Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 05. juunil

OPOLUKORD 05062024

ISW: Vene väed tungisid hiljuti Donetski linnast läände ja edelasse. 3. juunil avaldatud geolokatsiooniga kaadrid näitavad, et Vene väed tungisid hiljuti edasi Krasnohorivka lääneosas (Donetski linnast läänes) ning Paraskoviivkast läänes ja põhjas (Donetski linnast edelas). 4. juunil Vene väed liikusid hiljuti Pobiedast lõuna pool (Donetski linnast edelas) ja Solodkest läänes (Donetski linnast läänes) asuvatel väljadel umbes meeskonnasuuruste mehhaniseeritud rünnakute käigus. Vene väed väitsid 4. juunil, et Vene väed tungisid edasi Paraskoviivka lääneosas ja Vodyane’ist kagus (Donetski linnast edelas). Donetski linnast edelas tegutsev Ukraina brigaad avaldas 4. juunil kaadrid, mis näitavad, kuidas brigaadi elemendid tõrjusid Novomõhhailivka piirkonnas (samuti Donetski linnast edelas) umbes rühmasuurust Venemaa mehhaniseeritud rünnakut. Vene väed jätkasid 3. ja 4. juunil pealetungioperatsioone Donetski linnast läänes Krasnohorivka lähedal ning Donetski linnast edelas Paraskoviivka, Vodyane ja Kostjantõnivka lähedal.

Image

Ööl vastu 5. juunit 2024 ründasid okupandid Kurski piirkonnast ja Chauda neemelt 27 “Shahed” tüüpi drooniga. Õhutõrje hävitas Mõkolaivi, Hersoni, Dnipropetrovski, Sumõ ja Poltava oblastis 22 drooni.

May be an image of text

Peastaabi Operatiivinfo seisuga 22.30 04.06.2024.

Harkivi suunal püüdsid Vene okupandid neljal korral rünnata meie üksuste positsioone Vovtšanski oblastis, seda toetas lennundus Šebekino suunalt Vene Föderatsiooni territooriumilt. Kõik vaenlase rünnakud olid ebaõnnestunud. Ukrainian forces, elements of the 36th Marine Brigade and the 82nd Air Assault Brigade, regained control of the eastern suburbs of Vovchansk in Kharkiv Oblast.

Kupjanski suunas ründas vaenlane 14 korda meie positsioone Petropavlivka, Sinkivka, Stelmahivka ja Novoegorivka asulate lähedal. Kaitseväe üksused tõrjusid 11 vaenlase pealetungi. Olukord on pingeline. Stepovoí̈ Nvoselívka lähedal ja Berestovo ja Nevski jätkuvad lahingud.

Lymani suunas ründasid Vene väed kaks korda päevas edutult Ukraina kaitsjaid Zhitlivka ja Kremínnoí̈ rajoonidest.

Ebaõnnestunud oli ka okupantide katse läheneda Bílogorivkale Síversky suunas.

Kramatorski suunas on olukord veidi pingeline. Alates päeva algusest on agressor püüdnud seitse korda rünnata kaitseväe üksusi Kalinívka, Klištchíivka, Andriyivka ja Chasovoye Yaru piirkonnas. Olukord on kaitseväe kontrolli all.

Ründas intensiivselt Pokrovski suunas. Päeva jooksul sooritas agressor siin 37 kallaletungi. Vene okupantide suurimat tegevust hoitakse Ocheretynogo piirkonnas, kust vaenlane eri suundades püüab tungida meie kaitsesse. 27 rünnakut Ukraina kaitsjad on juba tõrjunud, veel 10 jätkuvad. Olukord on keeruline. Kaitsevägi teeb jõupingutusi, et takistada vaenlase tungimist sügavale meie territooriumile.

Kurakhivi suunas toimus seitse lahingukokkupõrget. Vaenlane üritab edeneda Krasnogorivka, Paraskoviyivka ja Vodiyane asulate piirkondades. Kaitseväe üksused tõrjusid viis vaenlase rünnakut. Krasnogorivka lähedal on veel kaks lahingukokkupõrget.

Vremívski suunas toimus kuus vaenlase rünnakut Konstantinívka ja Staromajorski piirkonnas. Kaitsevägi on kõik rünnakud tõrjunud ja olukorra kontrolli all.

Orihhivi suunas ebaõnnestusid viis vastase katset läheneda meie positsioonidele Mala Tokmachka, Robotiny, Novodanilivka ja Malih Scherbakovi lähedal.

Pridniprovski suunal ei jäta okupandid kavatsust kaitseväge Dnepri vasakkalda positsioonidelt välja lüüa. Vene okupantide kaks katset meie kaitsjaid Krynokist tõrjuda on ebaõnnestunud.

