Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 01. juunil

OPOLUKORD 01062024

ISW: Vene väed edenesid hiljuti Avdiivka lähedal keset Vene ründeoperatsioone selles piirkonnas 31. mail. 31. mail avaldatud geograafilise asukohaga kaadrid näitavad, et Vene väed tungisid hiljuti Novooleksandrivkast kagus (Avdiivkast loodes).[65] Vene vägede pidajad väitsid, et Vene väed tungisid Avdiivkast loodes Kalynove lähedal ja Avdiivkast läänes Umanske, Semenivka, Yasnobrodivka, Netaylove ja Karlivka lähedal. Üks Vene allikas väitis, et Vene väed edenesid 1,5 kilomeetrit Novoselivka Perša suunas (Avdiivkast loodes) ja 1,3 kilomeetrit mööda Karlivka veehoidlat Jasnobrodivka suunas. ISW pole aga nende Venemaa väidete kinnitust täheldanud. Vene milblogger väitis, et Ukraina vasturünnakud Sokili lähedal (Avdiivkast loodes) takistavad Venemaa edasiliikumist. Avdiivka suunal tegutseva Ukraina brigaadi pressiesindaja nentis, et Vene väed ründavad tavaliselt umbes kuueliikmelistes rühmades ja on enamasti soomukite kasutamise lõpetanud, kuid viimasel ajal on Ukraina väed jälginud Vene vägesid, kes kasutavad Nõukogude-aegseid tanke T-62.

Image

Ööl vastu 1. juunit 2024 sooritasid Vene okupandid võimsa raketi- ja lennurünnaku kriitilise infrastruktuuri objektidele Ukraina erinevates piirkondades, kasutades õhu-, mere- ja maapealseid rakette ning droone. Vaenlane tulistas välja 53 erinevat tüüpi raketti ja 47 UAVd:

 • 35 tiibraketti x-101 / x-555 strateegilise lennunduse tu-95 MS lennukitelt (rajoon puskív – Saratovi piirkond, Kaspia mere akvatoorium (Venemaa);
 • 4 ballistilist raketti “Iskander-M” (Krimmist);
 • 1 tiibrakett “Iskander-K” (Krimmist);
 • 10 tiibraketti “Caliber” (Musta mere akvatooriumist);
 • 3 raketti x-59 / x-69 (Zaporižžja piirkonna õhuruumist);
 • 47 “shahed” UAVd (Puskív primorsi piirkond -Ko-akhtarsk (Venemaa).

Õhutõrje tulistas alla 81 õhusihtmärki:

 • 30 tiibraketti H-101/H-555;
 • 4 tiibraketti “Caliber” ;
 • 1 tiibrakett “Iskander-K”;
 • 46 «Shahed» drooni.

May be an image of text that says '01.06. 01.06.2024 (08.00) 十十十十十十十十十十十十十十 十十十十十十十十十十十十十十 3HИWeHO: -30 KpилaTиx paKeT X-101/X-555 -4 KpилaTи paKeTи "Kaли6p" -1 KpилaTy paKeTy "cKaHAep-K" -46 yAapHиx 6nЛA "Shahed-136/131" noBиTpRH. Cили https:// https://t.me/kpszsu http://www.facebook.com/kpazsu'

Peastaabi Operatiivinfo seisuga 22.30 31.05.2024.

Olukord rindel on endiselt pingeline, kuid kontrollitud. Siiani on toimunud 81 võitlust. Kaitsevägi jätkab otsustavalt vastase heidutamist vastase püüdlustest tungida sügavale Ukraina territooriumile, andes sellele tõhusa tuleefekti, kurnatuse kogu lahingulise vastasseisu rindejoonel.

Harkivi suunas toimus kaks ebaõnnestunud vaenlase rünnakut Vovčanski ja Lipcõ piirkonnas. Kaitsevägi rakendab aktiivseid tulemõjutusmeetmeid Vene okupantide üksuste vastu.

Kupjanski suunal kasvas lahingkokkupõrgete arv päeva algusest 12-ni. Kaitsevägi tõrjus edukalt viis vaenlase rünnakut Sinkivka, Berestove, Novojegorivka ja Makiyivka asustatud aladel. Ukraina kaitsjad jätkavad veel seitsme rünnaku tõrjumist Petropavlivka, Berestovoje ja Novoêgorivka lähistel. Olukord on pingeline, kuid kontrolli all.

