevaid. Põhja-Harkivi oblasti pealetungoperatsiooni etapid. Väidetavalt oli Venemaa vägedel 10. mail pealetungioperatsioone alustades Põhja vägede rühmituse osana rahvusvahelisel piirialal ligikaudu 35 000 inimest, samas kui Ukraina allikad olid väitnud, et Venemaa sõjavägi kavatseb koondada kokku 50 000–70 000 sõdurit rahvusvahelisel piirialal. Vene väed alustasid pealetungioperatsiooni Harkivi oblasti põhjaosas tõenäoliselt varem, kui ette nähtud, kasutades alatugevusega vägesid, lootes saada jalgealust enne, kui USA sõjalise abi taasalustamine rindele muudab selle ülesande raskemaks. Ukraina allikad on tuvastanud 11. armeekorpuse, 44. AC ja 6. ühendrelvaarmee [CAA] elemendid Põhja vägede rühmituse põhielementidena ning nende formatsioonide piiratud elemendid on osalenud pealetungioperatsioonis ja kandis väidetavalt märkimisväärseid kaotusi.

125. brigaadi juhtkonna vastu algatati kohtuasi Harkivi oblastis positsioonide mahajätmise pärast. SBU hinnangul ei organiseeritud 125. brigaadi, 415 eraldi laskurpataljoni, 23 mehhaniseeritud brigaadi, 172 eraldiseisva motolaskur ja teiste üksuste juhtkonda positsioonide kaitsmisest Harkivi oblasti ja Venemaa piiril, mis tõi kaasa positsioonide, sõjatehnika ja isikkoosseisu kaotuse.

Ööl vastu 26. maid 2024 andsid Vene okupandid õhulöögi Ukrainale, kasutades 14 raketti ja enam kui kolm tosinat ründe UAVd:

 • 2 raketti x-47 m2 “Kinjal” lennukitelt MiG-31k (Tambovi piirkonna õhuruumist (Venemaa);
 • 12 tiibraketti X-101/X-555 strateegilise lennunduse tu-95 MS lennukitelt (Saratovi oblasti (Venemaa) stardirajoon);
 • 31 “Shahed-131/136” drooni (Primorsk-Akhtarsk, Eysk (Venemaa), Chauda neem (TOT Krimm).

Õhutõrje hävitas 12 tiibraketti H-101/H-555 ja 31 “Shahed-131/136” Mõkolaivi, Odessa, Dnipropetrovski, Poltava, Zaporižžja, Hmelnõtsja, Kirovogradi, Vinnõtsja ja Tšernigovi oblastis.

May be an image of text

Peastaabi Operatiivinfo seisuga 23.00 25.05.2024.

Täna toimus Harkivi suunal 13 lahingukokkupõrget. Okupandid sooritasid üle Harkivi raketirünnakuid ja heitsid kontrollitud õhupomme. Kokku andis vaenlane tsiviilinfrastruktuuri ja elamupiirkondade pihta kolm raketirünnakut, kasutades kuut raketti. Kahjuks on surnuid, vigastatud ja kadunud tsiviilisikuid.

Praegu Harkivi suunas lahingud Neskučne ja Staritsa asulate piirkonnas veel kestavad.

Kupianski suunal oli lahingkokkupõrgete arv 14. Kaitsevägi tõrjus edukalt vaenlase rünnakud Sinkivka, Petropavlivka asulate aladel. Lisaks tegi kaitsevägi siin aktiivset tegevust, oli edukas.

Lymani suunal tõrjusid kaitseväe üksused Ternivi, Torski ja Serebrjanski metsa piirkonnas viis Vene okupantide rünnakut. Olukord on kontrollitud, positsioonide kaotamine pole lubatud.

Síversky suunas kasvas vastaste rünnakute arv üleöö 13-ni. Pingeline olukord püsib Bílogorívki piirkonnas, kus vaenlane püüab tungida meie kaitsesse. Samal ajal on Ukraina kaitsjad kaitsepositsioonide tugevdamiseks võtnud kasutusele mitmeid meetmeid.

Kramatorsky suunal ründas Vene agressor kaitseväe üksusi Tšašovoje Jari, Ivanivski ja Klištšievka suunas 12 korda. Pole kunagi olnud edukas. Võitlus käib praegu Andriyivka piirkonnas. Olukord on kontrolli all.