 

_________________________________________________________

  • Teisipäeval, 4. juunil möödub kaheksasada kolmkümmend teine ​​päev täismahulise sissetungi algusest Venemaale. Meie saatejuht Andrii Drozda analüüsis traditsiooniliselt 4. juuni seisuga sõjategevuse kaarti. Vaenlane tabas Dneprit, NATO peab valmistuma sõjaks Venemaaga: 832 sõjapäeva kronoloogia. Venemaa jätkab juba kolmandat aastat kriminaalset täiemahulist sõda Ukraina vastu. Meie sõjavägi jätkab väärikalt vastuvõitlust kõigil rindeliinidel.
  • Venemaa julgeolekuteenistused on enneolematult suurendanud Putini niigi kõrget kaitsetaset – julgeolekuteenistuste soovitusel on ta hakanud õues avalike ürituste ajal kandma kuulivesti, ütlesid kaks Vene ametnikku The Moscow Timesile ja Kremlile lähedalseisev allikas kinnitas.
  • Volodõmõr Zelenski pöördumine 832. sõjapäeva lõpul. Esiteks Stavka. Toimus üksikasjalik vestlus sõjaväe, valitsuse, eriteenistuste juhtidega mitmel teemal. Olukorrast rindel edastasid teated ülemkomissar Syrskyi ja kindralstaabi ülem Barhylevych. Peamised suunad. Kõige rohkem lahinguid ja raskeimaid rünnakuid Donetski oblastis. Tegelikult venelaste löögi põhisuund. Loomulikult arutasime täna ka olukorda lõunas, Harkivi oblastis, Sumõ ja Tšernigivi oblasti piirialadel.
    Teiseks. Valitsusametnike aruanne energeetikast ning kaitse- ja taastamisvõimalustest. Samuti andsid täna kaitseminister ning strateegia- ja tööstusminister ettekanded meie droonide tootmise ja hankimise kohta. Ajal, mil ootasime oma partneritelt suurtükivarusid, päästsid FPV droonid tegelikult rinde. Meie kaugmaa droonid tõestasid, et Ukraina on võimeline piirama terroristliku riigi sisemist jõudu. Peame seda jätkama. Me jätkame.
  • Rohkem kui 60 Vene sõdurit, kes olid Vovtšanski lähedale Ukraina kuulipilduja- ja miinipildujatule ning pideva FPV droonirünnaku all, on keeldunud võitlemast ja on andnud alla. Sots meedias liigub informatsioon, et tegemist on peale ajateenistuse lõppu mobiliseeritud sõduritega kes keeldusid sõjas osalemast ja saadeti Vovtšanskisse karistuseks seda ründama. Kokku kirjutati pataljoni suurusest üksusest.
  • The Telegraph: NATO arendab mitmeid “maismaakoridore”, et kiiresti viia USA väed ja soomukid eesliinile juhul, kui Euroopas puhkeb suur maasõda Venemaaga. Ameerika sõdurid maabuvad ühes viiest sadamast ja suunatakse mööda eelnevalt planeeritud logistilisi marsruute, et astuda vastu Moskva võimalikule rünnakule. See tuleneb alliansi tippjuhtide hoiatustest, et lääneriikide valitsused peavad valmistuma järgmise kahe aastakümne jooksul konfliktiks Venemaaga. Olemasolevate plaanide kohaselt maanduvad USA väed Hollandi sadamates enne rongidele, mis viivad nad läbi Saksamaa ja sealt edasi Poola. Venemaa sissetungi korral NATO-sse toimetatakse USA väed enne itta transportimist Rotterdami sadamasse.

Image

  • Kui võrrelda Venemaa ja Ukraina MRAP sõidukite kahjusid, võib näha väga huvitavaid tulemusi. Ukraina relvajõud kaotasid 208 MRAP-i ja Venemaa relvajõud vaid 56. Kas KAMAZi Taifuunid on tõesti nii hävimatud? Tegelikult mitte. On kaks põhjust. Ukrainal napib IFV’sid ja MRAP’e kasutatakse rindel rohkem kui venelased seda teevad. Typhoon-K perekonna sõidukeid kasutavad peamiselt vene eriüksused. Sõjaväelaste seas on populaarsem soomusauto Tiger (kaotsi läks 183 ühikut) ei ole MRAP. Hävinud Typhoonid näevad üldiselt samasugused pildil kui Ameerika MaxxPro. Aga kui sageli olete näinud, kuidas Vene sõjaväelased nendega ründavad?

 

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • juuni 5, 2024


Previous Post

Next Post