Lymany suunas peeti neli lahingut. Vene okupantide katsed edasi liikuda Ternivi, Dibrova ja Torski oblastis olid ebaõnnestunud. Ukraina sõdurid võtavad meetmeid kaitse esiserva tugevdamiseks.

Kogu päeva jooksul toimus Siversky suunas kaheksa lahingukokkupõrget. Eriti aktiivne vaenlane oli Vyimka lähedal. Olukord on pingeline, samal ajal Ukraina kaitseväe kontrolli all.

Kramatorski suunal üritas agressor rünnata kuuel korral kaitseväe üksusi Bogdanivka, Ivanivski, Klištšiivka, Andriyivka ja Tšašovoi Jari piirkonnas. Kõik katsed olid ebaõnnestunud.

Toretski suunas tõrjusid Ukraina sõjaväelased ühe rünnaku Kurdûmívki piirkonnas.

Suurim arv lahingulisi kokkupõrkeid toimus täna Pokrovski suunas. Vaenlane ei hülga katseid õhu- ja suurtükiväe toel leida meie kaitse nõrku kohti, üritab pidevate rünnakutega tungida Ukraina üksuste võitluskorda. 27 lahingukokkupõrkest Novooleksandrivka, Progresu, Sokola, Novoselivka I, Umanski, Neveli ja Netaylovy ringkondades – 15 võitlesid edukalt meie kaitsjad. 12 võitlust on praegu veel pooleli. Kaitsevägi rakendab meetmeid olukorra stabiliseerimiseks ja vastase edasiliikumise takistamiseks.

Sel kellaajal toimus Kurakhivi suunas viis lahingukokkupõrget. Zagarbnikud üritavad liikuda Krasnogorivka, Novomihhailivka ja Konstantinivka asulate lähedusse. Neli vaenlase rünnakut on tõrjutud. Võitlus käib Krasnogorivka piirkonnas.

Venemaa ründas Vremívski suunas kolm korda meie üksusi Staromayors piirkonnas. Kõik Vene okupantide rünnakud on ebaõnnestunud. Kaitsejõud kontrollivad olukorda.

Orihivi suunal toimus neli lahingukokkupõrget. Vene okupandid ei suutnud meie üksusi Mala Tokmačkast, Novodanilivkast, Robotinyost ja Novoandriivkast eemale tõrjuda.

Pridniprovski suunal ei jäta okupandid kõrvale katseid kaitseväge Dnepri vasakkalda positsioonidelt välja lüüa. Neli lahingukokkupõrget Krynoki piirkonnas lõppesid vaenlase jaoks edutult. Ukraina sõjavägi jätkab olukorra kontrollimist.

 • Vajab kontrollimist. Väidetavalt on venelased Vovtchanski piirkonda toonud tanki rügemendi Samas venelased kindlustavad hõivatud positsioone. Vovchanski linnast põhja pool, riigipiiri lähedal, hävitasid ukrainlased vene insenerivarustust. Tavapraktika venelastel on, et ala hõivates hakkavad nad kohe kaevikuid rajama. Sama ka Harkivi oblasti põhjaosas, kus märgati eritehnikat lahingujoonest 5 kilomeetri kaugusel uusi positsioone kaevamas.

Image

_________________________________________________________________

 • Andriy Drozda analüüsis praegust sõjategevuse kaarti seisuga 31. mai 2024. Venelased suutsid siseneda Robotynisse ja üritavad seal kanda kinnitada. Ukraina raketid Neptune tabasid öösel Kertšile korraldatud raketirünnaku ajal kahte Venemaa parvlaeva. Ukraina armee on Venemaa agressiooni rindel pidurdanud 828 päeva ja seisab vaenlase plaanide ees. Kokku on päeva algusest peale toimunud rindel juba 26 lahingukokkupõrget. Venelased on sel päeval andnud juba ühe raketilöögi kuue raketi ja kolm õhulööki nelja õhutõrjeraketiga. Lisaks sooritasid nad 24 korral kamikaze droonirünnakuid ja tulistasid üle 450 korra kaitseväe positsioonide ja asustatud piirkondade pihta, sealhulgas neljal korral õhutõrjerakettide abil.
 • SBU droonid hävitasid Krimmis radari “Nebo SVU”, mille maksumus oli 100 miljonit dollarit. Ööl vastu 29.-30. maid kaotasid venelased ühe Nebo-SVU kaugmaaradari tuvastuskompleksi. See Armyanski lähedal asuv radarijaam kontrollis rinde 380 km pikkust lõiku.

