Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 04. juunil

OPOLUKORD 04062024

Ukraina väed edenesid hiljuti Vovtšanskis ja Vene väed tungisid hiljuti edasi Lyptsi, Avdiivka ja Velyka Novoslika lähedal ning Zaporižžja oblasti lääneosas. 3.juunil avaldatud kaadrid näitavad, et Vene väed on edasi tunginud mööda maanteed M-30 Netaylovest läänes (Avdiivkast läänes) lähenedes Karlivkale ning Vene vägede väitel tungisid Vene väed edasi Karlivkast itta. Vene väed tungisid edasi ka Lõuna-Urozhaines (lõunas Velyka Novosilkast) ja 1. juunil avaldatud geolokatsiooniga kaadrid näitavad, et Vene väed liikusid hiljuti Robotynest kirde suunas.

Peastaabi Operatiivinfo seisuga 23.00 03.06.2024.

Harkivi suunas ründas vaenlane kuus korda meie kaitsjate positsioone Lipcívi ja Vovchanski piirkonnas. Viis rünnakut on tõrjutud, üks lahing käib Vovtšanski rajoonis. Harkivi oblasti põhjaosas jätkuvad rasked lahingud, kuna okupant jätkab siin pealetungioperatsioone. Ukraina on tõuganud tagasi Vovtšanski eeslinna poole. Vovcha jõest põhja pool asuvaid UA kontrolli all olevaid linna piirkondi on laiendatud.

Image

Kupjanski suunal pole olukord oluliselt muutunud, pinge püsib Berestovi ja Stelmahivka rajoonis, kus praegu on käimas kaks kokkupõrget. Vastase kavatsused Sinkivka, Nevski ja Ternivi suunas edasi liikuda on ebaõnnestunud. Olukord on kaitseväe üksuste kontrolli all.

Põhjasuund jääb üheks pingelisemaks. Alates päeva algusest on Vene okupandid teinud 24 katset tungida meie üksuste lahingukorda Bilogorivka, Rozdolivka, Ivano-Daryivka, Verhnyokamiansky ja Viymki piirkondades. 15 rünnakut on meie kaitsjad juba tõrjunud, üheksa kokkupõrget on veel pooleli. Kaitsevägi rakendab meetmeid olukorra stabiliseerimiseks.

Alates päeva algusest ründas Vene agressor Kramatorski suunas viis korda meie positsioone Kalinivka, Ivanivski ja Klištšievka piirkonnas. Olukord on pingeline. Kaitsevägi rakendab meetmeid olukorra stabiliseerimiseks selles suunas.

Pokrovski suunas ründasid Vene sissetungijad meie positsioone 35 korda Rohevälja, Novooleksandrivka, Novopokrovski, Novoselivki Esimese, Kalinovo, Netaylovoi ja Nevelski piirkonnas. 26 rünnakut sooritasid meie kaitsjad. Olukord Novooleksandrivka ja Novoselivka esimese lähedal on endiselt pingeline, kus üheksa kokkupõrget on veel käimas. Meie kaitsjad hoiavad vaenlast tagasi.

Värskelt tuvastatud Venemaa positsioonid on põhjustanud Zaporižži rindel asuva Myrne’i ja Bahate vahelise rinde kohandamise.

Image

Kurakhivi suunal ebaõnnestusid 10 vastase katset läheneda meie positsioonidele Krasnogorivka, Paraskoviyivka ja Vodyany piirkonnas.

Orihhivi suunal pole olukord oluliselt muutunud, lahing käib Väikese Tokmačka piirkonnas. Olukorda kontrollivad meie kaitsjad.

Pridniprovski suunal üritavad Vene okupandid jätkuvalt meie kaitsjaid Krõnjokist eemale tõrjuda. Vastase kolm ründetegevust ebaõnnestusid.

Ülejäänud suundades pole olukord olulisi muutusi toimunud.

_________________________________________________________________

  • RTK THeMIS (ZSU) miinitõrjekonfiguratsioonis koos ROCUS-süsteemiga (Route Clearance Unmanned System) Prantsuse tootjalt CNIM Systèmes Industriels. https://x.com/i/status/1797571750278185103
  • Esmaspäeval, 3. juunil on juba kaheksasaja kolmekümne esimene päev täismahulise sissetungi algusest Venemaale. Meie saatejuht Andrii Drozda analüüsis traditsiooniliselt 3. juuni seisuga sõjategevuse kaarti. Eelkõige analüüsis ta iga suunda. Ta rääkis Ukraina relvajõudude muljetavaldavatest edusammudest Sumy oblasti lähedal, aga ka okupantide meeletutest kaotustest. Lisateavet esikülje olukorra kohta leiate videost.
  • Belgorodi oblastis süttis laskemoonaga ladu. 7 Katsapa sõdurit said vigastada. 2. juuni pärastlõunal kõlas Ivnjani rajoonis Gremuchy küla lähedal asuvas Venemaa sõjaväelaagris plahvatus, mis põhjustas tulekahju laskemoonalaos. Sellest teatas ASTRA allikas. Laskemoona lõhkamise tagajärjel said erineva raskusastmega vigastusi 7 sõdurit (viidi haiglasse).
  • Itaalia võib teise SAMP/T õhutõrjesüsteemi üle anda Ukrainale. See tuleb vastuseks Kiievi palvele rohkem abi Venemaa raketirünnakute tõrjumiseks. Sellest teatas Reuters viitega allikale. Väljaanne lisab, et seda süsteemi tuntakse ka MAMBA nime all. See on Prantsuse-Itaalia toodang ja suudab jälgida kümneid sihtmärke ja pealtkuulada 10 korraga. See on ainus Euroopas toodetud õhutõrjesüsteem, mis tulistab alla ballistilisi rakette. Märgitakse, et SAMP-T süsteem on praegu kasutusel Kuveidis, kuid peaks varsti Itaaliasse tagasi pöörduma. Tarnekuupäevad pole aga hetkel teada. See võib aga juhtuda pärast seitsme riigi juhtide tippkohtumist, mida Itaalia võõrustab 13.-15. juunil.

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • juuni 4, 2024


Previous Post

Next Post