Ründas intensiivselt Pokrovski suunas. Siin viis agressor kogu päeva jooksul läbi CAB-rakendustega lennunduse toel 23 rünnakuoperatsiooni ja püüdis suurendada märkimisväärseid tulejuhtimispingutusi praktiliselt kogu kokkupõrkejoone ulatuses. Novooleksandrivki piirkonnas jätkuvad pingelised võitlused. Kaitsevägi rakendab meetmeid olukorra stabiliseerimiseks.

Kindralstaabi teatel on rindel toimunud lahingutegevuse arv päeva algusest kasvanud 44-ni. Kõige aktiivsemad on venelased Pokrovski sektoris. Vene rünnakute intensiivsus on seal kasvanud üle kolme korra. Image

Päeva alguses oli pingeline olukord ka Kurakhivi suunal. Praegu toimub siin 14 lahingukokkupõrget. Agressor üritab edeneda Krasnogorivka, Paraskoviyivka ja Vodiyane asulate piirkondades. Kaitsevägi rakendab meetmeid olukorra stabiliseerimiseks ja valitseva vaenlase ohjeldamiseks.

Vaenlane tegi ühe ebaõnnestunud katse murda läbi meie vägede kaitsest Staromayorsky suunas. Pole kunagi olnud edukas.

Orihhivi suunas ründas vastane kolm korda ja sai ebaõnnestumisi Robotino ja Novoandrívka piirkonnas.

Pridniprovski suunal üritasid okupandid üheksa korda meie üksusi Krõnjokist eemale tõrjuda, edutult. Lahingute käigus Vene zagarbniki edu ei saavutanud.

 

________________________________________________________

 • Ihor Havryshchak kommenteeris Ukraina relvajõudude muljetavaldavat kordaminekut 25. mai lahingutegevuse kaardil. Eelkõige sellest, et Ukraina relvajõudude 47. eraldiseisva mehhaniseeritud brigaadi sõdurid Donetski oblastis hävitasid järjekordse Vene sissetungijate tanki. Lisaks analüüsis ta olukorda igal rindelõigul. Lisateabe saamiseks vaadake videot.
 • Venelaste läbimurre Harkivi suunas lõppes sõjaliste kaotustega 1–8. Üks ukrainlane kaheksa venelase kohta, ütles Ukraina president intervjuus Kasahstani, Kõrgõzstani ja Usbekistani ajakirjanikele.
  • Zelenski teatas, et ei ole mures kaalutluste pärast, mis puudutavad tema ebalegitiimsust riigipeana pärast 20. maid. Legitiimsust puudutavatele küsimustele vastamiseks soovitas ta pöörduda Ukraina seaduste ja põhiseaduse poole.
  • Venemaa on alati tahtnud maailma jagada. Ja ainult nii saab Putin vältida Vene Föderatsiooni poliitilist ja majanduslikku isolatsiooni. Tema jaoks pole olulised konfliktide tulemused, tema jaoks on oluline protsess.
  • Esiteks on rünnaku all Balti riigid – Eesti, Leedu, Läti. Nendes riikides võite proovida kontrollida NATO reaktsiooni Venemaa sissetungile. Venelased on sellega juba algust teinud – üleeile üritati merepiiri muuta.
  • Ühelgi teie riigil ei saa olla Putiniga strateegilist liitu. Olete kõik 100% rünnaku all.
  • Tulekahju ajutine peatamine on võimatu. Leppisime selles Putiniga juba Normandias isiklikult kokku. Leppisime kokku ja mingit massimõrva ei toimunud jah. Meie väed seisid piki kontaktliini, neile anti käsk mitte tulistada. Keegi ei tulistanud suurtükiväge ega raskerelvastust. 20-30 Vene snaiprit tulid välja ja jätkasid meie inimeste tapmist.
  • Hiina peab Ukrainat kaitsma. Ukraina oma pikas võitluses vabaduse ja iseseisvuse eest loodab juba praegu mitte Hiina kaitsele, vaid Hiina tasakaalustamisele ja lihtsalt kohalolekule maailma tippkohtumisel.
  • Sõda muutis mind palju. Peamised väärtused, mis eksisteerivad: riik, perekond, kodu, lapsed.
 • 8. Su-25 järgnes Vene laevale. 110 OMBr hävitajad hävitasid veel ühe ründelennuki. Sellest teatas brigaadi võitleja.
 • Lõuna-Korea sõjavägi integreerib nüüd oma sõjaväeõppustesse suuri drooniparvesid https://x.com/i/status/1794310939413794912

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • mai 26, 2024


Previous Post

Next Post