Image

 • Teatavasti kasutasid Ukraina relvajõud öisel rünnakul Krasnodari territooriumil Temrjuki naftabaasi vastu mitte ainult droone, vaid ka maapealsete sihtmärkide tulistamiseks kohandatud laevavastaseid rakette Neptune. Kohalikud võimud teatasid, et saabumise tagajärjel süttis kolm raudteetsisterni, milles oli masuut. Rünnaku tõrjumisel osalesid isegi liikluspolitseinikud, kes tabasid Novorossiiski-Kertši maantee 11. kilomeetril ühte droonidest.
 • Kaitsejõud koos SBU-ga viisid läbi mitmepäevase operatsiooni, et hävitada Venemaa vägede elutähtsat tegevust Krimmis tagav logistika. Meie allikate andmeil tehti Vene Föderatsiooni Krasnodari oblastis ulatuslik rünnak alajaamadele ja toitevõrkudele, samuti kergnaftatoodete laovarudele. Kõigepealt korraldas kaitsevägi raketirünnaku kahele parvlaevale, mis sõitsid Kavkazi sadamasse ja mida kasutati agressori sõjaliseks logistikaks. Seejärel tabasid SBU droonid elektrialajaamu, mis varustavad elektriga otse Krimmi poolsaart ja Kertši väina vett, sealhulgas sadamaid. Samal ööl ründas Ukraina julgeolekuteenistus koos Ukraina relvajõudude mereväega Kavkazi sadamas asuvat ümberlaadimisnaftabaasi. Kerged naftatooted läksid selle kaudu Krimmi. Pärast tõhusat väljaõpet puhkes ulatuslik tulekahju, mis oli näha isegi satelliidilt.
 • juba antud:
  🇵🇱 Poola – 14 MiG-29A/UB;
  🇸🇰 Slovakkia – 13 MiG-29AS/UBS;
  🇲🇰 Makedoonia – 4 SU-25;
  🇱🇹 Leedu – 1 L-39ZA Albatros;
  Varsti antakse:
  🇧🇪 Belgia 30 F-16AM/BM;
  🇩🇰 Taani – 19 F-16AM/BM;
  🇳🇴 Norra 22 F-16AM/BM;
  🇳🇱 Holland – 24 F-16AM/BM;
  🇸🇪 Rootsi – 2 DRLV ASC 890 lennukit;
 • Saksamaa annab Ukrainale üle teise Patrioti süsteemi. Samuti saab meie riik Saksamaalt 500 miljonit eurot abi. Sellest teatas Saksamaa välisministeerium.
 • Anton Geraschenko: Medvedev avaldas pika ähvarduse NATO riikidele ja “endisele Ukrainale”, nagu ta seda nimetab. (Erinevalt tema varasematest postitustest avaldati see reede hommikul). Venemaa suurendab alati ohte, kui Ukraina liitlased teevad otsuseid, mis mõjutavad otseselt sõja kulgu. See on selge märk, et otsus on õige. Ainus viis sõja lõpetamiseks on varustada Ukrainat võiduks kõige vajalikuga – kaasa arvatud vahendid ja poliitilised otsused.        Medvedev: Lääne riigid, kes on väidetavalt “kinnitanud” oma kaugrelvade kasutamise Venemaa territooriumil (olenemata sellest, kas me räägime meie riigi vanadest või uutest osadest), peaksid selgelt mõistma järgmist:
  1. Kogu nende sõjatehnika ja meie vastu võitlevad spetsialistid hävitatakse nii endise Ukraina territooriumil kui ka teiste riikide territooriumil, kui sealt alustatakse rünnakuid Venemaa territooriumile.
  2. Venemaa eeldab, et kõik endise Ukraina kasutatud kaugrelvad on juba otseselt NATO sõjaväelaste käsutuses. See ei ole “sõjaline abi”, vaid osalemine meievastases sõjas. Ja nende tegudest võib saada casus belli.
  3. NATO peab otsustama, kuidas kvalifitseerida võimalike vastulöökide tagajärgi bloki üksikute riikide varustuse/objektide/sõjaväelaste vastu Põhja-Atlandi lepingu artiklite 4 ja 5 kontekstis.

