Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 06. juunil

OPOLUKORD 06062024

Syrsky inspekteeris idarinnet. Vaatamata rinde olukorra kogu keerukusele on Ukrainal võimalus seda enda kasuks muuta, ütles Ukraina relvajõudude ülemjuhataja Oleksandr Syrskyi Telegramis pärast reisi idarinde Harkivi ja Kupjani piirkondadesse. Ta märkis, et vaenlane jätkab pealetungioperatsioone. Vaenlase peamised jõupingutused koondunud Kurahhivi, Pokrovski, Kupjanski, Harkivi suundadele, samuti viivad nad läbi aktiivseid rünnakuoperatsioone Vovtšanskis ja Tšasovoi Jari lähenemistel. Venelased püüavad enda kontrolli alla võtta neid kahte asulat.

Vene väed tungisid hiljuti edasi Kupjanskist kagus, Chasiv Jari lähedal, Avdiivkast läänes ja Donetski linnast edelas.

Ööl vastu 6. juunit 2024 ründasid Vene okupandid Dnipropetrovski oblastit kahe Iskander-M ballistilise raketiga Taganrogi oblastist ja 18 Shahed-131/136 tüüpi UAV-ga Primorsko-Ahtarski oblastist ning Chauda neem’lt. Õhutõrje hävitas Mõkolaivi, Hersoni, Zaporižžja ja Hmelnõtski oblastis 17 ründe-UAV-d.

Peastaabi Operatiivinfo seisuga 23.00 05.06.2024.

Ukraina vägede kaitseoperatsioon jätkub. Seni on toimunud 85 lahingukokkupõrget Venemaa zagarbnikamiga.

Harkivi suunas toimus 5 lahingukokkupõrget agressoriga. Kolm rünnakut korraldati Lipcí küla ja Vovčanski linna piirkondades. Olukord on kontrolli all.

Kupjanski suunas üritas vastane 12 korda meie üksusi hõivatud positsioonidelt välja tõrjuda. Lahingud toimusid Sinkivka, Stepova Novoselivka, Stelmahivka, Tšernešina ja Druzhelyubivka asulate piirkondades. Praegu jätkub võitlus Druželûbívki piirkonnas.

Lymani suunas pole olulisi muutusi olnud – kõik vastase katsed Nevski aladel ja Serebryanski metsas edasi liikuda olid ebaõnnestunud.

Síversky suunas on ka vastane aktiivne – sooritas kuus rünnakut Verkhnyokamianski, Viimki ja Rozdolívki lähedal. Viis rünnakut ja üks Rozdolívka lähedal on veel pooleli.

Olukord on pingeline Kramatorsky suunas. Päeva algusest on agressor üritanud 11 korda lüüa kaitseväe üksusi positsioonidelt Kalinivka, Novoja, Ivanivski, Klištšievka ja Andrijivka piirkonnas. Kaheksa rünnakut on tõrjutud. Kalinívka ja Ivanívs єkogo lähedal jätkuvad veel kolm kokkupõrget. Olukord on kaitseväe kontrolli all.

Toretski suunas sooritas vaenlane kaks ebaõnnestunud Belogorka piirkonnas.

Pokrovski suunas jätkasid Vene okupandid päeval meie kaitsesse tungimist – 15 rünnakut, veel kaheksa on pooleli. Kokku toimus suunal 23 lahingukokkupõrget. Suurim tegevus oli täna vaenlane Falconi küla lähedal. Meie kaitsjad võtavad aktiivseid meetmeid, et stabiliseerida olukord ja takistada sissetungijate tungimist sügavale Ukraina territooriumile.

Pridniprovski suunas kolm vastase rünnakut Krynki piirkonnas ebaõnnestusid.

Ülejäänud suundades pole olukord olulisi muutusi toimunud.

 

________________________________________________________

 • Pole enam kellelegi saladus, et Venemaa pealetung Harkivile sai lüüa, üldiselt oli see ootuspärane, kuid Venemaa julges siiski sellise sammu astuda. Ukraina relvajõud valmistavad omakorda ette võimsat rünnakut Krimmi sillale ja ootavad F-16 lennukite kohaletoomist. Seda teemat arutasid Kanal 24 saatejuht Ihor Havryshchak koos sõjalise eksperdi ja Ukraina relvajõudude reservpolkovniku Roman Svitaniga. Samuti ei lubata kindral Syrskyil lõpetada Zalužnõi alustatud tööd. Vaadake videot selle ja muu kohta.
 • Nataliya Humenyuk määrati OK “Lõuna” kommunikatsiooniosakonna juhataja asetäitjaks. Natalja Gumenyuk sai pärast skandaale uue ametikoha: kes teda “edendas” ja miks see edutamine. Natalja Gumenyuk sai “Lõuna” operatiivkomando sideosakonna juhataja asetäitjaks. Ta märkis, et ametniku ametikohale määramine on konfidentsiaalne teave, ning lisas, et tema tööülesannete hulka kuulub kõik suhtlusega seonduv. Nagu OBOZ.UA omast allikast teada sai, edutas Humenyuki uuele ametikohale endine asekaitseminister Hanna Malyar, kes praegu vastutab Oleksandr Syrskyi kommunikatsiooni eest. Humenyuki uus ametikoht on sisuliselt ametikõrgendus, kuna see on kõrgemal tasemel kui varem sõjaväelastel.

