Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 31. mail

OPOLUKORD 31052024

Ukraina kindralstaap teatas 30. mail, et Vene sõjaväelased viivad määramata arvu täiendavate rügementide ja brigaadide elemente rinde teistest piirkondadest Strileche, Lyptsi (Harkivi linnast põhja pool) ja Vovchanski (Harkivi linnast kirdes) aladele. Syrskyi teatas, et Vene sõjaväel ei ole Põhja-Harkivi oblastis piisavalt vägesid, et korraldada täiemahulist pealetungi ja murda läbi Ukraina kaitsest. Harkivi oblasti sõjaväeadministratsiooni ülem Oleh Synehubov teatas ka, et Vene väed viivad reservi üle Lyptsi ja Vovtšanski suundadele, et tõmmata ja fikseerida võimalikult palju Ukraina vägesid Põhja-Harkivi oblastis ning säilitada selles piirkonnas Venemaa pealetungioperatsioonide praegune tempo. Synehubov teatas, et Vene väed võivad suunata väed Lyptsi ja Vovchanski suunal Zolotšivi suunale.

Image

Syrsky hindas, kas läbimurre on võimalik:  Vene Föderatsioon paigutab Harkivi oblastisse lisajõude kahes suunas:  Vastane jätkab oma vägede rühmitamise suurendamist Strelechi – Lyptsõ põhilöögi suunas ja Vovtšanski piirkonnas, viies täiendavaid rügemente ja brigaade teistelt suundadelt ja harjutusväljadelt, ütles Sirskyi. Syrsky rõhutas, et nendest jõududest ei piisa täiemahuliseks pealetungiks ja Ukraina kaitse läbimurdeks.

Peastaabi Operatiivinfo seisuga 22.30 30.05.2024.

Meie vägede kaitseoperatsioon on käimas. Alates hommikust on toimunud 100 lahingukokkupõrget. Kõige kuumem on olukord Kurakhivi ja Pokrovski suunal.

Harkivi suunal toimus päeva jooksul kaks lahingukokkupõrget. Vastase katse Staritsa asula piirkonnas edasi tungida peatas Ukraina kaitsjate otsustav tegevus.

Vene väed jõudsid Harkivi oblasti Buhruvatkast lääne poole ja jõudsid peaaegu lähedalasuva Starytsya asula keskmesse. Ukraina kontrollib 70% Harkivi oblastis Vovtšanskist, linnas jätkuvad tänavalahingud.

Kupjanski suunal üritas vastane meie üksusi hõivatud positsioonidelt välja tõrjuda üheksal korral. Kuus okupantide rünnakut Sinkivka, Petropavlivka, Stepova Novoselivka, Myasožarivka ja Druzhelyubivka asustatud aladel tõrjuti. Olukord on kontrolli all. Praegu jätkuvad võitlused Druželûbívka, Andriyivka ja Ivanívka lähedal.

Limany suunas tõrjusid meie sõdurid vastase katse rünnata positsioone Serebryanski metsas. Olukord on kaitseväe kontrolli all.

Siversky suunas kasvas agressori rünnakute arv tänaseks 11-ni. Meie kaitsjad peatasid kaheksa vaenlase rünnakut Bílogorívka ja Rozdolívka piirkondades.

Kramatorsky suunas toimus üheksa lahingukokkupõrget. Ukraina kaitsjad tõrjusid kaheksa Vene okupantide rünnakukatset Kalinivka, Bilogorivka, Klištšievka, Andriyivka ja Chasiv Jari asulate läheduses. Olukord on pingeline. 26. suurtükiväebrigaadi pressiesindaja Oleg Kalašnikov. Okupandid on intensiivistanud rünnakuid Chasiv Yari vastu ja toovad sinna aina rohkem varustust. Vene terroriarmee kasutab Donetski oblastis Chasiv Jari linna vallutamiseks suurt hulka elavjõudu ja varustust. Vaenlase jalavägi ei suuda Ukraina vägede kaitsest läbi murda, mistõttu hakkas vaenlane sagedamini kasutama mehhaniseeritud üksusi. Vene sissetungijad tungisid 29. mail kanalipiirkonda ja linnas endas Novy linnaosasse. Lisaks püüdis vaenlane edasi liikuda Ivanovskoje, Klištšiivka ja Andriivka suunas.

Toretski suunas on sissetungijate rünnak Zaitsevogost Kurdjuumivka suunas peatatud.

Pokrovski suunas tegi Vene zagarbniki 21 katset meie kaitsjaid okupeeritud positsioonidelt tõrjuda. Vastase üheksa rünnakut Očheretyne asula piirkonnast olid ebaõnnestunud. Lisaks tõrjusid meie sõdalased kaheksa rünnakut Sokoli, Novoselívka, Jasnobrodívka ja Umanski lähedal. Sokoli ja Očeretinogo lähedal jätkuvad veel kaks lahingukokkupõrget.

Kurakhivi suunal on olukord jätkuvalt pingeline. Päeva algusest on kaitseväe üksused takistanud 21 vaenlase rünnakut. Krasnogorivka, Georgiivka, Novomikhailivka ja Vodânogo lähedal tõrjuti edukalt 17 rünnakut. Samas ei loobu vaenlane püüdmast nihutada meie kaitsepiire Krasnogorivka piirkonnas, kus toimub veel neli lahingukokkupõrget. Olukord on meie vägede kontrolli all.

Vremívski suunas oli viis rünnakut. Neist neli Urozhayny ja Staromayorsky rajoonides. Jätkub järjekordse Venemaa rünnaku tõrjumine Urožayne lähedal. Olukorda kontrollib Ukraina kaitsevägi.

