Kolonel Hans

George Orwell on ütelnud, et nalja eesmärk ei ole alavääristada inimest vaid tuletada inimesele meelde, et ta on juba alavääristatud!

Operatiiv- ja sõjaga seotud info 08. juunil

OPOLUKORD 08062024

 

Öösel vastu 8. juunit ründas vaenlane Kurski oblastist juhitavat raketiga H-59 ja Chauda neemelt 13 “Shahed” tüüpi UAV’ga. UA õhutõrje hävitas Harkivi, Zaporižžja ja Poltava piiril 9 drooni ja raketi X-59 Dnipropetrovski oblastis.

May be an image of text

Peastaabi Operatiivinfo seisuga 22.30 07.06.2024.

Olukord rindel on endiselt pingeline, kuid kontrollitud. Vene väed tungisid hiljuti edasi Svatove lähedal, Chasiv Yari lähedal ja Avdiivkast loodes.

Harkivi suunas toimus Vovčanski piirkonnas kaks vaenlase ebaõnnestunud rünnakut. Kaitsevägi jätkab meetmete rakendamist kaitsepositsioonide ja piiride tugevdamiseks.

Vene väed edenesid hiljuti Vovtšanski lähedal (Harkivi linnast kirdes) piirkonnas jätkuvate lahingute ajal 6. juunil. 6. juunil avaldatud geograafilise asukoha kindlaksmääratud kaadrid näitavad, et Vene väed tungisid hiljuti edasi Starytsya (Vovtšanskist edelas) piirkonnas.

Title:

Alates päeva algusest on Kupianski suunas toimunud kaheksa lahingukokkupõrget. Kaitsevägi tõrjus edukalt seitse vaenlase rünnakut Sinkivka, Pišnetia, Druzhelyubivka ja Grekivka asulate piirkonnas. Võitlus Andriyivka piirkonnas käib. Olukord on kontrolli all.

Lymani suunal kasvas lahingute arv üheksani. Vene okupandid püüdsid edasi liikuda Ternivi, Novosadovi, Torski ja Serebrjanski metsa piirkonnas. Kõik rünnakud tõrjusid Ukraina kaitsjad.

Kogu päeva jooksul sooritas vaenlane Siversky suunas kaks ebaõnnestunud rünnakut Bílogorivka piirkonnas. Olukord on Ukraina kaitseväe kontrolli all.

Kramatorsky suunas püüdis agressor seitse korda rünnata Ukraina kaitsjaid Kalinivka, Ivanivski, Klištšievka ja Andriyivka piirkonnas. Kõik katsed on lüüa saanud.

Author:

Kõige kuumem olukord püsib Pokrovski suunas. Vaenlane ei loobu püüdmast leida meie kaitse nõrku kohti, püüdes pidevalt rünnata Ukraina vägede võitlusse. Võitlused jätkuvad Novooleksandrivka, Jevgenivka ja Sokola piirkonnas. Kaitsevägi rakendab meetmeid olukorra stabiliseerimiseks ja vastase edasiliikumise takistamiseks.

Title:

Kurahhivi suunas tõusis sel kellaajal lahingukokkupõrgete arv 16-ni. Vaenlane üritab liikuda Nevelske, Karlivka, Krasnogorivka, Georgiivka ja Paraskovivka asulate lähedale. Kaitsevägi tõrjus edukalt 13 vaenlase rünnakut. Võitlused jätkuvad Krasnogorívka ja Paraskovíivka piirkondades. Olukord on äge. Võetakse meetmeid vaenlase edasiliikumise takistamiseks.

Vremívski suunas püüdis vaenlane ühendada lahinguid Urožaynogo ja Staromayorski lähedal. Vene okupantide rünnak on ebaõnnestunud. Olukord on kontrolli all.

Orihivi suunal ründas Vene agressor neljal korral meie üksusi Kopani ja Mala Tokmachka asula juures.

Teistes suundades pole olukord oluliselt muutunud.

_________________________________________________

  • Andri Drozda analüüsis hetkeolukorda rindel seisuga 7. juuni 2024. Ukraina relvajõud tagastasid vasturünnaku käigus oma kontrolli alla Tšašovojarist põhja pool asuva Kalõnivka küla. lahingutegevused 7. juunil. Kokku toimus ööpäeva jooksul rindel 90 lahingukokkupõrget. Enamik rünnakuid toimus Pokrovski, Vremivsky ja Lymanskyi suunas.
  • Oleg Zdanov opolukorrast
  • Hanna Maljar:  Sõja tulevik määratakse praegu, mais-juulis. Kulus 10 aastat meie verevalamist, et läänel aru saada, et Vene Föderatsioon kujutab endast ohtu ka neile. Nüüd valmistab NATO ette maismaakoridore USA vägede jaoks juhuks, kui toimub Venemaa invasioon Euroopasse. Ning Põhja-Atlandi Lepingu Organisatsiooni kõrgeim juhtkond on hoiatanud, et lääneriikide valitsused peaksid valmistuma järgmise kahe aastakümne jooksul konfliktiks Venemaaga. Selle taipamise hetkel hakkas Putin veelgi jultunumalt käituma ja lõpuks on olemas kollektiivne poliitiline tahe oma isusid piirata. Ta tunneb end ebamugavalt. Seetõttu sõltub sündmuste arenemine tema reaktsioonist. Seni liiguvad tema väed idas võimsalt edasi. Nagu alati, hoolimata nende rasketest kaotustest. Kui meie kaitseväe tulemusi objektiivselt hinnata, siis nad hoiavad kaitset kindlalt, vaatamata fragmentaarsele positsioonide kaotamisele. Selliseid asju hinnates tuleks alati arvestada jõudude vahekorda. Venelastel on neid ebaproportsionaalselt rohkem. Samal ajal hoiavad meie omad rinnet, nagu oleksid nende jõud võrdsed. See ärritab Putinit. Nende kulud sellise pealetungi eest on ebapiisavad isegi tema moonutatud kujutlusvõime jaoks. Seetõttu puhastavad nad praegu seal sõjaväe tippu. Sest talle hiilis kohale mõte, et teda tehakse lolliks. Ta ei usu, et sellise jõudude vahekorraga nende kasuks on võimalik nii võimsalt kaitsta kui meie oma. Ta otsib siin-seal põhjust oma sõjaväelastelt. See tähendab, et meil on motivatsiooni ja professionaalsust Putinile survet avaldada. Küsimus on vaid selles, kas lääs suudab nüüd kiiresti tegutseda ja mitte lasta end kiusata läbirääkimiste illusioonist.

 

 

 

 

 

 

 

MilitaarPoliitikaSõdaUkrainaVenemaa

kolonelHans • juuni 8, 2024


Previous Post

Next Post