 • Image
 • Saksamaa peab olema valmis sõjaks Venemaaga aastaks 2029, ütles Saksamaa kaitseminister Pistorius Bundestagil. “Me peame suutma võidelda aastal 2029. Samas on keskse tähtsusega kolm teemat – personal, tehnoloogia ja rahandus.” Ta märkis, et Vene Föderatsioon läks “ammu üle sõjamajandusele ja jätkab relvastumist” ning selle võit Ukrainas läheb läänele kallimaks kui praegune abi Kiievile. P.S. Seni on Olaf Scholz blokeerinud paljusid reformiplaane ja rahastamist Saksa Bundeswehri tugevdamiseks. Loodetavasti on nüüdseks asjad paremaks läinud.
 • Ukraina droonid hävitasid täna öösel Doni-äärses Rostovis Venemaa naftatöötlemistehase. Rostov on Ukrainas tegutsevate Vene vägede peakorter ja tohutu sõjaline keskus.
 • Ukraina muutis oma taktikat pärast seda, kui USA lubas tal oma rakettidega tabada Vene Föderatsiooni rindejoont. Praegu, niipea kui relvajõud avastavad Belgorodi ja Kurski piirkonnas olulise sihtmärgi, avavad nad tule lääne kõrgtehnoloogilistest relvadest, peamiselt Himarsi rakettidest. Ukraina sõjaväelased hävitasid 2. juunil 50 km kaugusel Ukraina piirist Vene Föderatsiooni moodsaima õhutõrjesüsteemi — 300-500 miljoni euro väärtuses kombineeritud õhutõrjeraketikompleksi S-300/S-400. Väidetavalt tabasid Ukraina relvajõudude võitlejad lääne relvade abil ka Belgorodist idas asuvat Venemaa juhtimiskeskust, piirilinnas Šebekinos asuvat sõjaväeladu ja Kurski oblastis piirist 50 km kaugusel asuvat sõjaväekolonni.
 • Ukraina ametnikud sunnivad USA-d ja teisi riike suurendama oma F-16 pilootide väljaõpet, öeldes, et praegune torujuhe ei tooda piisavalt lendajaid. Ukraina ütleb, et tal on 30 pilooti, ​​kes saavad kohe USA-s treenima hakata. Ometi on Bideni administratsioon Kiievile teatanud, et Arizonas asuvas programmis puuduvad koolikohad, et korraga vastu võtta rohkem kui 12 piloodipraktikanti. Kahel teisel rajatisel Taanis ja Rumeenias on sarnane probleem vabade koolituskohtadega.
 • Putler kurtis taas, et teda on petetud, ja teatas, et ei rünnanud Ukrainat. Kremli diktaator rääkis uudisteagentuuridega, kurtes Ukraina ja lääne üle. Ta väitis tänavu kuuendat korda, et Venemaa Föderatsiooni väidetavalt “veeti ninast” Minski kokkulepetega kaheksa aastat, et Venemaa “ei rünnanud” Ukrainat ega “ähvardanud” lääneriike.
  • Tema sõnul ei paku Ukraina USA-s kellelegi huvi. Ameerika on mures ainult oma suuruse ja juhtimise pärast, seega ei taha ta, et Venemaa saavutaks edu.
  • USA poliitika Venemaa Föderatsiooni ja Ukraina suhtes võib muutuda, kui Washington “mõtleb pärast valimisi riigi tugevdamisele, mitte hegemooniale”.
  • Diktaator unistas, et USA “tolereerib” Ukraina presidenti Volodõmõr Zelenskit kuni 2025. aasta kevadeni ja seejärel “vahetab teda”. Nagu, asenduskandidaate on juba mitu.
  • Ukraina-vastast agressiooni üritas Putin taas õigustada Donbassi sündmuste ja “riigipöördega” (nii nimetab propaganda väärikuse revolutsiooniks). Maidan on tema arvates “sõja algus” (muide, Putin kasutas just seda sõna sõda).
  • Kurjategija nentis küüniliselt, et Venemaa väidetavalt ei rünnanud Ukrainat, vaid “kaitses ennast” ja tal oli õigus osutada abi Donbassi “vabariikidele”. Pealegi on agressorriik alates 2024. aastast väidetavalt teinud kõik katsed “Ukraina konflikt rahumeelselt lahendada”.
  • Putin ütles, et Donbassis valatakse “vene verd” ja see ei ole vesi, et Moskva saaks selle ees silma kinni pigistada. Ja “DPR” ja “LPR” tunnustamine ei rikkunud väidetavalt rahvusvahelist õigust.

 

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • juuni 6, 2024


Previous Post

Next Post