Oríhhivi suunas kasvas vastase rünnakukatsete arv viieni. Mala Tokmaki piirkonnas toimus kaks rünnakut. Lahingud käivad toimuvad Mali Scherbaki ja Novoandriivka asulate aladel. Olukord on äge. Meie väed võtavad meetmeid olukorra stabiliseerimiseks ja venelaste tungimise tõkestamiseks sügavale Ukraina territooriumile.

Dnepri suunas tõrjuti kaheksa vaenlase katset tõrjuda meie üksusi Dnepri vasakul kaldal Krynoki lähedal. Olukord on kontrolli all.

Pärast pausi asusid okupandid Nestryga saarele pealetungile. Pärast mõningast pausi hakkasid Vene sissetungijad taas tungima Nestrõga saarele, mis asub Dnepri ääres Hersonist edelas. Kaitsevägi kehtestas selle üle kontrolli kuu aega tagasi – selle aasta 28. aprillil.

_____________________________________________________________

  • 827 päeva on Ukraina sõjavägi rindel Vene sissetungijaid tagasi hoidnud, takistades nende edasiliikumist. Ukraina relvajõudude peastaabi teatel toimusid seekord ägedaimad lahingud Pokrovski suunal. Kokku registreeriti päeva jooksul 116 lahingukokkupõrget. Vaenlane andis 5 raketirünnakut, 58 õhulööki ja 127 mürsku, kasutades rakettsalvesüsteeme Ukraina vägede positsioonidele ja asustatud aladele. Harkivi suunal jätkavad okupandid pealetungitegevust. Kokku toimus eelmisel päeval 9 lahingukokkupõrget, lahingud toimusid Liptsi, Staritsa, Vovtšanski asulate aladel. Vahepeal tegi vaenlane Lymani suunas 9 katset läbi murda Ukraina vägede kaitsest Terni piirkonnas, Torski, Donetski oblastis ja Serebryani metsas. Täpsem ülevaade lahingukaardist 30. mai seisuga – vaata videost.
  • Venemaa Musta mere laevastik muutus täna veidi väiksemaks. Ukraina meredroonid ründasid taas okupeeritud #Krimmi, uputades kaks paati, mis arvati olevat kiire amfiibtransport KS-701 “Tunets”. Venemaa ründas meredroone hävitajate ja helikopteritega, kuid ei suutnud rünnakut peatada. Teiste allikate väitel hävitati neli paati ja kaks praami said kahustatud.
  • Täna öösel, 30. mail kahjustasid Kertši parvlaevaületuskohal allatulistatud raketi killud lootsikaatrit “Dream”, teatab ASTRA annekteeritud piirkonna päästeteenistus. Paat uppus. Meeskonnaliikmetel õnnestus laevalt lahkuda ja nad viga ei saanud.
  • Tšehhi ettevõte Czechoslovak Group hoiatab, et hindade tõus ja kehv kvaliteet tähendavad, et poolt saabuvatest mürskudest ei saa kiiresti Ukrainasse saata. CSG kavatseb alustada mürskude tarnimist juunis, kuid tal on probleeme Aafrikast ja Aasiast pärit mürskudega, mis nõuavad täiendavat töötlemist.
  • Hoolimata Venemaa kaitseministeeriumi väidetest, et kõik eile õhtul Kertši väina silla lähedal parvlaevaületuskohal välja lastud MGM-140 ATACMS-id olid õhutõrje poolt kinni peetud ja ainult kaks parvlaeva said kukkuvate rusude tõttu väiksemaid kahjustusi; Ukraina kindralstaap on nüüd avaldanud pildid, millel on kujutatud märkimisväärne raketikahjustus rull-rongiga parvlaevale, Conro Traderile ja parvlaevale Avangard, mida mõlemat väidetavalt kasutasid Venemaa relvajõud logistilisteks operatsioonideks ajavahemikul. Lääne-Venemaa ja Krimm.

Image

  • Zelensky: Eile suri Harkivi suunas sõjas Iryna Tsybukh – “haiglatöötajate” lahingumeedik, üks neist, kes mitte ainult ei kaitsnud riiki, vaid tegi ka kõik selleks, et teised liituksid, treeniksid, õpiksid olema tõhusad. Ja rindemeditsiini küsimustes ja Ukraina sõdurite austamise küsimustes – ukrainlaste vägitegude mälestamise küsimustes. Minu kaastunne kõigile mu vendadele ja sõpradele, kõigile Iryna lähedastele, kõigile, kes teda tundsid, ja kõigile, keda ta inspireeris Ukraina eest võitlema ja Ukraina heaks tulemusi saavutama. On väga oluline, et tema töö ja kõigi meie langenud kangelaste pingutused jätkuksid. Igavene ja helge mälestus kõigile neile, kes andsid oma elu Ukraina nimel! Aitäh kõigile maailmas, kes hoolivad ja teevad kõik endast oleneva, et vene kurjus võimalikult kiiresti Ukraina maalt lahkuks.
  • Kaitseminister Pistorius. Saksamaa annab uue sõjalise abi paketi väärtusega 500 miljonit eurot. Saksamaalt saab erineva ulatusega õhutõrjerakette Iris-T, luure- ja lahingudroone ning varustuse varuosi. Saksamaa kaitseminister teatas ka, et Saksamaa annab 19 miljonit eurot hiljuti teatavaks tehtud 19 Hispaania Leopard 2A4 renoveerimiseks, hoolduseks ja remondiks, mis sel aastal Ukrainasse tarnitakse.

 

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • mai 31, 2024


Previous Post

Next Post