  Suure tõenäosusega tahab NATO juhtkond teeselda, et jutt käib Põhja-Atlandi alliansi üksikute riikide suveräänsetest otsustest toetada Kiievi režiimi ning 1949. aasta kollektiivse omakaitse lepingu reeglit pole põhjust rakendada. Need on ohtlikud ja kahjulikud väärarusaamad. NATO riikide selline “individuaalne abi” Venemaa vastu, olgu selleks siis tema kaugmaa tiibrakettide juhtimine või väekontingendi saatmine Ukrainasse, on konflikti tõsine eskalatsioon. Endine Ukraina ja tema NATO liitlased saavad nii laastava jõu vastuse, et allianss ise lihtsalt ei suuda konflikti sekkuda. Ja ükskõik kui palju pensionil NATO vanamehed lobisevad, et Venemaa ei hakka kunagi kasutama mittestrateegilisi tuumarelvi endise Ukraina, veel vähem üksikute NATO riikide vastu, on elu palju jubedam kui nende kergemeelne mõtisklemine. Veel paar aastat tagasi räägiti, et Venemaa ei lähe Bandeera režiimiga avalikku sõjalisse konflikti, et mitte läänega tülli minna. Nad arvutasid valesti. Sõda käib. Samuti võivad nad TNW-de (taktikaliste tuumarelvade) kasutamisel valesti arvutada. Kuigi see saab olema saatuslik viga. Lõppude lõpuks, nagu Venemaa president õigesti märkis, on Euroopa riikides väga suur rahvastikutihedus. Ja nendel vaenlase riikidel, kelle maad asuvad väljaspool TNW leviala, on lõpuks olemas strateegiline potentsiaal. Ja see pole paraku ei hirmutamine ega tuumabluff. Praegune sõjaline konflikt Läänega areneb halvima võimaliku stsenaariumi järgi. Kohaldatavate NATO relvade võimsus suureneb pidevalt. Seetõttu ei saa keegi välistada konflikti üleminekut lõppfaasi täna.

Image

 • Pentagoni salastatusest vabastatud raporti kohaselt on Põhja-Korea raketijäätmeid leitud kogu Ukrainast. Raportist selgub, et Venemaa kasutab Ukraina ründamiseks laialdaselt Põhja-Korea rakette, sihikule mitte ainult eesliinil asuvaid linnu, kirjutab Reuters. Aruandes kirjeldatakse üksikasjalikult Põhja-Korea lühimaa tahkekütuse ballistiliste rakettide erinevaid aspekte ning võrreldakse Ukrainast leitud rususid Põhja-Korea riigimeedia kuvatavate rakettide piltidega.
  United24. Ja Läänel kulus 27 kuud, et lubada Ukrainal tulistada 20 kilomeetrit rindejoone taha, peamiselt Lääne suurtükiväega.
  Mis meie poliitikutel viga on?
 • Rootsi ja Ukraina sõlmisid kahepoolse julgeolekulepingu. Selle kohaselt annab Rootsi Ukrainale aastatel 2024-2026 sõjalist abi 75 miljardi Rootsi krooni (6,5 miljardi euro) ulatuses ning seejärel suureneb abisumma dokumendi kümneaastase kehtivusaja jooksul. Rootsi tarnib Saab340 AEW&C (ASC 890) AEW&C lennukeid, soomusmasinaid, laskemoona, suurtükiväe ja õhutõrjesüsteeme. Samuti on välja toodud väljavaade saada Ukrainale koos väljaõppega Rootsi hävitajad Saab JAS-39 Gripen. Lisaks arendavad pooled koostööd Rootsi sõjatoodete lokaliseerimise, remondi, hoolduse ja tootmise valdkondades Ukrainas, sealhulgas jalaväe lahingumasina CV9035 ühistootmises.

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • juuni 1, 2024


Previous Post

Next Post